Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 10:41   #2781
Ne postoji nijedna firma koji će iz čistog altruizma izgraditi TK mrežu.

Recimo, ja živim malo dalje od civilizacije u slabo naseljenom području s par stotina stanovnika i NEMA TEORETSKE ŠANSE da ću ikada (IKADA!) imati žicu s više od 4 Mbps.

Uzeo sam "pokućni" koji je većinu vremena na 10, ponekad padne na 2 (ako se zakači za krivi odašiljač, ili ako su praznici ili večer kad nema ništa na TV pa ljudi vise na netu). Ni po tom pitanju ne očekujem ništa bolje i bit ću sretan ako do 2030. godine budem imao kontinuiranih 10 Mbps. Uz neki drastičan napredak tehnologije, 2050. bih mogao možda imati 50 Mbps, ali samo možda i ne očekujem ni to.

U takvoj situaciji (a većina države je takva) ili ćeš nekome subvencionirati (!) izgradnju TK mreže i dati mu ekskluzivna prava, ili naprosto nećeš imati normalnu - ili ikakvu!!! - brzinu pristupa internetu.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:47   #2782
Ne treba komplicirati.

FHD ionak još ni zaživel.....
.....zato najbolje presočiti 4K i 8K i odmah vudriti sa 16K !

Tak da slika bude jasnija od sunca i realnija od stvarnosti !
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:50   #2783
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ne postoji nijedna firma koji će iz čistog altruizma izgraditi TK mrežu.

Recimo, ja živim malo dalje od civilizacije u slabo naseljenom području s par stotina stanovnika i NEMA TEORETSKE ŠANSE da ću ikada (IKADA!) imati žicu s više od 4 Mbps.

Uzeo sam "pokućni" koji je većinu vremena na 10, ponekad padne na 2 (ako se zakači za krivi odašiljač, ili ako su praznici ili večer kad nema ništa na TV pa ljudi vise na netu). Ni po tom pitanju ne očekujem ništa bolje i bit ću sretan ako do 2030. godine budem imao kontinuiranih 10 Mbps. Uz neki drastičan napredak tehnologije, 2050. bih mogao možda imati 50 Mbps, ali samo možda i ne očekujem ni to.

U takvoj situaciji (a većina države je takva) ili ćeš nekome subvencionirati (!) izgradnju TK mreže i dati mu ekskluzivna prava, ili naprosto nećeš imati normalnu - ili ikakvu!!! - brzinu pristupa internetu.
Većina ljudi živi u gradovima, a ne na selima. Zagreb, Split i Rijeka sa okolicama, Osijek, Dubrovnik, Zadar, Šibenik, Varaždin...

Koji će k... država subvencionirat izgradnju mreže kad smo to svi već radili? Svatko tko od ranije ima telefonski priključak skupo ga je platio! Vrlo vjerojatno i kreditom.

Tebi je EU poveljom o ljudskim pravima (da, tako je) zagarantiran internet brzine 1Mbps. Na žici imaš i više od toga, bežično imaš i puno više. Daleko je to od idealnog, ali imaš pristup.
A razvitkom 5G mreža ćeš imat internet sličan ovom mojem - velike brzine uz malu latenciju, samo moraš pričekat još nekoliko godina.
Život u gradu ipak ima neke prednosti i suludo je očekivat identična ulaganja u selo od parsto ljudi ili moj kvart di živi skoro 10,000.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 11:05   #2784
U pravu si, većina živi u gradovima, ali ta većina je tehnička, svega 53%. U ruralnim područjima živi 47% stanovništva ove države.

Jebiga, i ceste su se gradile neke pred 50+ godina, pa su napravljene nove autoceste i sad se plaćaju krediti zbog nekih drugih benefita. Tako je isto i s TK mrežama. Ili ćeš nekome pokloniti novac da to napravi, pa izvući neke druge benefite, ili nećeš, pa ćeš se čuditi zašto nitko ne želi živjeti van grada i zašto sela postaju prazna. (BTW, ja nisam na selu nego u gradu. Nisam imao ni preko 10 Mbit kad sam bio kilometar od najstrožeg centra Zagreba, niti je i tamo postojala bilo kakva vjerojatnost da dođe barem VDSL.)

