Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2009., 23:20   #81
To je jedna od stvari koja se u Londonu ne smije propustiti. Jer je ludilo... Mene uvijek razvesele ljudi i njihov način oblačenja... A ako se slučajno zateknem u Londonu u nedjelju, tada obavezno popodne provedem u izlogu svoga omiljenog Nero Cafea i promatram ljude, kako nakon divlje noči bauljaju po gradu...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 19:58   #82
Pitanje za znalce: da li se cijene avio karata s Easy Jetom spuštaju tokom vremena ili ne? Tj. da li se isplati kupiti čim prije, ili čekati last minute ponude? tnx!
Poles.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:03   #83
meni se čini da je ova zadnja akcija bila jako povoljna.
sve ispod 30 eura je o.k.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 09:25   #84
Quote:
Poles.ana kaže: Pogledaj post
... ili čekati last minute ponude? tnx!
Još nisam kod LCC-ova doživio isplativi "last minute".
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 11:34   #85
Easyjet nije ko Ryanair, kod Easyjeta je više manje pravilo - što se ranije kupi, jeftinije je. S tim da povremeno i oni ubace akcije, ali samo par puta godišnje.
Easyjet ima svojih prednosti, jedna od osnovnih je da lete na glavne aerodrome (recimo, Paris Charles de Gaulelelele, London Gatwick, Barcelona El Prat, Brussels International), pa često ušparaš na karti za prijevoz sa/do aerodroma. Također, ručna prtljaga nema ograničenja u težini, samo u dimenzijama, a čekirana prtljaga je do 20 kg za 22 EUR (jeftinije nego kod Ryanaira i veća masa). Također, Easyjet još uvijek ne naplaćuje za kupovinu s Visa Electron karticom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:42   #86
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Easyjet nije ko Ryanair, kod Easyjeta je više manje pravilo - što se ranije kupi, jeftinije je. S tim da povremeno i oni ubace akcije, ali samo par puta godišnje.
Easyjet ima svojih prednosti, jedna od osnovnih je da lete na glavne aerodrome (recimo, Paris Charles de Gaulelelele, London Gatwick, Barcelona El Prat, Brussels International), pa često ušparaš na karti za prijevoz sa/do aerodroma. Također, ručna prtljaga nema ograničenja u težini, samo u dimenzijama, a čekirana prtljaga je do 20 kg za 22 EUR (jeftinije nego kod Ryanaira i veća masa). Također, Easyjet još uvijek ne naplaćuje za kupovinu s Visa Electron karticom.
Jel ručna prtljaga baš mora biti onih dimenzija? jesu ti to kad mjerili? imaš iskustava?
la primavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 07:20   #87
Meni nisu mjerili, jer je više-manje unutar dimenzija. Barem onih 55x45, a nekad je 25 cm ona treća dimenzija, zna biti i 30 cm. Kad vidim druge ljude što nose kao ručnu prtljagu, moj kofer mi se čini majušan. Ali povremeno znaju poludit, i onda sve stavljaju u onaj okvir i provjeravaju.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 14:47   #88
Mene zanima koliko su sigurni ti avioni, po pitanju prtljage , plaćanja i svega ostalog,
i da li se neki srušio?

Party_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 15:17   #89
Quote:
Party_girl kaže: Pogledaj post
Mene zanima koliko su sigurni ti avioni, po pitanju prtljage , plaćanja i svega ostalog,
i da li se neki srušio?

Ti si baš jako paranoična po pitanju niskotarifnih kompanija... pa vidiš da svi ovi ljudi na forumu lete sa niskotarifnim i da nitko nije imao većih problema. A oni kojima se srušio avion, njihova iskustva nikad nećemo saznati zezam se naravno.
Jednaka je sigurnost kao i kod bilo koje druge kompanije. Ako te zanimaju statistički podaci odi na wikipediu i tamo ukucaj kompaniju koja te zanima, i izbacit će ti sve podatke pa sama usporedi.
bubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 16:39   #90
Quote:
bubbly kaže: Pogledaj post
Ti si baš jako paranoična po pitanju niskotarifnih kompanija... pa vidiš da svi ovi ljudi na forumu lete sa niskotarifnim i da nitko nije imao većih problema. A oni kojima se srušio avion, njihova iskustva nikad nećemo saznati zezam se naravno.
Jednaka je sigurnost kao i kod bilo koje druge kompanije. Ako te zanimaju statistički podaci odi na wikipediu i tamo ukucaj kompaniju koja te zanima, i izbacit će ti sve podatke pa sama usporedi.
pošto mi je ovo prvi let avionom, ne bi htjela da mi zbog tisuću kuna manje, bude i zadnji...

