Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 15:22   #61
Quote:
linar kaže: Pogledaj post

...neznam šta da radim, kako da ju smirim, da joj pomognem, zavoljela sam ju ali bojim se kakva će biti kad odraste... izvan kontrole?
Po svoj prilici, maca će se smiriti, a i sterilizacija može pomoći. Uistinu, rijetke zu takve "zle mačke" - opasne, ali nađe ih se. Možda je i problem što je puno sama, ali što da se radi?!? Moja frendica ima mačku koja je kao mala bila prava sotona, ali sad je dobra i zapravo jedina socijalizirana od njene 3 mačke. Sterilizirana je.

Ja npr imam "zlog zeca"! Patuljasti kunić, ima 1,5 kg, ali najozbiljnije je OPASAN i kad vidim da se naljuti, ozbiljno se uplašim, kao i ti kad vidiš macu u napadačkoj pozi. Još je gore što kod zeca definitivno ne pali autoritet, dok za mačke smatram da se mogu krotiti.

Zadnje uređivanje Vess : 14.01.2009. at 15:25. Reason: dopuna
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 17:08   #62
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
i definitivno kuži značenje rijeci NE, dal se i vaše mace javljaju, pardon, prigovaraju kad im nekaj branite, meni je to super, kao jamra, ali zna da to ne smije.
DAAAAAA!!!!!
moja prasica se sa mnom svađa!!!
najslađe joj je izaći kroz prozor na podboj i onda šetati lijevo desno što ne bi bio problem da ne živimo na osmom katu
e, sad, kompromis je da smije gurnuti glavu van i gledati ljude koji hodaju ispod ali ne smije ništa drugo i onda kad ju vidim da je krenula van ju onak oštro pitam A kaj sam ti rekla??? i onda ti ona meni počne mljet nešto i kao pokunji se ali siđe i dok silazi molim te ona meni ima nekaj za reć
ili u bilo kojoj situaciji kad radi nešto što zna da ne smije (šetanje po kuhinjskim elementima i slično)
__________________
Moj čovjek misli da sam ohola, sebična, lijena i drska. U pravu je, a imam ja i drugih finih osobina. *Mačka*
snowshoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 18:15   #63
Smile

Uglavnom , nekako mi pojam dresiranje koma
no evo, iz čisto štosa malo se zezala sa svojom mačkom i klikerom, pa je naučila ''sjedi'' i tak gluposti (trikove)...ali čisto zez, igra i zabava za mačku.
A što se poslušnosti tiče, moram se pohvaliti da ju savršeno slušam ,kaj hoće - vrlo mi jasno da na znanje.
__________________
ziDić zauvijek
Jež, si živ?
Wanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 17:56   #64
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Moja frendica ima mačku koja je kao mala bila prava sotona, ali sad je dobra i zapravo jedina socijalizirana od njene 3 mačke. Sterilizirana je.

da, da... ja sam protiv sterilizacije, to mi je mrsko iz dva razloga prvo maca nema mogućnost da izabere znači radimo nešto što je protiv njene volje, operacije su neugodne, drugo ružan mi je sam taj čin oduzimanja njenih budućih mačića. dobro, pustimo to, hvala na savjetu i ako se ona ne smiri kroz narednih nekoliko mjeseci nećemo imati drugog izbora, taj sam savjet čula više puta...

dajem joj godinu dana da formira svoj karakter i da ju pokušam naučit.

hvala svima na pomoći
linar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 18:37   #65
Linar, jos je gore kada se maca tjera i tjera i tjera i ne zna sto joj je i ne jede nego se pati...i na kraju dobije piometru i skoro izgubi glavu

Netko je spomenuo sprej, jel Felliway? Ima ga u Pet centru ako se ne varam
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 17:18   #66
Question Kako Smiriti Mačku?!

ovak imam jedno pitanje.....imam mačku doduše imam ju več 2 godine, ali neznam kako da je smirim.Stalno skače po elementima u kuhinji, drapa po garnituri, a kada to napravi ja ju uvjek upozorim i kažem joj oštro NE, ali ona i dalje to radi!!!Pa ja sada pitam koji se malo bolje kuže u to kako da smirim mačku....mačka mi se zove Mika, ima 2 godine, hvala na pomoči!!
NoyRon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:08   #67
Kupi pištolj na vodu ili onu špricalicu za cvijeće i "upucaj" je kad radi pizdarije. Ima li grebalicu? Ako nema, nabavi, jer mačka mora trošiti nokte negdje.

