Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 15:33   #21
Mejan, hvala! Leće su mi za supruga, a tek smo "friško" otkrili keratoconus, još smo isprestravljeni, zaplašili su nas onime da je jedna od jedinih, ali krajnja, solucija transplantacija rožnice, koja može, a ne mora uspjeti, pa sada tražimo sve moguće načine da muž "progleda", jer, radi posla je stalno vezan za auto, a zbilja slabo vidi.
vecky143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:58   #22
nemas problema najvaznije je da mu pasu. u pocetku ce mu "smetat" u ocima, ali dok se ne navikne. ako se ne moze naviknut neka ih reklamira. ali nek ne ceka predugo jer nakon nekog vremena (mislim dva-tri mjeseca) ti ne priznaju reklamacije vise. ja sam se godinu dana mucila s njima. zato kazem da je bolje da si sto blize optici tako da mozes lako do njih ako bude problema. samo bez brige
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 13:48   #23
Pronašli smo, na netu, naravno, nekakve Rose K leće za keratokonus, te da ih se može nabaviti u Opto centru u ZG! Ima netko iskustva sa njima? Navodno da imaju nekakav materijal koji propušta kisik do rožnice, pa ne dolazi to težih upala očiju!
vecky143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:22   #24
Quote:
vecky143 kaže: Pogledaj post
Pronašli smo, na netu, naravno, nekakve Rose K leće za keratokonus, te da ih se može nabaviti u Opto centru u ZG! Ima netko iskustva sa njima? Navodno da imaju nekakav materijal koji propušta kisik do rožnice, pa ne dolazi to težih upala očiju!
meni nisu bile dobre lece iz opto centra. ni mojoj mami (isto ima keratoconus). njima sam stalno reklamirala lece i stalno su me "grebale" u ocima. mama moja kaze da su njoj previse mutne.
sad sam uzela u LCL optici u Zg. samo sam im jednom vratila da ih malo srede da ih lakse podnosim i mogu reci da sam i vise nego zadovoljna.
ne znaci da vama opto centar nece napravit dobre lece. stvarno za njih imam rijeci hvale jer su jako ljubazni i susretljivi, ali eto, njihove lece mi nikako nisu pasale

p.s.-mislim da ti danas svi noviji materijali za lece imaju nekakav "propust za kisik"
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:02   #25
Suprug mi ima keratokonus 10 tak godina. prije 3,5 god. uslije napretka bolesti pukla je očna rožnica te je bio na SD na transplataciji rožnice. Operaciju izvršila Dr. Dekaris, super napravljeno.

redovite kontrole, mast i kapanja i sve ok. Postoji firma za leče koja je u vlasništvu jedne dr. sa SD i jako smo zadovoljni s tim lečama. Više informacija na pp.
Leptiricazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 13:15   #26
Friško saznali u Opto centru da je u tijeku izrada probnog seta Rose K leća za keratokonus, te da će za cca 2 tjedna biti u uporabi!
vecky143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:21   #27
ja sam zapravo relativno nova u ovom "svijetu". keratoconus mi je dijagnosticiran prije godinu i pol. problem je bio samo u lijevom oku ali sam dobila polutvrde lece za oba oka. sad vidim da mi je sve gore na desnom oku, kao da mi te lece pogorsavaju vid (na oba oka), kao da svaki put vidim sve gore i gore. ok,normalno je da ova bolest s vremenom napreduje,ali otkako nosim lece cini mi se da se to nekak prenaglo pogorsava.... zanima me da li je to moguce???

Zadnje uređivanje mejan : 05.01.2009. at 19:29.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 17:12   #28
Jel netko nešto zna o relativno novom zahvatu, cross-linkingu? Čula sam da se to u Hrvatskoj radi. Mene zanima da li se to u Hrvatskoj radi rutinski ili samo u privatnim klinikama, i koliko je cijena zahvata? Ako neko zna, bila bi zahvalna na odgovoru.
veronica_mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 19:40   #29
Quote:
veronica_mars kaže: Pogledaj post
Jel netko nešto zna o relativno novom zahvatu, cross-linkingu? Čula sam da se to u Hrvatskoj radi. Mene zanima da li se to u Hrvatskoj radi rutinski ili samo u privatnim klinikama, i koliko je cijena zahvata? Ako neko zna, bila bi zahvalna na odgovoru.
Suprug i ja smo je jedno vrijeme raspitivali za cross-linking i pronašli smo da se u RH radi ovdje: http://hr.opticalexpress.com/sto_je_keratokonus.html

No, suprug je odlučio još pričekati hoće li izaći štogod nova u vezi keratoconusa, jer mu nije jako progresivan (cross - linking samo zaustavlja progresiju i to je to) i kada ti netko jednom čačka po oku, oko više nije isto, a i sada se prezadovoljan ovim novim lećama! Super mu sjede u oku, imaju ispupčenje iznutra i ne žuljaju ga.
vecky143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 00:44   #30
Quote:
vecky143 kaže: Pogledaj post
Pronašli smo, na netu, naravno, nekakve Rose K leće za keratokonus, te da ih se može nabaviti u Opto centru u ZG! Ima netko iskustva sa njima? Navodno da imaju nekakav materijal koji propušta kisik do rožnice, pa ne dolazi to težih upala očiju!
Imam. Malo sam se nacekala da pocnu s proizvodnjom Rose K ica, ali se isplatilo.

