Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2009., 21:09   #61
Servantes ne povlači se iz diskusije jer ionak svatko ima pravo na svoje mišljenje,ionako ima ljudi koji te rado čitaju..

I gle,večim dijelom mi se sviđaju šamanovi upisi.

A,sada je li samoubojstvo kukavičluk ili hrabrost,ovisi iz kojih se ideala,pobuda ili životna besmisla dotični presudio.,te je li njegova smrt dala neke nove plodove il ideje...Ne možemo samo ovako odokativno pristupati problemu i osuđivati,jer to je bar najlakše...ok. ako čemo osuđivati,može ovisiti o nizu olakotnih okolnosti i obrnuto pr.1(u ratu sam bio više god. ...ali u izviđačima il neprijat.okruženju dakle,ekstremnim situacijama kad se nađeš,a zapovjed(nepisano pravilo) je zadnji metak se čuva za sebe((i to ima svoje zašto))..osobno mi je vlastita cijev par puta bila u ustima,..bizarni djeliči sekunde su me čudom spašavali,..a najv. nočna mora mi je bila neprijat. živ pasti u ruke...)-e sad,iz ovoga primjera da sam učinio suicid ,il se krivo preračunao u datome momentu,da li bi to bilo opravdano sa gledišta filozofije?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 21:41   #62
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Servantes ne povlači se iz diskusije jer ionak svatko ima pravo na svoje mišljenje,ionako ima ljudi koji te rado čitaju..

I gle,večim dijelom mi se sviđaju šamanovi upisi.

A,sada je li samoubojstvo kukavičluk ili hrabrost,ovisi iz kojih se ideala,pobuda ili životna besmisla dotični presudio.,te je li njegova smrt dala neke nove plodove il ideje...Ne možemo samo ovako odokativno pristupati problemu i osuđivati,jer to je bar najlakše...ok. ako čemo osuđivati,može ovisiti o nizu olakotnih okolnosti i obrnuto pr.1(u ratu sam bio više god. ...ali u izviđačima il neprijat.okruženju dakle,ekstremnim situacijama kad se nađeš,a zapovjed(nepisano pravilo) je zadnji metak se čuva za sebe((i to ima svoje zašto))..osobno mi je vlastita cijev par puta bila u ustima,..bizarni djeliči sekunde su me čudom spašavali,..a najv. nočna mora mi je bila neprijat. živ pasti u ruke...)-e sad,iz ovoga primjera da sam učinio suicid ,il se krivo preračunao u datome momentu,da li bi to bilo opravdano sa gledišta filozofije?
Ja volim život. Iz nekih svojih, sitničavih, vrlo osobnih razloga, nisam ljubitelj glorificiranja smrti. Jednostavno, sada sam u godinama kada više znam mrtvih nego živih.

Drago mi je Žacko da si dobro. Iskreno, stvarno si me uplašio.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:08   #63
Samoubojstvo nikad ni rješenje...U prošlosti pamtimo getea i cijeli pokret u europi koji je on pokrenuo radi tog vertera se puno ljudi ubilo,radi razloga koji je tad bi kako se ono reče... "in",a u današnje vrijeme samoubojstva nakon suicidalnih pohoda su sve češća i ona bi trebala bit jedna od glavnih tema psihologa i pedagoga,ta samoubojstva se uglavnom događaju u zapadnjačkim državama u kojima se stvaraju (u pubertetskom razdoblju)stvaraju neke umjetne klase(geeks,ovi koji igraju za školu)ovi koji su na dnu piramide se žele dokazati i ostaviti trag nažalost na krivi način.Ljudi su se uvijek ubijali zbog osjećaja nemoćnosti i bezizlasnosti a što je bio povod(ljubav,(malo aktualnije:novac,obiteljski problemi)ali ,ovi razlozi radi tog trenutnog pubertetskog razmišljanja koje te drži jedan dan ,sutra misliš skroz drugačije i radi tih dokazivanja više vrijednosti mislim ono...predebilno,uvijek traži razloge za život i vjeruj u njih ma i neka su manji od ovih suprotnih ,ne oduzimaj si život.
__________________
Šri Lanka je srce Srbije!!!!
Frankyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:09   #64
Hajde Enky,čuvaj snagu za plivanje...

Dragi Servantes,ništa nema od kukanja(pošaljem ti p.p.) ali nisi mi odgovorio na post poviše..

Ma,gle ..uistinu se smrti ne bojim,jer če nas nedvojbeno sustići kad-tad,..samo nebih htio dugu patnju i nekome biti na teretu.(tj. bespomoćno ovisan o drugome).

