Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 17:14   #6681
stroj za mljevenje mesa

gdje kupiti kvalitetan stroj za mljevenje mesa, npr za svinjokolju kada se melju veće količine (100 kg)?
dravadunav is offline  
Old 24.01.2018., 07:12   #6682
dobio sam za poklon izuzetno fini liker od badema "Amendoa Amarga" (portugalska roba)... naravno, ekipa ga riješila u roku odmah... našao sam ga onlajn na više mjesta, zanima me da li netko zna je li ga moguće gdje kupiti u ZG?
Ne$$ is offline  
Old 24.01.2018., 09:46   #6683
Quote:
dravadunav kaže: Pogledaj post
gdje kupiti kvalitetan stroj za mljevenje mesa, npr za svinjokolju kada se melju veće količine (100 kg)?
Za jedno ili par kolinja godišnje ti se ne isplati kupovati kvalitetan profi stroj, skuplja pita od tepsije.

Ono što je dobro za takve situacije, da se pronaći po oglasnicima i nije skupo. Ljudi znaju preraditi ručnu mašinu za mljevenje, dodaju joj neki elektromotor koji spoje na nju pa ne moraš vrtiti ručno, a super melje. Bio sam na hrpi kolinja i većina ima takve kombinacije. Vrlo jednostavno, praktično i jeftino rješenje.
Henry Miller is offline  
Old 25.01.2018., 09:03   #6684
Quote:
Ne$$ kaže: Pogledaj post
dobio sam za poklon izuzetno fini liker od badema "Amendoa Amarga" (portugalska roba)... naravno, ekipa ga riješila u roku odmah... našao sam ga onlajn na više mjesta, zanima me da li netko zna je li ga moguće gdje kupiti u ZG?
Eventualno Vrutak? Ja sam do sada uvijek pronalazila cugu koju nitko drugi u HR nije prodavao
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Old 29.01.2018., 13:55   #6685
Izraelski kuskus ( pearl couscous )?
bijeli coflek is offline  
Old 12.02.2018., 20:15   #6686
Dobar kruh u Splitu? Nesto tipa iz krusne peci ili sl. da nije ko spuzva..?
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 12.02.2018., 21:48   #6687
Pekare Kamen, Vrlička pogača, odlična, mekana, prozračna i jedina koja je i sutradan mekana i jestiva, 8kn. U Ribole nije loša kukuruzna domaća pogača, 14kn čini mi se cijela. Isto i sutra bude jestiva. U Konzumu uzmem nekad Susjedovu ili bakinu miješanu pogačicu, ali to su kompaktnije i kukuruzni krušćić koji isto nije loš ako je malo manje pečen. Sve drugo nejestivo je i mrvi se užasno već popodne.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 14.02.2018., 10:15   #6688
Nisam u Splitu, kruh pečem ugl.sama, ali sam pred par mjeseci na pazaru vidjela lijepi kruh, ono baš na štandu, dole niže prema portu, sličio mi je baš na domaći no knead bread.
Kissing spine is offline  
Old 15.02.2018., 07:12   #6689
Na velikom pazaru? Je donesu ljudi, l to je zgodno jedino ekipi koja živi ili radi okolo...
tiluriumm is offline  
Old 15.02.2018., 14:24   #6690
Eto, danas bio u pekari Kruscici, kod peskarije. Kruh je fin, uzeo sam neki crni. Ima vise vrsta i taj koji sam uzeo nije supaljj, gvalav i spuzvast. A nije ni toliko skup, 13 kn 750g. Meni to traje nekoliko dana...

