Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2009., 09:24   #21
bilo bi super kad bi postojala neka stranica za traženje suputnika za putovanje.. ono ... sortiranje po kriterijima, godinama, interesima, destinacijama, vremenu putovanja... nešto kao iskrica i sl, ali bez seksualne orjentacije, nego baš za naći suputnike.. zna li netko za nešto takvo ?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 09:28   #22
ima stranica (ili je bila prije 2-3mj.) ako nađem stavit ću link.
ja bi na ovo rekla: evo ja! ali sam trenutno sa 0kn i puno planova
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 10:42   #23
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
bilo bi super kad bi postojala neka stranica za traženje suputnika za putovanje.. ono ... sortiranje po kriterijima, godinama, interesima, destinacijama, vremenu putovanja... nešto kao iskrica i sl, ali bez seksualne orjentacije, nego baš za naći suputnike.. zna li netko za nešto takvo ?
Sex je uvijek uključen
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 11:01   #24
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Sex je uvijek uključen
e pa vidiš, nekad i nije. mene bi zanimalo čisto pronalaženje društva za putovanje, neovisno da li je muško ili žensko.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 12:21   #25
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
e pa vidiš, nekad i nije. mene bi zanimalo čisto pronalaženje društva za putovanje, neovisno da li je muško ili žensko.
Pa stalkaj ljude na ovom forumu, gledaj gdje ko ide po topicima, pa ih pitaj na PM jel mozes i ti
Malo se salim, ali svejedno je to jedna opcija.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 12:24   #26
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
bilo bi super kad bi postojala neka stranica za traženje suputnika za putovanje.. ono ... sortiranje po kriterijima, godinama, interesima, destinacijama, vremenu putovanja... nešto kao iskrica i sl, ali bez seksualne orjentacije, nego baš za naći suputnike.. zna li netko za nešto takvo ?
Takva stranica ne postoji vjerojatno zato šta nema dovoljno interesa. A kako za takvu stranicu treba uložiti dosta vremena, ispada da je svaki trud uzaludan.

Imao sam namjeru pokrenuti upravo takvu stranicu, zato sam na svojoj stranici (link je u sigu) ostavio prostor gdje bi oglase mogli ostaviti svi oni koji traže suputnike. Da takvih ljudi ima uvjerio sam se još davno viseći na ovom podforumu. Uglavnom to je bilo zamišljeno kao početna faza, svi oglasi na jednoj stranici a čim se ukaže potreba oglasi bi se dijelili po raznim kriterijima. Završna faza je trebala biti potpuno nova stranica detaljno razrađena. Od prve faze nikad nisam odmaknuo jer nije bilo interesa.

Netko bi sad mogao reći da stranica nije dovoljno poznata s čime se slažem ali evo šta se dogodilo prošle godine: osvanula je tema gdje je netko tražio suputnika. Javilo se bilo još nekoliko forumaša s istim problemom i netko im je dao link moje stranice.
Od svih tih putnika koji su kao jedva čekali naći suputnike znaš li koliko se javilo da ostavi oglas? Jedna forumašica (1)!
Imali su direktni link, a nije da je potreban neki posao, napišeš tekst oglasa i mailaš ga - oglas se objavi. Tko zna, možda im se nitko ne bi javio ali meni je stvarno glupo ne iskoristiti svaku opciju, pogotovo ako je besplatna i jednostavna. S druge strane bilo je stvarno dosta klikova na te oglase i to konstantno, tako da nije da nikoga nije zanimalo.

I sad ti meni reci za koga onda napraviti takvu stranicu?

Prostor za oglase na mojoj stranici i dalje stoji ali samo iz razloga jer mi se neda micati silne linkove. Da idem to dalje razvijati više mi ne pada na pamet upravo zbog nezainteresiranosti.

Čini se da je lakše otvoriti temu na forumu (koja će u roku od nekoliko dana potonuti) tražiti suputnike i govoriti kako bi netko nešto trebao napraviti, npr pokrenuti upravo takvu stranicu.
A jednom kad se pruži bar nekakva mogućnost onda to ne iskoristiti iz nekakvog x razloga
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 13:00   #27
ja mislim da je ipak još uvijek problem nepovjerenje prema anonimnim ljudima i strah od nepoznatog.. jer nikad ne znaš kakvih sve budala ima i na koga možeš naletjeti na netu.
pa ako se zezneš i odeš na put s nekim slatkorječivim kretenom koji samo misli kako će te povaliti negdje na putu, tko ti može pomoći ?

