Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2009., 13:34   #41
Quote:
mufnica kaže: Pogledaj post
na njihovoj stranici kada se odaberu datumi za let (u sezoni kada pocnu letiti), sa desne strane, ispod rubrike "najnize cijene" za naredne mjesece, pise "online prijava za Dubrovnik nije dostupna" - da li to znaci da nije moguce sada kupiti karte?
nisam probala kupiti.
u rubrici za placanje, za visa karticu, pored kreditne imaju i
-visa electron
-visa debitna kartica
pa mi nije jasno koja je koja?
na mojoj kartici u gornjem desnom uglu pise debit, a u donjem desnom pise visa electron.

i jos jedno pitanje - koji su im avioni?



help
Idemo redom:

1. To što se navodi da nije dostupno online, odnosi se isključivo na nemogućnost obavljanja online check-ina. Ništa posebno. Ti već sada možeš itekako kupiti kartu, ali nećeš moći obaviti check-in online već ćeš po starim dobrim običajima otići na aerodromu na šalter i tamo im pokazati putovnicu i svoj kod koji ti se generirao kada si kupila kartu. To neka te ne zamara, nema razloga. Inače, zrakoplovne tvrtke postupno uvode online check-in, a Easyjet ga nije još uveo u Dubrovnik zato što je tamo tek počeo letjeti. Općenito, online check-in je za ljude koji i inače imaju samo ručnu prtljagu, a ja dvojim da ćeš ti na put sa samo toliko malo prtljage !

2. Nebi ti savjetovao gnjavažu sa debitnim karticama ili Visa electron jer, koliko je meni poznato (neka me netko korigira ako ima utočnjenije informacije), da bi kupila kartu uz pomoć tog tipa kartica, morala bi imati i njihov čitač (nešto poput POS uređaja u trgovinama ili restoranima), a što dvojim da imaš jer ti to do sada, vjerojatno nije ni trebalo.

Ti to lijepo plati običnom kreditnom ili kreditnom revolving karticom, uz neki sitan fee koji s time ide i stvar je riješena. Ukoliko nemaš kreditnu karticu tada zamoli nekoga tko je ima, pa kupi kartu za sebe posredstvom njegove kartice, a ti mu nakon kupovine samo u ruke predaj eurski iznos koji će mu doći na naplatu i sve je riješeno!

3. Easyjetova flota je sastavljena od preko 120 zrakoplova tipa Airbus 319 i nekoliko Airbusa 320 i 321. Pored njih, još uvijek ima i nešto više od dvadesetak Boeinga 737. Svi ti avioni su pouzdani, provjereni i stvarno zadovoljavaju sve kriterije, a Easyjet krasi činjenica da mu je flota stara samo 3,5 godina (jedna od najmlađih na svijetu) i da do sada nisu imali nikakavih incidenata gdje bi netko bio povrijeđen ili poginuo. A imaju preko 1 000 dnevnih uzlijetanja!!!

Evo, nadam se da sam pomogao, a ako netko ima kakvu korekciju ili upit, tu smo !
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 17:47   #42
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Idemo redom:

1. To što se navodi da nije dostupno online, odnosi se isključivo na nemogućnost obavljanja online check-ina. Ništa posebno. Ti već sada možeš itekako kupiti kartu, ali nećeš moći obaviti check-in online već ćeš po starim dobrim običajima otići na aerodromu na šalter i tamo im pokazati putovnicu i svoj kod koji ti se generirao kada si kupila kartu. To neka te ne zamara, nema razloga. Inače, zrakoplovne tvrtke postupno uvode online check-in, a Easyjet ga nije još uveo u Dubrovnik zato što je tamo tek počeo letjeti. Općenito, online check-in je za ljude koji i inače imaju samo ručnu prtljagu, a ja dvojim da ćeš ti na put sa samo toliko malo prtljage !

2. Nebi ti savjetovao gnjavažu sa debitnim karticama ili Visa electron jer, koliko je meni poznato (neka me netko korigira ako ima utočnjenije informacije), da bi kupila kartu uz pomoć tog tipa kartica, morala bi imati i njihov čitač (nešto poput POS uređaja u trgovinama ili restoranima), a što dvojim da imaš jer ti to do sada, vjerojatno nije ni trebalo.

Ti to lijepo plati običnom kreditnom ili kreditnom revolving karticom, uz neki sitan fee koji s time ide i stvar je riješena. Ukoliko nemaš kreditnu karticu tada zamoli nekoga tko je ima, pa kupi kartu za sebe posredstvom njegove kartice, a ti mu nakon kupovine samo u ruke predaj eurski iznos koji će mu doći na naplatu i sve je riješeno!