Quote:
Kissing spine kaže: Pogledaj post
... na pazaru vidjela lijepi kruh, ono baš na štandu, dole niže prema portu, sličio mi je baš na domaći no knead bread.
Pogledat cu. Meni je to blizu, jer sam u Radunici. To sam u OS uvijek kupovao na pazaru, jedan OPG pravi domaci kruh i pece u krusnoj peci.
Nakon tog kruha sve iz Konzuma i sl. mi je splacina...
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 21.02.2018., 07:04   #6691
Opet jedno ST pitanje. Gdje kupiti dobro extra djevicansko maslinovo ulje u ST? Samo mi nemojte reci u trgovinama jer jedva da ima naseg ulja. Mozda neka uljara ili butiga od neke zadruge?
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 21.02.2018., 10:22   #6692
Probaj nazvat uljaru kod Gornjeg sela na Šolti, ulje je jako dobro (tamo kupujem pa znam), pa pitaj imaju li u Splitu gdje u prodaji ili šalju li trajektom. http://www.olynthia.com/
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 21.02.2018., 15:46   #6693
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Probaj nazvat uljaru kod Gornjeg sela na Šolti, ulje je jako dobro (tamo kupujem pa znam), pa pitaj imaju li u Splitu gdje u prodaji ili šalju li trajektom. http://www.olynthia.com/
Pogledah web stranicu kad ono nema hrvatskog, samo pusta engleština, žalosno !
No, kad klikneš na shipping rates otvore se neki novi uljarski svjetovi tako da se i tamo možda može nešto pronaći
panorama is offline  
Old 21.02.2018., 15:59   #6694
Koliko sam čula to je stara stranica, nova bi trebala proraditi vrlo uskoro.

Na Šoltu stranci dolaze ili jahtama ili autima, tako da mogu kupiti ulje, i valjda su zato išli na engleski, jer domaći ili imaju svoje ulje ili kupe od anonimnog susjeda Ulje im je po mojim mjerilima jako fino, malo pikantno i bez gorčine koja me smeta.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 21.02.2018., 17:19   #6695
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Koliko sam čula to je stara stranica, nova bi trebala proraditi vrlo uskoro.

Na Šoltu stranci dolaze ili jahtama ili autima, tako da mogu kupiti ulje, i valjda su zato išli na engleski, jer domaći ili imaju svoje ulje ili kupe od anonimnog susjeda Ulje im je po mojim mjerilima jako fino, malo pikantno i bez gorčine koja me smeta.
Je, kad god bijah na Šolti rado sam se opskrbio uljem, ponajviše u Srednjem selu kod Purtića. Tzv. standardno ulje mu je fino, dočim ono koje se prodaje pod etiketom ekološkog mi je malo pretravnatog okusa.
Šolta = raj na Jadranu
panorama is offline  
Old 21.02.2018., 20:53   #6696
Da li znate gdje mogu kupiti u Hr ili online s dostavom za Hr Ronnefeldt cajeve?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 22.02.2018., 06:08   #6697
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Da li znate gdje mogu kupiti u Hr ili online s dostavom za Hr Ronnefeldt cajeve?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Ovdje ima, ali bi trebalo pregovarati za dostavu http://www.cajnibutik.si/ronnefeldt.html
panorama is offline  
Old 22.02.2018., 07:09   #6698
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Probaj nazvat uljaru kod Gornjeg sela na Šolti, ulje je jako dobro (tamo kupujem pa znam), pa pitaj imaju li u Splitu gdje u prodaji ili šalju li trajektom. http://www.olynthia.com/
Malo sam bio nestrpljiv pa sam vec uzeo 5 litara
Uljara Bilaja iz Marine. Gledao na netu, hvali ih i struka i trziste pa reko da probam. Na 5L 60kn po litri.
Ulje je po PS-u, ima miris kako treba, blago zamuceno i ima zestinu tj. pikantnost(kad srknem zeru ulja pa se zakasljem jel pecka u grlu odma' kupijem:klap: )
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 22.02.2018., 12:23   #6699
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Ovdje ima, ali bi trebalo pregovarati za dostavu http://www.cajnibutik.si/ronnefeldt.html
Odlično, hvala ti!
Vidim da su u Ljubljani, pa mogu onda potražiti ih kad budem išla sljedeći put.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 23.02.2018., 20:53   #6700
Gdje kupiti traminac izborna berba bobica - http://www.ilocki-podrumi.hr/vina/tr...edikatno-vino/

U zg....vrutak, superkonzum, interspar na zapadu zga nemaju
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.