I, ne zaboravi, imaš mačku.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:24   #68
Kod mačaka ne pali kažnjavanje i ne znam zašto se to forsira... treba PREUSMJERITI ponašanje. Znači kad počne grebati ti je fino uzmeš i doneseš do grebalice i greb greb... pa kad to sama napravi onda nešto fino itd. ima o tome po Interentu dosta.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:32   #69
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Kupi pištolj na vodu ili onu špricalicu za cvijeće i "upucaj" je kad radi pizdarije. Ima li grebalicu? Ako nema, nabavi, jer mačka mora trošiti nokte negdje.

I, ne zaboravi, imaš mačku.
haha....tnx na savjetu...da kupit cu joj jednu grebalicu....kupit ču joj da bude grebalica umjesto farbe na zidu....hehe....HVALA ti...hehe
NoyRon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 20:15   #70
Ma ništa.

Jadna maca, ti se ljutiš, a njoj je prirodno da troši noktiće. Brzo joj kupi najbolju grebalicu na svijetu da se pomirite. Ako ne izlazi van, možeš joj i malo podrezati vrhove noktića. Ako izlazi, nemoj, jer ako se nađe u nevolji nokti je spašavaju.

Što se tiče pentranja... Jebiga, neke mačke su "visinske", neke ne. Ne kažem da je moraš pustiti, ali neke nagon vuče da se penju okolo. Upucaj je, kod maca koje sam čuvala je "Ne!" obično bilo dovoljno, ali kad su moji miševi u pitanju, radio je špricko (od milja).
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:54   #71
Quote:
NoyRon kaže: Pogledaj post
haha....tnx na savjetu...da kupit cu joj jednu grebalicu....kupit ču joj da bude grebalica umjesto farbe na zidu....hehe....HVALA ti...hehe
A sto se cudis da grebe okolo, a grebalice nema? Teze ce ju biti sad nauciti nego da je odmalena tako. Macka grebati MORA kad nema gdje naci ce si sama. Ali ti se bas nece svidjeti.

Quote:
Jadna maca, ti se ljutiš, a njoj je prirodno da troši noktiće. Brzo joj kupi najbolju grebalicu na svijetu da se pomirite