na putovanje za koje ne znaš hoće li postati noćna mora možda je bolje i ne otići
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 13:04   #28
Pa eto, onda i tvoj upit postaje besmislen.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 13:07   #29
aaston, na tvojoj stranici ima više od jednog oglasa
no, sami oglasi su takvi da izgubiš volju čim ih pročitaš.

trebalo bi malo bolje definirati ljude koji objavljuju oglase, ako ništa drugo koliko imaju godina i iz kojeg grada putuju..

isto tako interesi.. netko hoće u muzej , a netko na nogometni stadion... nisu sva putovanja na isto odredište ista, pogotovo ako se ide u svom aranžmanu. inače, meni se baš sviđa ta ideja i da znam raditi web stranice možda bi se i sam poigrala s tim.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 13:38   #30
Pa i s prijateljem ti putovanje mođe dojadit, a kamoli s nekim kog ne poznaš. To ti jne ko da trađiš bračnog partnera otprilike.
Kak ide ona izreka, na putu se vidi tko je kakav.
Tak da je to sve meni prilično far-fetched, s mog stajališta naravno.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 13:48   #31
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
aaston, na tvojoj stranici ima više od jednog oglasa
no, sami oglasi su takvi da izgubiš volju čim ih pročitaš.

trebalo bi malo bolje definirati ljude koji objavljuju oglase, ako ništa drugo koliko imaju godina i iz kojeg grada putuju..

isto tako interesi.. netko hoće u muzej , a netko na nogometni stadion... nisu sva putovanja na isto odredište ista, pogotovo ako se ide u svom aranžmanu. inače, meni se baš sviđa ta ideja i da znam raditi web stranice možda bi se i sam poigrala s tim.
Da, ima ih nekoliko ali iz one teme gdje je 6-7 ljudi tražilo suputnika javila se na link samo jedna forumašica. Ostalima se valjda nije dalo iskoristiti tu mogućnost.
Ostali oglasi su od ljudi koji su na ovaj ili onaj način došli do te stranice.

A šta se tiče teksta oglasa to ide na račun ekipe koja je oglase htjela objaviti. Ono šta su mi poslali da se objavi ja sam objavio. Točka.
Za oglas je bitno da sadrži nekoliko bitnih informacija: gdje, kako, s kime, za koliko i kada a to je jasno navedeno da se traži. To šta su oni napisali ono šta su napisali nema veze samnom.
Šta to znači da izgubiš volju za čitanjem, pa nije ti to beletristika

Onaj kome stvarno treba suputnik iskoristit će svaku mogućnost. Bilo da ostavlja oglas ili da se javlja na njega. Sve drugo je zajebavanje i ''putovanje'' sa šalicom kave u ruci u jednom od gradskih kafića
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:17   #32
ima na lonelyplanet forumu citav pdf posvecen tome trazenju saputnika.

najlakse bi bilo staviti ovu temu kao top temu, malo je srediti i napraviti od nje univerzalnu "trazim saputnika" temu. tako bar nece svakih 10 dana nicat nova tema. tek tu ako bude dobar odaziv onda treba razmisljati o posebnoj stranici.
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:38   #33
Ma kakva top tema? Vidi koliko ima top tema i čemu one služe? Skoro pa ničemu. Uvijek ali uvijek se nađe netko tko će usprkos svim istaknutim i vidljivim uputama otvarati sedmeroduple teme i tko neće znati prikačiti neku fotku itd. Pogledaj temu ''korisni linkovi'' ili ''fotke s putovanja'', čak i tamo se nađu trubilovići koji prasnu nekakav post koji nema veze s ničim

Nova top tema će samo smanjiti koristan prostor za ostale aktualne teme. Kome zatreba suputnik otvoriti će si novu temu i Bog ga blagoslovio
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:16   #34
Bilo je po forumu trazenja suputnika. Sad cu ispast filozof, ali nije to tako lako kako se cini. Prvo, najveci problem je nepoznanstvo. Pa i sam termin, vrijeme do polaska, jer moje misljenje je da se tako nesto ne moze planirat u roku od mjesec dana. Barem treba 6. mjeseci, a dosta ljudi ne zna sta ce bit tada. Kad se dogovoris sa prijateljem, ipak je neka odgovornost na dijelu, ali kad se dogovaras sa nekim preko foruma, lako moze doc do otkazivanja puta jedne od strana, sta dosta remeti sam plan puta, a i troskove (naprimjer ako se ide autom, rezervacija smjestaja itd...). Nije to tako jednostavno kako neki misle.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 17:54   #35
Nemojte mi spamat!