I još jedna zanimljivost: postoje žice na kojima uopće ne možeš dobiti ni 1 Mbps U tom slučaju od T-Coma dobiješ neku 3G pizdariju s mjesečnim limitom prometa. Svi ostali ISP-ovi će te ljubazno pozdraviti i otkačiti s linije, ali T-Com ti mora dati taj uređaj.

Obzirom na to kakvo je tržište domaćih ISP-ova, koliko su sposobni, ljubazni i jeftini, mislim da bi za sve bilo najbolje da država odluči T-Comu pokloniti još puno, puno toga, pa da krenu razvijati infrastrukturu uz exclusivity ugovore.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:42   #2785
Sve 5 osim toga sa T-com. Ta je firma opljačkala ovaj narod kao nijedna druga.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 16:24   #2786
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Apsolutno se T-com treba spriječit. Nikad se ne smi zaboravit šta su radili sve do prije godinu-dvi dana sa infrastrukturom i cijenama iznajmljivanja iste. Desetljeće ipo su imali teški monopol koji im je omogućavala država i nakrali (da, nakrali) su se ekstraprofita. Ljudi su plaćali po 150-200kn za 4Mbps internet pakete od desetak GB... Užas! A ranije je bilo još gore.

Nismo uzalud zemlja sa najsporijim internetom u EU - sve zahvaljujući T-Comu
Samo postoji jedna mala sitnica koje očito nisi ni svjestan i o kojoj se uglavnom ne priča...
Hakom je taj koji je T-comu propisao minimalnu cijenu opet zbog po radi zaštite konkurencije, čak su ih koliko pamtim kažnjavali kad su je spuštali u akcijama

Osim toga država je ta koja ukrala pa prodala mreže HT-u u bescjenje, tak da se u principu žališ na krivu adresu...
Za najsporiji internet u EU sigurno nije kriv T-com, nego sasvim sigurno upravo država, pa kasnije i hakom...

Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Zašto bi im se uopće omogućilo ekskluzivno pravo na korištenje optike koja je postavljana skupa sa autocestama šta smo svi mi platili? Zar da im se i to da kao i dtk infrastruktura?

Kad je Bnet obnavljao infrastrukturu po gradovima i nudio 50-100 Mbps brzinu oni su još bili na 4 i to za višu cijenu. Niko T-Comu ne brani da gradi svoju optičku mrežu, šta već neko vrime i radi, ali apsolutno se ne smi onemogućit ostale da rade isto. Nevjerojatno mi je kako neko uopće može reć ovako nešto!
Zašto im se nebi dozvolilo da grade svoju novu infrastrukturu i da imaju pravo ekskluzivnog korištenja te svoje infrastrukture koju su oni platili idućih recimo 5 godina...čini mi se da su tražili taj period od 5 godina...
Da im se to dozvolilo prije 5 godina, danas bi se svi drugi operateri mogli spajat na istu, pa bi eto i mi svi imali optiku...a ovak se na optiku nemre spojit skoro pa niko jer je uglavnom nema čak ni kroz kompletne velike gradove, a kamo li manje i kroz mjesta....

Osim toga ko priča o postojećoj optici HAC-a, HEP-a, INE i sličnih pizdarija?
Priča je o novoj optici koju bi t-com radio, a ne o spajanju na nekakvu imaginarnu optiku uz autoceste koja je ako postoji i ima kapaciteta prvenstveno interna mreža HAC-a, a ne nekaj na kaj su spojeni operateri ili korisnici interneta...
Osim toga neš ti mudrolije sa velikom koristi od optike između naplatnih kućica Ravča i naplatnih kućica Babina Greda...
Ono što je zajebano za napravit i kaj košta je dofurat optiku u sve ulice kroz gradove i mjesta, a ne između gradova...
Tu optiku između gradova tj. RSS-ova T-com ima odavno, naime znam da su ju barem na mojem terenu radili još tamo davne 94/95 prije nego kaj je DT uopće i postal većinski vlasnik (možda čak nisu bili ni dioničari ) tak da je to totalno promašena priča...
tu spku sa HAC-om su naravno prodavali naši mudri političari, a od toga i dan danas nema ništ...

