Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 02:06   #3021
Quote:
filipps kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, pročitah sve od prve stranice... ima mnogo korisnih informacija, bez obzira što je sve ovo davno počelo...

Nameravam doći u NL narednih meseci. HU pasoš, učim jezik (biće A2-B1). Imam master teh. fakulteta (odradio Nuffic: oni priznali da se to isto kod njih vodi kao master). Kad odem tamo (prvo da nadjem sobu) krenut ću od vrata do vrata, od jedne do druge kompanije i tako. Za tri meseca imam love, sigurno. Ako ništa ne upali - pravac uitzendbureau Amsterdam kao poslednja šansa. Sada šaljem preko e-maila, ali slabo ide... e, da, namerio sam se na Amsterdam!

Nego, neko od forumaša je napisao pre 4-5 godina da čim imaš 30+ godina da brutto plata mora biti veća 50k godisnje. JEL OVO TAČNO !?!?!?!

Pa ja onda nemam nikakve šanse u startu, bez obzira na sve! Imam 33 i jako malo iskustva u struci (bavio se drugim stvarima). Zato sada tražim poslove sa "beginner" iskustvom . I sad, ko će mene da plati 4200 bruto !?!?! sa početnim iskustvom ?

Helpen?

Pozdrav, ja ti ne znam puno jer sam i sama jos u potrazi za brojnim odgovorima, ali ti mogu preporuciti stranicu na facebooku "Nizozemski kutak." Ljudi su puno aktivniji nego ovdje, i sigurno ce ti netko pomoci. Sretno!
wildeorchide is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:44   #3022
Quote:
filipps kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, pročitah sve od prve stranice... ima mnogo korisnih informacija, bez obzira što je sve ovo davno počelo...

Nameravam doći u NL narednih meseci. HU pasoš, učim jezik (biće A2-B1). Imam master teh. fakulteta (odradio Nuffic: oni priznali da se to isto kod njih vodi kao master). Kad odem tamo (prvo da nadjem sobu) krenut ću od vrata do vrata, od jedne do druge kompanije i tako. Za tri meseca imam love, sigurno. Ako ništa ne upali - pravac uitzendbureau Amsterdam kao poslednja šansa. Sada šaljem preko e-maila, ali slabo ide... e, da, namerio sam se na Amsterdam!

Nego, neko od forumaša je napisao pre 4-5 godina da čim imaš 30+ godina da brutto plata mora biti veća 50k godisnje. JEL OVO TAČNO !?!?!?!

Pa ja onda nemam nikakve šanse u startu, bez obzira na sve! Imam 33 i jako malo iskustva u struci (bavio se drugim stvarima). Zato sada tražim poslove sa "beginner" iskustvom . I sad, ko će mene da plati 4200 bruto !?!?! sa početnim iskustvom ?

Helpen?
Tih 50k se odnosi samo na highly skilled migrante, a ti s madjarskim pasosem mozes samo otici do INDa (imigracijskog) i prijavit se za trajni boravak za EU gradjane.
__________________
Uchinaguchi ryukyu matsu noguchi gera!
Okinawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 18:41   #3023
Planiram ove godine ici kod decka u Nizozemsku (on je Nizozemac i radi, stariji od 21 god, kao i ja)

Prikupljanje informacija sta je sve potrebno je hrpa posla i evo sto sam sve saznala pa ako netko moze ubaciti svoje znanje i misljenje c:

Zasad netrazim posao jel cu cekati da prode 1.7.2018. kada nam radna dozvola vise nece biti potrebna.
Ovdje sam sastavila nekoliko stvari sto zasad znam da trebam obaviti sto se tice specificno odlaska u NL kod decka/partnera.
Dotada cu se morati pobrinuti da
-prevedem potrebne dokumente na engleski i legaliziram ih
-posaljem decku navedene dokumente
-on za mene podnese zahtjev u IND da dobijem mvv (provision residence permit, dozvola koja mi omogucava da ostanem u NL duze od 90 dana, kosta 240€)
koliko sam procitala bolje je da ni neodem tamo dok nemam tu dozvolu. Takoder je bolje da on to obavi kako ja nebi morala putovati svako malo.
-naci zdravstveno osiguranje
po zakonu NL svatko tko zivi tamo mora imati zdravstveno osiguranje.
-poloziti basic civic integration examination u Hrvatskoj (kosta 150€)
Taj examination nisam sigurna jel bolje poloziti prije nego sto odem ili kad sam tamo. Trebam to jos istraziti.

Sve je ovo veliki korak nakon dvogodisnje veze na daljinu i stalnog putovanja vamo i tamo.

Takoder tu su i stavke poput potpisivanja papira koji potvrduju da smo u vezi kad dodem tamo kako bi olaksali neke procedure.

Mislila sam da bi dobra ideja bila nazvati ambasadu NL u hrvatkoj i pitati sta nisam sigurna posto sam vecinu ovih informacija nasla na internetu na nizozemskim stranicama (poput www.ind.nl i www.rijksoverheid.nl), jer kada trazis hrvatske stavke u google jedva da ista relevantno ispadne i opsirno poput nizozemskih stranica.
LP

Zadnje uređivanje dildo6 : 09.01.2018. at 18:42. Reason: typo
dildo6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 08:03   #3024
Quote:
dildo6 kaže: Pogledaj post