Sigurno postoji neki razlog zbog čega su tako jeftini....

Party_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 16:53   #91
Quote:
Party_girl kaže: Pogledaj post
pošto mi je ovo prvi let avionom, ne bi htjela da mi zbog tisuću kuna manje, bude i zadnji...

Sigurno postoji neki razlog zbog čega su tako jeftini....

Nisu oni jeftini zbog toga što imaju stare avione, ili zbog toga što ih ne održavaju... Jeftini su zbog svog načina poslovanja- karte im se kupuju putem interneta, dakle ne moraju trošit novce na silne poslovnice i radnike u tim poslovnicama, zatim ne ulažu u marketing, ne reklamiraju se, a na tome se uštedi jaaako puno novaca, pogledaj samo koliko se air france ili turkish airlines reklamiraju, naravno da to moraju ugradit u cijenu karte...
Niskotarifne kompanije najčešće ne lete na glavne aerodrome nego na manje aerodrome na kojima su taxe puno niže pa je samim time i cijena karte puno niža...
Na niskotarifnim letovima ne poslužuju besplatan obrok dok u drugim aviokompanijama poslužuju obrok koji ustvari ne vrijedi ni 2 eura...
I naravno niskotarifne kompanije rade po principu da što ranije kupiš kartu to je jeftinija, a time si osiguravaju da će im cijeli avion biti popunjen, i da će im let biti isplativ. Ima još puno razloga zbog kojih su jeftini, al navela sam ti samo neke čisto da ti malo pojasnim.
bubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 19:15   #92
I jedna stvar još za nadodat, kupuju nove avione, jer su novi avioni najjeftiniji za održavat, onda ih maksimalno iskoriste i prodaju nakon par godina. Ryanair ih prodaje nakon nekih 5-7 godina. I druga stvar, na zemlji su samo 25 minuta, (ove glavne kompanije obično 45 min), pa jedan avion mogu dnevno puno više iskoristiti (1-2 leta više).
A i s aerodromima ugovaraju posebnu cijenu aerodromskih pristojbi, obećaju toliko i toliko putnika, pa aerodromi drage volje na to pristaju.
Primjer je Zadar. 2009 godine je većina svjetskih aerodroma zabilježila pad broja putnika od nekih 5-10%, a Zadar, zahvaljujući Ryanairu, porast od 40%!!!
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 19:57   #93
Quote:
Party_girl kaže: Pogledaj post
pošto mi je ovo prvi let avionom, ne bi htjela da mi zbog tisuću kuna manje, bude i zadnji...

Sigurno postoji neki razlog zbog čega su tako jeftini....


pa onda kupi kartu za biznis klasu za 1000 eura i nema šanse da ti se avion sruši
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 18:12   #94
Quote:
Party_girl kaže: Pogledaj post
pošto mi je ovo prvi let avionom, ne bi htjela da mi zbog tisuću kuna manje, bude i zadnji...

Sigurno postoji neki razlog zbog čega su tako jeftini....

"Niskotarifne" kompanije često baš i nisu tako jeftine kakvim se žele predstaviti. Ja primjerice još nikad nisam letio jednom takvom kompanijom samo zato jer mi je let "klasičnom" kompanijom uvijek ispao jeftiniji. Neki će reći da su kupili kartu za 1€ ili slično, ali aviokompanije ne prodaju karte za 1€ jer to nema nikakve veze s komercijalnim poslovanjem, već je to (odlična) reklama de facto poklanjanjem karata za koje se vjeruje da neće biti prodane.