S novim lećama vidim mrvicu bolje, ali su mi zato puno udobnije od mojih starih leća za keratokonus. U Opto Centru su mi rekli da to ima veze s propusnim materijalom ali jos vise s oblikom ovih leća.
Za preporuciti
Mia44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 00:57   #31
Rose K. zvuče odlično, vrlo rado bih ih i sama probala jer se jako mučim sa sadašnjim lećama.

@Mia44: Možeš li molim te napisati gdje i kako si ih nabavila i koliko si ih platila?
zuzka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 23:14   #32
bok,imam keratoconus, na desnom oku mi je uznapredovali ( 5 cilindara) a na desnom su mi u opto centru rekli da je u pocetnoj fazi. imam rose k lece (ukupno kostaju 1700 kn) i jako sam zadovoljna s njima ( s vidom)
jedini je problem sto mi jedna ispada sa desnog oka (valjda zbog oblika oka).ima li jos netko problema s tim?
ako ima molim Vas da mi pomognete ako iamte neko rjesenje.hvala
marta1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 19:34   #33
keratoconus, sunce, more & plaza :D

zanima me koliko vas ide na plazu s lecama?? naime, ja imam keratoconus i bez leca ne vidim nikako dobro na lijevo oko, a na desno jos relativno super. no,kad skinem lece ne mogu prepoznati osobu koja je od mene udaljena nekih 10ak metara
e sad,i sama sam iskusila koliko se sunce i polutvrde lece bas i ne slazu najbolje, pa me zanima kako vi ostali podnosite sunce i more?? idete li s lecama u vodu (ne mislim da li gledate pod vodom,nego opcenito jel idete ili ih skidate)??? jer ja ne mogu bez leca i ne bih se bas osjecala ugodno na plazi punoj ljudi bez njih,a opet nikad do sad nisam nosila lece na plazu. sad mi se stanje jako pogorsalo pa izgleda da cu morat

hvala unaprijed na odgovorima
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 14:21   #34
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
zanima me koliko vas ide na plazu s lecama?? naime, ja imam keratoconus i bez leca ne vidim nikako dobro na lijevo oko, a na desno jos relativno super. no,kad skinem lece ne mogu prepoznati osobu koja je od mene udaljena nekih 10ak metara
e sad,i sama sam iskusila koliko se sunce i polutvrde lece bas i ne slazu najbolje, pa me zanima kako vi ostali podnosite sunce i more?? idete li s lecama u vodu (ne mislim da li gledate pod vodom,nego opcenito jel idete ili ih skidate)??? jer ja ne mogu bez leca i ne bih se bas osjecala ugodno na plazi punoj ljudi bez njih,a opet nikad do sad nisam nosila lece na plazu. sad mi se stanje jako pogorsalo pa izgleda da cu morat

hvala unaprijed na odgovorima
Ja ih ne skidam ni kad se kupam u moru i nisam do sad niti jednu izgubio kupajući se. Treba malo paziti da te netko jako ne poprska, ali i tad se oči automatski zaklope. U zadnje vrijeme koristim i naočale za plivanje pa tako mogu malo gledati pod vodom.
Što se tiče sunca, tu su sunčane naočale, ali isključivo neke kvalitetne i polarizacijske.
eLite10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 23:41   #35
INTACS

naletila sam na ovo sasvim slucajno... zanima me da li je itko cuo za taj postupak ili netko ima iskustva!?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 17:40   #36
bas nitko???
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 22:34   #37
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
naletila sam na ovo sasvim slucajno... zanima me da li je itko cuo za taj postupak ili netko ima iskustva!?
vidim tema je malo zamrla :S

hm da evo ja sam novi ovdje i mene to zanima eto ja sam nema davno sazno da imam na oba oka keratokonus svi su u početnom stadiju nažalost

jedno oko mi je -2 a drugo oko mi je -1.5 dioptrija

uglavnom čitao sam vezano to uz intacs i čini mi se dobro riješenje

samo imam mnogo pitanja al vidim da et nema niko baš nekog pretjeranog iskustva glede toga :/

nadam se da će se neko ubrzo javit sa bilo kakvim informacijama o toj intacs operaciji
marac1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 22:34   #38
pozz svima!!

zanima ma da li je netko (ili znate nekog) tko je imao keratoconus i radio transplantaciju roznice na Rebru i voljela bih cuti vasa iskustva??

Hvala
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 11:48   #39
zar bas nitko???
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 10:54   #40
Da li osoba s keratokonusom ima pravo na invalidnost?
missm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.