Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2007., 10:08   #81
kuhanje za neznalice..

odlicni recepti + hrpetina savjeta vezanih za kuhinju.. posude, nozevi, zacini, nacini cuvanja hrane.. recepti za samce (moze biti itekako korisno ako zivis sam-a)..


bila oko 10tak eura kad sam je ja kupila na sarajevskom sajmuknjige prije 4-5 godina..
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 15:51   #82
Dika Marjanović Radica: �Dalmatinska kuhinja�
11. dopunjeno izdanje,

Moja mama je uplovila u bračne vode s ovom knjigom pod rukom i bez ikakve veze i jednino što je znala skuhati bila je kava

Ako te zanima adresa i broj tel. gdje je možeš nabaviti javi se na PM
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 16:13   #83
strašno ...a meni koja kuham ko majstor i nisam udata ...i sad vele, kad nešta donesem na posao ili poslužim gostima "Možeš se udat! "

...i onda još neki vele da ljubav prolazi kroz želudac
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 15:46   #84
ima jedna knjiga
u njoj ima sve ali baš SVE u dvije tri rečenice i bez ikakvih kerefeka objašnjeno kako se što kuha ili peče. baš ono totalno za početnike (kao što sam ja zadnjih deset godina)

ja je uvijek koristim kad trebam skuhati špinat na mlijeku.
nekako uvijek zaboravim koji je redoslijed kuhanja.

budem doma pogledala koji je autor pa nadopišem.
__________________
peku me oči.

Zadnje uređivanje chiquita : 28.08.2007. at 18:18.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 18:18   #85
evo ga
knjiga se zove KUHAR
a građu prikupile, sredile i obradile MARA LUKANC i ing. SENIHA BEŠLAGIĆ

Svjetlost, izdavačko poduzeće 1971.

http://images.google.com/imgres?imgu...ft:hr%26sa%3DN
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 07:55   #86
Zašto su mi post blokirali kao reklamu, a svi drugi isto navode knjige, časopise, emisije i internet stranice pa to ne ulazi u reklamu!!?
Na svim temama.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 01:17   #87
^^ vjerojatno si dala link
SmthSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 14:46   #88
Quote:
SmthSpecial kaže: Pogledaj post
^^ vjerojatno si dala link
Da, napisala sam na kojoj stranici mogu naći recepte! Ali i na kozmetici pišemo stalno stranice na kojima ima nešto o čemu pišemo, pa nitko nije cenzuriran zbog toga!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 01:13   #89
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
ja je uvijek koristim kad trebam skuhati špinat na mlijeku.
nekako uvijek zaboravim koji je redoslijed kuhanja.
Jel možeš vjerovati da sam topic otvorila baš iz razloga špinata i redosljeda?
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 09:59   #90

eto vidiš...očito nas ima više s tim problemom.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 10:58   #91
Smile Najdraža/najbolja kuharica (knjiga)

Posljednjih par godina svi živi se razumiju i bave pripremanjem hrane, a nerijetko i izdaju raznorazne kuharice.
Bilo da se radi o kulinarskim tv zvijezdama poput Jamiea Olivera, domaćim i stranim celebrityjima (Kuhajte s...), jeftinim izdanjima uz dnevne novine, internetskim siteovima tipa coolinarika, recepti nas bombardiraju sa svih strana.

Ovaj sam vikend radila ukrase za božićno drvce (kolačiće koji se vješaju o satensku vrpcu) i po tisućiti put posegnula sam za svojom omiljenom Velikom knjigom kolača.
Shvatila sam da sam unatoč poplavi raznoraznih rubrika, priloga, knjižica i knjiga ostala vjerna starim dobrim tvrdokuoričenim kuharicama koje rabim već zadnjih desetak godina (tj. koje posuđujem od mame ).

Domaća kuhinja, Dalmatinska kuhinja, Pellaprat, Kuhar i dalje su moji favoriti.

Kako je kod vas?
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:23   #92
Uh, imam ih puno. I klasičnih kuharica i knjiga o gastronomiji. I sve su mi drage Neke volim zbog recepata, neke zbog savjeta i priča oko recepata. Jedna od draćih mi je Kuhinja dalmatinskih gospođa i to upravo zbog tih pričica o/oko hrane i stola. Nešto slabija, ali isto draga zbog povijesnih objašnjenja mi je i Kuharica none Karmen , Ivane Prijatelj. Dosta mi je korisna, u vidu recepata, jedna talijanska kuharica-Plodovi mora. S obzirom da ribu uglavnom spremam po obiteljskim receptima ovdje sam našla par ”novih” to jest drugačijih načina pripreme. Zanimljiva mi je i Danas kuham... Ane Ugarković. Ma zapravo volim sve kuharice koje nude nešto više od samog nabrajanja recepata
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:20   #93
Dika Marjanović Radica-Dalmatinska kuhinja
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 13:21   #94
Pozdrav svima! Evo ovako, dečko otišao u tuđinu i sam je u stanu, situacija je alarmantna, ni jaje nezna ispeć Pa bi mu kupila nekakvu kuharicu za početnike s kratkim objašnjenjima, jednostavnim reeceptima i slikama kako će to na kraju ispast jer će mu to itekako trebat... E sad jel imate kakve preporuke...
Kalliste is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 13:59   #95
Imam dosta kuharica što od jako starih do jako novih. Uvijek se nešt izvuče iz njih za insiraciju i jako se finih stvari da za naravit. Mira vučetić ima jako dobre knjige i imam nekoliko njenih knjiga.
MirakulZd24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 18:20   #96
Quote:
T.C. kaže: Pogledaj post
Od Vuceticke sam nasla naslov "Ja sam mala kuharica".. jel to ta kuharica, ili je ovo nesto za djecu>


