Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2011., 16:05   #61
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Ja privodim kraju 6.nastavak.Možda mi je od sada taj najbolji,nakon Hrama muza (volim kad je lik izvan Rima,zanimljivije mi je).
meni obrnuto, Rim me zanima,ne neke provincije
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 16:22   #62
Eh,svakome svoje.Inače,pročitao sam knjigu,zadovoljavajuće.Ali nebi faliol da je sam krimi zaplet malo dorađeniji.Ovako imam osjećaj da se autor baš i ne snalazi na tom području predobro.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 09:32   #63
Dobro, zar nije vrijeme da se 7. dio ukaže? Centuriona sam kupila krajem svibnja (dosad najtanašniji nastavak).
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 10:13   #64
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Dobro, zar nije vrijeme da se 7. dio ukaže? Centuriona sam kupila krajem svibnja (dosad najtanašniji nastavak).
zasad još nije najavljen,ali ja ga nebih očekivao prije sljedeće godine,jer su dosad objavljivali po jedan naslov godišnje,tako da bi sedmi mogo doći tijekom prve polovice 2012,prema mom računanju.Dosad se svaki nastavak poklapao s tim razdobljem jer se sjećam da sam skoro svaki nastavak čitao upravo u proljeće-ljeto.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 12:14   #65
Nije mi se dalo čekati, naručio 7.,8. i 9., malo ću pričekati,ali isplati se, na engleskom naravno
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 08:39   #66
E, pa gubim i ja strpljenje. Nekidan pitam žensku u knjižari kad će otprilike 7. dio, ona veze nema. Očito se počelo s politikom "jedna svako 12 mjeseci". Meni je to malo predugo za čekanje, a ne želim izgubit interes. Da nemam neke druge prioritete na wish listi, odmah bih naručila, ovako ću pričekat. Mada, nije mi drago. :
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 14:56   #67
Uvijek su izlazile jedna godišnje,možda biš trebala pitati Frakturu.U zadnje vrijeme su malo počeli štekati s dobrim naslovima,valjda im je kriza.Nadam e da će novi nastavak izaći tijekom ove godine,a nadam se da će imati još pokoji nastavak nekih drugih započetih serijala.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 20:13   #68
Ne znam, koliko me sjećanje služi nije bila tolika vremenska rupa između izlaska nove knjige i prethodnika, šesti dio sam kupila nekih 7 mj. prije Centuriona, i uvijek sam čekala da prođe interval od pola godine (eventualno nešto više) da ugledam novi naslov.

Kažem, ne bih htjela naručivat, jer bi to trajalo nešto sporije zbog prijevoda stručnih vojnih izraza, kao i nekih arhaičnih, ali ajd. Stalno kupujem povijesne knjige na engleskom, pa bih mogla i sad.

Btw, je li netko pročitao 7. dio, i kakav je (samo bez spoilera )?
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 20:14   #69
pročitao prve 3, jako dobro. poslije pogledao seriju "RIM" u HD. genijalno!
igiododre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 21:48   #70
Serija Rim je dobra podloga za S.P.Q.R.Ja san počela čitati S.P.Q.R i u početku mi nije legla i onda sam slučajno pogledala Rim.Posli serije sam nekako bolje mogla doživiti knjigu i pročitala svih šest u jednom dahu.
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 12:24   #71
Quote:
sara100 kaže: Pogledaj post
Serija Rim je dobra podloga za S.P.Q.R.Ja san počela čitati S.P.Q.R i u početku mi nije legla i onda sam slučajno pogledala Rim.Posli serije sam nekako bolje mogla doživiti knjigu i pročitala svih šest u jednom dahu.
Nisam ni razmišljao o tome

Ja sm prvo pročitao prvi SPQR,ali Ok, ja sam odavno fan starog Rima
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 13:55   #72
Kad već pričamo o uvodu u svijet Starog Rima gledala sam "Rome" ali je meni daleko bolja mini serij "Ja Klaudije" po istoimenoj knjizi R.Gravesa.
Pročitala sam "Nitko ne voli centuriona", do sada najtanja knjiga, draže mi je kad se radnja zbiva u Rimu. Kako sam ljubitelj povijesnih romana i krimića jedva čekam nastavak.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 00:01   #73
Kad san bila tinejđerica nisan se odvajala od TV-a kad bi bila serija "Ja Klaudije",odlična je.
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 21:50   #74
Još nije došla 7. knjiga, ovo je već duugo vremena

PS
ako voliš Rim, preporučam HBO Rome, jako je dobra
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 21:07   #75
Ja sam ih posudila za more, sada sam na 4.oj i suuper su mi Koliko ima ukupno knjiga?
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 08:50   #76
Quote:
Mojra kaže: Pogledaj post
Ja sam ih posudila za more, sada sam na 4.oj i suuper su mi Koliko ima ukupno knjiga?
U originalu ih ima 14, u nas ih je prevedeno 6 (možda i više, nisam siguran)
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 18:57   #77
Vauuu pa to je još puno dogodovština Jeeej
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 11:30   #78
ja sam bila pisala frakturi pred dosta vremena, rekli su da nemaju u planu brzo objavljivanje. kakva je ta serija rim da vas je zainteresirala za knjigu?
meni je i u aleksandriji bilo ok, ali da mi se baš sviđa lokacija rimskih logora, pa i ne.
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 19:11   #79
Quote:
lika daroš kaže: Pogledaj post
ja sam bila pisala frakturi pred dosta vremena, rekli su da nemaju u planu brzo objavljivanje. kakva je ta serija rim da vas je zainteresirala za knjigu?
meni je i u aleksandriji bilo ok, ali da mi se baš sviđa lokacija rimskih logora, pa i ne.
Mislim da je Fraktura malo zaštekala u zadnje vrijeme i objavljuje sve neke čudne knjige.Ne nastavlja serijale koje su izlazili do sada.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 21:19   #80
Quote:
lika daroš kaže: Pogledaj post
ja sam bila pisala frakturi pred dosta vremena, rekli su da nemaju u planu brzo objavljivanje. kakva je ta serija rim da vas je zainteresirala za knjigu?
meni je i u aleksandriji bilo ok, ali da mi se baš sviđa lokacija rimskih logora, pa i ne.
Rome ti je najbolja povijesna serija, ne smao o Rimu, preporuka do neba, nečeš požaliti
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.