Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2009., 16:56   #21
ček ja nekužim ljude, bune se kad zbanaju neku stariju berziju, ko da im je teško potrošit 30 -ak sekundi za update na noviju verziju
zviko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 16:58   #22
Quote:
omso kaže: Pogledaj post
Zivkaj po tri puta na dan 0800 9000 prijavljuj kvar
dakle konačno sad radi sve kako treba... Jučer je još bio prijavljen kvar i kao doći će netko... Nitko nije došao, ali problem je riješen... Dakle sad mi download zaguši upload a ne obrnuto i to radi super... Baš sam sretan. Jedini problem koji je onda ostao je što mi je svejedno internet promet bio spor i stranice bi se učitavale dugo.. Uglavnom nije se baš dalo surfati. No i za to sam našao odlično rješenje koje radi besprijekorno!

cFosSpeed v4.5

Možete za svaki program ili još bolje protokol odrediti prioritet i sad mogu konačno uploadati s unlimited opcijom i ne utječe mi na http promet... Prekrašno!!!

Quote:
zviko kaže: Pogledaj post
ček ja nekužim ljude, bune se kad zbanaju neku stariju berziju, ko da im je teško potrošit 30 -ak sekundi za update na noviju verziju
verzija 1.6.1. je zadnja verzije prije akvizicije utorrenta od strane... erm... neke kompanije... Ljudi se ne osjećaju toliko sigurno koristeći utorrent nakon te akvizicije...
Spreher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 00:32   #23
Samo mali komentar na dio tutorijala, točnije ovu sliku:

http://i89.photobucket.com/albums/k2...ika7-Pref4.jpg

Meni na MetroCARNetu (dakle spajam se preko VPN konekcije) moraju lijeve kučice biti odznačene (UPnP & NAT-PMP), inače nisam connectable. Tako da probajte - pa ako imate problema - vratite. To je i inače generalno pravilo, nemojte odmah sve mijenjati nego dio po dio, da znate što treba vratiti ako se stvori problem.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 09:48   #24
Eh... Kad si već dotaka temu connectable...

Isto sam na MetroCARNet-u i sad mi nije jasno kako sam na nekim trackerima connectable (npr. vip, bs....) a na nekima nisam (TB, what...).
BTW, baš sam proba tu tvoju opciju i još uvik nisam conncetable (na tim trackerima na kojima nisam ni bia).
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 14:47   #25
A ne znam, ja sam svugdje connectable. U routeru ništa ne otvaraš (niti ne možeš), samo u firewallu otvoriš port (ja koristim mali jadni, ali meni dovoljan Windows Firewall [i izbjegavaj ZoneAlarm]).
I obavezno nakon mijenjana gornjih port mapping opcija resetiraj router (tj. off->on, ne ga tvornički resetirati ).
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 15:30   #26
Edit: ipak ne radi kako treba. To mi se događa u zadnje vrijeme i ne znam zašto je tako. Kada uključim utorrent i kada mi se podaci skidaju, internet je usporen odnosno sporo mi učitava stranice.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"

Zadnje uređivanje Ja,Lucifer : 01.04.2009. at 16:21.
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 17:04   #27
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Edit: ipak ne radi kako treba. To mi se događa u zadnje vrijeme i ne znam zašto je tako. Kada uključim utorrent i kada mi se podaci skidaju, internet je usporen odnosno sporo mi učitava stranice.
To i meni bude, stranice mi se otvaraju po minutu. Probaj otic na Preferences-Bandwith i tamo Global maximum nuber of connections smanjit na 60(na toliko ja stavim, negdje sam procitao to). Meni to pomogne.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 17:38   #28
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
To i meni bude, stranice mi se otvaraju po minutu. Probaj otic na Preferences-Bandwith i tamo Global maximum nuber of connections smanjit na 60(na toliko ja stavim, negdje sam procitao to). Meni to pomogne.
Pokušao sam i dalje je isto.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 19:30   #29
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Edit: ipak ne radi kako treba. To mi se događa u zadnje vrijeme i ne znam zašto je tako. Kada uključim utorrent i kada mi se podaci skidaju, internet je usporen odnosno sporo mi učitava stranice.
samo par postova iznad napisao sam koje je bilo moje rješenje problema...