I bem vam suludu logiku po kojoj bi netko trebao doć i uložit lovu u nekaj, a onda ne zarađivat ništ i dapače radit sa gubitkom u korist nas, je da kak ne eto ih već trče sa svih strana svijeta...
Otprilike kao da ti ideš dignut kredu od 250000 eura za kuću a da te država natera da odmah kad postane useljiva iza toga istu moraš iznajmit susjedu za 200 kuna mjesečno ako on pristaje na to, a ti eto mrš van iz svoje kuće
Jel bi ti onda išao dizat kredit i radit kuću ili bi rađe čekao da se nađe neka druga budala koja će ju napravit i iznajmit tebi za 200 kuna

Jel jasno da je T-com po hakomu trebao uložit pun kufer milijuna eura u infrastrukturu koju bi nakon toga morao iznajmit drugim operaterima po sadašnjim cijenama koje im plaćaju za bakar,
uz još krajnje mudru ideju hakoma da t-com i dalje ima ovu sadašnju minimalnu cijenu koju mora naplatit tebi i meni, a da tu istu minimalnu cijenu ostali nemaju
Takvo ulaganje t-coma bi sasvim sigurno isti dovelo u bankrot u roku keks...ono da su išli na to bili bi najveći kreteni na planeti.
Jer fakat nemam pojma ko bi bio dovoljno lud da ide plaćat više love t-comu ak može dobit osjetno jeftiniju uslugu i to na optici od drugih

Što se tiče postojećih mreža, da to je bila krađa građana od strane države i to ogromna...
Jer u tom slučaju te stare mreže HT tj. bivši PTT nikad ni nije bio investitor, a država je HT-u prodala tj. poklonila te mreže
Realno tu je PTT bio izvođač radova, a investitori su bile općine + ljudi koji su financirali te mreže,
no to nije samo problem HT-a tak je sa kompletnom infrastukturom koju su pod obavezno plaćale općine i gradovi, a kasnije je ista prešutno poklonjena HT-u, HEP-u, raznim Plinskim i Vodoovodnim firmama...
S tim da su HEP, Plin i Vode barem održavali te mreže, HT uglavnom nije čak ni to iako je uredno naplaćivao i naplaćuje i dan danas "pretplatu" koja je realno ništ drugo nego naknada za održavanje
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 17:46   #2787
Jedno su dampinške cijene kojima je T-Com pokušao uništit konkurenciju pa kasnije opet ubirat ekstraprofit, a šta naravno nije dozvoljeno, a drugo je onemogućavanje drugim tvrtkama korištenje dtk mreže osim po visokim cijenama. Dtk mrežu koju su dobili isključivo zahvaljujući korupciji političara koji su to dozvolili.

Šta se tiče optike koja prati autocestu, ona spaja dva velika hrvatska grada, ali i puno šire područje. Optički je sustav napravljen za internu komunikaciju državnih službi (vojske, inteligencije i sl.), ali se ne koristi i namjera je da se pusti u komercijalni rad. Benefiti takve mreže su jasni.

Iako još nije komercijalizirano, sva sreća da nije dodjeljeno T-Comu pa da se i to monopolizira kao i DTK! Ta komunikacijska kičma države treba bit dostupna svima po istim uvjetima!

edit:
Ajde daj malo napiši o toj optici koja je postavljana 1994.? Di to?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:27   #2788
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Iako još nije komercijalizirano, sva sreća da nije dodjeljeno T-Comu pa da se i to monopolizira kao i DTK! Ta komunikacijska kičma države treba bit dostupna svima po istim uvjetima!

edit:
Ajde daj malo napiši o toj optici koja je postavljana 1994.? Di to?
Pa koliko ja znam nikad nije bio ni plan da t-com koristi tu optiku HAC-a i ostalih firmi nego upravo da gradi kompletno novu optičku mrežu, čini mi se da je tu u igri bila čak i neka fora sa lovom iz EU fondova koju bi dobio t-com...
moral bi negdi iskopat taj članak, znam da sam ga već davno čital i prilično se iznenadil kad sam videl da postoji cijena ispod koje ovi ne smiju ić, ta da im hakom nije dozvolio da grade tu optički mrežu tj. da im nije pristao na njihove cijene prema drugima ni na tu priču sa ekskluzivom...

