Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 23:48   #6761
Ovi od neki dan bi se isto mogli prvo dogovoriti sami sa sobom kako će nešto zakriviti.
A onda tek možemo dalje razgovarati o nečemu.

https://s13.postimg.org/u7uu4k8d3/IM...209_215601.png
Tigrov friend is offline  
Old 10.02.2018., 00:45   #6762
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
[=antet;]Želiš reći da ne.pratiš. Aj poštedi nas
Bilo je riječi, nisam fizičar, ali ti prenosimišljenje fizičara koji to proučavaju.
Negostoljubivo,strašno jako zračenje
Ili znas, ili ne znas koliko je zracenje.
Ako tvrdis da je "Negostoljubivo,strašno jako zračenje" onda reci koliko je.

Ah da, ne mozes, jer je taj fizicar govorio o eV, a ja trazim Sv.

Quote:
Ne pratim taj di, priznajem
Znaci, NASA laze, a sovjeti i kinezi ne lazu da su na Mjesecu?!
Od nekoga tko se hvali "znanjem" o sletanju o Mjesec ocekujem vise.
Ali, po ko zna koji put negacijska ekipa se proslavila "znanjem"!


Quote:
prikazano višestruko
Ako pod "visestruko" mislis ni jednom, onda si u pravu.
Pokazi te silne neuspjehe Mercury/Gemini/Apollo programa.
Zar je tako tesko?

Quote:
Debatirano već o tome, dokazano Nije ostavio nikakav trag najrsrvu, dakle nije ni bio.
Aha, prije si samouvjereno tvrdio da je taj mlaz ogroman, cak si i postao video testiranja raketa na Zemlji da "nesto" dokazes.
I ima trag sletanja, jasno vidljiv, slika postana, to sto ga ti i ekipa ignorirate vas problem.

Quote:
njima je bitno kolika će cijena Dronjaka biti na aukciji
Nisu to "dronjci", kako se tako bahato odnosis prema odjelima poginulih ljudi.
I nitko ih nece ni restaurirati ni prodavati.

Sramota za tebe i ekipu da ne znate da je Apollo 1 koristio drukcije odijelo nego misije Apollo 7-17.
Ali opet, ocekivano neznanje!

Quote:
Pa i nema, jedno je oksidacija, drugo je zračenjr
Smijesan si sa svojim "objasnjenjima".

Quote:
prikazano višestruko
Opet, ako pod "visestruko" mislis ni jednom, u pravu si.
Nisi postao video sa "mjehuricima" u Apollu.
A tvrdio si da ih ima.


Nastavljas po starome, pises, a nista ne napises!
antet is offline  
Old 10.02.2018., 00:59   #6763
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Pa Buzz Aldrin je još 2014. Tweeto da je to bio fake. Tweet je naravno vrlo brzo pobrisan ali postoji screenshot I sada.

Zanimljiva je ova negacijska ekipa.
Slika od jednog fake tweeta se uzima kao apsolutni dokaz.

Deseci tisuca slika Zemlji iz svemira, te slike sa Mjeseca su sve lazne?!

Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ovi od neki dan bi se isto mogli prvo dogovoriti sami sa sobom kako će nešto zakriviti.
A onda tek možemo dalje razgovarati o nečemu.

https://s13.postimg.org/u7uu4k8d3/IM...209_215601.png
Naravno nije ti palo na pamet da su to razlicite kamere?!
Ocigledno nisi slusao kad je gospodin s naocalima rekao da mijenjaju kamere ("camera cycling right now") i to 4 sekunde prije prve (gornje) slike.
Ako ti je i to promaklo (mozda ne znas engleski...) mogao si primjetiti da motor izgleda drukcije na gornjoj i donjoj slici.
antet is offline  
Old 10.02.2018., 01:12   #6764
Da to su dva različita motora. Uzeo sam screenshote iz videa jedan iza drugog u roku 4 sekunde.

Može Gospodin s naočalima govoriti što hoće. Vama.
Ali meni logika govori u ovom slučaju ako je na prvoj kameri fish eye,
Na drugoj, na drugom motoru mora biti nasuprotni fish eye.

Inače fish eye na prvoj kameri daje ispupčenje a na drugoj udubljenje.
Tigrov friend is offline  
Old 10.02.2018., 01:15   #6765
A koliko je Tweet fake a koliko je to samo slijetanje fake. O tom potom.
Tigrov friend is offline  
Old 10.02.2018., 01:21   #6766
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Da to su dva različita motora. Uzeo sam screenshote iz videa jedan iza drugog u roku 4 sekunde.

