Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2009., 14:54   #61
Quote:
culture vulture kaže: Pogledaj post
meni je isto kindle već neko vrijeme u košarici, al sad nije najbolje vrijeme za kupnju readera...
eto, malo sam odužio, al nadam se da sam bar nekom pomogao.
ne malo, pomogao si jako puno kindle je u kosariciza ono sto mi treba je savrsen i po tvom iskustvu
za dalje bumo vidjeli, cini mi se da nova generacija donosi vecu tezinu i vece dimenzije, nije to to onda vise, moci ce evntualno biti nadogradnja
odin_cro is offline  
Old 06.12.2009., 16:31   #62
Quote:
odin_cro kaže: Pogledaj post
ne malo, pomogao si jako puno
drago mi je.
ak mogu još u čemu, samo recite.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 06.12.2009., 21:51   #63
Quote:
culture vulture kaže: Pogledaj post
drago mi je.
ak mogu još u čemu, samo recite.
iako su knjige zaista uglavnom jako jeftine, neki puta bi covjeka razveselilo nesto sto se ne nudi na amazonu, a kako on ne cita epub format malo sam guglao za moguce konvertere epub-->kindle...

imas ti koju preporuku mozda?

cini mi se da je ovo najblize onome sto trazim
http://blog.fsck.com/2009/04/savory.html
odin_cro is offline  
Old 06.12.2009., 22:47   #64
ma, alata za konverziju ima stvarno dosta. kompletnu listu možeš nać na: http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_conversion
savory nisam probao, al čuo sam da je dobar.
od besplatnih sam probao:

mobipocket
http://www.mobipocket.com/en/Downloa...ilsCreator.asp

i calibre
http://calibre-ebook.com/about

oba su jako dobra. calibre je open source i cross-platform, što su dodatni plusevi.

ukratko, naći ćeš bez problema nešto za sebe. neka te to previše ne brine, osim ako imaš dokumente s jako puno grafičkih elemenata.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 07.12.2009., 01:37   #65
molim vas da javite kad će se moći na kindlu čitat knjige na hrvatskom,ja ga tada kupujem
fala
pure evil is offline  
Old 07.12.2009., 12:38   #66
Pitanje...
Nisam baš pregledavao Kindlove karakteristike, ali Sony-eve PSR (ili PRS) ove jesam. Kakva je situacija sa pozadinskim osvjetljenjem?
Ja čitam najviše predvečer i po noći, pa me interesira postoji li osvjetljenje kindle-a, ili se mora čitati pri svijetlu? Ovo mi je dosta bitna stvar...
Inače, Sony-eve PRS-ove se može dobiti preko ebaya bez problema.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Old 07.12.2009., 15:00   #67
kindle nema ugrađeno osvjetljenje. meni osobno se to osvjetljenje ne sviđa, nije mi ugodno za oči.
pogledaj, recimo, na ovom videu:
http://www.youtube.com/watch?v=Y5dpLiMAOv4
pogotovo to ne bih koristio prije spavanja.
a i to znači da je tekst još više udaljen od stakla ekrana, pa stvarno imaš osjećaj da čitaš kroz staklo...
po meni je ovak nešt bolje rješenje:
http://www.amazon.com/Mighty-Bright-...0189714&sr=8-1
(time ne kažem da je sony lošiji reader od kindlea, imao sam sonyja i bio super zadovoljan, samo kažem da to svjetlo stvarno nije nekaj...)
i, da, prek ebay-a se može naručit sony, al pitanje je kaj će bit ak se uređaj pokvari. amazon će ti bez problema zamijenit kindle, a prodavači na ebay-u - možda. ak više ne budu imali tih uređaja, eventualno možeš dobit lovu natrag. a ja bih uvijek radije novi uređaj, jer ako sam svi već stvorio knjižnicu za neki uređaj i uvjerio da je dobar, onda hoću i ostat na tom uređaju.
ukratko, ako ti se više sviđa sony, koji jest odličan reader, onda probaj prvo nać nekog tko ti živi vani, u nekoj zemlji gdje se sony readeri isporučuju, tak da ti ga on(a) može poslat na servis ak bude trebalo. ili ga kupi u nekom actual dućanu - austrija/njem/italija pa tak budi siguran da imaš servis/garanciju.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 07.12.2009., 15:05   #68
+ zaboravio sam reć ključnu riječ: "baterija".
korištenje ugrađenog svjetla je, naravno, relativno brzo posiše.
a meni je osnovna prednost e-readera, uz e-tintu, dugo trajanje baterije.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 07.12.2009., 18:58   #69
Može li netko tko je naručio Kindle odgovoriti na pitanja:

1. Koliko ga je čekao?
2. Koliko je carina?
3. Koliko je PDV?
4. Koliko je ukupno platio?
5. Tko ga je dostavio ili gdje ga je podignuo?