A sad a kaj to spriječava našu državu da se ta HAC/INA/HEP optika ne počne koristit to baš i nije jasno, a još manje mi je jasno zakaj kvragu ne traže lovu iz fondova
Jer koliko znam Slovenci su svoje optičke mreže napravili dobrim dijelom upravo sa lovom iz EU fondova, znam da mi je neko od tam pričal da je bila neka fora da je EU davala lovu za izradu optičke infrastrukture za sve gradove sa manje od 100.000 stanovnika, što je kod nas skoro pa sve

Kaj se tiče postavljanja te stare T-com optike ta je rađena debelo prije t-coma, firma se onda zvala HPT...
a godina je 94 ili 95 (ubi me nisam ziher za godinu) i radilo se to kasnije do negdi 96/97 i postavljala se po kompletnoj sisačko moslavačkoj županiji i to upravo između centrala/mjesta, to znam ziher...
to su bile prve takve centrale sa optičkim ulazima koliko pamtim, mi smo doma još bili na dail upu, čak mislim da nije bilo ni ISDN-a, a optika je već onda povučena između centrala...
e sad kakav je kapacitet tih kabela nemam pojma, znam da su to oni prvi koji su bili jako osjetljivi, no čak i da su preslabi za ozbiljan protok to ziher nije problem jer su svi postavljeni u cijevi i napravljene su šahte po putu, dakle zamjene ih bez ikakvih problema...

Ja ju recimo imam u centrali na cca 800 metara od kuće, al čisto sumnjam da bum ju ikad imal i u dvorištu...
Osim ako me ne iznenade pa krenu sa postavljanjem samonosive optike po stupovima, što čisto sumnjam da budu no čak sam negdi nedugo čital na forumu da su to sad neki operateri i počeli radit, pa možda i ima neke nade
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 23:23   #2789
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
I bem vam suludu logiku po kojoj bi netko trebao doć i uložit lovu u nekaj,
Problem u tvojoj logici je taj sto je nekada Hrvatski telekom bio ... hrvatski. Te je trebao ostvarivati strateske ciljeve RH i njenih gradana, ukljucujuci i strateski razvoj telekomunikacija.

Sto znaci, tada, nekada davno dok Tudman nije rekao da se mora prodati njemcima, njegova zadaca je bila bas to: Napraviti infrastrukturu koja bi trebala sluziti narodu, gradanima RH.

Danas je to naravno druga prica i HT sluzi iskljucivo svojim gospodarima, sto i sam Mudrinic odlicno zna i obavlja. Izvlaci novac od gradana RH i daje ga svojem gospodaru.

Sve u svemu, da je bila katastrofalna glupost sto je prodan, je, bila je. A sada imamo to sto imamo. I zato imamo ovakve informacijske kapacitete kakve imamo.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 07:54   #2790
Quote:
Ashton66 kaže: Pogledaj post
Problem u tvojoj logici je taj sto je nekada Hrvatski telekom bio ... hrvatski.
Bio je državni, naglasak na BIO je državni...
Iako je pitanje koliko je za zbilja bio hrvatski tj. koliko je upravi uopće bio na pameti interes hrvatskih građana, a koliko osobni interes pojedinaca unutar te uprave...

I da bila je itekakva glupost to kaj je HT prodan, naravno da je bila glupost...
Niti jedna normalna država si u konačnici nejde prodavat neku osnovnu infrastrukturu tipa vode, plina, struje, nafte, komunikacija, šuma i.t.d. kao u konačnici ni financijskih institucija poput banaka...
No na kraju krajeva normalne države bogme ni ne postavljaju u takve firme uprave kojima je glavna preokupacija zamračit i izvadit što više love iz istih...

