Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2019., 21:56   #1
Question Kopiranje slika, copyright

Pozdrav svima, htjeo bih postavit jedno pitanje a tice se kopiranja slika tj kradja ili ''posudjivanje''. Evo jedan primjer : imam stranicu hocu da nabacim neke slike nasao sam slike na FB i hocu da ih ubacim na WEB slike su nekih ljudi kojima sam cenzurisao ''oci, glavu'' zbog ne prepoznavanja lica i samim tim MISLIM da ako se nevidi glava moja ili nekoga tamo ne mogu ga okriviti za kradju slike ako je slika amaterska ono telefonom obicna slika bez ikakvih uredjivanja i naravn bez nekih oznaka kao oko copyright.

E sad sta je najbitnije np: ta osoba je negdje iz Kine i ta osoba nikad nece ni vidjeti tu sliku niti cuti za nju samo jedna od milijardu slika na netu .Niko me ne ''prijavi'' za kradju slike tj ta osoba jer ne zna da je imam a da zna vjerovatno bi to uradili ili prije svega me kontaktirala i pitala da je uklonim. E sta mene zanima oko toga mi je jasno da to nije dobra ideja sto se tice toga uzimanja neke slike itd ali me zanima ako np imam website prijavnjen kao firmu placam porez i posle godinui dodje neka inspekcija da l ice ta inpekcija provjeravati stranicu tj copyright itd ili samo ono da li su racuni uredni oko placana poreza a ono sta je na stranici ''ZABOLE IH''
bartor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.