Quote:
dakle konačno sad radi sve kako treba... Jučer je još bio prijavljen kvar i kao doći će netko... Nitko nije došao, ali problem je riješen... Dakle sad mi download zaguši upload a ne obrnuto i to radi super... Baš sam sretan. Jedini problem koji je onda ostao je što mi je svejedno internet promet bio spor i stranice bi se učitavale dugo.. Uglavnom nije se baš dalo surfati. No i za to sam našao odlično rješenje koje radi besprijekorno!

cFosSpeed v4.5

Možete za svaki program ili još bolje protokol odrediti prioritet i sad mogu konačno uploadati s unlimited opcijom i ne utječe mi na http promet... Prekrašno!!!
Spreher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 19:56   #30
Program sam skinuo, al' preglup sam da bih shvatio što moram napraviti. Zbunjujuć mi je .
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 19:59   #31
cFosSpeed v4.5 meni nije nista pomogo postoji i accelerator koji je altrnativa ali meni ni taj ne pomaze
hrcvtc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 20:03   #32
Znate u kojem trenutku mene uhvati muka?
U onom kad shvatim da sam ja tutorijal pisao mjesec dana i kroz njega na vas pokušao prenijeet iskustvo od par godina koje iman u BT protokolu, a da ste vi to preletjeli za par minuta, nabrzinu nešto sprčkali i nakon pola sata vremena već dajete analize: radi/ne radi.


Ne postoji radi/ne radi dvojba, postoji samo podesio sam kako treba/nisam podesio kako treba dvojba. I svrha ovog tutorijala je da vam pomogne, da ovu drugu radnju ponavljate dok ne podesite kako treba, ali naravno tutorijal je tu da vam pomogne, a ne da vam servira instant-rješenje.

Uostalom lijepo piše:
Quote:
Što se samih opcija unutar torrenta tiče, treba esperimentirat. Kao i kod overclocka recimo, nema koristi da prepišete moje ili bilo čije postavke, pa makar i sličnu vezu imali. Ja ću ovdje napisat generalne formule za određivanje nekih podataka i svoje neke zaključke, a vi izvucite svoje, pa ako ne uspijete pogodit iz prve, malo modificirajte dobivene rezultate dok ne budete 100% zadovoljni, nit ovo nije nekakav SF.
Koliko dugo ste eksperimentirali?
Koliko dugo ste pokušavali i testirali?
Koliko opcija ste promjenili?
Jeste li posjetili google možda?
Koje ste zaključke nakon svega toga izvukli?


E jebiga ljudi, vas većina hoće instant rezultate i misli da ako pročita ovaj tutorijal i na brzinu prepiše opcije u svoj klijent dobit 100% brzinu uvijek i zauvijek. A to tako ne ide, jer torrent nije matematika da podešavanjem 2,3 formule uvijek morate dobit 100%, al ne bih sad ponovo u detalje, napisa san 505 puta sve ovo pa opet nikom ništa...


Pišem u trećem licu, jer nikoga ne prozivan posebno... Nit prozivan, nit korim, jer ruku na srce, boli mene neka stvar jer vama radi dobro ili ne, samo vam hoću reć da pristup koji većina vas ima rješavanju problema nema nikakvog smisla.
Jer samo uletite na topic i zbrčkate jedva 15 riječi i to je to, nitko nije koncepcirao post na način tipa:
Quote:
Iman vezu tu i tu, ISP taj i taj, modem taj i taj.
Koristim javne/privatne/mješane torrente
koristim klijent taj i taj, verzije te i te
radio sam ovo, ovo, ovo i ovo
na kraju san podesio to sve skupa da izgleda ovako, ovako i ovako
Mislim da bi problem mogao bit u tome, tome i tome
Imate kakav savjet?
Jebote, ovaj moj post je duži od 99% vaših utorrent pitanja...A to momci, nije dobro, za vas, jebe se mene
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:02   #33
Žao mi je micek. Ja sam samo još jedan idiot koji se ne razumije u tehnologiju . Stvarno sam se držao tutorijala i imaš stvarno lijep stil pisanja . No, ovo mi je bilo i sa opcijama koje dobiješ čim skineš program odnosno i prije nego što sam podesio da bude kako tutorijal kaže, postojao je isti problem. Nemoj se ti meni ljutiti .
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:53   #34
@hrcvtc
ne znam u čem je fora... ja sam ga probao i pred 2 dana pa nije pomogao isto... Sad kad je t-com sredio ovu stvar s prioritetom downloada i uploada sam instalirao ponovno i sad program radi TOČNO što treba... I dok seedam jako puno torrenta i skidam i sa maksimalnom brzinom čim kliknem na neku stranicu ona se odmah digne kao da ne rade torrenti i vidi se pad brzine koji je samo privremen dok se ne učita stranica Radi točno onako kako bi svi mi željeli

p.s. stavio sam u programu ovaj puta da prioritet nije maksimalna brzina nego da program rađe favorizira PING... Možda je u tome stvar...

Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Žao mi je micek. Ja sam samo još jedan idiot koji se ne razumije u tehnologiju . Stvarno sam se držao tutorijala i imaš stvarno lijep stil pisanja . No, ovo mi je bilo i sa opcijama koje dobiješ čim skineš program odnosno i prije nego što sam podesio da bude kako tutorijal kaže, postojao je isti problem. Nemoj se ti meni ljutiti .
nije tak kompliciran program... malo se potrudi i uspjet ćeš valjda...

uz to jesi napravio patch za unlimited halfopen connections?
Spreher is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 00:47   #35
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Žao mi je micek. Ja sam samo još jedan idiot koji se ne razumije u tehnologiju . Stvarno sam se držao tutorijala i imaš stvarno lijep stil pisanja . No, ovo mi je bilo i sa opcijama koje dobiješ čim skineš program odnosno i prije nego što sam podesio da bude kako tutorijal kaže, postojao je isti problem. Nemoj se ti meni ljutiti .
Ne pratiš me Micek uopće, a reka san da ću takva sranja brisat, ne zato šta vas ne volim ili zato šta se ljutim (2 puta sam u prošlom postu napisa da mene osobno zaboli neka stva kakve ćeš ti brzine imat. Ono, meni je jednostavniej ignorirat, nego se prepirat sad s tobom u 1 uru posli ponoći), nego zato šta bezveze zagađujete temu glupostima i onda tema dođe na 50 strana koje više ne čita nitko. Vi novi dolazite i prolazite, a nas se par starih redikula svakome osobno trudi objasnit po 101 put objašnjene stvari...

Mislim šta da ti kažem? Ako si "idiot" onda se makni s topica i skidaj s rapidshera Ili ostani na topicu i podesi program kako treba kao i ostatak "idiota" ovdje umjesto da nakon 24 minute posla zaključiš da ti ne radi...


U biti, uopće nisi shvatio poantu prethodnog posta, zato i kažem da me ne pratiš...Pročitaj šta san napisa pa probaj primjenit bar pola napisanog, umisto posta "oprostite, idiot sam"
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 11:17   #36
ok, ja nisam idiot ali ipak imam pitanje... dakle problem je u tome da mi uTorrent ne pocne sa downloadom nego moram staviti na force download pa par puta ici na update tracker i tek onda ide skidati, ako uopce i pocne. Jer inace sam stoji na 0% download. A fora je da nisam nikaj mijenjao pa mi je cudno kak se to dogada... any ideas? a da, status: updating stalno pise, cak i sad kad se spajam sa posla doma na komp. Imam u uTorrentu nekih 200 torrenta, ako bude netko pitao i rekao da je to razlog kaj nece ici download.
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 12:28   #37
Pogledaj pod statistics kolko imaš zauzetih konekcija. Ako je taj broj jednak onom u postavkama onda je zato vjerojatno... Pretpostavljam da ipak nije to, ali nikad ne znaš...

Također probaj istu stvar staviti da se skida dok su svi ostali torrenti zaustavljeni... Onda bi moralo raditi...
Spreher is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 12:56   #38
Quote:
Spreher kaže: Pogledaj post
Pogledaj pod statistics kolko imaš zauzetih konekcija. Ako je taj broj jednak onom u postavkama onda je zato vjerojatno... Pretpostavljam da ipak nije to, ali nikad ne znaš...

Također probaj istu stvar staviti da se skida dok su svi ostali torrenti zaustavljeni... Onda bi moralo raditi...
imao si pravo, povecao sam broj konekcija i sad je krenulo. Jesam i ja lumen. Nisam sad brisao nikakve torrente jer sam na poslu, ali kad dodem doma, budem to smanjio na 100 max. eto sad i to znam.

hvala
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 14:18   #39
nemaš frke... postao sam uTorrent expert :P
Spreher is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:28   #40
eXecutioner nebi ti htio kvariti veselje ali malo si cudno opisao problem.

ako ti se kad pokrenes torrent, tracker apdejta i prijavi kao status: working i imas broj peerova u zagradi, ali se ne spajas na njih i ne ide ti download onda ti je spreher ok napisao.

ali ako ti se uopce ne spaja na tracker, status stoji na updating i ne pokazuje peerove u zagradi onda ti kolko ja znam povecanje broja konekcija nece pomoci (te konekcije se odnose samo na peerove ne na tracker). tako je meni znalo biti sa avastom dok mu nisam disableao "p2p shield"

EDIT: vidim sa se spajas sa posla na utorrrent. jel moze neki info o tome, napisao EX da oni koji to koriste ne trebaju tutorijal, al eto meni bi pomogao.
rog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.