Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2011., 12:11   #41
Tetka Julija i piskaralo

Nakon Don Rigoberta pročitah i "Tetku Juliju i piskarala".
Sasvim nešto drugačije: duhovito, opuštajuće, mada kraj ostavlja gorak okus zbog piskaralove nesretne sudbine.
Čita se s lakoćom i uživanjem.
Hvala Nobelu, jer sumnjam da bih inače otkrio Vargasa Llosu.
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:13   #42
prvi put čitam ovog pisca (don rigobertove bilježnice) i oduševljena sam.
stvarno je zabavan, naročito u djelovima koji se na prvi pogled ne odnose na glavnu radnju (rasprave o sportašima, održavanju zadanog broja slika i knjiga, nevoljkosti prema udruženjima i klubovima...).
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 23:39   #43
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Grad i psi-odlično
Zelena kuča-odlično
Tko je ubio Palomina Montera-prilično dobro
Posveta pomajci-dobro
Pantaleon-odlično
Razgovor u katedrali-odlično
Vragolije zloćeste curice-bezveze

Eto, to sam prečitao od njega u poslednej vreme...Odličan pisac, šta da se kaže..Provokativan, lucidan.
ja sam samo procitatala zlocestu curicu...prva knjiga i onda izaberem bas onu najlosiju
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 23:44   #44
Vargas Llosa je genijalan pisac. Međutim, često mi se čini zanemaren u konkurenciji s recimo G. Garcia Marquezom i J. Luis Borgesom. Njegove ideje, kako političke tako i sve ostale su prekrasno razrađene u njegovim romanima pa je tako on meni daleko ispred svih drugih autora latinoameričke književnosti.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 14:18   #45
Što biste preporučili nekomu tko nije čitao ništa od Vargasa Llose, a voli Garciju Marqueza i Isabel Allende? Kojim djelom početi?
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 23:10   #46
Ne znam jel do redoslijeda al me osvojio Llosa... Jarčevim slavljem najprije, zatim Don Rigobertovim bilježnicama, potom oduševio Ratom za smak sveta a upravo sada opet briljira u Tetka Juliji i piskaralu.
Mark Ronson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 01:22   #47
Pročitao od njega Jarčevo slavlje i Raj iza drugog ugla. Jarčevo slavlje mi je fantastičan roman, jedan od najboljih koje sam ikada pročitao. Briljantan roman o Dominikanskoj Republici u doba Trujillove diktature, ispričan u tri narativna tijeka - prvi je iz pozicije kćeri važnog čovjeka režima koja se vraća u rodnu zemlju 30 godina nakon pada diktature, drugi prati posljednji dan Trujillovog života iz njegove pozicije, a treći prati njegove atentatore na dan ubojstva i kasnije. Raj iza drugog ugla paralelno priča o životu Flore Tristan, francuske feministice i borca za radnička prava 1844. i o njezinom unuku slikaru Paulu Gauguinu kad je krajem 19. stoljeća pobjegao iz Europe i odselio se u Oceaniju. Ovi dijelovi s Gauguinom su mi bili dosta bolji.

Odličan pisac u svakom slučaju. Svakako ću ga i dalje čitati.
Dudley is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 11:53   #48
Dodajem:

Keltov san - odlično
Don Rigoberto - odlično
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 13:31   #49
jebes mi sve i hrvatske izdavace. koji vrag ne prevedu sva njegova djela na hrvatski

osobno dobijem osip od ekavice (i to sad nema veze sa srbijom, srbima itd). nije mi maticni jezik i nervira me do bola. ali Beogradska prosveta je prevela masu odlicnih juznoamerickim romana te romana ostalih knjizevnosti. al ijednostavno ne ide. probao sam citati i nije to to. i los hrvatski prijevod mi je bolji od ekavice. ali zato je tu engleski koji citam fluidno pa sva sreca mogu procitati Llosina djela koja nemaju domaci prijevod. The War of the End of the World (La guerra del fin del mundo, Rat za smak sveta) je jedna od najboljih knjiga koje sam ikada procitao i vec je preporucena ovdje par puta. i treba je preporucavati i dalje jer je to knjiga koju bi svi trebali procitati, tj. svi oni koji vole finiju, istancancaniju knjizevnost.