Ja sam mala kuharica, mamina sam djevojčica. Kuham, perem, spremam, šivam i u poslu tom uživam ....

To mi je bila prva kuharica, još u osnovnoj školi. Još uvijek se sjećam cijelog onog teksta na početku

Quote:
Kalliste kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Evo ovako, dečko otišao u tuđinu i sam je u stanu, situacija je alarmantna, ni jaje nezna ispeć Pa bi mu kupila nekakvu kuharicu za početnike s kratkim objašnjenjima, jednostavnim reeceptima i slikama kako će to na kraju ispast jer će mu to itekako trebat... E sad jel imate kakve preporuke...
Mislim da sam nedavno vidjela neko izdanje na kiosku "kuharica za početnike". Jela su dosta jednostavna, a ima ih podosta, čak i recepti.


Što se mene tiče, ja gomilam knjige s kolačima. Klasičnih kuharica imam jako malo - imam onu od Nikice Gamulina, jednu debelu samo s tjesteninama, jednu za salate i to je to.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 18:22   #97
Quote:
Kalliste kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Evo ovako, dečko otišao u tuđinu i sam je u stanu, situacija je alarmantna, ni jaje nezna ispeć Pa bi mu kupila nekakvu kuharicu za početnike s kratkim objašnjenjima, jednostavnim reeceptima i slikama kako će to na kraju ispast jer će mu to itekako trebat... E sad jel imate kakve preporuke...

Zar nema internet

Otkad smo se prije desetak godina umrežili, ne sjećam se kad sam potražila kakav recept u papirnatom obliku.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 18:41   #98
Nema teorije da će on tražiti recepte na netu, njegov odgovor bi bio: "brale mili, sendvič se napravi u minut"... Mislim riječ je o osobi koja 15 godina ima isti jelovnik (odobren od roditelja šta mi je još manje jasno), a to je bijela kava i keksi domaćica doručak, ručak kuhano (pizza ako je mama na putu) i za večeru sendvič... Nikakvo voće, tko je vidio kuhano večerat ili šta ti ga ja znam... I ovako neznam kako ću to izvest... Trebala bi nać kuharicu, otić u Austriju bit s njim par dana, svaki dan ga navest i zainteresirat za kuhanje nekog recepta i nabavit mu sav odgovarajući pribor...

Ufff... Gledala sam nešto, i naišla sam na spominjanje "Studentske kuharice", jel tko to ima, gdje se može nabaviti i tako to... Mislim da bi mu to najviše odgovaralo...

EDIT: Negdje sam pročitala da se ta sudentska kuharica može nabaviti u centru u Zagrebu, ali ja sam iz Splita...
Kalliste is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:11   #99
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Zar nema internet

Otkad smo se prije desetak godina umrežili, ne sjećam se kad sam potražila kakav recept u papirnatom obliku.
Među ostalim i internet na kojem se da isto tako naći jako dobrih stvari i receata za napraviti.
MirakulZd24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:44   #100
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Zar nema internet

Otkad smo se prije desetak godina umrežili, ne sjećam se kad sam potražila kakav recept u papirnatom obliku.
Bez obzira na internet, i hrpu recepata koje imam na kompu, one koje isprobam (i pokažu se dobri) prepisujem u svoju tekicu. Ne znam, nekako mi je tako draže, nego paliti komp za vidjeti recept. Isto tako, volim navečer zavaliti se u kauč uzeti kuharicu u ruke i tražiti neki novi kolač. Čačkanje po kompu mi ne pruža takav užitak

Quote:
Kalliste kaže: Pogledaj post
Ufff... Gledala sam nešto, i naišla sam na spominjanje "Studentske kuharice", jel tko to ima, gdje se može nabaviti i tako to... Mislim da bi mu to najviše odgovaralo...

EDIT: Negdje sam pročitala da se ta sudentska kuharica može nabaviti u centru u Zagrebu, ali ja sam iz Splita...
Jednom sam bila u lokalnoj knjižnici, kad je netko vraćao tu knjigu pa sam malo škicnula u nju. Doslovno prava studentska kuharica. Ako je ima kod mene u pripizdini , vjerojatno je ima i u Splitu. Pregledaj malo on-line kataloge knjižnica, sigurno ćeš ju naći

Sutra ću pogledati na kiosku kako se točno zove ona kuharica za početnike, tko je izdavač i cijenu pa možeš i nju potražiti.

Btw, pohvalno što se brineš za dragog i za to što će on jesti
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.