Zasad netrazim posao jel cu cekati da prode 1.7.2018. kada nam radna dozvola vise nece biti potrebna
Nemora biti. Mogu produziti na jos dvije godine do 2020. To ide po 2+3+2 godine tj. 2015.-2018.-2020. Tako da se ne razocaras..
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:50   #3025
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Nemora biti. Mogu produziti na jos dvije godine do 2020. To ide po 2+3+2 godine tj. 2015.-2018.-2020. Tako da se ne razocaras..
Pa ako ides decku i registriras se da zivis sa deckom, ne treba ti radna dozvola.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:04   #3026
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Pa ako ides decku i registriras se da zivis sa deckom, ne treba ti radna dozvola.
Da li mom suprugu treba radna dozvola ako se preseli u NL,a radi za nizozemsku kompaniju posljednjih 5 godina? (Pomorac)
Hvala
wildeorchide is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:14   #3027
Bok, ljudi

U 10. mjesecu se selim u Utrecht na praksu te me zanima kakva je situacija sa stanovima, točnije koliko je zahtjevno pronaći stan, točnije sobu.
Lilolilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:56   #3028
Sto vise platis, lakse je pronac, ali to i pretpostavljas.
Pocni traziti odma sad.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:58   #3029
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Sto vise platis, lakse je pronac, ali to i pretpostavljas.
Pocni traziti odma sad.
Da, to sam već pretpostavila
Ali gledala sam malo po njihovim stranicama za iznajmljivanje i trenutno nema ništa poslije 4. ili 5. mjeseca pa ne znam šta bih. Mislim, svi mi daju isti savjet kao ti, ali ne znam kako bih trebala postupati
Lilolilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 20:17   #3030
Vidi na:
https://www.facebook.com/groups/amsterdam.apartments/
https://kamernet.nl/
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 15:13   #3031
Dokumenti potrebni za registraciju u općini

Pozdrav svima,
planiram preseljenje u Amsterdam uskoro i zanima me podatak koji su mi točno dokumenti potrebni da bi se registrirala u općinu kako bi dobila BSN broj. Pročitala sam da spominjete osobnu iskaznicu i ugovor za stan. Treba li još što? Ne želim situaciju "fali ti jedan papir" čim dođem
Poslala sam već mail IND-u, no oni su mi odgovorili samo za dokumente vezane za verification against EU law.
Zahvaljujem unaprijed za bilo kakvu informaciju
miacondic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 00:14   #3032
jel ima kak info, jel budu produžili do 2020?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 10:23   #3033
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel ima kak info, jel budu produžili do 2020?
Još nikakav info. Moraju se izjasniti do 30.6.
swoosh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 18:51   #3034
Nece oni objaviti nista do zadnjeg dana (jedino ako procuri nesto).
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 18:56   #3035
pošto su produžili (tada) RUM i BUG; produžit će i nama
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 23:51   #3036
Hej svima!
Drago mi je da sam vas pronašla jer sam potpuno izgubljena.
Već neko vrijeme razmišljam o odlasku u Nizozemsku jer imam dečka u Nizozemskoj,ali imam veliki strah zbog određene nesigurnosti što bi me cekalo.Trenutno studiram i mislila sam o odlasku na diplomski u Nizozemsk,ali imam osjecaj da ne znam ni gdje da tražim pomoc oko toga.U jednu ruku razmisljam da ima vremena ( za negdje 2 godine bi trebala zavrsiti preddiplomski) , ali kad vidim koliko papirologija traje i sve to bolje je misliti na vrijeme.Ne znam ima li tko možda kakvih iskustava oko toga ili kakvih informacija?
Uistinu bi voljela cuti vaša iskustva i upoznati više ljudi slicnih sudbina

kusjes!
ophelia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 16:47   #3037
Quote:
ophelia123 kaže: Pogledaj post
Hej svima!
Drago mi je da sam vas pronašla jer sam potpuno izgubljena.
Već neko vrijeme razmišljam o odlasku u Nizozemsku jer imam dečka u Nizozemskoj,ali imam veliki strah zbog određene nesigurnosti što bi me cekalo.Trenutno studiram i mislila sam o odlasku na diplomski u Nizozemsk,ali imam osjecaj da ne znam ni gdje da tražim pomoc oko toga.U jednu ruku razmisljam da ima vremena ( za negdje 2 godine bi trebala zavrsiti preddiplomski) , ali kad vidim koliko papirologija traje i sve to bolje je misliti na vrijeme.Ne znam ima li tko možda kakvih iskustava oko toga ili kakvih informacija?
Nemas ti nikakve pairologije. Dolazis kod decka i to je to. Registriras se na opcini i dobijes automatski sve. Samo za to vrijeme nauci jezik, barem onako, osnovno.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 15:06   #3038
@ ophelia123

Završi master tamo - operi diplomu. To ti je najbolji način da udješ u njihovo društvo/ sistem. Sa njihovim papirom. Da mi je neko to rekao ranije, ja bi tako napravio. A kreni onda jezik da učiš... polako...
filipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 20:01   #3039
Kakve su kazne i sankcije ako netko iz hr ostane duže od tri mjeseca u nizozemskoj? Da li se dobije prvo opomena ili zabrana ulaska ili nešto drugo?
ameo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 23:58   #3040
Quote:
filipps kaže: Pogledaj post
@ ophelia123

Završi master tamo - operi diplomu. To ti je najbolji način da udješ u njihovo društvo/ sistem. Sa njihovim papirom. Da mi je neko to rekao ranije, ja bi tako napravio. A kreni onda jezik da učiš... polako...
Jedno prakticno pitanje. Oni imaju 4+1 i 3+2. Mi s 3 godine faksa ne mozemo upisati ovu +1 verziju i da mozemo koliko bi bila korisna jel nemamo dovoljno ECTS bodova? Jeli mi mozes malo objasniti ili linkati jer nisam nasao korisne informacije.
BrainVison is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.