No mi na žalost baš i nismo skroz normalna država po skoro pa ničemu, a kamo li po tim pitanjima...
E sad možemo zabijat glavu u pijesak i tvrdit kak bi bilo pametno da država/politika gradi infrastrukturu iako znamo da niti ima love, niti ima volje, niti ima znanja, niti uopće ima firmu koja bi to gradila i s tim upravljala,
a kamo li da će politika postavit sposobne i poštene ljude na čelo te imaginarne firme...
A čak i da se ista osnuje jako dobro znamo da će debelo prije služit za uhljebljivanje i da neće radit skoro pa ništa ili baš ništa...
da će bit grozno skupa i da će korist od toga svega za nas bit doslovce pa nula u najboljem slučaju, a u najgorem ogromni minus i još jedna rupa bez dna...
Al svejedno bumo eto išli zabranit ili postavit nemoguće uvjete onima koji imaju sve resurse da naprave poštenu infrastrukturu, a onda ajmo plakat kak nemamo infrastrukture i fino čekat da ista padne s neba...

Ono vrit ja rađe biram to da barem imam izbor hoću ili neću platit HT-u skupi optički priključak i skupu optičku vezu, nego da eto nemam taj izbor nego da sam primoran bit na bakru...
Jer kvragu ako dobijem tu optiku jednom u svoju kuću istrpit ću ih 2 ili 5 godina ili koliko već moram,
a nakon toga ću bar imat izbor i mogu očekivat ozbiljnije brzine, pa naravno i ozbiljnije usluge poput pravih pravcatih HD/4K IPTV paketa, a ovak imam drek na šibici a ne izbor...
Jer eto bez obzira kaj sam već na trećem operateru i dalje sam na HT bakru i dalje oni beru lovu, a moja usluga je skupa i nekvalitetna ma kod koga ja prešao...

Naravno da bi mi bilo draže da imam državnu optiku ili optike svih operatera pa da mogu birat kojeg god operatera želim, no kvragu imam već 40 godina i baš i ne vjerujem da bum to doživel,
da sam se rodio lani možda bi i doživel ili ak ništ drugo bar bi se još uvijek nadal par godina, ovak na žalost znam da od toga nebu ništ...

I da prodaja HT-a švabama je bila prilično zlo, no isto tak je vrlo upitno kaj bi zbilja danas bilo s istim da nije prodan...
Koliko li bi se političara uhljebilo u isti i bi li isti danas postojao ili bi se raspao u tri pm, bi li generirao milijune ako ne i milijarde gubitka zbog farbanja stupova i slučnih mudrolija,
te bi li mi danas uopće imali i ADSL ili bi još uvijek bili na dail up-u/ISDN-u
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:38   #2791
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ono vrit ja rađe biram to da barem imam izbor hoću ili neću platit HT-u skupi optički priključak i skupu optičku vezu, nego da eto nemam taj izbor nego da sam primoran bit na bakru...
Jer kvragu ako dobijem tu optiku jednom u svoju kuću istrpit ću ih 2 ili 5 godina ili koliko već moram,
a nakon toga ću bar imat izbor i mogu očekivat ozbiljnije brzine, pa naravno i ozbiljnije usluge poput pravih pravcatih HD/4K IPTV paketa, a ovak imam drek na šibici a ne izbor...

Naravno da bi mi bilo draže da imam državnu optiku ili optike svih operatera pa da mogu birat kojeg god operatera želim, no kvragu imam već 40 godina i baš i ne vjerujem da bum to doživel,
da sam se rodio lani možda bi i doživel ili ak ništ drugo bar bi se još uvijek nadal par godina, ovak na žalost znam da od toga nebu ništ...
U ovoj zemlji ti nista nije sigurno, imam optiku od Amisa (citaj VIP-a), sad kad ga je potpuno pod sebe stavio VIP i ugasio brend Amis, razmisljao sam preci na ponudu VIP-a ili eventualno HT-a, a kazu oni forumasi koji se kakti kuze u optiku nemoze, optike nisu kompatibilne, pa sad ti vidi-budi na nekompatibilnoj optici (znaci da ovisis totalno o provajderu koji je povukao tu optiku), opticka nit ko opticka nit - staklo kroz koji ide svjetlost-signal kaj tu moze biti nekompatibilno, jedino kaj problem moze biti u opremi koja pretvara i salje-prima tu svjetlost, pa neka ju neko od provajdera prilagodi svojim potrebama (ako nije ekstra skupo), ali ne nemoze nekompatibilno i fertik.
Mozda neko to vise kuzi pa nam moze objasniti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:31   #2792
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
U ovoj zemlji ti nista nije sigurno, imam optiku od Amisa (citaj VIP-a), sad kad ga je potpuno pod sebe stavio VIP i ugasio brend Amis, razmisljao sam preci na ponudu VIP-a ili eventualno HT-a, a kazu oni forumasi koji se kakti kuze u optiku nemoze, optike nisu kompatibilne, pa sad ti vidi-budi na nekompatibilnoj optici (znaci da ovisis totalno o provajderu koji je povukao tu optiku), opticka nit ko opticka nit - staklo kroz koji ide svjetlost-signal kaj tu moze biti nekompatibilno, jedino kaj problem moze biti u opremi koja pretvara i salje-prima tu svjetlost, pa neka ju neko od provajdera prilagodi svojim potrebama (ako nije ekstra skupo), ali ne nemoze nekompatibilno i fertik.
Mozda neko to vise kuzi pa nam moze objasniti.
hmmm moguće da i je tak ako ta tvoja optika (kabel tj. nit) ne ulazi direktno u RSS (centralu) na kojem ju je bez brige moguće u racku samo patchirat sa jedne opreme na drugu...

