Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2015., 00:19   #81
:)

Hvala frendu pogledati cu super A mozes li mi komentirati sto mislis koji postotak profita na nekih npr.300 000EUR je dobar odnosno odlican a koliko je nezanimljivo?Hvala
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 02:56   #82
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Hvala frendu pogledati cu super A mozes li mi komentirati sto mislis koji postotak profita na nekih npr.300 000EUR je dobar odnosno odlican a koliko je nezanimljivo?Hvala
Sve ovisi o vrsti poslu i riziku, uhodanosti, dosadasnjim investicijama. Mozes racunat izmedu 20-50%.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 10:36   #83
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o vrsti poslu i riziku, uhodanosti, dosadasnjim investicijama. Mozes racunat izmedu 20-50%.
na 1000-10000 € možda se nekome posrići 20-50% profita a sa 0,1-1 miljon ko ima 5-10% to je ludilo preko 1 miljon € ko ima 0-1% je sretan preko 1 miljarda i više većinom su presretni ako imaju 0%
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 11:17   #84
Hvala

Hvala puno decki imam posao od 250 000EUR koji godisnje moze onome tko bi ga kupio donijeti izmedju 6 i 8% profita po godini,a ako su to otprilike skale onda bi moja ponuda trebala biti zanimljiva
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 11:43   #85
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Hvala puno decki imam posao od 250 000EUR koji godisnje moze onome tko bi ga kupio donijeti izmedju 6 i 8% profita po godini,a ako su to otprilike skale onda bi moja ponuda trebala biti zanimljiva
da a imaš jedan problem.onaj ko ima 250 000 ,ne pada mu napamet raditi a pogotovo u Hrvatskoj u državi koja će veoma brzo proglasiti default i državi kojoj će se raspasti bankarski sustav.i koja nije u eurozoni i nema je ko spašavati osim MMF-a

ja znam ti ko i naše banke gledaš spasiti svoj kapital banke iznose € kao ludi vani a i ti bi.ali kasno je za tebe.želim ti svu sreću.
PS.
nešto se prodaje tako da se širi baza potencijalnih klijenata.tebi triba 1000 ako ne i 10000-seci tisuća potencijalnih kupaca da bi iz tog jata izvukao samo jednog da to prodaš.u doba interneta triba ju ti miljoni.
kako češ ti to prodati evo ovdje nisi kazao šta to prodaješ.iako su male šanse da to baš ovdje prodaš ali nikada ne znaš.
Ps.
Poslovi se prodaju u vrhuncu tržišta,a u bearishu se likvidiraju to jest takoreći poklanjaju ako neko da bilo šta.zar nisi primjetija da se zlato sad ne može prodati. nepoznata kineska banka išla prodati 1 miljardu $ u zlatu i cijena se srušila ko od karata.a šta je za kinu 1 miljarda $.
Venezuela je isto tako prodavala 1 miljardu $ u zlatu i za to dobila samo 650 miljona $ u kešu.
Ja prodavao smješnu svotu € u $ i u RH niko nije imao toliko $ tako da sam na kraju jedva to obavio u njemačkoj.obrnuto bez problema svi bi uzeli $ a dali mi €.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Zadnje uređivanje more : 01.08.2015. at 11:53.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 14:20   #86
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Hvala puno decki imam posao od 250 000EUR koji godisnje moze onome tko bi ga kupio donijeti izmedju 6 i 8% profita po godini,a ako su to otprilike skale onda bi moja ponuda trebala biti zanimljiva
Nema šanse da tebi neko da 250,000€ a da zaraduje 15,000€ godišnje, trebati će kupcu 17 godina samo da mu se vrati novac.

Normalno se računa 3 do 5 godina da se kupcu vrati novac, što znači da tvoj business vrijedi negdje oko 50-75,000 €
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 17:07   #87
More imam neke obiteljske razloge zasto bi prodavao,a prodavao bi apartman u centru Splita od 80m2 koji ima svoju trzisnu cijenu plus dugogodisnje iznajmljivanje.S obzirom da je uhodan cjelogodisnji posao isplatilo bi nam se novom vlasniku placati 15 000EUR godisnje,a mi podmirujemo rezije( oko 1000EUR) i isplacujemo se iz razlike.

