Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 23:46   #5561
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Kakve lunarne misije? Nikad se nisu digli više od 80 km a, uostalom, Mjesec ne postoji.
Najsmješniji ste kada tvrdite da je čovjek bio 60-tih na Mjesecu, i to toliko samovjereno, a zaprašivanje u vojne i znanstvene svrhe smatrate zavjerom.

Potvrda da sa ne misli svojom glavom, nego samo prihvaća servirano, na žalost.
Rorion is offline  
Old 18.02.2017., 10:52   #5562
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Najjednostavnije rješenje je pred očima, spremljene da se dobro unovče u budućnosti. Inače za retoričara sstv je slide show i lošiji od fotografija.
https://www.youtube.com/watch?v=u3k6Xt30Z7g
Poznato je da sakrivanje ( budimo realni, uništavanje ) predmeta drastično pridonosi cijeni.
Nema šale, NASA će na aukciji razvaliti, koji bogataš ne bi htio imati dio "slavne" povijesti u svojoj zbirci?
Možda ponude i armstrongovo prljavo donje rublje.
Ne sumnjam da bi i mnogi lunarni fanatici za takvo što dali svoju ušteđevinu.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 18.02.2017., 11:18   #5563
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Poznato je da sakrivanje ( budimo realni, uništavanje ) predmeta drastično pridonosi cijeni.
Nema šale, NASA će na aukciji razvaliti, koji bogataš ne bi htio imati dio "slavne" povijesti u svojoj zbirci?
Možda ponude i armstrongovo prljavo donje rublje.
Ne sumnjam da bi i mnogi lunarni fanatici za takvo što dali svoju ušteđevinu.
UaaaahhhaaaaahaaA:klap:
Car si

Ali ako ima tragova polucija ili urina tada cijena exponencijalno raste.

Buaaahaaaaahhaaaaaa, kakvi moroni.
Dokaz geniotsko-aristokratsko-incestuozne linije koja preko maluomnosti završava sterilitetom.

Rorion is offline  
Old 18.02.2017., 21:23   #5564
Te relikvijske/dronjke oni čak repariraju i to za ne male novce !

Bajke treba održati

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=4833

http://www.kickstarter.com/projects/...token=8d573597
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Old 18.02.2017., 22:39   #5565
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ali ako ima tragova polucija ili urina tada cijena exponencijalno raste.

Buaaahaaaaahhaaaaaa, kakvi moroni.
Dokaz geniotsko-aristokratsko-incestuozne linije koja preko maluomnosti završava sterilitetom.

Ništa od donjeg rublja astronautkinja i astronauta.

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Te relikvijske/dronjke oni čak repariraju i to za ne male novce !

Bajke treba održati
Ali zato u Dubrovničkoj katedrali imamo neprocjenjive relikvije Isus Kristove pelenice - poprilično uneređene.

A i on je letio uvis pod nebesa i uskoro dolazi iz svemira na oblacima nazad.
Neki čak kažu da je otišao u nižu sferu Mjeseca, kao i Adam. Astronaut Isus dakle...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 19.02.2017., 01:29   #5566
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ništa od donjeg rublja astronautkinja i astronauta.
Ali zato u Dubrovničkoj katedrali imamo neprocjenjive relikvije Isus Kristove pelenice - poprilično uneređene.
A i on je letio uvis pod nebesa i uskoro dolazi iz svemira na oblacima nazad.
Neki čak kažu da je otišao u nižu sferu Mjeseca, kao i Adam. Astronaut Isus dakle.
Mislim osobno sam neutralan, ali ti dosta svaku temu iskoristiš da malo hebes religiju.
Dakle ne pričamo o Isusu

Nego Dronjku.


Odijelo (dronjak) treba sačuvati u sadašnjem obliku i da ga "dotjeraju" za izložbu povodom 50 godina od "slijetanja" na mjesec. Treba ga "Očuvati" kao relikviju jer ako ostane ovakvo moglo bi se raspasti ?
Njihovo opravdanje stoji da mu je namjena bila "jednokratna" !

