Natrag   Forum.hr > Razno > Mali oglasi

Mali oglasi Kupujem, prodajem, mijenjam, poklanjam...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2004., 12:15   #1
Arrow Procjene umjetnina


Neka ovo bude skupna tema za sve topice o procjenama predmeta, starina, slika, fotografija i sl. Nadam se da cete dobiti potrebne odgovore

darin





Buduci da se u to podrucje ne razumijem , molim pomoc.

Odlucio sam kupiti frendu za vjencanje grafiku od Lackovica pa me sada zanimaju sve one oznake koje se stavljaju na grafike.

Konkretno, na ovoj grafici postoji oznaka EA (za sto su mi rekli da oznacava broj u seriji), postoji vodeni zig na kojem pise da je grafika autenticna i postoji neki ljubicasti zig na rubu.
Jeli to dovoljno?

Nadalje, potpis od samog autora koji mi je istina malo cudan (no prosurfao sam netom i vidio da je on OK).
Kao da je napisano Latkovic , a ne Lackovic.
Da li je inace praksa autora da se krivo potpisuju (mislim da ne) ili je to samo ovdje slucaj?

Eto , molim za pomoc i pozurite jer svadba je u subotu .
__________________
Kako oblikovati potpis

Zadnje uređivanje darin : 05.01.2009. at 23:43.
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 20:50   #2
Kupljeno .

I da , ono sto sam nabrojao je dovoljno.

Samo se nadam da ce frend biti zadovoljan.

Pozdrav .
__________________
Kako oblikovati potpis
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 14:28   #3
Kako točno EA označava broj u seriji? Ne razumijem...

Koliko te došla slika (ako smijem znati).
marina74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 17:51   #4
Quote:
marina74 kaže:
Kako točno EA označava broj u seriji? Ne razumijem...

Koliko te došla slika (ako smijem znati).
Nadam se da nisi buduca supruga od mog frenda .

Ta oznaka znaci da je to autenticni uradak i da je vise od toga samo orginalna matrica.
Moze biti jos naknadno popravljana grafika rukom majstora.
To je malo skuplje, ali ne previse.
Ako sam nesto krivo rekao nemojte zamjeriti jer sam ipak laik za slike.
Grafika nije prevelika pa me je kostala zajedno sa okvirom 500 kn ispod ruke, sto znaci da sam to dobio od nekog frenda.
Od tuda skepticizam jer nisam bio siguran jeli rijec o orginalu.
Prosao sam po galerijama i zakljucio da je grafika OK.
__________________
Kako oblikovati potpis
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 10:16   #5
A čuj.
Da jesam, ne bi se bunila na poklon!

mi se ženimo tek za mjesec dana..

dobili smo nedavno sliku sa oznakom EA na sebi (a i viđala sam već to po slikama), pa me zanimalo što to znači.
s obzirom da nisam nikada kupovala tako nešto, uopće nemam osjećaj koliko košta...
marina74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 01:17   #6
Da meni neko lackovića uvali za svatove satro bi to sranje od kopije u komadiće. FUUUJ Jebene kopije
__________________
Kind, intelligent, loving and hot.
This describes everything you are not.
mifner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 19:07   #7
procjena umjetnina/slika

pozdrav svima!

zanima me procjena slika...znate li kako to ide, kome se to može dat na procijenu, koliko košta...?

thank ya mucho
 
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 16:51   #8
antikvarijati...

imam dva goblena,sa velikim starim okvirima ...gdje i kako mogu napravit procjenu da vidim koliko to vrijedi?
rudar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 22:26   #9
Quote:
rudar kaže: Pogledaj post
imam dva goblena,sa velikim starim okvirima ...gdje i kako mogu napravit procjenu da vidim koliko to vrijedi?
Mozes i na forumu, ali bi bilo lijepo da uploadas slike pa da vidimo o cemu se radi.
Beetlejuice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 15:08   #10
Procjenjivanje slike