S obzirom da se radi o nekretnini povrat nije 17 godina jer uz sve turbulencije centar Splita je i dalje oko 2000-2500EUR po kvadratu,tako je je isplativost po broju godina(ako ukalkuliramo odredjenu vrijednost nekretnine) bitno niza odnosno i je nekih 3 do 5 godina ovisno o vrijednosti nekretnine
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 17:30   #88
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
More imam neke obiteljske razloge zasto bi prodavao,a prodavao bi apartman u centru Splita od 80m2 koji ima svoju trzisnu cijenu plus dugogodisnje iznajmljivanje.S obzirom da je uhodan cjelogodisnji posao isplatilo bi nam se novom vlasniku placati 15 000EUR godisnje,a mi podmirujemo rezije( oko 1000EUR) i isplacujemo se iz razlike.

S obzirom da se radi o nekretnini povrat nije 17 godina jer uz sve turbulencije centar Splita je i dalje oko 2000-2500EUR po kvadratu,tako je je isplativost po broju godina(ako ukalkuliramo odredjenu vrijednost nekretnine) bitno niza odnosno i je nekih 3 do 5 godina ovisno o vrijednosti nekretnine
Ja taj apartman ako je stvarno na dobroj lokaciji unutar dioklecijanove palaće i sa nekim balkonom/terasom koji gleda na krovove to jest ako je zadnji kat ne bi dao ispod 3000-3500€ m2 što je bagatelna cijena.naravno ako je i uređen u skladu sa cijenom.
sve ostale kombinacije teško je ostvariti i zaboravi ih.a ako vam tribaju novci založite stan i idite u rizik(ovo ja ne bi u ludilu napravija i ja to ne savjetujem )
to prodaj i imaš od drugih od kojih iznajmiš dugoročno stanove.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 17:53   #89
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ja taj apartman ako je stvarno na dobroj lokaciji unutar dioklecijanove palaće i sa nekim balkonom/terasom koji gleda na krovove to jest ako je zadnji kat ne bi dao ispod 3000-3500€ m2 što je bagatelna cijena.naravno ako je i uređen u skladu sa cijenom.
sve ostale kombinacije teško je ostvariti i zaboravi ih.a ako vam tribaju novci založite stan i idite u rizik(ovo ja ne bi u ludilu napravija i ja to ne savjetujem )
to prodaj i imaš od drugih od kojih iznajmiš dugoročno stanove.
Kad vec dobro savjetujes da pojasnim jos malo,vlasnik stana je punac,a mi smo u kompletno renoviranje stana ulozili jako puno novaca.E sad punac je ok ali uvijek ima nekih trzavica pa svako malo spomene kako mu "previse ljudi prolazi kroz stan".Tako da bi tili izvuc svoju lovu,naplatit posao i da punac uzme svoje,a mi novom vlasniku nastavljamo voditi stan naravno za manje novce nego sada...
Hipoteku veliku nebih dizao to mi je preriskantno.
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:05   #90
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Kad vec dobro savjetujes da pojasnim jos malo,vlasnik stana je punac,a mi smo u kompletno renoviranje stana ulozili jako puno novaca.E sad punac je ok ali uvijek ima nekih trzavica pa svako malo spomene kako mu "previse ljudi prolazi kroz stan".Tako da bi tili izvuc svoju lovu,naplatit posao i da punac uzme svoje,a mi novom vlasniku nastavljamo voditi stan naravno za manje novce nego sada...
Hipoteku veliku nebih dizao to mi je preriskantno.
koliko punac traži za svoj dio
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:17   #91
Quote:
more kaže: Pogledaj post
koliko punac traži za svoj dio
170 000EUR
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:36   #92
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Hipoteku veliku nebih dizao to mi je preriskantno.
Zasto za tebe preriskantno, a za druge 100% sigurno
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 20:57   #93
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
170 000EUR
pa plačajte ga s tom dobiti od 15000€ godišnje,nakon 6-7 godinai dignite kredit i isplatite ga do kraja.obavezno mu to plačajte na račun i napravite ugovor.tako da imate dokaz.a i ko zna ti i žena koliko čete dugo biti u braku,bez uvrede.ili nek on vas isplati
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 00:59   #94
Quote:
more kaže: Pogledaj post
pa plačajte ga s tom dobiti od 15000€ godišnje,nakon 6-7 godinai dignite kredit i isplatite ga do kraja.obavezno mu to plačajte na račun i napravite ugovor.tako da imate dokaz.a i ko zna ti i žena koliko čete dugo biti u braku,bez uvrede.ili nek on vas isplati
Ako nas on sada isplati kompletan posao koji smo izgradili bacamo u vodu jer nismo ni nastavili sa poslom niti ga prodali,znači gubimo,a što se tiče isplate punca nakon 7 godina to je ok,ako neće biti problema sa njim idućih x godina...možda neće nikad,a možda bude "sutra",nebih volio tako riskirati zato i bi prodavao,,,znaš da ti ti sa roditeljima ili puncom nije sve u ugovoru,puno više je u dogovoru ili nedogovoru
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 10:00   #95
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Ako nas on sada isplati kompletan posao koji smo izgradili bacamo u vodu jer nismo ni nastavili sa poslom niti ga prodali,znači gubimo,a što se tiče isplate punca nakon 7 godina to je ok,ako neće biti problema sa njim idućih x godina...možda neće nikad,a možda bude "sutra",nebih volio tako riskirati zato i bi prodavao,,,znaš da ti ti sa roditeljima ili puncom nije sve u ugovoru,puno više je u dogovoru ili nedogovoru
Prodaj taj apartman što brže, dok su cijene na vrhu, cijene nekretnina padaju i će pasti dramatično, država će bankrotirati i turizam u Splitu može samo ići dolje s ove razine