Bdw-bilo je i pokušaja suicida,pa su ljudi ostali doživotni invalidi u kolicima,i što je najbitnije, kažu oni ,da su duhom sretniji no ikad.Kaki je to sad fenomen,ako tko zna rastumačiti?..nit im suicid pada na pamet ,iako su se osakatili.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:16   #65
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
neuspjeli pokušaj samoubojstva pokazuje da osoba koja je pokušala nikada nije ni mislila zaozbiljno, već je samo pokušala privući pozornost, kao dijete koje vrišti jer mu se ne da slatkiš. svejedno, krhki ego takve (očito psihički labilne osobe) mora doživjeti težak šok kad mu naplate kaznu zato jer se nije uspio ubiti. nije li logičnije zagrliti ga, reći nekoliko lijepih riječi, dati mu rame za plakanje, i neke lijekove, u krajnjoj liniji, pokaže li se potrebnim (iako ja smatram da su, po pitanju psihe, sam čovjek i njegovi bližnji najbolji liječnici)... nije li logičnije tada nastupiti kao brižni roditelj/prijatelj, umjesto kao sudac?
Veoma si me (pozitivno) iznenadio ovim upisom.
Mogu samo ispraviti ovaj dio da onaj koji pokuša samoubistvo a ne uspije, izriče vapaj u pomoć, da skrene pažnju ne kao dijete kojem se otmu slatkiši, već kao dijete koje je povrijeđeno, ali ne zna šta učiniti dok mu ne pomogne neko ko ga voli.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:18   #66
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
e sad,iz ovoga primjera da sam učinio suicid ,il se krivo preračunao u datome momentu,da li bi to bilo opravdano sa gledišta filozofije?
Ne postoji gledište "filozofije". Filozof je svatko tko ima volje za raspravljati, a prije svega steći VLASTITO mišljenje o nečemu. Izgrađivati svoje mišljenje, putem razmišljanja, iskrenog diskutiranja, slušanja drugih (ne površnog ramišljanja i slušanja), putem analiziranja, proučavanja, čitanja analogne tematike je rijetkost pa tako i nešto što ne bi trebalo omalovažavati.

Postoje dakako filozofi i "filozofi" koji s manjom dozom kritičkog gledanja usvojili neke vrijednosne sisteme i upili neke stavove s njima u skladu pa reagiraju papagajski. Postoje dakako filozofi kojima je iskazivanje na forumima pokušaj nadopune ega, kompenziranje osjećaja niže vrijednosti, kojima je dosadno ili su osamljeni pa komuniciraju komunikacije radi. Postoje oni koji stvaraju neki svoj virtualni lik pa se nadaju da će impresionirati neku curu ili mladića ili više njih kako bi ih potom seksualno iskoristili , vrag će ih znati. Itd. Postoje neki koje imaju neke probleme koje ih se same direktno tiču, ili nekog iz njihove okoline pa potiču rasprave o tome, a postoje neki koji su ljubitelji filozofije, kao što netko voli rješavati križaljke.

Međutim čin filozofiranja sam za sebe je nešto uzvišeno i lijepo, čini čovjeka manje mehaničkim, ali nije ni bez opasnosti, jer se mogu srušiti neki vlastiti ideali, pronaći neočekivano loši rezultati, naći u stanju razočaranja, ili praznine i upasti u depresiju. Što isto može biti put do čina koji je tema.

-------

Što se tiče pitanja koje si postavio, neki bi taj potez opravdali, neki ne (npr. neki religiozni sustavi protiv su tog poteza i u tom slučaju). Ovdje postavljaš pitanje svakome posebno. Ovako naoko teoretski rečeno, što se mene tiče, vjerujem da ne bi ni sam dopustio neprijatelju, za kojeg bi zaključio da neće imati baš milosti, da me zarobi, a s druge strane možda bi u odlučujučem trenutku prevladala volja za životom, ne znam sigurno. Sam recimo imam sada kćer od osam mjeseci, a svog sam oca izgubio sa 7 godina. Pamtim neke trenutke provedene s njim i kasnije neke u kojima mi je jako nedostajao. Ovako teoretski govoreći, vjerujem da bi zbog svoje kćeri, i drugih ljudi koje volim pokušao preživjeti pod svaku cijenu. Osim toga imam još neka očekivanja od života, doživljavam ga kompletnog kao neku veliku zagonetku, a oduvijek volim rješavati zagonetke/izazove. Dakle u svakom teškom trenutku, čovjek stavlja na "vagu" koliko mu život vrijedi s obzirom na očekivanja i uvjete, pa tko bi mogao osuditi nekoga kome se nije stavio u kožu? Žalosno je kad netko loše procjeni situaciju pa je sve što možemo napraviti jest utjecati na uvećanje sposobnosti da bolje vidimo, više znamo i kvalitetnije procjenjujemo. Što reći nekome čovjeku koji bi se ubio osim toga da ne zna što propušta. Ali da u neke bitke valja uložiti i vlastiti život, pogotovo ako nema drugog načina, slažem se, a ciljano ubiti samog sebe čim neka vrste borbe postane vrlo teška je drugi par postola.

