Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2008., 11:09   #41
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post

BUdi sretna - imas posve normalnu divno zaigranu macu, sto se vise budes igrala to ce sve vise razvijati svoje vjestine i biti sve precizniji i okretniji, to macama treba da se ne bi pocele debljati, u razvijenim zemljama umre uzasno puno maca od pretilosti i zacepljenja krvih zila, jer se uopce ne micu a ljudima valjda tak pase.
Odvratno. Ma ne, ovaj dosta jede, ali je onako fit jer stalno trči. Hvala na savjetima jer si me baš umirila. Pročitala sam i neke knjige o macama i mačićima, ali nigdje nije pisalo da će trčati po cijeli dan .
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 11:18   #42
Maslina, razmisli od još jednoj mački. Tako će imati društvo i sva energija neće biti koncentrirana na pravljenje pizdarija po kući i izluđivanja njegovog osoblja (tebe) već će se međusobno zabavljati. Također, ako je neko vrijeme sam doma nedostajati će mu društvo.

Za razliku od stereotipa, mačke su društvene životinje.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 13:07   #43
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Maslina, razmisli od još jednoj mački. Tako će imati društvo i sva energija neće biti koncentrirana na pravljenje pizdarija po kući i izluđivanja njegovog osoblja (tebe) već će se međusobno zabavljati. Također, ako je neko vrijeme sam doma nedostajati će mu društvo.

Za razliku od stereotipa, mačke su društvene životinje.
Znaš da razmišljam o još jednom mačiću. Podstanar sam, pa mi je malo bed da mi gazde ne bi počeli praviti probleme zbog previše životinja. Isto tako, ne znam kako bi se uklopio sada još jedan mačić iz drugog legla s već postojećim? Bi li se slagali? Moraju li biti približno iste starosti?
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:02   #44
Sa dvije mace imas manje problema i posla nego sa jendom. Porvjereno. I amnje unisten stan.

Najbolje je da je maca koju nosis u kucu kao drugu macu mladja, cim vise to bolje od vec postojece mace. Jer onda nema rivaliteta nego se mala maca prihvaca kao dijete, uzima pod skrbnistvo od strane starije mace. Ako su jednako stori mogu se ali i ne moraju slagati i onda bih uzela jedno musko a jedno zensko...ne znam koliko dugo imate macu ali nek prodje barem 2-3 mjeseca do nabavke mace broj dva, da se on uspije etablirati u okolisu i udomaciti prije negos tigne novi ukucanin. I ajko vazno - moraju imati u pocetku odvojene posudice za klopu a wc ionako svo vrijeme dva odvojena. Poslije ce mace izabrati hoce li to dijeliti ali u pcoetku to ne zele dijeliti.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 22:29   #45
moj mačak od oko 2,5 mjeseca zna doći kad mu kažem, ne uvijek ali dođe. a kad mu spustim zdjelicu sa hranom i kažem njam njam doleti ko zvrk. to je sve što je dosad naučio. i tu i tamo kad me počne gristi ako kažem pusti ili nježno ponekad i pusti ili ne grize tako jako. jedino mi je bitno da nauči da ne grebe namještaj i da dođe kad ga zovem. sve ostalo poput davanja puse i donošenja stvari mi je nepotrebno.

imam jedno pitanjce djelomično vezano uz dresuru. mačak kad god legne na deku počne da ju sisa. neko vrijeme je sisao i moju majcu, sad samo siše deku. to je počeo raditi nakon što je bio kod mene nekih dva tjedna. čitala sam u onoj knjizi od dr.foglea da je to normalno ako je maca prerano odvojena od mame ali nigdje ne piše da li će prestati to raditi i kad. pa me zanima kako da ga odviknem od toga jer kad se uhvati sisanja sav mu nosić bude izriban jer to zna raditi i po sat vremena bez prestanka. i svjeti tipa nemoj mu dati na deku baš i nisu korisni jer onda nađe nešto drugo za sisanje. uglavnom počne sisati prije spavanja ili kad ga netko uznemiri dok spava. pokušala sam ga pošpricati s vodom ali ništa ne reagira. onda ga nekad malo povučem za rep no ni to ne pomaže. stvarno ne znam što da radim u vezi toga.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 31.10.2008. at 22:41.
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 11:42   #46
ma kakva dresura,imam više mačaka i nikako ne mogu istjerati na svoje.
oni posjeduju mene,a ne ja njih.
rade isključivo ono što oni žele i kad požele.
a ja im ne mogu odoljeti,kad me pogledaju svojim okicama,i kad počnu presti i maziti se,slaba sam na njih,i onda me dobiju na to,ma baš su prepredene.
i svatko od njih ima drukčiji karakter.
najstariji mačak je uvijek glavni,on ne jede i ne spava sa drugima,ali jasno provodi svoju vlast na dvorištu.i u mojo sobi kad unatoč svim mojim pokušajima da to ne radi,spava na mom krevetu.
drugi mačak se glasa kao pas,i zaljubljen je u moju mamu,prati ju do dućana,kad ide na posao on jednostavno stane njoj uz nogu i hoće sa njom.ili ju bjesomučno traži po dvorištu i mjauče iz sveg glasa.on je najveća maza.
svaka čast onome tko uspije izdresirati svoju mačku,ali mislim da je to jako teško.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 11:52   #47
Sve moje macke su znale peglat kreditne kartice.Nisam ih uopce dresirao.
Jovan Trapatoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:23   #48
Ne spricanju vodom ni povlacenju za rep. I ne odvajajnju macidok su jos premale od mame pa pola odgojnih problema necete ni imati.