3. Easyjetova flota je sastavljena od preko 120 zrakoplova tipa Airbus 319 i nekoliko Airbusa 320 i 321. Pored njih, još uvijek ima i nešto više od dvadesetak Boeinga 737. Svi ti avioni su pouzdani, provjereni i stvarno zadovoljavaju sve kriterije, a Easyjet krasi činjenica da mu je flota stara samo 3,5 godina (jedna od najmlađih na svijetu) i da do sada nisu imali nikakavih incidenata gdje bi netko bio povrijeđen ili poginuo. A imaju preko 1 000 dnevnih uzlijetanja!!!

Evo, nadam se da sam pomogao, a ako netko ima kakvu korekciju ili upit, tu smo !
Hvala puno flumen-day

1. super pa se to odnosi na online chekiranje karte, nisam jos imala prilike letiti sa tako chekiranom kartom, al znam sta je to i kako ide.
za prtljag - zene su zene znas kako to s nama ide al nista od pretjerane prtljage ovaj put, I have promissed to myself

2. e sad, ja imam i kreditnu i debitnu visa karticu. do sada nisam niti jednom koristila kreditnu za kupovinu online, vec debitnu, na ebay.u i jos nekim online shopovima, i nisam apsolutno nikad imala nikakav problem s njom, tako da zaista prvi put cujem za ovu tvoju info o pos.u.
voljela bih da mi neko jos kaze o ovome ako zna
samo ono meni nesto crnjak placat kreditnom, onako na debitnu stavis iznos koji ti treba i nema brige. mada je ovo glupo, cijeli svijet kupuje na internetu kreditnim karticama, naravno u provjerenim firmama...
kako onda placanje kreditnom - da li skine odmah cijeli iznos kao i na debitnoj?

3. nisam mogla naci nigdje podatke o avionima, letjela sam i sa boeingom i airbusom, meni super, nego imam saputnika koji prvi put leti, pa necu da "deflower" bude sa npr. ATR72 i slicnim avionima

jos jednom hvala na pomoci.

pozz
mufnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 21:27   #43
Easyjet ti je bolje platiti s Visa electron, jer na nju ne naplaćuju proviziju. Ja isto imam VE, i uvijek s njom plaćam. Na ove druge kartice se plaća mislim da 8 EUR po putniku.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 21:48   #44
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Easyjet ti je bolje platiti s Visa electron, jer na nju ne naplaćuju proviziju. Ja isto imam VE, i uvijek s njom plaćam. Na ove druge kartice se plaća mislim da 8 EUR po putniku.
nukac, znaci za placanje VE ne treba nista slicno onome sto je flumen-day spominjao? da li si ti s njom kupovao od easyjeta?
naplacuju proviziju sa kreditnim karticama, al mi nije toliko radi toga, vec sto je to debitna, i na njoj imas koliko ti treba.
eh nukac hajde pomagaj - da li je glupo sad kupiti 2 povratne za london za 6.mjesec? sad su oko 220eura, cijene ce samo rasti, zar ne?
i da li se cijena moze promijeniti u narednih 5 dana?

hvala
mufnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 22:05   #45
ojla mufnica, i ja kupih dvije karte za london za 6. mjesec, došlo me 2000 kn, točno. (u 12. sam ih kupio) sa kreditnom sam kupio. đe si ti bila prije par dana, imo je easyjet 25 % na sve letove, tako da bio prošo nešto jeftinije da sam kupio prije par dana, a ne prije mjesec dana. ali ta akcija je izuzetak, što prije kupiš karte to bolje/jeftinije.
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 22:15   #46
Quote:
zekohonda1 kaže: Pogledaj post
ojla mufnica, i ja kupih dvije karte za london za 6. mjesec, došlo me 2000 kn, točno. (u 12. sam ih kupio) sa kreditnom sam kupio. đe si ti bila prije par dana, imo je easyjet 25 % na sve letove, tako da bio prošo nešto jeftinije da sam kupio prije par dana, a ne prije mjesec dana. ali ta akcija je izuzetak, što prije kupiš karte to bolje/jeftinije.
hej zekohonda1 hvala ti.
a nisam vidjela tu akciju, jbg, a eto i ti bi bolje prosao. al sto je sigurno- sigurno je, ti si se obezbjedio, i sad prst u uho!
ja sam konacno odredila datum, i moram cekat narednih 5 dana da mogu kupit karte, jer nisam kuci, a nemam dovoljno love na debitnoj, pa se mislim hoce li rasti cijena, al ako i raste nece valjda puno?