Zanima me i za druge uređaje, ne samo Kindle.
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Old 07.12.2009., 19:08   #70
e, to i mene zanima.
meni je inace frend iz amerike slao sve kao poklon, napisao bi: "BIRTHDAY PRESENT HANDLE WITH CARE" i nisam placao nista. carina se na informatiku opcenito ne placa, samo pdv, kojeg me nitko nikad nije trazio.
tako da ne znam kaj se može očekivat. al mislim da bi na 259$ (o kindleu) trebao bit pdv nekih 400kn, dakle, ukupno nekih 1600-1700kn.

ja ću pričekat da vidim koliko će koštat QUE, a ako bude preskup, uzet cu internacionalni kindle negdje u 2. tjednu 2010. pa vam mogu onda javit.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 08.12.2009., 19:34   #71
Quote:
culture vulture kaže: Pogledaj post
kindle nema ugrađeno osvjetljenje. meni osobno se to osvjetljenje ne sviđa, nije mi ugodno za oči.
pogledaj, recimo, na ovom videu:
http://www.youtube.com/watch?v=Y5dpLiMAOv4
pogotovo to ne bih koristio prije spavanja.
a i to znači da je tekst još više udaljen od stakla ekrana, pa stvarno imaš osjećaj da čitaš kroz staklo...
po meni je ovak nešt bolje rješenje:
http://www.amazon.com/Mighty-Bright-...0189714&sr=8-1
(time ne kažem da je sony lošiji reader od kindlea, imao sam sonyja i bio super zadovoljan, samo kažem da to svjetlo stvarno nije nekaj...)
i, da, prek ebay-a se može naručit sony, al pitanje je kaj će bit ak se uređaj pokvari. amazon će ti bez problema zamijenit kindle, a prodavači na ebay-u - možda. ak više ne budu imali tih uređaja, eventualno možeš dobit lovu natrag. a ja bih uvijek radije novi uređaj, jer ako sam svi već stvorio knjižnicu za neki uređaj i uvjerio da je dobar, onda hoću i ostat na tom uređaju.
ukratko, ako ti se više sviđa sony, koji jest odličan reader, onda probaj prvo nać nekog tko ti živi vani, u nekoj zemlji gdje se sony readeri isporučuju, tak da ti ga on(a) može poslat na servis ak bude trebalo. ili ga kupi u nekom actual dućanu - austrija/njem/italija pa tak budi siguran da imaš servis/garanciju.
Možda se iz teksta da zaključiti da preferiram Sony-a, ali nije tako. Pošto sam neki svojevrsni techno-freak ja te readere pratim već nešto godina, još od kako Kindle nije postojao (možda se varam, ako da oprostite), a Sony jest. Ali nisam komotan naručiti nešto samo zbog toga jer sam nešto negdje pročitao, i vidio sliku. Nije mi čak ni preporuka dovoljna. Da bi nešto kupio, ja to u jednom trenutku prije kupnje MORAM držati u ruci, vidjeti kako radi i da li sam uređaj odgovara nekakvim mojim potrebama, da li mi smeta nešto kod njega itd.
Recimo, ovaj jubito s pozadinskim osvjetljenjem mi uopće ne izgleda loše na prvi pogled, ali to treba vidjeti uživo kako izgleda. Nekome izgleda loše. Zato bi trebalo to isprobati. Uostalom, svijetlo se može isključiti ako kome smeta... uf, sada opet izgleda da pokušavam progurati Sony, sorry društvo.
Vidio sam već ovu kindle lampicu (usput budirečeno, i za Sony-a bez osvjetljenja postoje takve napravice... da, da, dosta o Sony-u)
Lampica lijepo izgleda, ali... da li umara ruku dok držiš reader u zraku (težina?), koliko troši struje i koji je način spajanja s readerom?

...mnogo pitanja...
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Old 08.12.2009., 20:30   #72
sve te informacije su ti već na amazonovoj stranci, al evo:
lampica ima manje od 100g, treba 3 baterijice i može se stavit na bilo kaj... ja je stavljam i na obične knjige kad čitam navečer, a i uz krevet je koristim kao noćno svjetlo. ne spaja se, dakle, s kindlom, nek se samo stavi kao kvačica...
dal umara ruku? pa, ne, kindle+lampica su lakši od većine knjiga koje imam doma... možda ak se radi o ženskoj ruci, teško mi je procijenit, al readere, ko i knjige, većina ljudi nasloni donjim rubom na krilo, pa ih ne držiš stvarno u zraku...

kaj se tiče toga da voliš imat u ruci prije kupnje - da, normalna stvar... al reader danas nije baš toliko skup da opravdava toliki oprez, a mislim da ga ne bi trebalo bit teško ni prodat (ak ti se ne svidi), budući da ih je malo na tržištu...
netko je nedavno prodavao sonyje na ovom forumu, jedno 5 komada, i otišli su stvarno brzo...
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 10.12.2009., 22:59   #73
Treba mi mala pomoc (nadam se da sam na pravoj temi)

- da li postoji knjiga ''Povjerljivo iz L.A'' u e-formatu ?
Saloniki is offline  
Old 12.12.2009., 21:55   #74
Quote:
Chariot kaže: Pogledaj post
Može li netko tko je naručio Kindle odgovoriti na pitanja:

1. Koliko ga je čekao?
2. Koliko je carina?
3. Koliko je PDV?
4. Koliko je ukupno platio?
5. Tko ga je dostavio ili gdje ga je podignuo?