"Apollo odijela su građene da bi astronauti uvjerljivo zabavljali široke mase glumeć klaunove, polarne mede, pijane idiote, na što bi dobivali aplauz.:klap::klap:

Za taj kako oni zovu projekt „Reboot the Suit“ treba im 500 000 dolara ?
Vide se pukotine istezanja tkanina, izblijedile boje "oznake misije" ""(apšisale) , gumene brtve lomljive i metalni zatvarači oksidirali (zahrđali) itd...!?

Materijal jeftilen sa štanda ili štanduša, neki ga zovu plac materijal, jeftina placuša, od ćega se radi poznati Apolo Dronjak.

Uz dobar marketing postiže Dronjak astronomsku cijenu.:klap:
Rorion is offline  
Old 19.02.2017., 02:16   #5567
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Te relikvijske/dronjke oni čak repariraju i to za ne male novce !

Bajke treba održati

[U97[/URL]
Pusti ti to.
Bajka donosi, novce.
I znaš šta, ipak su bili gore.:klap:
Rorion is offline  
Old 19.02.2017., 10:00   #5568
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post

Nego Dronjku.
Njihovo opravdanje stoji da mu je namjena bila "jednokratna" !

"Apollo odijela su građene da bi astronauti uvjerljivo zabavljali široke mase glumeć klaunove, polarne mede, pijane idiote, na što bi dobivali aplauz.:klap::klap:

Za taj kako oni zovu projekt „Reboot the Suit“ treba im 500 000 dolara...

Normalno da je jednokratna, tako je to na filmskim setovima, samo je odjelo malo previše pohabano jer su vjerovatno snimali puno scena pa od njih izabrali najrealističnije.
Ali ovo je ipak poprilična blamaža jer su neke odore iz ww2 bolje očuvane nego taj dronjak.
A tragikomično je da oni koji imaju love prose donacije za popravak odjela, a i cijena resauracije je napumpana, kao da se radi o ne znam kakvoj tehnologiji i zahvatu.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 19.02.2017., 17:10   #5569
Originalni filmski materijal histerijsko tzn historijsko vażnog (pogotovo za NASA ) poduhvata, je jednostavno ispario (to se inaće ćesto deśava i poznato je, da neśto, śto je za nekoga/neśto najvażnije, najlośije je ćuvano/brinuto o tome ) a 16mm kamera, kojom je snimljeno tu "bajku", pronadjena je poslije smrti jednog od njenog glavnog junaka, u ormaru njegove (partnerske) kuće u njegovoj torbi

Neznam kako ova bajka dalje funkcionira, medju odraslima u 21 vijeku, ali eto
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 19.02.2017., 21:26   #5570
osvrt:
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Najsmješniji ste kada tvrdite da je čovjek bio 60-tih na Mjesecu, i to toliko samovjereno, a zaprašivanje u vojne i znanstvene svrhe smatrate zavjerom.