Što se neprijatelja tiče, ne znam. Teoretski govoreći nikoga ne mrzim (pa ni ne očekujem najgore od nikoga), a praktično sam pretukao (u većoj ili manjoj mjeri) par stotina ljudi. Gledajući unatrag podložan sam afektu i lako se uključujem u nasilje, nerijetko i kad se mene ne tiče direktno. Zadnjih se godina popravljam, i sve je manje takvih događaja, ali sam i ja, preselivši se u drugi kraj, promjenom društva, sredine, sklonosti i okolnosti, u znatno manjoj mjeri okružen situacijama u kojima se događa nasilje pa sam i sam manje isprovociran. Usput pokušavam biti svjesniji, bolje procjenjivati situaciju i smanjiti utjecaj svog uličnog odgoja... Vrijeme je da stanem , jer skrećem s teme. Poanta ovog posljednjeg vezana je nekim dijelom uz ono "zašto" o kojem si govorio, vjerujem da ono nije jednoznačno (npr. samo izvlačenje informacija pod mukama), ali ako ne želiš o tome ne moramo...
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:26   #67
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Hajde Enky,čuvaj snagu za plivanje...

Dragi Servantes,ništa nema od kukanja(pošaljem ti p.p.) ali nisi mi odgovorio na post poviše..

Ma,gle ..uistinu se smrti ne bojim,jer če nas nedvojbeno sustići kad-tad,..samo nebih htio dugu patnju i nekome biti na teretu.(tj. bespomoćno ovisan o drugome).

Bdw-bilo je i pokušaja suicida,pa su ljudi ostali doživotni invalidi u kolicima,i što je najbitnije, kažu oni ,da su duhom sretniji no ikad.Kaki je to sad fenomen,ako tko zna rastumačiti?..nit im suicid pada na pamet ,iako su se osakatili.
Osoba u kolicima stavlja na vagu strah od smrti na jednu i sve druge strahove (strah od izolacije, nemogučnosti reprodukcije, desocijalizacije...) na drugu stranu. Prevagne uglavnom strah od smrti jer on je kreator svih drugih strahova ali i ostalih emocija.
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:32   #68
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Imam visoko mišljenje o tebi. Ali, bez obzira na to, dok god ovu rečenicu ne obrazložiš, smatraću da je to nešto najgluplje što sam pročitao na ovom forumu.
Prezivjet cu. Nije mi toliko bitno da bas svatko mora razumijeti.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:41   #69
@pavaogc-možemo o svemu,ja sam ti inače i preotvoren u situacijama gdje ne bih možda trebao jer smatram da mi je savjest čista,dobro je da si se ti smirio jer me jedann fragment tebe,podsječa na mene u datome momentu.
pr.2-ubojstvo iz milosrđa? ...dobijem zadatak na terenu, da jedva živoga čejena furam na piš pauzu(s drugoga kata),ali malko dalje, da ekipa ne vidi u kakovom je ovaj stanju(da sad ne prdim od čega i svačega)navodno je bio krupna riba za info..al opet, kad ga vidjeh onak plahog,ojađenog,izgubljenog,poluživog,....molio me da ga pustim,ili ubijem,il pošaljem u minska polja,..jednostavno nisam mogao,jedino sam ga ponudio cigarom ,iako me on nagovarao kako nije kriv,kako on nije taj,i bla-bla(a kao da se mene tada nešto pitalo?)...Poslije ga više nisam vidio. Što sam tada mogao,kada je svak svakome maltene bio sumnjiv?
Da li sam ispravno postupio?
Još mi se snovi znaju vračati,a neznam zakaj,se često budim u znoju?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:45   #70
Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Osoba u kolicima stavlja na vagu strah od smrti na jednu i sve druge strahove (strah od izolacije, nemogučnosti reprodukcije, desocijalizacije...) na drugu stranu. Prevagne uglavnom strah od smrti jer on je kreator svih drugih strahova ali i ostalih emocija.
Mislim da se dovoljno nismo razumjeli.
Nakon preživjela suicida se dešava kod određenih jedinki,još veća žudnja,volja za ovozemaljskim životom.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:48   #71
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
svi imaju ovakve ili onakve probleme.
moglo bi se s lakoćom reći kako je svakom njegov problem najveći, bez obzira koliko malen bio.
ipak, valjalo bi uzeti u obzir i situacije kada se problemi nagomilaju pa čovjeku jednostavno bude toliko teško da mu postane dosta takvog problematičnog života.

