Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2007., 07:50   #1
Hodanjem do manje kila

Trebam smršaviti 30ak kg.
Teretanu neku normalnu u mojoj blizini je teško naći,aerobic mi je prenaporan jer sam ogromna i ostala mije opcija hodanje.
Moj plan je hodati 4x tjedno po 30 min za početak pa povečavati polako do nekih 50 min.ALi mislim onako,brzo hodanje a ne šetnja.
Kupila sam i pedimetar (ako se tako zove ),on mjeri korake i daljinu ali nemam mjerač pulsa (zna li netko gdje ima povoljno za kupiti?).
I dali je plan ok ako uz njega budem jela po Montignacu??
Namjera mi je barem -4 kg mjesečno.
Hvala.....
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 08:08   #2
Pa meni se čini malo hodati 30 minuta i to svaki dan bi trebala, no ako ne možeš onda uvijek radi onoliko koliko osjećaš da možeš podnijeti. Nemoj se ograničavati ni u čemu. A što se tiče pulsmetra ima ga za kupit u ciklocentru. Pogledaj na http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=69
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 09:39   #3
Quote:
cipelić kaže: Pogledaj post
Trebam smršaviti 30ak kg.
Teretanu neku normalnu u mojoj blizini je teško naći,aerobic mi je prenaporan jer sam ogromna i ostala mije opcija hodanje.
Moj plan je hodati 4x tjedno po 30 min za početak pa povečavati polako do nekih 50 min.ALi mislim onako,brzo hodanje a ne šetnja.
Kupila sam i pedimetar (ako se tako zove ),on mjeri korake i daljinu ali nemam mjerač pulsa (zna li netko gdje ima povoljno za kupiti?).
I dali je plan ok ako uz njega budem jela po Montignacu??
Namjera mi je barem -4 kg mjesečno.
Hvala.....
Za početak ti je po meni to sasvim ok! Bolje rezultate ćeš imati ako budeš hodala ujutro na prazan želudac. Ja sam bolje rezultate u skidanju kila imala hodanjem takvim tempom da ne ostajem bez daha.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 15:03   #4
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
Za početak ti je po meni to sasvim ok! Bolje rezultate ćeš imati ako budeš hodala ujutro na prazan želudac. Ja sam bolje rezultate u skidanju kila imala hodanjem takvim tempom da ne ostajem bez daha.
Tako je, ujutro nataste maks sat vremena brzog hodanja je savrseno. Uz prilagodjenu prehranu to je sve sto je potrebno za smrsaviti.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 16:51   #5
Quote:
cipelić kaže: Pogledaj post
Kupila sam i pedimetar