I moji skacu po namjestaju i ormaru i sto sad? Nije maca ukrasni predmet pa da zuji s mjesta na koje ju stavis.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:27   #72
evo da se i ja malo požalim da sam udomila malo čudovište . moj mačak ima oko 6-7 mjeseci, a kod mene je došao prije mjesec i pol. u početku je preo samo što bih ga pogledala i ponašao se kao najdivnija maza na svijetu . ubrzo je počeo grebat i grist u igri, ali to sam smatrala normalnim za mačku pa sam to donekle trpila i probala suzbiti prema savjetima sa interneta: puhanjem u facu i glasnim 'ne'. na to bi me mrko gledao i ugrizao ili ogrebao još jednom u kobra-napadu, onako čisto iz inata da pokaže da je ljut . ali to postaje sve gore i gore, jučer sam ga jedva skinula s ruke . u principu mu ništa ne branim, udaranje, pa čak ni prskanje vodom mi nije padalo na pamet, ali budući da mi je danas ruka naotečena od jučerašnjeg napada, pomalo se bojim slijedeće takve situacije i pitam se kako da odreagiram. on inače nikad nije dugo sam doma, stan mi je pun igračaka koje uglavnom ja pokrećem za njegovu razonodu , trudim se da mu nije dosadno ...vidim da se kao sredstvo smirivanja spominje ili nabavljanje još jedne mace ili kastracija. na žalost nisam baš u mogućnosti imati dvije mace, a za kastraciju je veterinar rekao da je prerano i da čekam da počne obilježavat teritorij... upomoć, kako da smirim to malo preslatko čudovište?
a što se tiče dresure, ime je naučio u roku par dana... imam filing da namjerno ne želi naučit da ruka nije poligon za mučenje...
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:34   #73
Za kastraciju nije rano, ja sam svog kastrirala sa 6 mjeseci i kod mene je to normalno. Da pokusas ignorirati ga? U smislu kad te ozlijedi, viknes NE i napustis prostoriju, fizicki se udaljis i ignoriras barem 10 minuta. A vjerojatno mu je i je malo dosadno, zaigran je i ti si mu zamjena za drugu macu (a one se znaju itekako pocupati )
I naravno, ne zele nauciti nista sto im ne ide u korist.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:48   #74
Quote:
spalatina kaže: Pogledaj post
evo da se i ja malo požalim da sam udomila malo čudovište . moj mačak ima oko 6-7 mjeseci, a kod mene je došao prije mjesec i pol. u početku je preo samo što bih ga pogledala i ponašao se kao najdivnija maza na svijetu . ubrzo je počeo grebat i grist u igri, ali to sam smatrala normalnim za mačku pa sam to donekle trpila i probala suzbiti prema savjetima sa interneta: puhanjem u facu i glasnim 'ne'. na to bi me mrko gledao i ugrizao ili ogrebao još jednom u kobra-napadu, onako čisto iz inata da pokaže da je ljut . ali to postaje sve gore i gore, jučer sam ga jedva skinula s ruke . u principu mu ništa ne branim, udaranje, pa čak ni prskanje vodom mi nije padalo na pamet, ali budući da mi je danas ruka naotečena od jučerašnjeg napada, pomalo se bojim slijedeće takve situacije i pitam se kako da odreagiram. on inače nikad nije dugo sam doma, stan mi je pun igračaka koje uglavnom ja pokrećem za njegovu razonodu , trudim se da mu nije dosadno ...vidim da se kao sredstvo smirivanja spominje ili nabavljanje još jedne mace ili kastracija. na žalost nisam baš u mogućnosti imati dvije mace, a za kastraciju je veterinar rekao da je prerano i da čekam da počne obilježavat teritorij... upomoć, kako da smirim to malo preslatko čudovište?
a što se tiče dresure, ime je naučio u roku par dana... imam filing da namjerno ne želi naučit da ruka nije poligon za mučenje...
takav ti je mačak po prirodi a tvoje puhanje u njegovo lice nije pametno jer se tako vaši odnosi samo pogoršavaju. pa nisu mačke blesave

ti si planirala imati dlakavi jastuk koji prede ali nisu sve mačke takve. većina je jako jako živahna.

on tebe napada u igri i zato kaj se razvija i mora grickati i grebati i svašta.

ja sam poligon za kobra napade svog mačka i nakon 4 godine što ne znači da je on zločest vec dapače jako je umiljat i drag i puno prede.

i da kastrirati što prije tj prije prvog tjeranja. veterinari u rh su needucirani po pitanju kastracija i sterilizacija. samo ti njega sad kastriraj
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 23:11   #75
ma uopće nisam htjela dlakavi jastuk, dapače, sviđa mi se igrat se s njim i jurit po kući, kao što rekoh i nekakvo umjereno grebanje mi je ok. a puhanje u facu uglavnom je spominjano u najbenignijem kontekstu kažnjavanja jer kao, mame mace ih tako kažnjavaju, dakle ne bi mi trebao previše zamjerat . bar tako sam čitala... uh, teško se snać među hrpom savjeta, u svakom slučaju poslušat ću vas što se tiče kastracije, a i što se tiče ignoriranja kad pretjera, a i što se tiče strpljenja dok ne nauči
ipak je on moje malo zlato
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 23:12   #76
Quote:
spalatina kaže: Pogledaj post
ma uopće nisam htjela dlakavi jastuk, dapače, sviđa mi se igrat se s njim i jurit po kući, kao što rekoh i nekakvo umjereno grebanje mi je ok. a puhanje u facu uglavnom je spominjano u najbenignijem kontekstu kažnjavanja jer kao, mame mace ih tako kažnjavaju, dakle ne bi mi trebao previše zamjerat . bar tako sam čitala... uh, teško se snać među hrpom savjeta, u svakom slučaju poslušat ću vas što se tiče kastracije, a i što se tiče ignoriranja kad pretjera, a i što se tiče strpljenja dok ne nauči
ipak je on moje malo zlato



moj mačak je užasno osvetoljubiv. kažem mu neee i onda me šapom bezobrazno lupne ili ugrize za goli gležanj
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 23:23   #77
da, upravo to radi i moj micek. kažeš ima 4 godine i još uvijek je tako zaigrano agresivan? uh, sad bar znam što me čeka...