Može Gospodin s naočalima govoriti što hoće. Vama.
Ali meni logika govori u ovom slučaju ako je na prvoj kameri fish eye,
Na drugoj, na drugom motoru mora biti nasuprotni fish eye.

Inače fish eye na prvoj kameri daje ispupčenje a na drugoj udubljenje.
Sitni problem s teorijom o dva motora.
Drugi stupanj Falcon Heavy rakete (ovaj na slici) ima samo jedan motor.
Prva slika je s kamere na jednoj strani rakete, druga slika je s kamere na drugoj strani iste rakete.
Obe kamere gledaju isti (jedini) motor.

Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
A koliko je Tweet fake a koliko je to samo slijetanje fake. O tom potom.
Tweet je fake, sletanje je istina.
Nikakva kolicina vjerovanja nece promijeniti te cinjenice.

S druge strane, ponudi vjerodostojne dokaze da je tweet istinit, a da je sletanje lazirano.
Zar je to toliki problem?
antet is offline  
Old 10.02.2018., 01:22   #6767
Dobro filozof. Ako je i jedan motor.
Onda još i bolje. Sa jedne strane su trebali staviti i jesu fish eye,
A na suprotnu nasuprotni fish eye.


A nisu. A rezultat se vidi.

Kome ti filozofiraš? Na koju stranu je Zemlja na kraju zakrivljena?
Prema van ili pak prema unutra? Dobro što je vama?
Tigrov friend is offline  
Old 10.02.2018., 01:29   #6768
Evo ti još jedan screenshot.
Netko te gleda u odrazu na šajbi, lijevo.

https://s13.postimg.org/8qo6b0jd3/Sc...209-185935.png
Tigrov friend is offline  
Old 10.02.2018., 01:56   #6769
Znaci, tvrdis da je lansiranje Falcon Heavy rakete lazirano i da nije dosla do svemira?
Takodjer tvrdis da je auto u studiju i da uopce nije u svemiru?

Jos samo jedno pitanje, koji su modeli kamere na drugom stupnju rakete i koje lece koriste?
Hvala na konkretnom odgovoru!
antet is offline  
Old 10.02.2018., 02:06   #6770
Ne znam ja ništa. Neka ljudi koji ovo vide sami ocijene.
Ja samo znam da mi je ovo što vidim presmiješno. I preglupo.

Živio ti meni 505.
Tigrov friend is offline  
Old 10.02.2018., 16:08   #6771
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Rori, znaš li tko je Vladimir Remek?
Ako već ne vjeruješ NASA-i, ima i drugih svemirskih agencija.
http://www.esa.int/About_Us/Welcome_...Vladimir_Remek
Vjeruj ti u koga hoćeš, klanjaj se kome hoćeš, tvoja stvar, sada bi neka agencija trebala biti vjerodostojna a izjave szručnjaka i znanosti negiraš, nego odgovori mi Biljka112.
Koja biljka može nesmetano rasti u svemiru, van zemljine egzosfere ?
Rorion is offline  
Old 10.02.2018., 16:34   #6772
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Pa Buzz Aldrin je još 2014. Tweeto da je to bio fake. Tweet je naravno vrlo brzo pobrisan ali postoji screenshot I sada.
Zanimljivo.
Fotografije iz svemira su fejk, fotografije s mjeseca su fejk, rakete koje uzlijeću su fejk i ne dospiju do svemira, no screenshot koji potvrđuje tvoja vjerovanja nije fejk, nije fotošopan, i ne postoji mogućnost da je netko provalio u Tweeter account ili da se Buzz koristio sarkazmom.

Teoretičari zavjera sve fotografije i slike instantno odbace kao fejk.
Kad je tome već tako, onda budi dosljedan samom sebi i nemoj nikad ni spominjati nikakve fotografije, slike i screenshotove.


Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Evo ti još jedan screenshot.
Netko te gleda u odrazu na šajbi, lijevo.

https://s13.postimg.org/8qo6b0jd3/Sc...209-185935.png
Wow, iz nedefiniranog, slučajnog oblika na staklu si uspio skužiti da te "netko" gleda.

Hvataš se za slamke jer boljeg argumenta nemaš.

Ljudi vide poznate oblike gdje ih žele vidjeti.
Lice na marsu
Marija na tostu
Riba u oblaku.

Nije teško naći poznati oblik u nekoj nedefiniranoj mrlji.

Ljudi čak u ovom vide lice, iako nije ni slično pravom ljudskom licu.