Sigurnost tih kompanija ti je najmanja briga, osim Cubane i nekih afričkih kompanija nemaš se što brinuti. Uzroci nesreća su često negdje drugdje. Evo ja sam prije par dana doživio prekid slijetanja jer su (ako je za vjerovat pilotu) kontrolori u tornju pogrešili i preblizu naveli dva aviona (jedan od njih je bio naš), a takvo što ne ovisi o kompaniji s kojom letiš.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 19:11   #95
znam da su to predrasude, ali ne mogu si pomoći...

btw. postoji li mogučnost da easy jet promijeni, tj. nadoda još neke datume za polazak u London,
šteta što ne lete vikendom,jer bi mi to najviše odgovaralo...

Party_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 20:29   #96
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
"Niskotarifne" kompanije često baš i nisu tako jeftine kakvim se žele predstaviti. Ja primjerice još nikad nisam letio jednom takvom kompanijom samo zato jer mi je let "klasičnom" kompanijom uvijek ispao jeftiniji. Neki će reći da su kupili kartu za 1€ ili slično, ali aviokompanije ne prodaju karte za 1€ jer to nema nikakve veze s komercijalnim poslovanjem, već je to (odlična) reklama de facto poklanjanjem karata za koje se vjeruje da neće biti prodane.
Ova tvoja izjava o poklanjanju karata je čista laž i dezinformacija, sorry.
Imam jako puno iskustva u kupovanju svakojakvih avionskih karata. Možda ti nisi našao jeftine karte jer nemaš pojma kako ih tražiti.
Kad letim unutar Europe, cijene avionskih karata koje plaćam (ukupna cijena karata) se kreće u rasponu od 0.00 EUR do nekih 100 EUR, prosjećna cijena bi bila nekih 70-tak EUR. Ne možeš mi reći da Croatia, Lufthansa, Airfrance ili neka druga aviokompanija prodaju karte po toj cijeni. Malo progooglaj po internetu pa ćeš vidjeti.

Što se tiće Easyjeta, u ljetnim mjesecima imaš iz Splita dvaput dnevno let za London, i to svaki dan.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:12   #97
ah, ima nas svakakvih.
Meni stalno nešto poklanjaju.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:17   #98
Nije mi jasno zašto svakih par tjedana moramo opet i opet ponavljati filozofiju jeftinih krata. Daj Blagajnice, idemo napisati knjigu o tome... Svako malo neki nevjerni Toma ponavlja floskule zašto ne letit jeftino...
Ustvari, kad bolje razmislim, nek samo ne vjeruju, više jeftinih karata ostaje nama "pravovjernima".
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:34   #99
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ova tvoja izjava o poklanjanju karata je čista laž i dezinformacija, sorry.
Imam jako puno iskustva u kupovanju svakojakvih avionskih karata. Možda ti nisi našao jeftine karte jer nemaš pojma kako ih tražiti.
Možda nemam pojma kako nać jeftine karte ali znam kako nać podatak o tome koliko troši jedan npr. B737, i uz cijenu goriva i broj sjedala, pod pretpostavkom potpune popunjenosti aviona izračunati koliko bi trebala koštati prosječna cijena karte (bez taksi naravno) da avio kompanija pokrije *samo* troškove goriva: >> 1€, vjeruj mi.

Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Kad letim unutar Europe, cijene avionskih karata koje plaćam (ukupna cijena karata) se kreće u rasponu od 0.00 EUR do nekih 100 EUR, prosjećna cijena bi bila nekih 70-tak EUR. Ne možeš mi reći da Croatia, Lufthansa, Airfrance ili neka druga aviokompanija prodaju karte po toj cijeni.
Kako ne bi mogao, upravo se vratio: udaljenost od 2218 km (po smjeru!), "klasična" avio kompanija, let iz Zagreba, 89€ ukupno (uključujući takse).
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:52   #100
Mislim da bi trebali otvoriti novu temu i postaviti je na vrh tipa: LCC tutorial. U nju kopirati one Nukčeve postove o LCC i još par njih s Ryana o isplativosti s mojim iskustvima.

U današnje vrijeme informacija je bogatstvo, a neznanje košta.
Šireći informacije o Ryanu i Eassy jet povećavamo mogućnosti jeftinog putovanja mnogima na svoju štetu.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.