Vi ste ovdje, vjerojatno, i sami putnici i imate društvo za putovanja pa se više bavite temom načina na koji bi se to trebalo tražiti. Ja npr. ne znam raditi web stranice i ne zanimaju me baš takve stvari pa je, u mom slučaju, forum super rješenje za to.

Također, nedugo je neka djevojka otvorila sličnu temu i odmah ste ju zatvorili. Mislim da ste je barem mogli premjesiti u male oglase... (sorry ako je u tamo, ali ja ju stvarno ne mogu naći).
Penchant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 18:00   #36
Ovdje se u prvom redu traže entuzijasti, netko tko ima volje putovati.
Moji frendovi na žalost nisu takvi pa želim upoznati ljude koji se žele maknut s kauča i terasa po gradu. Makar otići i do susjednog grada, države, a ne odmah na drugi kontinent.
Mislim da je forum upravo super stvar za to.

Zato i postoje msn i slične stvari gdje se ljudi mogu bolje upoznat, vidjet da li imaju slične interese i tako to.
Isto tako na forumu ljudi sudjeluju i u drugim raspravama, iznose svoja mišljenja, komuniciraju s drugim ljudima pa i tako možemo vidjeti da li nam odgovara takva osoba.
Mislim da nitko normalan neće ići na put s nekime na slijepo i onda se na putu i u hodu dogovarati.
Penchant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 22:14   #37
Quote:
Penchant kaže: Pogledaj post
Nemojte mi spamat!

Vi ste ovdje, vjerojatno, i sami putnici i imate društvo za putovanja pa se više bavite temom načina na koji bi se to trebalo tražiti. Ja npr. ne znam raditi web stranice i ne zanimaju me baš takve stvari pa je, u mom slučaju, forum super rješenje za to.

Također, nedugo je neka djevojka otvorila sličnu temu i odmah ste ju zatvorili. Mislim da ste je barem mogli premjesiti u male oglase... (sorry ako je u tamo, ali ja ju stvarno ne mogu naći).
A zašto ne ideš sama? Upoznat ćeš već nekoga, možda i na putu

Nema veze sto si zensko, tko se zna pazit nece mu se nista dogodit.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 22:40   #38
Quote:
Penchant kaže: Pogledaj post

Vi ste ovdje, vjerojatno, i sami putnici i imate društvo za putovanja pa se ...
Ma da...

Mene osobno savršeno nije briga da li će netko tražiti suputnike ili neće, hoće li ići ovako ili onako, javio sam se isključivo na ono plakanje kako to da ne postoji stranica za te stvari.

btw. i ja sam svojedobno tražio suputnike kad sam prvi put odlazio na put jer sam bio nesiguran i pomalo uplašen. Srećom onda nisam nikoga našao
Danas imam ohoho km koje sam natukao sam tako da mislim da mi nekakva objašnjenja nisu potrebna
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 16:19   #39
Neznam ovo s traženjem suputnika jer sam ja više za extremni oblik putovanja pa neznam nikoga dovoljno luda da ide sa mnom Ništa agencije , karte brodovi , samo stopiranje , žicanje prijevoza , slijepo putništvo, traženje prijevoza , traženje smještaja i svega .. jedini trošak voda ... a i kad krenem neznam gdje idem ( bolesno je ) al šta ću
Nekako mi glupo platit nekome da me vodi tamo amo. Ovako upoznaš all kinds of people ...

Malo love pola svita puno ludosti i riskiranja , al da je šema šema je

Quote:
Penchant kaže: Pogledaj post
hm maknuli ste ovu temu a ne znam gdje! tražim već pola sata...

dakle, ako se ide nekome negdje, izvan Hrv, tokom 8. i 10. mjeseca a nema s kime, a ne da mu se samome, ja sam za..

studentica
kako ovu temu nisam vidio

ja idem uskoro , al neznam kuda ću , mislim kao i obično ... nestanem
ako imaš kakav prijedlog javi se

EDIT: Tek sad vidim da je isključivo žensko , dobro ja se sramim pa ti je isto kao i da sam žensko

Zadnje uređivanje Piramida : 01.08.2009. at 16:36.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 16:35   #40
Ti bi onda mogao poučavat onda ove bjegunce, Ratka Mladića i ine. Kkao ćće itko znat gdje su i gdje će bit ako ni sami ne znaju kud idu i gdje će završit
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.