Zanimljivo je da su ti kovači urota savladali sposobnost obmanjivanja milijuna ljudi kroz više desetljeća, ali još uvijek nisu uspjeli skužiti da se u staklu vidi odraz. Dežurni teoretičari zavjera ih surfajući Internetom iz svog podruma uvijek istog trenutka ulove.
eqinor is offline  
Old 10.02.2018., 17:07   #6773
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da su ti kovači urota savladali sposobnost obmanjivanja milijuna ljudi kroz više desetljeća, ali još uvijek nisu uspjeli skužiti da se u staklu vidi odraz. Dežurni teoretičari zavjera ih surfajući Internetom iz svog podruma uvijek istog trenutka ulove.
A zabunili se, mogu i oni biti naivni.

Šalim se. Inače, kako je moguće da od tisuću ljudi na anketi, skoro pola misli da čovjek nije hodao po Mjesecu?!
Eh, 21. stoljeće..
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Old 10.02.2018., 17:41   #6774
Equinor. Jesam, jesam pošto sad nemam komp mjesecima. Fotošopiral sam video na Huawei Honor 8.

Gle. Surfaj na mobu pa buš svaku sliku odmah s dva prsta povećal. Pa buš vidil bolje detalje.
Sjajna stvar.

Danas su opet spuknuli fotku. Vele da je jedna od ovih silnih bijelih točkica u svemiru Tesla Roadster na milijun km visine. Hahahah.

https://s17.postimg.org/bi15ze8un/9f...824fd849ed.jpg

Kužiš vidiš malu, malu bijelu točkicu kak se kreće tam nekam u brdu ostalih bijelih točkica.
I to je šatro odmah Tesla.

Te sve bijele točkice su automobili u biti kako nam sugeriraju a mi mislili da su zvijezde.

Ne mogu ga gore snimiti kad njega gore uopće nema. Nije ni lansiran gore.
Pa objavljuju gluposti.

Gle stari btw daj koristite fish eye kako treba.
A ne da na jednoj kameri zakrivite zemlju
A na drugoj istovremeno zakrivljujete MRAK okolo. Krivi fish eye. Nemreš sve preko iste leće.
Tigrov friend is offline  
Old 10.02.2018., 18:59   #6775
Je, je, je čovječe. Sad sam malo povećal s dva prsta. Sjajna stvar.
Ide, ide, juri mali bijeli Tesla. (Vidi se i registracija).
Kad ono stoji sa strane veliko bijelo. FAP kljunaš.
I budala od Starmana se skoro zabil u FAP. Kako se lijepo vidi dobri stari FAP kljunaš. Šteta ga je.
Nije tip Starman normalan kak vozi.