kad ti letis i odakle?
mufnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 18:26   #47
To nikad ne znaš, mogu ponovno uvalit akciju, ali i ne moraju. Zato kupuj karte ako ti se čine povoljne. Ja uvijek kupujem na VE (odnosno kad imam love). Kad nemam onda na Master. Kak se uglavnom radi o malim iznosima, (do kakvih 100tinjak EUR), uglavnom idem preko debilne VE.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 19:43   #48
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
To nikad ne znaš, mogu ponovno uvalit akciju, ali i ne moraju. Zato kupuj karte ako ti se čine povoljne. Ja uvijek kupujem na VE (odnosno kad imam love). Kad nemam onda na Master. Kak se uglavnom radi o malim iznosima, (do kakvih 100tinjak EUR), uglavnom idem preko debilne VE.
ok, onda cu i ja platiti VE.
kada se odabire kartica za placanje, pored kreditne vise imaju i
-visa electron
-visa debitna kartica
pa mi nije jasno koja je koja?
na mojoj kartici u gornjem desnom uglu pise debit, a u donjem desnom pise visa electron.
mufnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 21:09   #49
Quote:
mufnica kaže: Pogledaj post
ok, onda cu i ja platiti VE.
kada se odabire kartica za placanje, pored kreditne vise imaju i
-visa electron
-visa debitna kartica
pa mi nije jasno koja je koja?
na mojoj kartici u gornjem desnom uglu pise debit, a u donjem desnom pise visa electron.
Visa electron.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 21:48   #50
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Visa electron.
hvala
mufnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 01:00   #51
easyjet uveo nove sezonske linije prema hrvatskoj.
od 12.7.2009. krece linija pariz orly - dubrovnik, 3 puta tjedno.
od 1.8.2009. milano - split, 3 puta tjedno; a od 2.8.2009. milano-dubrovnik, 4 puta tjedno.
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 13:44   #52
Zanima me jeli problem promjeniti ime putnika kod easyjeta i koliko prije leta je to moguće napraviti,i kolika je naknada za to.
Riječ je o nagradnoj igri,.

Zadnje uređivanje ganjaroller : 06.02.2009. at 13:55.
ganjaroller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 12:35   #53
Malo sam citala ove postove i vidim da je netko spomenuo vizu za Uk,zar je to potrebno,ja stvarno nisam cula za to.Planiram ici u 9.mj u Liverpool i vec sad gledam preko neta rezervirat kartu,voljela bi ici sa easy jetom ali ako jos tko ima kakvu preporuku,jeftiniju kompaniju,svaki savjet je dobro dosao jer nisam nikad rezervirala karte preko interneta i stvarno se ne snalazim.
Nevidljiva Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 14:42   #54
Quote:
Nevidljiva Iva kaže: Pogledaj post
Malo sam citala ove postove i vidim da je netko spomenuo vizu za Uk,zar je to potrebno,ja stvarno nisam cula za to.Planiram ici u 9.mj u Liverpool i vec sad gledam preko neta rezervirat kartu,voljela bi ici sa easy jetom ali ako jos tko ima kakvu preporuku,jeftiniju kompaniju,svaki savjet je dobro dosao jer nisam nikad rezervirala karte preko interneta i stvarno se ne snalazim.
Vjerovatno si gledala stare stare postove prije 3 i više godina....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 15:09   #55
Quote:
Nevidljiva Iva kaže: Pogledaj post
Malo sam citala ove postove i vidim da je netko spomenuo vizu za Uk,zar je to potrebno,ja stvarno nisam cula za to.Planiram ici u 9.mj u Liverpool i vec sad gledam preko neta rezervirat kartu,voljela bi ici sa easy jetom ali ako jos tko ima kakvu preporuku,jeftiniju kompaniju,svaki savjet je dobro dosao jer nisam nikad rezervirala karte preko interneta i stvarno se ne snalazim.
ako imas hr putovnicu, viza ti nije potrebna. easyjet je ovo ljeto, za sada, najpovoljinija opcija za put iz dubrovnika u englesku, osim ako ne dodje i ryan u medjuvremenu.
proces rezervacija avio karata preko neta ide otprilike ovako (ponajprije za ryanair):

1. pretrazi letove

otvori web stranicu zeljenog zrakoplovnog prijevoznika. u 'prozor' gdje se nalaze mjesta polijetanja i slijetanja, upisi zeljenu destinaciju, datum putovanja, kao i to putujes li u jednom smjeru ili povratno.