nego je recimo ufurana u nekakav ormar sa nekakvim spliterom/switchem po putu koji je u vlasništvu jednog operatera.
Nisam baš ziher mogu li se međusobno povezivat različite opreme/izvori i da se samo određeni portovi hendlaju po drugoj trasi i parametrima, vrlo vjerojatno to zbilja ni ne igra

Viš nisam razmišljal o tome da je moguć i takav zajeb...
Lako moguće da su čak namjerno izveli takvu caku sa switchem/spliterom po putu da spriječe ostale da se zakače na njihovu infrastrukturu...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 11:13   #2793
Problem je i to što su RSS-ovi kao građevinski objekti vrlo mali u njih ne stane puno opreme. A i dobro služi T-comu kao izgovor... Zato je alternativnog providera puno lakše dobiti ako si priključen direktno na centralu, a ne na RSS
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 22:11   #2794
Regija D01 (Slavonija), muxB vec drugi dan nema signala. Jel ima tko jos problem?
Ne nalazim nikakve obavijesti...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 20:43   #2795
Yippee, onaj EvoTv kanal "Testiraj me!" (HEVC/DVB-T2) proradio je korektno na Panasonicu iz 2015...kako nije bilo bilo updatea softvera, izgleda da su u HP-u korigirali parametre, oni ranije nisu, očito, bili dobri...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 13:12   #2796
Ovo ti sigurno neće na njemu proraditi kao ni ovih 22.2 kanala zvuka!

https://www.bug.hr/dogadjaji/japanci...-tv-kanal-3310
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 13:20   #2797
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Bio je državni, naglasak na BIO je državni...
Iako je pitanje koliko je za zbilja bio hrvatski tj. koliko je upravi uopće bio na pameti interes hrvatskih građana, a koliko osobni interes pojedinaca unutar te uprave...

I da bila je itekakva glupost to kaj je HT prodan, naravno da je bila glupost...
Niti jedna normalna država si u konačnici nejde prodavat neku osnovnu infrastrukturu tipa vode, plina, struje, nafte, komunikacija, šuma i.t.d. kao u konačnici ni financijskih institucija poput banaka...
No na kraju krajeva normalne države bogme ni ne postavljaju u takve firme uprave kojima je glavna preokupacija zamračit i izvadit što više love iz istih...

No mi na žalost baš i nismo skroz normalna država po skoro pa ničemu, a kamo li po tim pitanjima...
E sad možemo zabijat glavu u pijesak i tvrdit kak bi bilo pametno da država/politika gradi infrastrukturu iako znamo da niti ima love, niti ima volje, niti ima znanja, niti uopće ima firmu koja bi to gradila i s tim upravljala,
a kamo li da će politika postavit sposobne i poštene ljude na čelo te imaginarne firme...
A čak i da se ista osnuje jako dobro znamo da će debelo prije služit za uhljebljivanje i da neće radit skoro pa ništa ili baš ništa...
da će bit grozno skupa i da će korist od toga svega za nas bit doslovce pa nula u najboljem slučaju, a u najgorem ogromni minus i još jedna rupa bez dna...
Al svejedno bumo eto išli zabranit ili postavit nemoguće uvjete onima koji imaju sve resurse da naprave poštenu infrastrukturu, a onda ajmo plakat kak nemamo infrastrukture i fino čekat da ista padne s neba...

