Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2010., 23:58   #61
Hm... valjda s godinama postajem dežurno gunđalo...
Jel nam zbilja u Hrvatskoj treba toliko foruma i različitih stranica o putovanjima?
Mislim, ovaj tu forum je, moglo bi se reći, najposjećeniji i možda zato i najkvalitetniji što se tiće putovanja, pa ne znam jel treba još i još i još foruma, pa da se sve to razvodni. Recimo, ja iz nekog dišpeta neću otići na druge forume.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 00:07   #62
http://www.mitfahrgelegenheit.de/
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 23:10   #63
trazi se suputnik

suputnika za "Kenija - Mombasa - Hotel Paradise Beach 3+" preko agencije bravo putovanja..cijena mi se cini povoljna,put je 17 dana a kako mi je prvo dalje putovanje draze mi je preko agencije..uglavnom islo bi se do kraja 4 mjeseca i da ne idem sam volio bih da mi se netko pridruzi..ali isto tako ako ima neko neki drugi prijedlog za putovanje,sve osim europe,nek mi se javi..sta duze i egzoticnije to bolje.
i da,mislim na putovanje
dalmatinos32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:47   #64
pozdrav

ja idem sama na Bali, barem se nadam, krajem 6 ili 7 mjeseca (ovisno kada dobijem godišnji), na cca 15 dana ( 12 noćenja) preko Kompasa tj. trenutno čekam njihovu ponudu (ne znam koliko se to čeka, ali već je prošlo tjedan dana).
uglavnom ovo mi je prvo putovanje (i zato mora biti van Europe i zato mora biti agencija- čini mi se da je tako lakše) .. pa ako ti to odgovara....
..i da i ja mislim na putovanje
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 23:34   #65
Hej, bubice, a zar ti nije isplativije ići u svom aranžmanu?

Čisto pitam, jer kad i ako bih išla na takav put, ondak bi se odlučila za tu opciju...

Bali mi je jedna od želja, definitivno, i to bih baš mogla ostvariti u 7.mjesecu, ali prije toga mi se moraju još samo neke stvarčice posložiti.
Iako su mi zapravo prioritet Vijetnam, Kambodža, Tajland, .

I da, i meni bi bilo prvo putovanje solo...
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 00:28   #66
da mislim da si u pravu, ali ipak ako odem sama nekako mi je sigurnije ovako,
barem tako mislim (mada se stara usrala kad sam rekla da idem sama, nemam baš 5 godina, ali kad su mame u pitanju valjda ni godine ne pomažu ).

npr 15 dana Bali najjeftinij hotel od +++ dođe 7150 kn ( malo sam pogledala ocjene tog hotela od strane posjetitelja i tako neki su mu dali ocjenu 3, a neki 9, valjda je sve u očima promatrača ).. naravno još ide doplata za jednokrevetnu sobu + takse......
godinu i po sakupljam lovu za ovaj izlet i stvarno bi htjela nešto drugačije i osvježavajuće..jedini domet u životu su mi bila maturalna putovanja u Španjolsu i Prag.

prva želja mi je bila Madagaskar, ali je vraški skup, a onda Costa rica, a Bali mi se dopao sa cijenom i ponudom, netko mi je savjetovao grad Ubud, i mogu reći da mi se dopada.
__________________
Začin mora teći

Zadnje uređivanje BUBICAMA : 01.04.2010. at 00:36.
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 08:27   #67
Ja uvijek pogledam što nude na www.odklop.com, last minute ponude njemačkih agencija...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 09:14   #68
Svratite do Kambodze... planirati treba vrijeme a ne sve u detalje ko po Europi. Ispadne jeftinije i bez rasporeda.
maxlomax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 17:56   #69
Quote:
BUBICAMA kaže: Pogledaj post
da mislim da si u pravu, ali ipak ako odem sama nekako mi je sigurnije ovako,
barem tako mislim (mada se stara usrala kad sam rekla da idem sama, nemam baš 5 godina, ali kad su mame u pitanju valjda ni godine ne pomažu ).

npr 15 dana Bali najjeftinij hotel od +++ dođe 7150 kn ( malo sam pogledala ocjene tog hotela od strane posjetitelja i tako neki su mu dali ocjenu 3, a neki 9, valjda je sve u očima promatrača ).. naravno još ide doplata za jednokrevetnu sobu + takse......
godinu i po sakupljam lovu za ovaj izlet i stvarno bi htjela nešto drugačije i osvježavajuće..jedini domet u životu su mi bila maturalna putovanja u Španjolsu i Prag.

prva želja mi je bila Madagaskar, ali je vraški skup, a onda Costa rica, a Bali mi se dopao sa cijenom i ponudom, netko mi je savjetovao grad Ubud, i mogu reći da mi se dopada.
Čekaj, što je sve uračunato u tih 7150 kuna?