2. odaberi let

ukoliko ti se ponude informacije pretrazivanja, klikni na redak u kojemu se nalaze zeljeno mjesto polaska i dolaska.
ukoliko ti se ne ponudi informacija koju si htjela, nego ti kaze da to ne postoji, probaj promijeniti datum i vrijeme polaska ili odlaska. budi pazljiva ako putujes u mjesto gdje je vremenska zona drukcija od tvoje, jer na stranicama gotovo uvijek pise lokalno vrijeme.
poslije odluke kojim ces letom krenuti, ponudit ce ti se i cijena trazene usluge.

prvotna cijena je najcesce cijena samog leta, dok uz nju se redovito jos naplacuju porezi i pristojbe zracnih luka, koje jako variraju od odredista do odredista.

3. potvrdi odabrano

ovdje ce ti se prikazati odabrani letovi, vrijeme polaska i dolaska te puna cijena, koja ukljucuje poreze, pristojbe zracnih luka i eventualna ostala davanja. ovo je vjerojatno dio gdje ces morati prihvatiti uvjete koristenja usluga zrakoplovne kompanije.

4. dodatne usluge

zatim ce ti se ponuditi dodatne usluge, poput placanja prtljage koju imas sa sobom, putno osiguranje, te 'priority boarding', tj. mogucnost da medju prvima udjes u zrakoplov i na taj nacin zauzmes sjedalo koje zelis (buduci da niskotarifne kompanije nemaju na kartama broj sjedala).

jedan komad rucne prtljage (torbica, ruksak, torba za laptop) je ukljucen u cijenu, no ukoliko imas i putnu torbu, morat ces platiti pristojbu za istu. pripazi da tezina putne torbe ne prelazi 15 ili 20 kg, ovisno kojom kompanijom letis, jer ces platiti visoku cijenu za svaki visak kilograma. 'priority boarding' nije uvijek preporucljivo uzimati (zbog dodatnog troska), osim ako ne zelis sjediti iskljucivo na nekom odredjenom mjestu u zrakoplovu, sto ti opet ne garantira bas tocno to mjesto, buduci da brojni putnici uzimaju istu stvar i tako dodjes u situaciju kao da ju i nemas.

neke zrakoplovne kompanije nude i uslugu autobusnog prijevoza od zracne luke do grada (koja se, naravno, placa), sto ti znatno olaksava putovanje, pogotovo ako si prvi put na tom odredistu (npr. easybus i sl.).

5. osobni podaci i placanje

ispuni formular s osobnim podacima (ime, prezime, adresa, telefon...).

nakon ispunjavanja formulara, dolazimo do placanja zrakoplovne karte. jedini nacin placanja su kreditne kartice. najprihvacenije su mastercard i visa, dok american express, diners, maestro i visa electron nesto rjedje.

poslije upisivanja broja kreditne kartice, trazit ce te 'CVC' - broj koji se sastoji od 3 ili 4 znamenke. on se nalazi na poledjini kartice, odmah uz njezin broj (kod american expressa je s prednje strane) i jedini su dokaz autorizacije transakcije, buduci da ih mogu upisati samo oni koji i imaju karticu uza sebe, a ne i oni koji imaju samo njezin broj (eventualna virtualna kradja).

6. potvrda i ispis svega odabranog

ukoliko je transakcija odobrena, dobit ces kôd, koji je, zapravo, tvoja karta za putovanje. isprintaj ga i pokazi pri 'check-inu' u zracnoj luci.

Zadnje uređivanje globetrotter : 16.02.2009. at 15:15.
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 15:31   #56
Quote:
globetrotter kaže: Pogledaj post
ako imas hr putovnicu, viza ti nije potrebna. easyjet je ovo ljeto, za sada, najpovoljinija opcija za put iz dubrovnika u englesku, osim ako ne dodje i ryan u medjuvremenu.
proces rezervacija avio karata preko neta ide otprilike ovako (ponajprije za ryanair):

1. pretrazi letove

otvori web stranicu zeljenog zrakoplovnog prijevoznika. u 'prozor' gdje se nalaze mjesta polijetanja i slijetanja, upisi zeljenu destinaciju, datum putovanja, kao i to putujes li u jednom smjeru ili povratno.

