Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 11:42   #9601
Onda pretpostavljam ako bi se otvarao samo na kip, da su i opterećenja puno manja pa je u redu?
davorradman is offline  
Old 19.02.2018., 12:16   #9602
Mani su stakla bila 2x2,1, pa sam mislio da postoji verzija da se takva stijena otvara samo na kip. Bila je opcije samo da se lomi na dva dijela sto nisam htio pa sam stavio fiksnu verziju. Samo staklo je 7 ljudi dizalo na kat, trojca odozdo dizala, 4 vukla sa kata. Trostruka stakla u vecim dimenzijama su bas teska, tad mi je bilo jasno koliko je to opterecenje na okove.
Mekto is offline  
Old 19.02.2018., 17:25   #9603
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Gledajući slike, to sa vodom mi se čini kao jedina svrha, tj da ocijeđena voda ne ide po cijeloj širini profila nego samo u prednji i onda kroz rupe van.

@pvcprofil
Gledam svoj Briliant i ne vidim gdje bi se mogla zakvačiti 3. brtva. Sve je glatko, jedino ako je cijeli profil bio drugačiji ?
Md sistem je imao drugaciji stok sa pvc pregradom na koju je dolazila srednja brtva sa krila kada se zatvori prozor.slika se moze naci na rehau stranicama iako nije ni bitno jer mislim da tog sistema odavno nema u ponudi
pvcprofil is offline  
Old 20.02.2018., 06:45   #9604
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Mani su stakla bila 2x2,1, pa sam mislio da postoji verzija da se takva stijena otvara samo na kip. Bila je opcije samo da se lomi na dva dijela sto nisam htio pa sam stavio fiksnu verziju. Samo staklo je 7 ljudi dizalo na kat, trojca odozdo dizala, 4 vukla sa kata. Trostruka stakla u vecim dimenzijama su bas teska, tad mi je bilo jasno koliko je to opterecenje na okove.
Ma vidio sam da u ponudi zapravo ni nema takvih profila/okova da se SAMO na kip otvara (barem u raznim online konfiguratorima nisam vidio). Iako na obiteljskoj kući imamo jedna takav prozor uvezen iz CH ranih 2000-ih

Ali sam više mislio na prakticno otvaranje, u smislu "mi ćemo samo tako otvarati". Jer sam za pola prozora i ja mislio da budu fixeri, ali žena ni cuti za to
A žao mi presjeći taj prozor sa ogromnim profilima kroz sredinu.
A u ponudi standardno ima tolikih jednokrilnih, pa bi služeno i trebalo (barem neko vrijeme) raditi.
davorradman is offline  
Old 20.02.2018., 07:13   #9605
Pozdrav,

ponavljam svoj post od prošlog tjedna, ako ima netko ko zna više o BluEvolution 73 profilima.

Evo c/p od prošlog tjedna:

Kako se do sada malo piše o Brugmann profilima, evo mog upita.

Radi se o BluEvolution 73, vidi link https://www.sip-windows.com/en/produ...luevolution-73

Da li zna netko da li su to oke profili, neki srednji rang? Vidim da je Salamander kupio taj Brugmann, sad kolika je kvaliteta tih profila? Tipa, za usporedbu sa Inoutic prestige ili Gealan 8000

Pitam jer imam više nego povoljnu ponudu iz Bosne, još sa povratom PDV-a... Nude mi taj profil (njem. proizvodnja) i GU okov koji ima predstavništvo u Žepču

Hvala svima na info.
hakimaajka is offline  
Old 20.02.2018., 09:02   #9606
Quote:
hakimaajka kaže: Pogledaj post

Da li zna netko da li su to oke profili, neki srednji rang? Vidim da je Salamander kupio taj Brugmann, sad kolika je kvaliteta tih profila? Tipa, za usporedbu sa Inoutic prestige ili Gealan 8000
Imam Gealan 8000 sa ARX okovima, troslojna stakla, sa njim nikakvih problema, ja zadovoljan.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 20.02.2018., 10:38   #9607
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Jedan prozor dimenzije 100 x 145 cm sa 3 stakla sam ostavio u komadu (ali su se dvojca namucili dok su ga donjeli u stan) a drugi koji bi bio dimenzije 130 x 145 cm sa 3 stakla sam dao prepoloviti tako da imam dva krila na tu dimenziju, kao sto ti je napisao pvcprofil zbog lakse manipulacije i manjeg opterecenja na okove.
Meni su manji dvokrilni prozori besmisleni.
Naime, profili pojedu previše stakla, pa je pola prozora PVC pola staklo.
Ja bi radio stavio jedno krilo 40-50cm fixno (onoliko koliko stakla možeš doseći da opereš).
Nedavno bio na novogradnji, prozor širine 180, visok 120, 3 krila.
Na tu širinu su mogla ići i 2 krila ili srednje krilo fixno, bilo bi i jeftinije i više svjetla kroz prozor. Ovako umjesto sunca gledaš PVC profil.

Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Mani su stakla bila 2x2,1, pa sam mislio da postoji verzija da se takva stijena otvara samo na kip. Bila je opcije samo da se lomi na dva dijela sto nisam htio pa sam stavio fiksnu verziju. Samo staklo je 7 ljudi dizalo na kat, trojca odozdo dizala, 4 vukla sa kata. Trostruka stakla u vecim dimenzijama su bas teska, tad mi je bilo jasno koliko je to opterecenje na okove.
Trostruko staklo je teško barem 30kg/m2 (ovisno o debljini). Znači kod tebe bar 126kg. I to 126kg nezgrapnog i osjetljivog predmeta.

@Davorradman

Ja jednom pitao dal se može napraviti PVC prozor samo na kip (u smislu da bude jednostavniji i jeftiniji od klasičnog otklopno-zaokretnog) pa su mi rekli da je neznatno jeftiniji, tj izbaci se jedan element koji dođe cca 80kn. Inače je okov potpuno isti.
baustelac99 is offline  
Old 20.02.2018., 12:13   #9608
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Ma vidio sam da u ponudi zapravo ni nema takvih profila/okova da se SAMO na kip otvara (barem u raznim online konfiguratorima nisam vidio). Iako na obiteljskoj kući imamo jedna takav prozor uvezen iz CH ranih 2000-ih

Ali sam više mislio na prakticno otvaranje, u smislu "mi ćemo samo tako otvarati". Jer sam za pola prozora i ja mislio da budu fixeri, ali žena ni cuti za to
A žao mi presjeći taj prozor sa ogromnim profilima kroz sredinu.
A u ponudi standardno ima tolikih jednokrilnih, pa bi služeno i trebalo (barem neko vrijeme) raditi.
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Meni su manji dvokrilni prozori besmisleni.
Naime, profili pojedu previše stakla, pa je pola prozora PVC pola staklo.
Ja bi radio stavio jedno krilo 40-50cm fixno (onoliko koliko stakla možeš doseći da opereš).
Nedavno bio na novogradnji, prozor širine 180, visok 120, 3 krila.
Na tu širinu su mogla ići i 2 krila ili srednje krilo fixno, bilo bi i jeftinije i više svjetla kroz prozor. Ovako umjesto sunca gledaš PVC profil.



Trostruko staklo je teško barem 30kg/m2 (ovisno o debljini). Znači kod tebe bar 126kg. I to 126kg nezgrapnog i osjetljivog predmeta.

@Davorradman

Ja jednom pitao dal se može napraviti PVC prozor samo na kip (u smislu da bude jednostavniji i jeftiniji od klasičnog otklopno-zaokretnog) pa su mi rekli da je neznatno jeftiniji, tj izbaci se jedan element koji dođe cca 80kn. Inače je okov potpuno isti.
Bas mi nije ekstra vazno u spavacoj sobi da ima veliku staklenu povrsinu odspavas par sati niti ne gledas kroz prozor, ali ako se zeli veca staklena povrsina u dnevnom boravku moze se ici na otklopno klizne prozore ili stjene, otvaras jednu ili drugu stranu po potrebi.
https://www.youtube.com/watch?v=g3TJ6REqMio
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 20.02.2018., 12:28   #9609
Ali postoji hrpa ljudi kojima jest vazno. Tako da treba razmisljati u tom smjeru. Jer da dizajn nije vazan ostali bi u proslom stoljecu.
Mekto is offline  
Old 20.02.2018., 14:14   #9610
Da, dizajn je kod mene u igri više od svijetla. Da mi je samo do svjetla, stavim u plan 10-20cm šire otvore odmah da nadomjestim širinu profila

Al baš mi je gadno posred velikog prozora viditi ogroman debeli profil. Točno reže pogled koji možeš imati van.
davorradman is offline  
Old 20.02.2018., 23:55   #9611
Završeni i postavljeni prozori i vrata.

SCHUCO Corona 70
4-12-4-12-4 lowe argon
alu rolete

Jako zadovoljan s kvalitetom i izgledom, nadam se da će tako i ostati.

Prolistao sam valjda 40 stranica foruma na temu PVC , i uglavnom........ bla,bla,bla.... puno puno previše priča.
Ovi valjaju ovi ne, i možda upravo iz nekog revolta uzeo sam SCHUCO. Baš zato jer su puno njih pisali da je treća klasa i tako to.
Uglavnom profile treba vidjeti i onda komentirati. Kad vidiš sve profile shvatiš da je 99% to sve isto. Bitan je okov i bitna su stakla.
Tad shvatiš da plačaš ime. Ja sam jako htio Salamander ali eto ovaj je bio puno jeftiniji od Salamandera i Reahaua i Aluplasta. Vrijeme će pokazati dali se isplatilo platiti 25% manju cijenu.
nidi is offline  
Old 21.02.2018., 09:03   #9612
Može li pomoć jer ne vidim razliku između dvije stavke, a razlika je u koeficijentu Uw:

Radi se o prozorima za stan, dimenzija 210x140

1.
PROFILI: REHAU BT 70
OKVIR: 550761 ŠTOK 76 ED 70
PREÈKA: 550813 PREÈKA 86 ED70 SB
KRILO: 550460 KRILO 60 R ED70
LAJSNA: 550110 Držaè stakla 22,5 R
PODŠTOK: 561013 Profil za klupèicu 30
BOJA: Bijela-siva brtva
ISPUNA: 4 - 16 Al+Arg - 4 TF1.1 Ug1.1
ROLETE: Dvodjelna roleta 2G - BIJELO
LAMELE: PVC Lamela 37/8/5 RAL9016 (Bijela)

Uw: 1,39


2.
PROFILI: REHAU Brillant
BOJA: Bijelo sa uvuèenom sivom brtvom
ISPUNA: Staklo IZO 4mm low-e 1.1+AL16+4mm

float+ARGON

ROLETE: Dvodjelna roleta 2 gurtne - Bijelo
LAMELE: PVC lamela bijela

Topl. koef. iznosi Uw=1,17
BuBiiCa is offline  
Old 21.02.2018., 10:39   #9613
konkretno pitanje - na ukupnu cijenu stolarije izvođač nudi nadoplatu od 70kn po dužnom metru za RAL ugradnju. fer cijena ili ne?
mikislavac is offline  
Old 21.02.2018., 10:41   #9614
@bubica
na prvu se čini da nema razlike pa ako je za zamjenu prozora na starogradnji ne brini o tih 0,22 razlike , neš to osjetit ni na čemu.
inače mi se čini, kolko pamtim takve kombinacije, da je ono prvo, ukupni koeficijent 1,39 bliže istini.

@mikislavac
da
DeeJay Dee is offline  
Old 21.02.2018., 10:47   #9615
Jos jednom molim za komentare ponuda koje sam poslala.

Usput nesto mi je palo na pamet.
Daklem, te sve ponude su za vikendicu na moru. Ne mozemo obnovu odjednom isfinancirati, pa cemo u vise navrata: prvo stolarija, zatim interijer, na kraju fasada, to sve kroz tri sezone. Ono sto me kopka su grilje. Jel se one montiraju na fasadu? Razmisljam da sad ove godine preskocim grilje nego da ostavim postojece drvene stare 25 godina, pa ih zamijenimo tek na kraju, skupa s fasadom. Prijedlozi?

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
martincius is offline  
Old 21.02.2018., 10:56   #9616
grilje idu na vanjsku špaletu (udubljeni zidni dio fasade gdje dolazi i prozor) koja zapravo je dio fasade, da.
DeeJay Dee is offline  
Old 21.02.2018., 14:17   #9617
Hm, gledam sad slike po internetu, uglavnom su grilje montirane na okvir prozora. Najbolje da pitam ponudace sto kad dodamo 10 cm fasadu, kako ce se otvarati grilje. A i ne znam sto bih sa starim griljama ako su montirane na okvir prozora koji cemo maknut...

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
martincius is offline  
Old 21.02.2018., 14:32   #9618
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
@bubica
na prvu se čini da nema razlike pa ako je za zamjenu prozora na starogradnji ne brini o tih 0,22 razlike , neš to osjetit ni na čemu.
inače mi se čini, kolko pamtim takve kombinacije, da je ono prvo, ukupni koeficijent 1,39 bliže istini.

@mikislavac
da
Hvala na pomoći, 2.000 kn je povoljnija prva ponuda, pa nije za baciti. Da, radi se o starogradnji.

Zanima me još nešto - koliko je lošije ako je ugradnja na dubini 70, a ne 76 mm?
BuBiiCa is offline  
Old 21.02.2018., 17:55   #9619
Quote:
martincius kaže: Pogledaj post
Hm, gledam sad slike po internetu, uglavnom su grilje montirane na okvir prozora. Najbolje da pitam ponudace sto kad dodamo 10 cm fasadu, kako ce se otvarati grilje. A i ne znam sto bih sa starim griljama ako su montirane na okvir prozora koji cemo maknut...
Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
mogu biti i na okvir i na zid, kako sam već opisao, ovisi o više stvari, a i baš npr. o tom jel iskorištavaš stare na novu stolariju, u kojem slučaju baš i ide u zid (imam i sam tak na jednom objektu na moru).

Quote:
BuBiiCa kaže: Pogledaj post
Zanima me još nešto - koliko je lošije ako je ugradnja na dubini 70, a ne 76 mm?
uvijek je poželjnija veća dubina ugradnje jer je i toplinski koeficijnt bolji (sama plastika je deblja i s u pravilu više komora) samo je pitanje jel ti to treba na starogradnji, kad uzmeš kakav i koliki je bio stari profil koji se miče.
a u pravilu ne treba pa dosta i tih 7 cm.
DeeJay Dee is offline  
Old 21.02.2018., 20:21   #9620
Molim savjet od iskusnijih... Izvođač mi je nakon montaže rekao da bi on na stijenama ( 3 metra duge, 220 cm visoke) ostavio klinove koje je stavljao ispod kada ju je ugrađivao jer da je malo skeptičan prema težini vrata i da se nebi s vremenom sve skupa objesilo... Znam da to nije ispravno i da bi trebalo izvadit te klinove, što vi kažete na to ? Profil je Gealan S9000 i po meni bi profil trebao biti dimenzioniran da to izdrži...
BaTiCh is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.