IMAM KUĆI SLIKU KOJA JE ODA TATE KUMA DOBILA OD SVOJIH RODITELJA, A KOJI SU BILI IMUĆNA AUSTRO-UGARSKA OBITELJ, na slici se slabo vidi potpis, a uokvirena je u nekim zlatnim okvirom... na slici je Marija s malim Isusom!
mami ne pada na pamet da je proda, a kad je jedan povjesničar došao procijeniti je, rekao je da on to nemože da dosta vrijedi, ali da bi se trebalo negdje odnijeti, e sad gdje je to negdje??? ili jel bi mogao netko prilike od reći da je uslikam i stavim??
maluda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 15:22   #11
pitanje je samo koliko je stara, ko ju je nasliko i je li original.
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 15:25   #12
1

pa to i trebam saznati, ime se teško vidi dolje na dnu! a starost također neznam, ali se vidi po njoj da je jako stara
maluda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 15:39   #13
Quote:
maluda kaže: Pogledaj post
IMAM KUĆI SLIKU KOJA JE ODA TATE KUMA DOBILA OD SVOJIH RODITELJA, A KOJI SU BILI IMUĆNA AUSTRO-UGARSKA OBITELJ, na slici se slabo vidi potpis, a uokvirena je u nekim zlatnim okvirom... na slici je Marija s malim Isusom!
mami ne pada na pamet da je proda, a kad je jedan povjesničar došao procijeniti je, rekao je da on to nemože da dosta vrijedi, ali da bi se trebalo negdje odnijeti, e sad gdje je to negdje??? ili jel bi mogao netko prilike od reći da je uslikam i stavim??
Ajde se ti prvo lijepo smiri, popij rakijicu i ponovno napiši uvodni post. Tri puta čitam i nikojikurac ne kužim.

1. Od koga si je dobio je potpuno nevažno.
2. Marija s malim Isusom ima više nego branitelja u registru
3. Zlatnih okvira koliko je branitelja * cca 1,7

Nemoj je slikati i stavljati ovdje nego put pod noge do prve veće galerije. Velika je vjerojatnost da kustos neće imati pojma o čemu je riječ, ali možda te pomazi sreća i otkriješ koja je to slika.

Sretno. Krećeš u DaVincijev Kod.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 22:50   #14
Starost slike ne može se procijeniti od oka. To što se čini starom ne znači da je zaista stara.
Također, okvir ima ulogu samo ako je originalan, a i to se ne može samo tako procijeniti.
Često slike imaju na poleđini neke bilješke koje mogu pomoći.

Na procjenu možeš odnesti u neku aukcijsku kuću, npr. Kontura ima stručnjake za procjene. No to, kao i svaka ekspertiza, košta. Također i u nekim muzejima vrše procjene; Mimara, MUO,…
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 22:56   #15
Quote:
maluda kaže: Pogledaj post
IMAM KUĆI SLIKU KOJA JE ODA TATE KUMA DOBILA OD SVOJIH RODITELJA, A KOJI SU BILI IMUĆNA AUSTRO-UGARSKA OBITELJ, na slici se slabo vidi potpis, a uokvirena je u nekim zlatnim okvirom... na slici je Marija s malim Isusom!
mami ne pada na pamet da je proda, a kad je jedan povjesničar došao procijeniti je, rekao je da on to nemože da dosta vrijedi, ali da bi se trebalo negdje odnijeti, e sad gdje je to negdje??? ili jel bi mogao netko prilike od reći da je uslikam i stavim??
strossmayerova galerija, prije se najavi telefonom.
__________________
Ω
saku helle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 12:04   #16
Quote:
krix kaže: Pogledaj post
A sad pročitaj post pokretača topica. Izgleda kao da ga je pisao nervozni disleksičar.

I onda pročitaj moj. Gdje sam ga uvrijedio i što sam mu loše rekao, da bi onako reagirao. Ja sam školu ispekao na Društvenim znanostima i uopće mi nije problem nekog postlati u kuratz.
super, ajmo si ispravljat pravopis i gramatiku ko na društvenim znanostima i osnujmo školu/tečaj trollanja i četa tako da otjeramo i ono malo ljudi što bi možda došli pričat o umjetnosti, a nisu veleštovani stručnjaci...
Moderatorice su sigurno normalne jer nikad ih nema tu...

ovim putem pozdravljam sve moderatore, ma gdje bili



on topic : zašto bi procjenjivali sliku kad ju ne želite prodat i zašto ju ne bi uslikali tak da vidimo kakva je to slika koja bi mogla puno vrijedit samo zato što izgleda staro i ima okvir?