Potvrda da sa ne misli svojom glavom, nego samo prihvaća servirano, na žalost.
pa probaj napisati gdje ti vidiš problem. Druge teme su druge teme i o tome je jako diskutabilno pisati što je i kako je. Normalno da se podmeću dezinformacije a ponekad i informacije zbog dezinformacija. Nešto se zbivalo i zbiva se ali rijetko ćeš naći iole ozbiljnog sugovornika koji ne mora biti tehnički dovoljno educiran ali treba znati misliti što je daleko veći problem. uvijek postoje indirektni načini kako doći do istine ili interpolacijom ili heuristikom. Nažalost neke druge grane znanosti daleko bolje opisuju krda neznalica općenito ...do krajnje precizno.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 19.02.2017., 21:43   #5571
Ja sam naravno uvjerenja da nisu bili, eto tek tako, ali ono što me muti je čovjek po imenu Korado Korlević koji se cijeli život bavi astronomijom i koječime drugim, veliki intelektualac, divan čovjek na zvjezdarnici Višnjan. Kad sam njega to pitala rekao mi je da je svjestan da je popularno vjerovati da nisu bili, ali da su donijeli materijale koje je pregledavao cijeli svijet i naravno konkurencija. Kaže tko bi tako što izmislio kad je puna Zemlja onih koji jedva čekaju da te poklope. U svakom slučaju takvo kamenje i što su već donijeli je pregledano i tako čega na Zemlji nema. I šta da ja njemu kažem?
KatarinaRi is offline  
Old 19.02.2017., 21:52   #5572
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ja sam naravno uvjerenja da nisu bili, eto tek tako, ali ono što me muti je čovjek po imenu Korado Korlević koji se cijeli život bavi astronomijom i koječime drugim, veliki intelektualac, divan čovjek na zvjezdarnici Višnjan. Kad sam njega to pitala rekao mi je da je svjestan da je popularno vjerovati da nisu bili, ali da su donijeli materijale koje je pregledavao cijeli svijet i naravno konkurencija. Kaže tko bi tako što izmislio kad je puna Zemlja onih koji jedva čekaju da te poklope. U svakom slučaju takvo kamenje i što su već donijeli je pregledano i tako čega na Zemlji nema. I šta da ja njemu kažem?
.) tvoje je pravo da budeš tog uvjerenja i kažeš da nisi uvjerena.
I to nikada neće biti problem. No ja ti tvrdim da su bili i mogu pokušati dokazati svoj stav, ali je nužno ići redom jedno po jedno jer ima područja u koja ne možeš znanjem doći do rješenja ako nemaš iskustvo bilo mjerenjem bilo opažanjem ili predviđanjem.
No na ovoj temi ima toliko besmislica antipoda i kategoričkih neznalica da je strava koliko nemaju pojma o najjednstavnijim prirodnim zakonima, a o logici da i ne pišem.
Znam za plemenitog "višnjanca" i definitivno je iznio dobar dokaz mada bi neki rekli da je moglo stići meteoritima. No oni koji su upoznati sa tehnologijom znaju da su bili gore .. samo to nije bio izlet nego opasna igra.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 19.02.2017., 21:57   #5573
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
.) tvoje je pravo da budeš tog uvjerenja i kažeš da nisi uvjerena.
I to nikada neće biti problem. No ja ti tvrdim da su bili i mogu pokušati dokazati svoj stav, ali je nužno ići redom jedno po jedno jer ima područja u koja ne možeš znanjem doći do rješenja ako nemaš iskustvo bilo mjerenjem bilo opažanjem ili predviđanjem.
No na ovoj temi ima toliko besmislica antipoda i kategoričkih neznalica da je strava koliko nemaju pojma o najjednstavnijim prirodnim zakonima, a o logici da i ne pišem.
Znam za plemenitog "višnjanca" i definitivno je iznio dobar dokaz mada bi neki rekli da je moglo stići meteoritima. No oni koji su upoznati sa tehnologijom znaju da su bili gore .. samo to nije bio izlet nego opasna igra.
Obradili smo pitanje meteorita, budući on zna sve o meteoritima rekao da je da se i oni naravno sjetili tako čega, ali jednostavno to nije to, doneseni materijal nije viđen nikad na Zemlji.
KatarinaRi is offline  
Old 19.02.2017., 22:01   #5574
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Obradili smo pitanje meteorita, budući on zna sve o meteoritima rekao da je da se i oni naravno sjetili tako čega, ali jednostavno to nije to, doneseni materijal nije viđen nikad na Zemlji.
I ima pravo.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 19.02.2017., 22:07   #5575
Ja znam da ste ispisali kilometre, ali naprosto si ne mogu objasniti da nakon toliko godina mi gore ne idemo na izlete. Ne poznajem ni ondašnju ni današnju tehnologiju, ali ne može me nitko uvjeriti da su bili i kao u redu više ne treba, skupo je.
KatarinaRi is offline  
Old 19.02.2017., 22:16   #5576
Probat će Te uvjeriti ovdje, da nisi iśla u śkolu i da ne znaś śta je Rijeka i/ili Kvarner, jer da se to zna treba vjerovati medijima i politici