hellie maci nabavi nesto za grebanje pa ce manje zeljeti grepsi tamo gdje ne smije a za dekicu i sisanje, nabavi onaj macji sprej koji ce pomoci maci da se opusti i da ne trazi utjehu u dekici. S koliko je odvojena od mame?

Za dresuru - ne bih to nazvala dresurom nego ucenjem par osnovnih pravila radi mirnog suzivota. Ja mace obozavam ali ne smiju na stolove, na kuh. elemente, trebale bi se znati odazvati kad ih zovem to za slucaj da padnu s balkona i da ih moramo spasavati.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:48   #49
ma ja ga nježno povučem za rep samo da mu malo odvratim pažnju.
ima grebalicu ali voli da mene grebe i grize. ali vidim da to mace normalno rade dok su male pa onda nije tako strašno.
ja sam ga dobila kad je imao 1,5 mjeseci a još je ranije odvojen od mame jer je pronađen sam tako da nije ni čudo što sisa. potražit ću taj sprej, samo ne znam gdje da mu to pošpricam.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 18:44   #50
NIje dresura macaka tako teska, kliker, malo znanja i strpeljenja i ide
Ima i yahoo grupa na tu temu.

Moji su pravi mali pesi, fulala sam samo jednom kada sam pokusavala najmladju nauciti da pali svijetla na komandu. Uspjeli smo da pali svijetla u jedno popodne....ali samo kada bi htjela keksic Kada hoce van iz sobe pali i gasi svjetla skacuci na steker na zidu.
Ali iskorjenjujemo i tu losu naviku
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:47   #51
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ma ja ga nježno povučem za rep samo da mu malo odvratim pažnju.
ima grebalicu ali voli da mene grebe i grize. ali vidim da to mace normalno rade dok su male pa onda nije tako strašno.
ja sam ga dobila kad je imao 1,5 mjeseci a još je ranije odvojen od mame jer je pronađen sam tako da nije ni čudo što sisa. potražit ću taj sprej, samo ne znam gdje da mu to pošpricam.
Nisam u hrvatskoj pa ne znam ali veterinari svakako imaju, to je sprej na bazi macjih feromona, a pospricas gdje se maca zadrzava, na krevetic, dekicu, bilo gdje. Nama to ne mirisi nista (niti ne smrdi).

Noemi Pa kako vam je to poslo za rukom? Pliz opisi.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:07   #52
Morala sam ovo podijeliti s vama, bilo mi je tako slatko, samo mi nije jasno zašto bi itko htio macu to naučiti i kako uostalom poslje shvate di je prekidač na zidu?
http://www.youtube.com/watch?v=Vja83KLQXZs
__________________
...tell `em a hookah smoking caterpillar has given you the call...
...life is a cosmic giggle on the breathe of the universe...
Argante is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:16   #53
Fakat
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 05:08   #54
Arrow a mačka iz noćne more ? :)

pozz!

imam situaciju, mala crna mačica, našla sam ju blizu kuće pred 2 ili 3 mjeseca a iskusniji su mi rekli da se vjerojatno tek skinula s majčinog mlijeka, što upućuje na to koliko je malena bila. ja sam ju udomila. naravno, radim i nema me kući po 10 sati dnevno, ipak, trudim se da ima sve, hrana, voda, izvor topline, igračke, wc, ma sve. ipak, ona mi se razbolila (upala pluća), ali radimo na tome, najgori problem je što je ona, iako je majušna, UŽASNO divlja!! kad mi dođe na krevet mazi se i draga je ali ovako kad ju uhvati (a to je često), ona je nevjerojatno divlja, grize, grebe, a otvorena usta i polegnute uši u tim trenucima dovoljne su da ju odbacim metar dalje da se spasim. takvo nešto nisam nikad -never ever- vidjela! pogotovo kod mačiča! osim zbog karaktera jeli moguće da je takva jer je bolesna pa je živčana??? neznam šta da radim, kako da ju smirim, da joj pomognem, zavoljela sam ju ali bojim se kakva će biti kad odraste... izvan kontrole?
linar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 08:28   #55
Quote:
linar kaže: Pogledaj post
pozz!