Evo mene baš sad zanima jel može bit da neka slika marije s malim isusom i zlatnim okvirom može vrijedit više od nekakve apstrakcije koju je naslikao neki student slikarstva prošle godine?
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:01   #17
Quote:
paučko kaže:
ljudi, ajmo se svi pravit barem na ovom podforumu da smo svi fini i pristojni, te da smo tu zato što nas zanima tematika, e ne zato da bi četali i međusobno se podjebavali...

pobogu, ovo je valjda jedini preostali pdf na forumu koji liči na nešto, ajmo ga ne razjebat

pliz?
Po broju tvojih upisa, očigledno je da si vrlo aktivan na forumu, no kvantitet ne znači i kvalitet! Također, očigledno je da si i dovoljno inteligentan, jer si moj post shvatio kao podjebavanje, što on zapravo i jest. Stoga, ako ponovo pročitaš pomalo konfuzni, ali u konačnici razumljiv uvodni post, zatim svoj, a onda i odgovor, možda će ti biti jasnija moja ironija!

No, vratimo se temi: Krix i Lena dali su konkretan odgovor, a ja bih još samo dodao da je preporučljivo da se slika odnese na procjenu u više galerija.

@maluda: Navest ću neke od galerija koje se bave procjenama i otkupom umjetnina: Galerije Beck, Grubić, Itea, Aukcijska kuća Kontura... jednako tako, možeš pogledati i na stranici umjetnine.com.
BargeldB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 11:58   #18
Quote:
maluda kaže: Pogledaj post
IMAM KUĆI SLIKU KOJA JE ODA TATE KUMA DOBILA OD SVOJIH RODITELJA, A KOJI SU BILI IMUĆNA AUSTRO-UGARSKA OBITELJ, na slici se slabo vidi potpis, a uokvirena je u nekim zlatnim okvirom... na slici je Marija s malim Isusom!
mami ne pada na pamet da je proda, a kad je jedan povjesničar došao procijeniti je, rekao je da on to nemože da dosta vrijedi, ali da bi se trebalo negdje odnijeti, e sad gdje je to negdje??? ili jel bi mogao netko prilike od reći da je uslikam i stavim??
možda bi ti pomoglo i malo istraživanje podrijetla slike. netko je rekao da nije bitno odakle je, al kod mnogih se slika upravo na taj način eliminiraju nedoumice vezane uz atribuciju.

po mom mišljenju, ovako od oka, vjerojatno se radi o umjetničkoj replici neke slike iz kunsthistorisches museum ili alte pinakothek u muenchenu. stare građanske kuće bile su ih pune.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 12:05   #19
slike bogorodice s djetetom uvijek su vrlo popularne, tako i u vrijeme austrougarske. naši studenti umjetnosti koji su se školovali prvenstveno u muenchenu, za život su zarađivali prodavanjem takvih replika koje su slikali u muzejima. i moja baka ima jdnu takvu sliku. kada ju je kupila, 50ih, potrošila je na nju čitavu svoju plaću - znači i te nisu bezvrijedne.

ovo šta san napisala bazirano je na klimavoj tezi jer sliku niti san vifdila, a ne znan bi li mi šta značilo i da jesan, al samo san htjela reći kako je ovo jedna od mogućnosti. možda možeš na netu vidit slike iz tih muzeja pa usporedit s ovom svojom.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 23:50   #20
Procjena skulpture

Ja bi vas molila za pomoc oko procjene ove skulpture, ima 5kg sa postoljem, bronca. Bilo kakva pomoc je dobrodosla, zahvaljujem unaprijed. Naravno mozete mi i predloziti gdje bi je mogla prodati

http://web.vip.hr/dida1.vip/Zena.jpg
snood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.