Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2007., 15:31   #61
Quote:
alen76 kaže: Pogledaj post
ma te su emisije jadne... al rtl ima odlicnih emisija... kao sto je PRISON BREAK!!!
Ali ni jednu koju sami proizvode...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 13:57   #62
Postotak gledanosti pojedinih TV kuća

kratko objašnjenje u svezi izračunavanja gledanosti:


uzmimo ovako: neka emisija ima 14,6% / 31%
Imamo postotak gledanosti koji označava koliko je ukupno ljudi u Hrvatskoj gledalo tu emisiju, u ovom slučaju oko 610 000. Druga brojka je SHARE, što znači od upaljenih televizija na koliko njih je bio taj program, znači od 100%, na 31% televizora se gledalo ovo. Nekad je share bitniji...


Podaci dolaze iz kućanstva koja imaju peoplemetre. AGB je agencija koja to sve prati.






Nova je na 24% share kao i HTV1, dok je RTL 25,5%. Dakle prvih 10 dana 2008. su dobra za Novu TV. Ali RTL kreće sa cc. 15.2.

Zadnje uređivanje mirrorball : 11.01.2008. at 15:40.
Gaad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:04   #63
Quote:
Gaad kaže: Pogledaj post
Nova je na 24% share kao i HTV1, dok je RTL 25,5%. Dakle prvih 10 dana 2008. su dobra za Novu TV. Ali RTL kreće sa cc. 15.2.
sa cc?? što je to?
e da ovo su bogme dobri podaci... a znamo otprilike ono što je bilo u medijima da je trenutno tako.
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:08   #64
Mislio sam da oko 15.2. kreću sa "kvalitetnijim" programom...
Gaad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:16   #65
Quote:
Gaad kaže: Pogledaj post
Mislio sam da oko 15.2. kreću sa "kvalitetnijim" programom...
aha. haha. teško... eventualno od trećeg mjeseca. dobro da si stavio navodnike jer taj njihov program NIKAD nije kvalitetan. bile reprize ovoga ili onoga isto je.
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:53   #66
Njihov program bio je OK jedino prve godine, kad su krenuli.
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:54   #67
Quote:
Flin Stone kaže: Pogledaj post
Njihov program bio je OK jedino prve godine, kad su krenuli.
ah šta ćeš... jer tada su se jedino dogodile neke premijere, a od tad samo reprize tog od početka.
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:06   #68
..eto topic postoji....sad bih molio neku dobru dušu da nama tutlekima objasni na osnovu čega, tko i kako izračunava gledanost i sve ostalo što bi nas trebalo zanimati. I to onako - zdravo seljački...

..hvala...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:08   #69
Ma super ali mi još nije jasno kako RTL još uvik ima bolju gledanost sa ovim programom?
zepina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:12   #70
Ajde ja ću probat kad sam već ovdje...
Najvažnije je razdjeliti ono što nekad mediji rade pomutnju...

uzmimo ovako: neka emisija ima 14,6% / 31%
Imamo postotak gledanosti koji označava koliko je ukupno ljudi u Hrvatskoj gledalo tu emisiju, u ovom slučaju oko 610 000. Druga brojka je SHARE, što znači od upaljenih televizija na koliko njih je bio taj program, znači od 100%, na 31% televizora se gledalo ovo. Nekad je share bitniji...


Al onda jedna "glupost", a to je gledanost u skupini 18-49. Nema razlike samo što se podaci ne odnose na sve ljude u hr već samo one koji imaju od 18 do 49 god
na osnovu te grupe se prodaju reklame... zato se izdvaja...