Jesi primjetila, kako izbjegavaju neka pitanja i/ili tvrdnje?
Kao one u mom zadnjem postu ovdje
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 19.02.2017., 22:20   #5577
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
@Rorion, kupio si laž, do skretanja sa putanje i padova dolazi jer raketni motor gubi potisak u vakumu.
Nema se od što odgurivati, osnove fizike. .
Sjedi, jedan!

Nikad mi ne izostane neki komentar di neko nema elementarnu percepciju stvari oko sebe.
Onak, kak bi rekla, takav komentar odmah vidis iz daljine da izbija iz drugih.
Obicno je to prisutno kod djece, pa onda sjednes i objasnis jim, a kad to rade odrasli ljudi, i jos to neznanje koriste misleci da ce u nekom dialogu ispast face a aonda se izblamiraju, onda znas da imas posla s nekim kome nema vise pomoci.

U takvoj komori oblika zvona di gore oksidant i gorivo dozirani u tonama na minutu moze se ocekivat pritisak bar nekoliki desetina bara, mozda i do 100 i vise. I sad, pazi, dode neki lik na forum, i nemre skuzit da nema bitne razlike ak je izvan te komore vakum il atmosfera.

Kaj mislis, jel ce bit potiska ak je ispod zvona 0 bara? Po tvom ocito nece...

Recimo da imamo slucaj:

A) Crkveno zvono u kojem je pritisak 50 bara a vani je 1bar.
B) Crkveno zvono u kojem je pritisak 50 bara a vani je 0bara.

I sad dodu nekakvi likovi na forum i pocnu tvrdit da sve skupa stoji na mjestu u slucaju B)...

Zadnje uređivanje Starfighter : 19.02.2017. at 22:38.
Starfighter is offline  
Old 19.02.2017., 22:27   #5578
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
osvrt:


pa probaj napisati gdje ti vidiš problem. Druge teme su druge teme i o tome je jako diskutabilno pisati što je i kako je. Normalno da se podmeću dezinformacije a ponekad i informacije zbog dezinformacija. Nešto se zbivalo i zbiva se ali rijetko ćeš naći iole ozbiljnog sugovornika koji ne mora biti tehnički dovoljno educiran ali treba znati misliti što je daleko veći problem. uvijek postoje indirektni načini kako doći do istine ili interpolacijom ili heuristikom. Nažalost neke druge grane znanosti daleko bolje opisuju krda neznalica općenito ...do krajnje precizno.
Problem vidim na globalnom nivou, u brdu dezinformacija, serviranih laži i zaglupljivanja masa na mnoge načine.

Otišli bi predaleko opisujući pojedine teme.

Problem koji negacijske grupe imaju, i koji nikako ne mogu prevazići, je automatizirano i šablonsko stigmatiziranje, ismijavanje, i površno te bez dubljeg ulaženja u problematiku sagledavanje problema, kada kako vidimo, mnogi brane svoja stajališta, neznajući pozadinu događanja, političku namjeru i refleksiju na budućnost. Sve ima svrhu i namjeru.

Nadalje, također problem koji nikako ne mogu savladati, je taj, što sve "teorije zavjere" stavljaju u isti koš, kada im se redovno događa da samo slijepo prepisuju "argumente" kojima je netko pobio neku od teorija, uvjerivši sami sebe u istinitost navedenih "argumenata " , neznajući da su baš u tom trenutku zapeli u zabludi.