Split je hit danas, ali nije sigurno da će biti sutra
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 10:11   #96
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Prodaj taj apartman što brže, dok su cijene na vrhu, cijene nekretnina padaju i će pasti dramatično, država će bankrotirati i turizam u Splitu može samo ići dolje s ove razine

Split je hit danas, ali nije sigurno da će biti sutra
i proda taj apartman i odluče da je € neodrživ i njega zapadnu grčki € šta tada raditi.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 16:22   #97
Quote:
more kaže: Pogledaj post
i proda taj apartman i odluče da je € neodrživ i njega zapadnu grčki € šta tada raditi.
kao i svi na balkanu, kupi dva nova (mercedes ili bmw) i sjedi u kafiću cijele dane s ključevima, mobitelu i cigarete na stol

sve splićanke će misliti da je najbogatiji čovjek na svijetu i može poševiti neku svaki dan i ne mora se brinuti o ekonomskoj krizi
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 16:52   #98
Talking

Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
kao i svi na balkanu, kupi dva nova (mercedes ili bmw) i sjedi u kafiću cijele dane s ključevima, mobitelu i cigarete na stol

sve splićanke će misliti da je najbogatiji čovjek na svijetu i može poševiti neku svaki dan i ne mora se brinuti o ekonomskoj krizi
Mislim da bi morao na razgovor sa mojom zenom radi ove ideje Salu na stranu brz obzira na pad nekretnina prodati cemo i kupiti ali dvije umjesto jedne
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 22:48   #99
Molba za pomoć oko traženja sponzora

Bok

Trebam pomoć oko pronalaženja sponzora za klub. Naime, nedavno sam izabran u upravu kluba koji se bavi cestovnim trčanjem na duge staze (tipa Splitski polumaraton, Osječki polumaraton, Zagrebački maraton i ostale utrke Hrvatskog cestovnog kupa) i trebaju nam novci koje bi koristili za plaćanje kotizacija (startnina) na utrkama na kojima nastupaju naši trkači i za prijevoz na utrke.
Sponzori dobivaju da za iznos od najmanje 3.000 kn sponzorstva tiskamo logo sponzora na majcu kluba u kojoj trčimo na utrkama. Tako na majci tijekom utrke (koja u polumaratonu traje oko sa i pol, a u maratonu oko tri sata) nosimo logo sponzora. Isto tako na utrci budemo snimljeni i slikani, te snimke ili fotografije budu na internet portalima koji pišu o navedenim utrkama - i tu se opet vidi naša majca na kojoj je logo sponzora.
Na našoj službenoj facebook stranici možete vidjeti kako to izgleda, ali to u PM jer ne smijem reklamirati. Na našoj fb stranici imamo više od 1000 pratitelja.

Možeš li mi netko pomoći kako da sastavim molbu za sponzore? Što sve treba sadržavati molba za sponzore?
dklaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:14   #100
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Prodaj taj apartman što brže, dok su cijene na vrhu, cijene nekretnina padaju i će pasti dramatično, država će bankrotirati i turizam u Splitu može samo ići dolje s ove razine

Split je hit danas, ali nije sigurno da će biti sutra
split ne moze izgubit turizam dok je nasa generacija ziva

globlana infrastruktura vodi prema svim mjestima a prema splitu u svim oblicima
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.