Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2009., 17:55   #41
Ja sam mijenjao prije godinu-dvije tih 15000 milja za let. Nažalost, na svakom letu imaju samo nekoliko mjesta za te nagradne karte, tako da ne možeš baš uvijek naći destinaciju po želji. Ali da se iskombinirati. Recimo, ja sam htio ići do Lisabona, i tih 14 dana prije puta više nije bilo mjesta za moje datume. Onda sam našao alternativu - Porto. Ustvari se na kraju to pokazalo kao bolje, jer sam vidio i Lisabon i Porto i još malo prošao po Portugalu. Takse i ostali nameti su bili nekih 120-tak EUR. Ovisi jel je let direktni, ili s presjedanjem. Ovaj moj je bio s presjedanjem.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 16:35   #42
moram priznati te mi milje nemaju smisla. sve letove koje gledam uz 15000milja takse su još 180eura, na kraju se isplati uzeti redovna karta.
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 17:59   #43
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Je li netko mijenjao milje za avio kartu po principu 15.000 milja karta za europski let ako je let za 14 dana ili kraće?

Zanima me kolika je raspoloživost takvih karata. Mogu li računati, s većom vjerojatnošću, da ću za neko odredište i datume moći otkupiti kartu?
Koliko su vas koštale takse.
Ja jesam nedavno i čekao sam da otkuca ponoć da ne bi propustio kartu. Nije bilo karte za nazad ali sam nekako iskombinirao. Za takse sam dao 12000 milja.

Quote:
beare kaže: Pogledaj post
moram priznati te mi milje nemaju smisla. sve letove koje gledam uz 15000milja takse su još 180eura, na kraju se isplati uzeti redovna karta.
Čemu plačati takse kada možeš iskorisiti milje?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 10:39   #44
hvala vam na odgovorima
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:55   #45
Imam samo LH Miles and More karticu nemam nikakvih kreditnih kartica da se mogu milje skupljati. Imam 6875 milja i 2,375 award miles expire on 2010-06-30.

Da li ovo ista znaci, mogu li ista uraditi s ovim miljama ili je jos uvijek pre pre pre malo ?
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 16:04   #46
premalo ti je to... obicno je oko 15 000 milja europski let a 40 - 50 000 do azije ili na drugu stranu. + takse moras platiti. imas na stranicama od miles & more tablicu koliko ti milja treba do koje destinacije.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 16:14   #47
funkster, gledao sam tamo na miles and moru spend miles i pise mi moram 28 000 milja za destinaciju sarajevo minhen madrid i obrnuto i da doplatim 200 eur, sada ne kuzim jel tih 200 eur total sa taxama ili bez taxi ?
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 16:45   #48
hm, to mi zvuci jako puno. ja sam inace na miles & smiles koji je isto u biti u miles & more ali je to od turkisha. ja sam isao u bangkok npr. za 40 000 milja + cca 200 eura takse. taksa ovisi o tome gdje se putuje..tako da mi je to malo sumnjivo.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 09:48   #49
28.000 milja je za povratnu kartu u Europi koja se uzme preko interneta, a 30 tisuća ako se to obavi telefonski (i u poslovnici?).
15.000 milja je za povratnu kartu u Europi koja se uzme preko interneta, ali samo ako se to čini najranije 15 dana prije leta, a najkasnije 4 dana za papirnu kartu, odnosno 2 dana za e-kartu.
+ takse.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 10:12   #50
Koliko ja znam i takse je moguće platiti miljama. Prije par mjeseci putovao sam u Amsterdam i koštalo me ukupno 27.000 milja. 15.000 let i 12.000 takse. Nisam platio ni kunu. Sve rješeno telefonom. Let sam "platio" 10 dana prije puta, a da sam ga želio ranije bukirati bilo bi to puno skuplje.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 10:08   #51
Točno. I takse se mogu platiti miljama. Ali od siječnja 2010. godine takse se plaćaju s 15.000 milja.

Telefonom si uspio dobiti karte za 15 tisuća milja? Pitam jer na webu piše da te "cijene" (Fly Smart Flight Awards) vrijede samo online. Ako može i telefonom to ne navode. Zasad još uvijek skupljam milje, ali ih planiram uskoro i trošiti pa mi je ta informacija s telelefonom dobrodošla.

Inače, ovdje se može pogledati standardna tablica milja i letova - bez online popusta.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 22:38   #52
Htio bi pitat,
ak tko se kuzi dobro u to...
dakle kako se racunaju te milje?!jesu one stvarne milje leta ili ih umanjuju tipa za 50%..
Vidio sam na sajtu da na M&M se milje brisu na godisnjoj bazi ili nakon 36mj,wtf..!?vidim ovdje se spominju neke kreditne kartice AE,na kojima se nebrise..
Inace imam AE-onu neku studentsku...
Jel se moze recimo ako leti osoba A i B...sve stavit na jedan akaunt..dake da milje idu na akaunt recimo osobe A?!pretpostavaljm da ne,al..
Znaci da bi dobio let unutar europe moram imat 25-30k milja?!
Gledao sam po netu i na MM sajtu..al nisam bas sve pohvatao..

ak tko zna...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:15   #53
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Znaci da bi dobio let unutar europe moram imat 25-30k milja?!
Gledao sam po netu i na MM sajtu..al nisam bas sve pohvatao..