što mu je za činiti?
suočiti se s problemima te ih, ma koliko god se to besmislenim doimalo, krenuti rješavati jedan po jedan - pa kud puklo da puklo?
ili
riješiti sve probleme odjednom, ma koliko god se to besmislenim činilo, voljnim prekidanjem vlastitog života tj. samoubojstvom - pa kud puklo da puklo?

je li samoubojstvo vrhunska hrabrost ili najveći kukavičluk koji postoji?
Nema jebene svrhe nikakve. Sve se to mora odraditi, a da odurno jest - JEST. Osobno proživljavam nekakvo sranje godinama, i inicirano reikijem. To mi mi je vjerojatno pokazalo punu odvratnost materijalnog sviijeta. Nisam dovršila proces, morat ću.
Inače me sudba/karma navela na puno kako vjernika, tako i samoubojica. Neobično puno. Stekla sam predrasude prema vjernicima (nažalost licemjeri redom), najbolje osobe redom se ubile. Ne znam jesu oni to trebali napraviti, fale mi, mislim da su trebali odraditi stvar.

Čitam zanimljivu knjigu Stormy Search for Self, Christina i Stanislav Graf. Jebene stvari se prožive. Samoubojstvo = 0
Sve ponovo, sve gore...
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:59   #72
Vess-molim možeš li pojasniti ovo:" najbolje osobe redom se ubile"

Hvala.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:00   #73
Ah to. Ma greška u komunikaciji.
Ne može biti "pokušaj suicida". Tko se odluči ubiti - taj se ubije (osim samoubojice iz Alana Forda).
Ovi drugi su šarlatani koji zapravo privlače pozornost na sebe. Desi se da se preračunaju u samoozljeđivanju, pa ostanu invalidi. To je sve.
Kvalitetan suicidaš ako i ne ostvari plan iz prvog puta, ponavljat če istu radnju, mijenjati tehnike toliko puta, dok ne postigne cilj.
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:03   #74
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Vess-molim možeš li pojasniti ovo:" najbolje osobe redom se ubile"

Hvala.
Da fakat, kaj to znači?
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:04   #75
Quote:
Trshna kaže: Pogledaj post
kuzim tvoj stav, ali ja smatram da je potrebna itekako velika hrabrost za dici ruku na sebe...
Samoubojstvo nemože napraviti normalan čovjek i to je sigurno...
Takav čovjek pada u depresiju zbog svojih problema i zadubljen je samo u svoje probleme, a da ostale ljude oko sebe uopće ne primječuje...
Samo takav bolestan čovjek može napraviti samoubojstvo i zato tu nema hrabrosti niti ničega.... jednostavno nije svjestan šta radi...
Znam iz iskustva...
Stric mi se objesio.....
__________________
Kako oblikovati potpise
Vedran123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:08   #76
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Nema jebene svrhe nikakve. Sve se to mora odraditi, a da odurno jest - JEST. Osobno proživljavam nekakvo sranje godinama, i inicirano reikijem. To mi mi je vjerojatno pokazalo punu odvratnost materijalnog sviijeta. Nisam dovršila proces, morat ću.
Inače me sudba/karma navela na puno kako vjernika, tako i samoubojica. Neobično puno. Stekla sam predrasude prema vjernicima (nažalost licemjeri redom), najbolje osobe redom se ubile. Ne znam jesu oni to trebali napraviti, fale mi, mislim da su trebali odraditi stvar.

Čitam zanimljivu knjigu Stormy Search for Self, Christina i Stanislav Graf. Jebene stvari se prožive. Samoubojstvo = 0
Sve ponovo, sve gore...
Ovaj post je jako konfuzan...i zanimljiv.
Kakav proces? Kakvo sranje...
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:10   #77
Postoje samoubojstva u ekstremnim uvjetima,..te dakako i šamanov upis mi se sviđa.
Enky,tebe pohvaljujem na izvrsnom odabiru teme,iako je to subjektivna moja skromna procjena.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:18   #78
Imam jedno protupitanje imali život svrhe??????????????
vandafromhaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:22   #79
Hajde,molim te ne baljezgaj,kaj sad izvodiš sa životnom svrhom? Svrhu mu ti moraš dati,jer ti neče pasti s prvom kišom.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:31   #80
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Hajde,molim te ne baljezgaj,kaj sad izvodiš sa životnom svrhom? Svrhu mu ti moraš dati,jer ti neče pasti s prvom kišom.
tu reakciju sam i htio izazvati zato sto si odmah nades neki razlog za život cim cuješ ovakvo pitanje odgovori ti samidolaze ti ih samo moraš primjeniti!!
vandafromhaven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.