Ono vrit ja rađe biram to da barem imam izbor hoću ili neću platit HT-u skupi optički priključak i skupu optičku vezu, nego da eto nemam taj izbor nego da sam primoran bit na bakru...
Jer kvragu ako dobijem tu optiku jednom u svoju kuću istrpit ću ih 2 ili 5 godina ili koliko već moram,
a nakon toga ću bar imat izbor i mogu očekivat ozbiljnije brzine, pa naravno i ozbiljnije usluge poput pravih pravcatih HD/4K IPTV paketa, a ovak imam drek na šibici a ne izbor...
Jer eto bez obzira kaj sam već na trećem operateru i dalje sam na HT bakru i dalje oni beru lovu, a moja usluga je skupa i nekvalitetna ma kod koga ja prešao...

Naravno da bi mi bilo draže da imam državnu optiku ili optike svih operatera pa da mogu birat kojeg god operatera želim, no kvragu imam već 40 godina i baš i ne vjerujem da bum to doživel,
da sam se rodio lani možda bi i doživel ili ak ništ drugo bar bi se još uvijek nadal par godina, ovak na žalost znam da od toga nebu ništ...

I da prodaja HT-a švabama je bila prilično zlo, no isto tak je vrlo upitno kaj bi zbilja danas bilo s istim da nije prodan...
Koliko li bi se političara uhljebilo u isti i bi li isti danas postojao ili bi se raspao u tri pm, bi li generirao milijune ako ne i milijarde gubitka zbog farbanja stupova i slučnih mudrolija,
te bi li mi danas uopće imali i ADSL ili bi još uvijek bili na dail up-u/ISDN-u
Da HT nije prodan, onda bi danas na svakom poslu uhljebi odnijeli 90% provizije, kao što to rade ovi u HŽ!

Jer oni koji su dobri i potpišu da je sve OK u dnevniku nadzora radova, za nagradu mogu sa ovima koji drpaju lovu ići slobodno na ručak u restoran naravno o trošku HŽ, a ako ne žele to potpisati uvijek se nađe drugi nadzorni koji će za cijenu jednog besplatnog ručka to potpisati. HŽ ima danas nekoliko stotina direktora i isto toliko stotina sindikalnih povjerenika, evo tako bi otprilike izgledao HT danas da ga nisu privatizirali, a mi bi iz državne kasice prasice pokrivali dugove HT kao što to radimo godinama za HŽ.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 00:52   #2798
Nije vezano na digitalnu TV, ali je svakako značajno za IP usluge i sve ostalo što uz to ide:

https://www.bug.hr/tehnologije/juzna...tske-veze-3343

Koliki je ono kod nas prosjek brzine veze na internet, ako netko znade? Ovo je čak važnije nego HD TV signal i kade će ga biti! Jer u principu TV se može gledati i preko mreže.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 06:03   #2799
Da bi TV mogel gledat preko mreže prvo bi trebal imat dostupne online TV servise...a takvih nekih u HR koliko znam nema...

Ok imaš Netflix i Amazon koji su strani servisi a ne naši, koliko znam nema nikakve lokalizacije u vidu HR audia ili titla...
Imaš picbox koji uglavnom ima očajnu kvalitetu slike pa je tu samim tim kvaliteta veze nebitna, jer stream u SD-u možeš terat bez beda i na ovom našem internetu...

A kaj se tiče TV programa ne pada mi baš na pamet kad bu i kaj bu dostupno...
Ok imaš MaxTV/Vip i.t.d. ak si kod njih no to imaš u IPTV i satelitskoj varijanti, no tu baš i nije izgledan nekakav ozbiljni HD, a kamo li 4K, 8K di su već bitne brzine...
Ovi u Koreji fakat trebaju taj 10 gigabitni internet jer bu kod njih ionak vjerojatno prije dostupan 160K TV program nego kaj bumo mi vidli famozni DVB-T HD kod nas
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 10:56   #2800
Ma ne treba Korejcima ništa od toga, to je samo načim kako država omogućuje svojim AV i tech gigantima "testing ground"
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.