Stavljajući u isti koš, gubi se mogućnost razlućivanja šta je od toga istina, a što nije, a mnoge gluposti i totalni idiotizmi ( poput da će nas žarulje ubiti, dok ne misle o tome da se truju hranom, ili zamaranjem da li je Mjesec šupalj ili plašenjem o smaku svijeta) su ubačene namjerno da baš uvedu ljude da ne misle svojom glavom i da ne istražuju niti da koriste svoju intuiciju i intelekt, već im serviraju " toplu juhu" ( čiji su sastojci osmišljeni da zadovolje primarne potrebe konzumenta, no daleko od toga da nude redovno istinu) koja će im lijepo leći u mentalni sklop, imati će osijećaj da znaju, da su u pravu, i da bilo tko, tko govori drugačije, nije normalan, poludio, prolupao teoretičar zavjere.
Primjer cijepiva su/nisu dobra.
Nisu dobra : Odgovor :Aaahha ti si teoretičar.
Sadrže Al spojeve, googlaj "Al neurotoxicity"
Dakle paradoks. i takvih imaš stotine primjera.

U kojima negacijska grupa, ne prihvaća, ne sagledava, ne uzima u obzir, zanemaruje, zaboravlje ili tvrdi da nema utjecaja. Što iz neznanja, što zbog "programiranog" mozga toplom juhom, a i bojazni da se promjeni mišljenje, bez obzira na argumente, bojazni i straha da se i oni sami ne nađu na drugoj strani, i bili prozvani teoretičarima.

Nadalje, nisu upoznati sa političkom i povijesnom konotacijom znaćenja termina "teorija zavjere".
Kojoj je glavni cilj i svrha osmišljavanja bila, da se vladajućima olakša manipulacija, kroz programiranu laž, na veliko distribuiranu, da se koorporacijama sklone s puta svi koji bi ugrozili enormnu zaradu (od prehrambene npr tobože zdravi voćni jogurt je pun kancerogenog acesulfam-K ili aspartama, no tvrdeći to, dovodiš se pod sumnju da si teoretičar, ili priča o globalnim promjenama gdje se gura veliki globalni porez na CO2, i mnogo toga).
Termin osmišljen od učitelja G.Sorosha, Carla Popera, koji je napravio narućenu filozofsku studiju, "Teorija otvorenog društva" , te filozofski obradio termin, da bi vladajući imali pun legitimitet, i sa tog aspekta, da proglase ludim bilo koga tko bi mislio svojom glavom, a na taj način ugrozio njihove položaje, interese i enormne zarade.
Rorion is offline  
Old 19.02.2017., 22:32   #5579
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Obradili smo pitanje meteorita, budući on zna sve o meteoritima rekao da je da se i oni naravno sjetili tako čega, ali jednostavno to nije to, doneseni materijal nije viđen nikad na Zemlji.
jasno ali sada ti dokaži nekom tko nema pojma otkud ti znaš razliku bilo o teksturi ili kemijskom sastavu i kako ... i tu nastaju problemi kao i kraj priče.
a da mu počneš pričati kako zagrijavanje prilikom prolaska kroz atmosferu stvara poremećaje strukuture .. itd itd ...
Dokaz vrlo brzo prestaje biti očigledan za takve .. treba nešto suptilnije.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 19.02.2017., 22:32   #5580
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Probat će Te uvjeriti ovdje, da nisi iśla u śkolu i da ne znaś śta je Rijeka i/ili Kvarner, jer da se to zna treba vjerovati medijima i politici

Jesi primjetila, kako izbjegavaju neka pitanja i/ili tvrdnje?
Kao one u mom zadnjem postu ovdje
Ma lako je meni za mene Nisam se nikad udubila u tematiku s aspekta dostuone tehnologije, fizike i ostalih čudesa. Koji motiv ima jedan Korado Korlević da recimo laže. Ili da su jednog takvog čovjeka uvjerili. Da je to netko drugi u redu, ali on.
Za provjeru uvjerenja ili barem sumnju trebala bi ući duboku u priču, a to mi se baš i neda.
KatarinaRi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.