Ak već Ameri ovo puše. Sorry ja nemrem. To malo bijelo može biti bilo kaj a i obična animacija.
Da ne spamam više temu. Pozzz.
Tigrov friend is offline  
Old 10.02.2018., 23:08   #6776
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Sok i nevjerica, odijelo koji nije predvidjeno da izdrzi pozar, izgorilo u atmosferi cistog kisika!
A osim toga, odijelo koje je koristeno u Apollu 1 (A1C) nije isto onome koje je koristeno u ostalim Apollo misijama (A7L).
Pa nisam niti mislio da je predviđeno da nešto izdrži osim snimanja....Za "ostale"Apollo misije šta je moglo biti tako revolucionarno promijenjeno kad je odmah poslije toga "kao" napravljeno novo "koje ne gori".Ako je takvo odijelo već bilo dostupno šta ga nisu dali astronautima iz Apolla 1? A samo godinu i pol na mjesec su sa novim odijelima otišli Armstrong i društvo...razvoj novih materijala i tehnologija je dugotrajan i složen proces...šta su više "novoga" mogli izmisliti u vezi odijela i sigurnosti kapsule u periodu od 1,5 godine???A već ono sve na Apollu 1 je bilo posljednja i najsuvremenija riječ tehnologije (tadašnje).Dečki iz Apolla 11 upadaju u identičnu kapsulu kojoj su samo prepravili vrata i "izolirali žice"(znači u Apollu 1 su bile neizolirane?)i sa tom kapsulom iz prve bez ikakvih proba i testiranja lem-ova prelaze u lem, odvajaju se i udaljavaju od servisnog modula u kojem ostaje Collins, slijeću na Mjesec, tancaju po njemu, polijeću natrag sa njega, spajaju se natrag sa komandnim modulom,prelaze nazad u njega, voze se do zemlje i metodom slobodnog pada upadaju u gustu zemljinu atmosferu gdje se sagorjevanjem oslobađaju temparature od preko 2.000 celzija, blizu zemlje otvaraju besprijekorno 3 padobrana i padaju u ocean gdje ih odmah pronalaze i izvlače na brod...ma da, super jednostavno kao dječja igrarija...a danas ne mogu niti najobičniju mini kameru gore poslat da konačno snimi to fantastično zvjezdano nebo bez smetanja atmosfere a i konačno zemaljsku kuglu koju su toliko izbjegavali uslikati pa su pribjegli primitivnoj fotomontaži. Dakle jedino 2 stvari su moguće - ili NIKAD nisu bili na Mjesecu, ili su gore SVAKI DAN ali u tajnosti da nitko to ne zna, a onda bi gore trebali biti pravi gradovi, stanice, kisikane i sva druga infrastruktura...jer kako drugačije objasniti da je prije 50 godina bilo tako lako otići gore, a danas je tako teško ili nemoguće...
bonecrusher is offline  
Old 11.02.2018., 00:26   #6777
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
..jer kako drugačije objasniti da je prije 50 godina bilo tako lako otići gore, a danas je tako teško ili nemoguće...
A kada tek pogledaš što vjerovatelji leta na mjesec kažu, zašto se više ne leti na mjese, e to je doslovno za odvaliti se od smijeha. Kažu da im više
nije dostupna ta tehnologija.
m o l i m užas ekipo sa mjeseca.
No navikli smo na njihov deficit argumentacije, no ono što doista čudi, je to što vjerovatelji tog imaginarnog leta
prihvaćaju taj argument. E to je ono što sablažnjava, i kosi se sa zdravom pameti.
@Antet citat :
"Aha, prije si samouvjereno tvrdio da je taj mlaz ogroman, cak si i postao video testiranja raketa na Zemlji da "nesto" dokazes.
I ima trag sletanja, jasno vidljiv, slika postana, to sto ga ti i ekipa ignorirate vas problem
"
Podosta si iskrivio zaključak Antet, naravno namjerno i nekorektno. Rekoh da raketni mlaz je velik, je jak, i da bi kao takav ostavio na mjesecu trag. Nadalje, na nasinim slikama ispod modula nema nikakvog traga, a vidi, neki strucnjaci tvrde da bi trebao ostati krater, no dobro, uzmimo bar trag, ne mora krater, no ni toga nema ispod modula.
Navodni trag je vidljiv, ali pored modula, ali kako može biti pored, a ispod modula ništa? Tako da to sve opet ukazuje na samo trag utabanih pijanih aktera koji su tamo negdje na plaži Floride ili pjesku Arizone plahutali u dronjcima. Vidiš Antet, režiseri tog nakaradnog scenarija, apriori cirkusiranja, su previdjeli istraživačku CSI sposobnost amatera i forumaša, a danas to i znanost potvrđuje. Upozorio sam te Antet da ne izvrćeš moje izjave, i ne prikazuješ svoju afirmaciju, izvrtanjem moje argumentirane negacije. Mislim da ćeš se složiti da je to nekorektno. I pošto argumenata nemaš, pokušaj biti otvoreniji, i prihvatiti validne argumente da nikada nisu bili na mjesecu.
Rorion is offline  
Old 11.02.2018., 02:09   #6778
Jedinstvena snimka "slijetanja" Amerikanaca na Mjesec bez montaže


https://www.youtube.com/watch?v=_-03RjbxKhM

Tigrov friend is offline  
Old 11.02.2018., 10:54   #6779
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Jedinstvena snimka "slijetanja" Amerikanaca na Mjesec bez montaže


https://www.youtube.com/watch?v=_-03RjbxKhM

Zašto si stavio taj video ovdje?
eqinor is offline  
Old 11.02.2018., 11:02   #6780
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
sa tom kapsulom iz prve bez ikakvih proba i testiranja lem-ova prelaze u lem, odvajaju se i udaljavaju od servisnog modula u kojem ostaje Collins, slijeću na Mjesec, tancaju po njemu, polijeću natrag sa njega, spajaju se natrag sa komandnim modulom,prelaze nazad u njega, voze se do zemlje i metodom slobodnog pada upadaju u gustu zemljinu atmosferu gdje se sagorjevanjem oslobađaju temparature od preko 2.000 celzija, blizu zemlje otvaraju besprijekorno 3 padobrana i padaju u ocean gdje ih odmah pronalaze i izvlače na brod...ma da, super jednostavno kao dječja igrarija...
Da, sve zvuči glupo kad ovako banaliziraš stvar.

Gle:
John Doe se rodi 1990. godine u nekom zaseoku u Oklahomi, uspješno odraste, mama mu kupi prvi kompjuter, John otkrije Internet i Youtube, i nakon tjedan dana surfanja prikupi dokaze da razotkrije zavjeru globalnih razmjera u kojoj sudjeluju milijuni ljudi koji plasiraju laži ostatku populacije o obliku Zemlje i prirodi svemira. Dječja igrarija.
eqinor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.