2. odaberi let

ukoliko ti se ponude informacije pretrazivanja, klikni na redak u kojemu se nalaze zeljeno mjesto polaska i dolaska.
ukoliko ti se ne ponudi informacija koju si htjela, nego ti kaze da to ne postoji, probaj promijeniti datum i vrijeme polaska ili odlaska. budi pazljiva ako putujes u mjesto gdje je vremenska zona drukcija od tvoje, jer na stranicama gotovo uvijek pise lokalno vrijeme.
poslije odluke kojim ces letom krenuti, ponudit ce ti se i cijena trazene usluge.

prvotna cijena je najcesce cijena samog leta, dok uz nju se redovito jos naplacuju porezi i pristojbe zracnih luka, koje jako variraju od odredista do odredista.

3. potvrdi odabrano

ovdje ce ti se prikazati odabrani letovi, vrijeme polaska i dolaska te puna cijena, koja ukljucuje poreze, pristojbe zracnih luka i eventualna ostala davanja. ovo je vjerojatno dio gdje ces morati prihvatiti uvjete koristenja usluga zrakoplovne kompanije.

4. dodatne usluge

zatim ce ti se ponuditi dodatne usluge, poput placanja prtljage koju imas sa sobom, putno osiguranje, te 'priority boarding', tj. mogucnost da medju prvima udjes u zrakoplov i na taj nacin zauzmes sjedalo koje zelis (buduci da niskotarifne kompanije nemaju na kartama broj sjedala).

jedan komad rucne prtljage (torbica, ruksak, torba za laptop) je ukljucen u cijenu, no ukoliko imas i putnu torbu, morat ces platiti pristojbu za istu. pripazi da tezina putne torbe ne prelazi 15 ili 20 kg, ovisno kojom kompanijom letis, jer ces platiti visoku cijenu za svaki visak kilograma. 'priority boarding' nije uvijek preporucljivo uzimati (zbog dodatnog troska), osim ako ne zelis sjediti iskljucivo na nekom odredjenom mjestu u zrakoplovu, sto ti opet ne garantira bas tocno to mjesto, buduci da brojni putnici uzimaju istu stvar i tako dodjes u situaciju kao da ju i nemas.

neke zrakoplovne kompanije nude i uslugu autobusnog prijevoza od zracne luke do grada (koja se, naravno, placa), sto ti znatno olaksava putovanje, pogotovo ako si prvi put na tom odredistu (npr. easybus i sl.).

5. osobni podaci i placanje

ispuni formular s osobnim podacima (ime, prezime, adresa, telefon...).

nakon ispunjavanja formulara, dolazimo do placanja zrakoplovne karte. jedini nacin placanja su kreditne kartice. najprihvacenije su mastercard i visa, dok american express, diners, maestro i visa electron nesto rjedje.

poslije upisivanja broja kreditne kartice, trazit ce te 'CVC' - broj koji se sastoji od 3 ili 4 znamenke. on se nalazi na poledjini kartice, odmah uz njezin broj (kod american expressa je s prednje strane) i jedini su dokaz autorizacije transakcije, buduci da ih mogu upisati samo oni koji i imaju karticu uza sebe, a ne i oni koji imaju samo njezin broj (eventualna virtualna kradja).

6. potvrda i ispis svega odabranog

ukoliko je transakcija odobrena, dobit ces kôd, koji je, zapravo, tvoja karta za putovanje. isprintaj ga i pokazi pri 'check-inu' u zracnoj luci.
Hvala puno na ovim uputama dobro ce mi doci,ali jos jedna stvar me zanima a ta je,dali zbilja leti easy jet iz Cilipa ovu sezonu
Nevidljiva Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 15:40   #57
http://www.easyjet.com/HR/Red/index.asp

leti od 1.5.
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 08:49   #58
Vidim da je bilo slično pitanje prije, ali da ga osvježim:

1. Može li se promijeniti putnik nakon što se kupi karta i u kojem roku? Znači, kupim dvije povratne karte, ovaj drugi ne može ići, a netko može uskočiti?

Hvala lijepo!
dmarijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 10:00   #59
Može ali plaćaš.

Names of passengers may be changed on payment of a "name change" fee (see tables below) per passenger, per journey up to one hour before the scheduled time of departure of that flight. In addition, if there is a difference between the original fare paid and the current fare available at the time the change is made, the customer will be required to pay any increase in fare since the original booking. No refund will be given if the new fare is lower. Bookings containing more than one Journey must have the same passenger name for each Journey and name changes are not possible where any Journey in a booking has already been made. If a customer wishes to change a traveller’s name on a flight that is full, then any price difference to be paid will be based on the highest fare applicable for the route booked.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 12:07   #60
što znači pojede krava konja...

A ja mislio rezervirati povratnu, ccc. Ništa, smisliti nešto i to je to.
dmarijan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.