Podaci dolaze iz kućanstva koja imaju peoplemetre. AGB je agencijakoja to sve prati.
No, postoje sumnje u to jesu li gleatelji dobro odabrani, te na to da kad nova ima jači program gledanost se spusti hrt1 i obrnuto dok RTL KONSTANTNO ima jedan te isti share koji uopće ne bira programe bez obzira što se tada emitira drugdje... to je problem i od tuda "prolazak" repriza i sveg ostalog...

inače, baš mi je drago zbog ove top-teme
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:13   #71
Ni meni nije jasno kako to da gledatelji prate njihove planove, znači oni u razdoblju kad stave još više repriza imaju onoliko gledatelja koliko su i mislili...
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:04   #72
mene zanima sljedeće...
stalno se gnjavi s tim podacima gledanosti koji se očito izračunavaju do u detalje 8po pojedinim emisijama, dobu dana, dobnim skupinama i sl.) i to, kako neto napisa na osnovu peoplemetra.
Ja ne poznajem nikoga tko ima taj peoplemetar ili je čuo za nekog da ima isti pa me u biti zanima jel netko od vas čuo za "takva kućanstva"
__________________
malo sam se pregrijala
zagrijavanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:36   #73
Quote:
zagrijavanje kaže: Pogledaj post
mene zanima sljedeće...
stalno se gnjavi s tim podacima gledanosti koji se očito izračunavaju do u detalje 8po pojedinim emisijama, dobu dana, dobnim skupinama i sl.) i to, kako neto napisa na osnovu peoplemetra.
Ja ne poznajem nikoga tko ima taj peoplemetar ili je čuo za nekog da ima isti pa me u biti zanima jel netko od vas čuo za "takva kućanstva"
ja jesam... nisam ni sanjao da hoću haha. al bio sam kod frendice koja je to imala. već neko vrijeme nema jer su otkazali.
uglavnom, imaš taj uređaj i moraš na daljinskom posebnom pritisnut koje su osobe prisutne. ako je gost dodaš mu spol i godine. btw to sam već napisao par puta, rekla je nešto da su joj instalateri pričali o gledanosti bb-a
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 19:21   #74
Quote:
m_m kaže: Pogledaj post
ja jesam... nisam ni sanjao da hoću haha. al bio sam kod frendice koja je to imala. već neko vrijeme nema jer su otkazali.
uglavnom, imaš taj uređaj i moraš na daljinskom posebnom pritisnut koje su osobe prisutne. ako je gost dodaš mu spol i godine. btw to sam već napisao par puta, rekla je nešto da su joj instalateri pričali o gledanosti bb-a
i jel se plaća to maltretiranje ili...
__________________
malo sam se pregrijala
zagrijavanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:04   #75
Odabireš svako toliko neke darove; kućanske aparate i slično
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 03:10   #76
Dali netko zna sa kojom su gledanošću zadovoljni gazde Nove , RTL –a i HTV -a . Mislim da je na HRT-u cilj imati AMR veći od 50% zajedno na 1 i 2 programu u cijeloj ciljnoj skupini. Na Novoj i RTL-u je navodno želja imati gledanost oko 30% AMR, 19-49 god. Znam da je HTV u zadnjih 3-4 mjeseca gledanost jako pala i da nemaju niti jedan dan AMR veći od 50 % ,a Nova i RTL rastu.
buze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 12:53   #77
Quote:
buze kaže: Pogledaj post
Dali netko zna sa kojom su gledanošću zadovoljni gazde Nove , RTL –a i HTV -a . Mislim da je na HRT-u cilj imati AMR veći od 50% zajedno na 1 i 2 programu u cijeloj ciljnoj skupini. Na Novoj i RTL-u je navodno želja imati gledanost oko 30% AMR, 19-49 god. Znam da je HTV u zadnjih 3-4 mjeseca gledanost jako pala i da nemaju niti jedan dan AMR veći od 50 % ,a Nova i RTL rastu.
dobro pitanje...
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 14:48   #78
mene zanima kako je uopće moguće provoditi takvo istraživanje, pa jel znate samo koliko ima ne prijavljenih tv-uređaja
__________________
... ja sam zauvijek mlad ...
čekič salata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 16:13   #79
Quote:
čekič salata kaže: Pogledaj post
mene zanima kako je uopće moguće provoditi takvo istraživanje, pa jel znate samo koliko ima ne prijavljenih tv-uređaja
nema to veze s prijavljenim i neprijavljenim uređajima
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 19:49   #80
obzirom da sam radio u agb-u, prije neke detaljne rasprave, vas kloji ste tu, pratite ovaj podforum i sudjelujete u njemu, htio bih prvo pitati jednu stvar - zašto? odnosno, zanima me zašto je otvoren ovaj topic, što vas točno zanima?
er45 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.