ak tko zna...
ja sam uzeo flight award na M&M stranici DBV-ZAG-LHR i nazad za 43000 tu su i takse plaćene miljama...isto na stranici imaš kalkulator milja http://www.meilenrechner.com/earn_mi...p?language=eng
pa izračunaj
bambushouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 00:01   #54
tnx

sada sam ispretresao net,pa sam ipak nekako nasao sve sto me zanimalo i vise od toga..
jos cu usput pitat u banci za ovo skupljanje preko AExpss.a i Mastercarda(imam AE studentski,a master prepaid..)
Al dosta su ti naplatili u miljama...

poz
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 01:36   #55
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
tnx

sada sam ispretresao net,pa sam ipak nekako nasao sve sto me zanimalo i vise od toga..
jos cu usput pitat u banci za ovo skupljanje preko AExpss.a i Mastercarda(imam AE studentski,a master prepaid..)
Al dosta su ti naplatili u miljama...

poz
Milje se skupljaju samo na Croatia Airlines American Express. To je revolving kartica. Ali je ja koristim kao charge - svaki mjesec uplatim sve što sam potrošio, a ne samo onaj obavezni dio koji mi obračunaju.

Imaju dva tipa ove kartice - standard i premium. Razlika je u članarini i miljama koje se dobiju za potrošnju. Premium 4 kune za milju, a standard 5 kuna za milju.

Za plaćanje u Jumbo travelu ili kod Croatia Airlinesa dobiju se duple milje. Plus milje za sami let ako se radi o letovima kompanija u M&M programu.

Milje ne zastarijevaju, ako se svaki mjesec potroši dovoljno za jednu milju.

Master? Koja banka? Mislim da nema MC kojim se skupljaju milje.

Postoji Diners i uz njega vezana Visa.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 16:16   #56
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Milje se skupljaju samo na Croatia Airlines American Express. To je revolving kartica. Ali je ja koristim kao charge - svaki mjesec uplatim sve što sam potrošio, a ne samo onaj obavezni dio koji mi obračunaju.

Imaju dva tipa ove kartice - standard i premium. Razlika je u članarini i miljama koje se dobiju za potrošnju. Premium 4 kune za milju, a standard 5 kuna za milju.

Za plaćanje u Jumbo travelu ili kod Croatia Airlinesa dobiju se duple milje. Plus milje za sami let ako se radi o letovima kompanija u M&M programu.

Milje ne zastarijevaju, ako se svaki mjesec potroši dovoljno za jednu milju.

Master? Koja banka? Mislim da nema MC kojim se skupljaju milje.

Postoji Diners i uz njega vezana Visa.
a tako dakle,
ja ti imam od HypoBank prepaid Mastercard. kad se ulogiram na svoj akaunt na MM..tamo ima opcija da mogu navest AE,visa,mastercard..pa sam onda mislio da je moguce preko njih skupljat bodove tj milje-posto je navedena u MM profilu...al izgleda da ocito nije...nego to sto ti kazes.
kad svi skupljaju te milje pa reko da i ja sebi malo skupim..hehe

tnx
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:17   #57
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Milje se skupljaju samo na Croatia Airlines American Express. To je revolving kartica. Ali je ja koristim kao charge - svaki mjesec uplatim sve što sam potrošio, a ne samo onaj obavezni dio koji mi obračunaju.

Imaju dva tipa ove kartice - standard i premium. Razlika je u članarini i miljama koje se dobiju za potrošnju. Premium 4 kune za milju, a standard 5 kuna za milju.

Za plaćanje u Jumbo travelu ili kod Croatia Airlinesa dobiju se duple milje. Plus milje za sami let ako se radi o letovima kompanija u M&M programu.

Milje ne zastarijevaju, ako se svaki mjesec potroši dovoljno za jednu milju.

Master? Koja banka? Mislim da nema MC kojim se skupljaju milje.

Postoji Diners i uz njega vezana Visa.
Ja imam Diners Croatia Airlines karticu i na svakih 5 potrošenih kuna dobije se 1 milja. Vezano na nju imam Croatia Airlines Visa karticu (Erste Banka) i ovdje mi na potrošenih 7 kuna daju 1 nagradnu milju.

American Croatia Airlines su me odbili.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 18:42   #58
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Ja imam Diners Croatia Airlines karticu i na svakih 5 potrošenih kuna dobije se 1 milja. Vezano na nju imam Croatia Airlines Visa karticu (Erste Banka) i ovdje mi na potrošenih 7 kuna daju 1 nagradnu milju.

American Croatia Airlines su me odbili.
Uz napomenu da se milje na ovoj Visi dobiju samo za potrošnju u inozemstvu - fizički ili virtualni strani trgovci.

Za što više milja prvo vadim Amex, onda Diners i na kraju Visu.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 19:21   #59
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Uz napomenu da se milje na ovoj Visi dobiju samo za potrošnju u inozemstvu - fizički ili virtualni strani trgovci.

Za što više milja prvo vadim Amex, onda Diners i na kraju Visu.
Meni za Visu nisu spominjali isključivo potrošnju u inozemstvu. Piše samo da za svakih 7 kuna je 1 milja.
Vidjet ćemo sljedeći mjesec jer sam tek koristio Visu.

Diners sam imao rok plaćanja mislim 10.10. i 5 dana kasnije milje su već bile na M&M računu
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 10:35   #60
Neka zvjezdica i sitna slova?

Evo sa stranice:
Korisnici VISA Croatia Airlines kartice sudjeluju u nagradnom programu Miles & More milje pri čemu se prikupljanje nagradnih milja, putem ove kartice, obračunava isključivo na potrošnju učinjenu u inozemstvu. Svakih 7 kn plaćenih Visa Croatia Airlines karticom u inozemstvu, donosi jednu Miles & More nagradnu milju.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.