Zanima me i za druge uređaje, ne samo Kindle.
moj je jos uvijek u hrvatskom leskovcu na carini
evo cijelog trackinga, u dva dana je dosao u zagreb, valjda malo carinici gustiraju
javim kad dobijem obracun carine koliko je bio...
Date Time Location Event Details
December 9, 2009 08:28:00 AM HRVATSKI LESKOVAC HR Arrival Scan
December 9, 2009 06:48:00 AM ZAGREB HR Arrival Scan
December 9, 2009 06:30:00 AM HRVATSKI LESKOVAC HR Arrival Scan
December 9, 2009 04:03:00 AM KOELN (COLOGNE) DE Departure Scan
December 9, 2009 03:58:00 AM KOELN (COLOGNE) DE Departure Scan
December 8, 2009 11:46:00 PM KOELN (COLOGNE) DE Arrival Scan
December 8, 2009 05:47:00 AM Louisville KY US Departure Scan
December 8, 2009 12:30:00 AM Louisville KY US Departure Scan
December 8, 2009 12:26:00 AM Louisville KY US Departure Scan
December 8, 2009 12:01:00 AM Louisville KY US Arrival Scan
December 7, 2009 10:05:00 PM Campbellsville KY US Departure Scan
December 7, 2009 07:35:00 PM Campbellsville KY US Shipment received by carrier
December 7, 2009 02:05:42 PM Campbellsville KY US Shipment has left seller facility and is in transit
odin_cro is offline  
Old 14.12.2009., 01:43   #75
To te ja pitam. Hvala. Baš me taj dio s carinom zanima, jer sam čuo da neke
dostavne službe imaju svoje vlastite carinske postupke i čudne troškovnike, pa
me zanima ukupni rezultat.
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Old 14.12.2009., 06:20   #76
kako stoji stvar sa zaštitom i ograničenjima tj. dal je moguće čitat nečije kupljene knjige bez kindla samo sa instaliranim softwerom?

npr. ja bih platio nekom tko ima kindle i account na amazonu da skine neke knjige npr.
http://www.amazon.com/EARTH-HEAVEN-C...0764042&sr=1-1
a onda od njega preuzeo kupljenu datoteku a ja da čitam samo preko "kindle for pc" programa
http://www.amazon.com/gp/feature.htm...cId=1000426311
preko kojeg već čitam razne besplatne knjige u kindle formatu skinute npr. s archive org.

svi zadovoljni, ja dobijem željene knjige puno jeftinije i brže a on besplatno.

piše da je Simultaneous Device Usage: Unlimited

Zadnje uređivanje ursamajor : 14.12.2009. at 07:11.
ursamajor is offline  
Old 14.12.2009., 11:12   #77
da, možeš.
al ne treba ti netko tko ima kindle za to. sam otvoriš account i skidaš u komp. kad te pita s kojim uređajem da ti sinkronizira biblioteku, odabereš "ursamajor's kindle for pc" i to je to. nema potrebe za prebacivanjem najprije u kindle, pa onda u komp.
+ ne treba ti ni prava kreditna kartica, meni uplate bez problema idu i preko tekućeg računa, a mislim da može i žiro.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 16.12.2009., 11:20   #78
Čekamo informaciju koliko je došao porez i carina!
Vojky is offline  
Old 17.12.2009., 12:47   #79
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Čekamo informaciju koliko je došao porez i carina!
Eto me

Overseas radi sa UPS-om od nedavno.

Stavke na računu su bile sljedece: CIJENA PDV UKUPNO
1. CARINSKO POSREDOVANJE PRI UVOZU 150,00 kn
2. BANKOVNA GARANCIJA 3,02 kn
3. MANIPULATIVNI TROŠAK 15,00 kn
================================================== =======
168,02 kn 38,64kn 206,66 kn
PDV NA OCARINJENJU ROBU 302,22 kn
================================================== =======
UKUPNO: 508,88 kn

Ona prva stavka po meni je bezobrazluk, posto platis masni trosak UPS u startu, i cijena dostave koju platis amazonu ukljucuje dostavu do kucnih vrata...

No eto, pozelio sam kindle i progutao sam taj trosak, da je bilo nesto zbog cega sam manje nestrpljiv, svadjao bih se s njima dok mi ne skinu taj trosak
odin_cro is offline  
Old 17.12.2009., 15:44   #80
Vrijeme donosi nove stvari, citaci ce za koju godinu biti skroz uobicajena pojava...
ladjan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.