Nisam se pretjerano zanimala za cijene preko agencija jer sam željela na put u svom aranžmanu, pa ne znam...
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 18:00   #70
u privatnom ćete proć jeftinije, nemojte u hotele tražite soluciju
RPfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 18:32   #71
Quote:
BUBICAMA kaže: Pogledaj post
npr 15 dana Bali najjeftinij hotel od +++ dođe 7150 kn ( malo sam pogledala ocjene tog hotela od strane posjetitelja i tako neki su mu dali ocjenu 3, a neki 9, valjda je sve u očima promatrača ).. naravno još ide doplata za jednokrevetnu sobu + takse......
godinu i po sakupljam lovu za ovaj izlet i stvarno bi htjela nešto drugačije i osvježavajuće..jedini domet u životu su mi bila maturalna putovanja u Španjolsu i Prag.
Evo ja sam se upravo vratio sa Balija da malo prokomentiram.

Na Bali ti se nikako ne isplati ići preko agencije, a za te pare šta ti nude 3*, možeš sigurno naći bolji smještaj. Također ako već misliš ići u Ubud (koji je ludilo), 15 dana je po meni previše tamo (pogotovo sama), pa radije za 15 dana promjeni par hotela u različitim djelovima Balija.

Tamo se jako jednostavno snaći, agencija ti ne treba ni za što. Prijevoz, transferi, izleti i sl. se tako jednostavno i posve sigurno mogu riješiti na licu mjesta sa domaćinima, da ti agencija ni ovdje ni na Baliju ne treba ni za što, pa i u slučaju da ti je to prvo daleko samostalno putovanje.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 18:40   #72
pa evo ovo je sa kompasovih stranica..15 dana / 12 noći

Cijena uključuje- prijevoz zrakoplovom (ekonomska klasa)
- transfer od zračne luke do hotela i nazad
- smještaj u dvokrevetnoj sobi u hotelu prema izboru na osnovi 12 noćenja s doručkom (ili all inclusive uslugom)
- 3 cjelodnevna i 2 poludnevna izleta – Grayline Bali
- organizaciju putovanja
- jamčevinu
Cijena ne uključuje- obavezna doplata prilikom prijave: pristojbe zračnih luka 2.290 kn (pristojbe su podložne promjenama te se konačan iznos određuje na dan izdavanja avio karte)
- vizu: 45 USD - mogućnost posredovanja: 450 kn po osobi ukoliko putuju 2 osobe ili više; 900 kn ukoliko putuje 1 osoba; (viza se ishodi u Budimpešti; ishodovanje traje cca 10 dana)
- doplatu za jednokrevetnu sobu (na upit)
- troškove osobne prirode (dodatni obroci, piće, telefon...)
- turističku pristojbu u iznosu 100.000 IDR (indonezijska rupija), što iznosi oko USD 15 (plaća se pri izlasku iz zemlje)
- putno osiguranje (preporučamo)
Obavezne doplate po osobi- pristojbe zračnih luka cca 2.290 kn (pristojbe su podložne promjenama te se konačan iznos određuje na dan izdavanja avio karte).
- vizu: 50 USD - mogućnost posredovanja
- turističku pristojbu u iznosu 100.000 IDR (indonezijska rupija), što iznosi oko USD 15 (plaća se pri izlasku iz zemlje)
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 18:42   #73
s time da mi je žena rekla da cijena može varirati i do 2000 kn, da sve ovisi o aviokartama.

nadam se da će mi ponudu poslati do sredine 4 mj. jer do tada moram odrediti dane godišnjeg.
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 19:10   #74
Aha, onda znam za tu ponudu!
Prijateljica mi je rekla cijenu zajedno s taksama, vizama i tako. Uglavnom, sve skupa oko 10 tisuća kuna...
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 19:20   #75
Ako je sreće junačke, karta avionska se nađe za nekih 600 EUR do Singapura, Kuala Lumpura ili Hong-konga, a onda od tamo ima brdo jeftinih azijskih LCC. A i jednim udarcem se može vidjeti nekoliko azijskih država, ako ništa drugo, barem na jedan dan.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 21:15   #76
bubice
ja sigurno necu moci na godisnji pocetkom lijeta tako da mi tvoja kombinacija,iako je bali i meni privlacan,ne igra..no hvala na javljanju..i kako je krenulo,prije ces ti nac suputnika nego ja
ionako sam odustao od mombase i turistickih agencija..malo sam se vrtio po netu te sam vidio da se dosta toga moze posjetiti po puno povoljnijim cijenama od agencijskih..
bas kad si spomenuo karte za aziju od 600 eura,naletio sam na neke karte od oko 4000-5000kn za bangkok..i cijene smjestaja od 20 eurica
samo ne znam isplati li se bangkok pocetkom 5 mjeseca posjetit..radi vremena?
i moze li neki jeftiniji azijski lcc,po preporuci?
dalmatinos32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 22:15   #77
www.airasia.com
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 22:43   #78
ili www.lionair.com ili www.tigerairways.com
Jedino za Tailand treba viza. Za Maleziju i Singapur ne treba.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 22:52   #79
hvala na linkovima
a sto se vize za tajland tice,dal se dugo ceka za izvaditi je?
i gdje bi mogao naci na vise informaciju o procesu vađenja vize za tajland
dalmatinos32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 23:13   #80
Pogledaj na temi o Tajlandu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.