imam situaciju, mala crna mačica, našla sam ju blizu kuće pred 2 ili 3 mjeseca a iskusniji su mi rekli da se vjerojatno tek skinula s majčinog mlijeka, što upućuje na to koliko je malena bila. ja sam ju udomila. naravno, radim i nema me kući po 10 sati dnevno, ipak, trudim se da ima sve, hrana, voda, izvor topline, igračke, wc, ma sve. ipak, ona mi se razbolila (upala pluća), ali radimo na tome, najgori problem je što je ona, iako je majušna, UŽASNO divlja!! kad mi dođe na krevet mazi se i draga je ali ovako kad ju uhvati (a to je često), ona je nevjerojatno divlja, grize, grebe, a otvorena usta i polegnute uši u tim trenucima dovoljne su da ju odbacim metar dalje da se spasim. takvo nešto nisam nikad -never ever- vidjela! pogotovo kod mačiča! osim zbog karaktera jeli moguće da je takva jer je bolesna pa je živčana??? neznam šta da radim, kako da ju smirim, da joj pomognem, zavoljela sam ju ali bojim se kakva će biti kad odraste... izvan kontrole?
Proći će to, ja imam dva mačora pa su to radili jedan drugom a mene pustili na miru, a nakon sterilizacije više nema tih problema, nježni su i ne grebu
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 14:08   #56
nadajmo se dobro je čuti od nekog drugog da ima nade jer više neznam dali ja samo dugo nisam imala mačku ili je ova stvarno drugačija i luda
linar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 14:09   #57
joooj, moram ovo podijeliti s vama, a tiče se baš dresure i njenog shvaćanja.

jedna žena koju poznajem je uvjerena da je naučila mačku da se pomazi s njom prije nego što se igraju... ja sam pak uvjerena da si mačka misli da će dobiti igranje bez problema samo ako joj pusti da ju se podraga par puta po trbuhu mačka zadovoljna, žena zadovoljna, ali ostaje pitanje tko je koga dresirao

inače, moj mačor je bio užasno agresivan kad je bio mali, neopisivo zločest i nemoguć a onda mu je došlo društvo i primirio se. sad je jedino kaos kad se jure stanom i to po mogućnosti baš tamo gdje nešto može pasti i eventualno razbiti se. nikad ga nismo uspjeli odučiti od grebanja zvučnika (znam ), čak ni s preskupom grebalicom (najskuplja loptica za mačke ikad!), ali to radi samo kad želi privući pozornost...
al je skužio da ako baca stvari s polica ja pop.zdim, pa sad to koristi umjesto budilice ako mu se čini da spavam predugo...
i donosi loptice ko pas ali nitko ga nije ni pokušavao to naučiti. jednostavno ju je jednom donio, pohvalili smo ga (čak nije bilo ni nagrađivanja hranom) i to je to.
__________________
Moj čovjek misli da sam ohola, sebična, lijena i drska. U pravu je, a imam ja i drugih finih osobina. *Mačka*
snowshoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 15:42   #58
Quote:
snowshoe kaže: Pogledaj post
inače, moj mačor je bio užasno agresivan kad je bio mali, neopisivo zločest i nemoguć a onda mu je došlo društvo i primirio se.
moja mačketinica, cijelo vrijeme ima na raspolaganju našeg psa, mogu se igrati, ponekad to i čine kad je pas od volje ali u većini slučajeva mačka brije svoj film. možda bi joj trebala još jedna maca ali ne vjerujem da ću si to napravit
linar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 15:53   #59
A moja pišuljica, kad joj bacas male loptice trči po njih i donosi ih, ili kad joj nekaj ode pod krevet ili elemenat dolazi po mene da joj to izvučem.

i definitivno kuži značenje rijeci NE, dal se i vaše mace javljaju, pardon, prigovaraju kad im nekaj branite, meni je to super, kao jamra, ali zna da to ne smije.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 16:16   #60
Wink

kod mene ti,ali vani kod bake i dede,ima oko 4-5 macaka i svake god imamo bar dvije generacije ,vole me sve a ja ih obozavam isto a posebno kad su macici...ali sve one najvise vole mog dedu,on ih hrani,mazi,vise je sa njima,bas je dobar covo
swea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.