prije pet minuta krenem na spavanje, pogasim svijetla, zatvorim oči... kao i svako večer... skužim da je mačak skočio na krevet i mislim se: ok, ruke su mi pokrivene, neće me grist jer do sada je samo to radio. ali ne!, ovaj put je krenuo korak dalje: skočio mi je na grudi i šapicom me capnuo po obrvi. nisam se micala, nisam napravila ništa da izazovem igru ili napad?!? emergence, jel i to spada u uobičajeno ponašanje? pa zar se moram bojat da će me dok spavam šamarat po licu???

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 02.04.2009. at 14:06.
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 10:21   #78
eh, sad već držim monolog... prije neki dan mi se popiškio u torbu... mislila sam da je povod jedna bočica jane koju je poslije grizao i napadao... ali jutros je moja druga torba nastradala... frendica koja ima 3 mace savjetuje čak i represivne mjere tipa guranje njuške u mjesto gdje se popiškio i lagani udarci po dupetu da mačak shvati ko je tu glavni... ne sviđa mi se to jer ne želim izazvati nove, gore osvete, ali kužim da je negdje nešto pošlo krivo... i dalje se mazi i prede kad ga uzmem, ali nešto mi zamjera, a ja ne kužim što
pomagajte, ovo baš deprimira
naravno, mom dečku kojeg se od prvog dana malo bojao jer je visok i ima dubok glas, ovakve nepodopštine ne radi... a meni koja ga hranim, mazim, četkam (u tome uživa!) i igram se s njim neusporedivo više, vraća pišanjem u torbu
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 10:59   #79
Quote:
spalatina kaže: Pogledaj post
prije pet minuta krenem na spavanje, pogasim svijetla, zatvorim oči... kao i svako večer... skužim da je mačak skočio na krevet i mislim se: ok, ruke su mi pokrivene, neće me grist jer do sada je samo to radio. ali ne!, ovaj put je krenuo korak dalje: skočio mi je na grudi i šapicom me capnuo po obrvi. nisam se micala, nisam napravila ništa da izazovem igru ili napad?!? emergence, jel i to spada u uobičajeno ponašanje? pa zar se moram bojat da će me dok spavam šamarat po licu???
nas je isto tako napadao tijekom prve godine. morao si se pokrit poplunom preko glave i ignorirat ga pa kad je pretjerao onda smo ga izbacili iz sobe i onda je plakao za unutra pa smo ga vratili i onda se smirio.

mislim da imamo slične mačkonje jednostavno ima takav karakter. moj se voli i sad puno igrati i napadati i svašta ali i jako je mazan postao i stalno prede i užasno je privržen.

što se tiče piškanja dobro bi mu u to bilo ugnjurat njušku i reći ne!

mislim da je problem u komunikaciji jer mačke osjecaju tu neku energiju s tvoje strane. ja sam isto mislila da me moj mačak zajebava i napada i imala sam u početku neke miješane osjećaje. no onda sam skužila da on nije zloćko jednostavno je takva zaigrana beba.

bitno je da u sebi skužiš da on nije zloćko već eto radi neke stvari da privuče pažnju, grebe zato kaj je mali i istražuje svijet.

bit ce ok
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 11:38   #80
ma ja njega obožavam i ponekad se osjećam kao da je moje dijete (ha ha, vjerujem da se mnogi u tome prepoznaju ). još jednu macovlasnicu sam pitala za savjet. micek je inače meni jako privržen i dosta me slijedi po kući pa je njena pretpostavka da on povezuje moju torbu s odlaskom, odnosno napuštanjem, pa se zato iskaljuje na njoj. ma zlato moje malo žuto .
hvala emergence, lakše mi je kad čitam tvoje postove, vjerujem da ima nade za mene i moje malo čudovište
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.