Llosa je definitivno jedan od najboljih pisaca danas
nedavno je Profil izdao njegovu "Pripovijedac prica" pa cemo vidjeti jel cemu

http://www.goodreads.com/author/show...o_Vargas_Llosa
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 09:02   #50
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
...

Llosa je definitivno jedan od najboljih pisaca danas
nedavno je Profil izdao njegovu "Pripovijedac prica" pa cemo vidjeti jel cemu

http://www.goodreads.com/author/show...o_Vargas_Llosa
Baš sad slušam preporučuju ju na Dobro jutro Hrvatska pa me odvelo na temu. To je znači friško prevedeno. Gledam na Goodreadsu ta mu je izgleda najlošije ocijenjena
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 09:35   #51
Još jedna preporuka za La guerra del fin del mundo. Izvrsna knjiga. Objašnjava manje-više sve ratove i vjerujem da su oni koji su bili dovoljno veliki početkom 90-ih da prate situaciju budu prepoznali puno motiva u knjizi i na osobnoj razini.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 02:44   #52
Quote:
EineKleineMaus kaže: Pogledaj post
Što biste preporučili nekomu tko nije čitao ništa od Vargasa Llose, a voli Garciju Marqueza i Isabel Allende? Kojim djelom početi?
Zelena kuća ili Jarčevo slavlje.
Nakon toga obavezno Rat za kraj svijeta.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 15:42   #53
Izasla za Vukovic & Runjic "San jednog kelta"

__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 20:13   #54
Nakon što sam pročitala Vragolije zločeste curice, potaknuta komentarima na ovom forumu da su druge knjige još bolje, pohitala sam u knjižnicu i grrrdo se razočarala. Stoga ako netko na sličan način dođe do ove teme, poručujem: ne slušaj ih!
pattie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 15:24   #55
"San jednog kelta"

Meni najbolje Llosino djelo do sada pročitanih (Don Rigobertove bilježnice, Pohvala pomajci, Tetka Julia i piskaralo)
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:53   #56
Dakle osjećam da postajem ovisnik o Llosi! lista pročitanih se još povećava
- Vragolije zločeste curice
- San jednog Kelta
- Junak iz sjene
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 19:05   #57
Ako netko ima njegove knjige u pdf-u molim da mi se javi ☺
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:19   #58
Quote:
bugi! kaže: Pogledaj post
Dakle osjećam da postajem ovisnik o Llosi! lista pročitanih se još povećava
- Vragolije zločeste curice
- San jednog Kelta
- Junak iz sjene
Nakon što sam "otkrio"Murakamija i oduševio se s istim tako sam se navukao na na Llosu ,Jarčevo slavlje i Pripovjedač priča su knJige za preporuku no "zapeo" sam na razgovoru u katedrali.

Mislio sam da je pisan na istu "bazu" kao i Jarčevo slavlje ali nije .
Drugačiji stil pisanja koji mi nije sjeo na prvu loptu . Borim se s njim.


Ne smeta me toliko ekavica pa ću na sajmu knjiga u beogradu pokupovat nekoliko njegovih izdanja ,posebno one koje su tu označene kao topla preporuka.
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:46   #59
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Nakon što sam "otkrio"Murakamija i oduševio se s istim tako sam se navukao na na Llosu
Ne vidim baš neke veze između ova dva autora. Sjećam se kako su mi preporučivali Murakamija, čak sam 4 njegova romana pročitala i uvijek mi je bio bezveze. Dobro sam i izdržala

Super mi je kako me ne jebe privatni život Vargasa Llose, i dalje mi je super kao autor.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 13:36   #60
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Ne vidim baš neke veze između ova dva autora. Sjećam se kako su mi preporučivali Murakamija, čak sam 4 njegova romana pročitala i uvijek mi je bio bezveze. Dobro sam i izdržala

Super mi je kako me ne jebe privatni život Vargasa Llose, i dalje mi je super kao autor.
Očigledno sam nespretno sročio post ,usporedio sam sva autora po tome što sam se navukao na njih na njihov opus ,bez drugih poveznica .

Pročitala si katedralu ?
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.