gdje i koliko si platila, zanima me?
muney13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 08:40   #6
Sjetih se jednog savjeta Chrisa Carmichaela da se ljudi što više kreću a ne da toliko pažnje obračaju na instrumente. Je super je znati da ti srce udara sa 160 otkucaja u minuti, ali kakva korist od toga. Ako je to previše, tijelo će samo reći ne mogu to izdržati, uspori! Tak da bi i moja poruka bila ti instrumenti ne troše kalorije, nego fizička aktivost. Nemojte korititi liftove ili biti lijeni otići koju tramvajsku stanicu pješice i usput pogledati izloge ili vidjeti što je novo u gradu i to tak svaki dan!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 10:12   #7
Kupila pedimetar prošle godine u Metrou za 50 kn.
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 10:58   #8
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Sjetih se jednog savjeta Chrisa Carmichaela da se ljudi što više kreću a ne da toliko pažnje obračaju na instrumente. Je super je znati da ti srce udara sa 160 otkucaja u minuti, ali kakva korist od toga. Ako je to previše, tijelo će samo reći ne mogu to izdržati, uspori! Tak da bi i moja poruka bila ti instrumenti ne troše kalorije, nego fizička aktivost. Nemojte korititi liftove ili biti lijeni otići koju tramvajsku stanicu pješice i usput pogledati izloge ili vidjeti što je novo u gradu i to tak svaki dan!
istina, samo što ti instrumenti daju dozu zanimljivosti u trening (u ovom slučaju rekreaciju), pa osim što su korisni čine vježbanje zanimljivijim pa se tako može i lakše motivirati
apoljon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 11:02   #9
Quote:
apoljon kaže: Pogledaj post
istina, samo što ti instrumenti daju dozu zanimljivosti u trening (u ovom slučaju rekreaciju), pa osim što su korisni čine vježbanje zanimljivijim pa se tako može i lakše motivirati
Slažem se da su dobri za motivaciju, to sigurno, samo mislim da ne bi isključivo oni trebali biti motivacija. Ono hodati sat vremena i nakon toga ništa. Ja kad vozim bajk na nekoj turi rijetko pogledam na brzinu ili na pulsmetar. Tu i tamo pogledam je li sve kako treba biti, a ostalo vrijeme uživam u prirodi, okolini, ljudima!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 22:44   #10
Meni hodanje uopće ne pomaže al ja nemam 30 kila viška.
Hoću reći da će nekome s tolkim viškom tko se ne kreće čak i obično hodanje više značiti nego nekome tko ima 10kg viška i relativno je aktivan.
Zato - hodaj Ali više, po sat vremena ako možeš.
Al prehrana je bitna, ako stvarno paziš moglo bi otići i više od 4kg prvi mjesec.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 23:55   #11
Hodanje, savrsena ideja - pogotovo sto imas malo veci visak.
Pocni koliko mozes, a onda si s vremenom povecavaj udaljenosti i vrijeme.
Ne izbjegavaj stepenice, i pokusaj se sto vise kretati i inace ( idi dva puta do kuhinje umjesto da odjednom uzmes sve sto ti treba ).
Samo probaj ne nadoknaditi to kretanje povecanim unosom hrane.

Mali savjet - nemoj si davati prestroge ciljeve koliko trebas izgubiti koji mjesec. Prvi ces mozda izgubiti i 5, 6 pa ces biti sretna, ali ces drugi izgubiti samo 1 pa ces pasti u depresiju. Daj si godinu dana da smrsavis i samo kreni polako i sigurno. Svaki kg manje je dobra vijest, koliko god ti trebalo da ga izgubis
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 12:54   #12
Hodaj tak da imaš daha, ne prebrzo.
Probaj malo mijenjati ritam
Mladenac is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:39   #13
Brzo hodanje,ujutro,natašte,majka skidanja kila glikogen na nuli,energija se (zbog niskog intenziteta cardia) crpi iz masnih naslaga. Hodajte koliko možete,nema granica.Jedino ne idite ispod sat vremena jer će vas motivacija napustiti ako ne primjetite određene promjene u kakvom-takvom roku.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:03   #14
Quote:
cipelić kaže: Pogledaj post
Kupila pedimetar prošle godine u Metrou za 50 kn.
Danas sam ga dobila Hvala

I odmah sam ga išla probati, do knjižnice i nazad Kilometar, 43 kalorije Nemam pojma, nekako mi to izgleda puno kalorija za 1km Moram to malo proučiti
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:04   #15
Kae pedimetar?
Ava, ako je prosjek 4,3 km/h, to ti je taman negdje tolko.
Nije puno
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:07   #16
Broji ti korake, koliko si prešao km i koliko kalorija je potrošeno. I prepoznaje hodanje/trčanje pa po tome određuje koliko je potrošeno.

Jedva čekam probati na trčanju, dođe mi da ujutro odmah odem Samo su mi tenisice za trčanje i sve u drugom stanu
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:08   #17
Kul
Možda kupim
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:18   #18


Evo to je to
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:21   #19
I di to zakvačiš? Za pojas?
Kak uopće radi?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:27   #20
Za pojas da. A kak da ja to sad objasnim hm... ima iza (unutra naravno )neku klackalicu koja se njiše kako hodaš Ono kad poskočiš ode gore dolje i tako mjeri. Jel ti jasno Je mi opis
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.