Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 17:26   #1721
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Jel normalno da me netko prijavi za svjedoka i da ja moram doći na suđenje bez ikakve naknade i ako ne dođem da mogu dobiti kaznu, meni to izgleda nebulozno.
Nažalost da, moguće je. Znam i državne službenike koji su zbog posla morali na svjedočenja u grad udaljen 500km - nikad ni kune nisu dobili. Pitati će te da li si imao kakvih troškova i to će zapisati, ali izgleda to nije garancija da ćeš ih i dobiti. I meni je to nebulozno - zamisli da netko dolazi iz Amerike, uzima godišnji, plaća put i ne znam što - i nema nikakve naknade za to.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 10:57   #1722
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Znam i državne službenike koji su zbog posla morali na svjedočenja u grad udaljen 500km - nikad ni kune nisu dobili.
Prvo nisu ni tražili a drugo nisu tražili da ih sasluša sud u mjestu prebivališta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:32   #1723
Sorry sto stavljam pitanje na dva mjesta ako moferator smatra da nije uredu nek obriše . Kopiram sa druge teme isto pitanje.
znaci.... U jednoj kući na dva kata zive dvije obitelji zajednicki vanjski ulaz (stepenice do prvog stana ujedno vode i do stepenica do drugog stana) e sad ovi sto zivi na donjem katu hoce zabraniti ulaz osobi na gornjem katu odnosno zabranjuje mu koristenje zajednickih stepenica i osoba sa drugoga kata nema drugi nacin ulaska u kucu. Osoba koja hoće zabraniti koristenje zajednicki stepenica daje drugu osobu na sud da su to njegove stepenice i da druga osoba mora raditi svoje ako zeli uci u kucu. Da li je moguce da su zanemari pravo sluznosti i zbilja odredi da ova prva osoba ima sama pravo plodouzivanja na zajednickim stepenicama..... hvala unaprijed. Valjda je jasno sta zelim pitati.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:47   #1724
Ne znam da li je ovo prava tema. Nedavno sam sasvim slučajno otkrio grešku na računu za t-com usluge, pritužio sam se na jednu stvar a dobio odgovor u kojem priznaju da su pogriješili vezano za sasvim drugo. Inače ne bi ni znao. Ali to me ponukalo da otvorim onaj t-com profil i pogledam stare račune te vidim da se ta greška proteže skoro 3 godine. Poslao sam pritužbu, ali odgovor nisam dobio iako je prošlo 15 dana, tj. dobio sam odgovor da se strpim. Koliko dugo po zakonu mogu tražit odobrenje npr. mogu li tražit da mi vrate lovu i zbog greške na tom računu od prije 3 godine?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:44   #1725
To bi bilo stjecanje bez osnove, a kako u tom djelu ZOOa nije propisan rok zastare, vrijedi opći zastarni rok od pet godina. Dakle mogao bi tražiti povrat razlike za sve tri godine za koje si primjetio grešku.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:30   #1726
Ako se provodi natječaj za zapošljavanje u javnoj službi i nakon natječaja netko od kandidata koji nisu primljeni ulozi zalbu, sprječava li ta žalba primljene kandidate da počnu s radom ili oni neovisno o ishodu žalbe rade? Za državne službe znam da je ovo prvo, odnosno da ne mogu raditi dok se slučaj ne završi, što je s javnim?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:12   #1727
Pošto tema o stečajnim upraviteljima nije zaživjela, postavit ću pitanje ovdje;
kad netko ima uvjete za polaganje i položi ispit za stečajnog upravitelja, što slijedi dalje? Zna li netko proceduru? Pretpostavljam da se tu gleda i neko radno iskustvo. Hvala!
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:19   #1728
Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
kad netko ima uvjete za polaganje i položi ispit za stečajnog upravitelja, što slijedi dalje? Zna li netko proceduru? Pretpostavljam da se tu gleda i neko radno iskustvo. Hvala!
Ne, nego veza,vezica!:klap:....kao i svugdje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:56   #1729
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ne, nego veza,vezica!:klap:....kao i svugdje!
aha
onda ništa
piši kući propalo
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:54   #1730
Imam sljedeću situaciju:

Poslovnica izdaje račun sa 3 stavke:

1. Reket za tenis
2. Lopta - bijela
3. Torba - crna

Faktura ima sve podatke koji su potrebni zbog fiskalizacije. Nakon izdavanja fakture, vidljiva je pogreška jer je trebala na fakturi biti "Torba", a ne "Torba - crna". Je li legalno na toj fakturi u pdfu ili slično izmjeniti to u Torba (cijena je ista), bez storna i izdavanja novog računa?
Kozia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:25   #1731
Bok,zanima me kako da dobijem povrat poreza sa kupnji iz google play stora?
Oni mi daju taj neki Vat invoice,ali ja nezz kamo da idem sa time.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:57   #1732
Ako si poduzetnik, objasnit će ti knjigovođa.
A ako si fizička osoba i kupio si nešto za sebe privatno, onda nikakav povrat poreza nemaš.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:51   #1733
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Ako si poduzetnik, objasnit će ti knjigovođa.
A ako si fizička osoba i kupio si nešto za sebe privatno, onda nikakav povrat poreza nemaš.
Čitao sam u zakonu gdje stoji da se kupovine unutar aplikacija na mobu ne treba računati pdv,tj.računa se ali možeš dobiti povrat.
Fora je ta da je igra koju igram neki tip kockanja tako da sam potrošio i do 400kn,a od toga sigurnih 100 ako ne i više samo taj pdv.
Zašto bih državi ili kome već pustio svoj novac koji su uzeli automatski?
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 08:51   #1734
Ne znam uopće jesam li na dobroj temi.
Kontaktirao me jedan poznati odvjetnički ured i ponudio poslovnu suradnju. Tražili su me privatni mail i broj mobitela, što sam im poslala.
Nakon toga sam slučajno saznala da je naša korespondencija i privatna e-mail adresa proslijeđena jednoj detektivskoj agenciji.
Ne znam što da mislim i što da radim. Trebam li se brinuti?
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:36   #1735
Pa šta su ti objasnili o kakvoj se poslovnoj suradnji trebalo radit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:47   #1736
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pa šta su ti objasnili o kakvoj se poslovnoj suradnji trebalo radit.
Nije u tome stvar nego u tome da je moja e-mail adresa proslijeđena detektivskoj agenciji. Zanima me što oni mogu s mojim mailom.
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:56   #1737
Poslat ti mail.

Možda je poslovna suradnja da se zaposliš u toj agenciji jer traže djelatnike a odvjetnici rade s njima

Pitaj odvjetnike zašto su to prosljedili dalje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:14   #1738
Kako znaš da su proslijedili? Stavili sve u cc umjesto u bcc? Kako znaš da su ovi to uopće spremili... I zašto bi im točno bio tvoj mail bitan? Tehički najveću štetu ti mogu napravit da te zaspamaju, al to riješiš filterom, označiš kao spam i sve pet.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:37   #1739
pozdrav,

ne znam je li dobra tema, nisam nasla nista slicnije.

naime, je li na sudu dovoljno par poruka gdje osoba navodi da je bila agresivna prema drugoj osobi te priznaje da je kriva?

naime, kolegica je zavrsila kod psihijatra, na tabletama za smirenje i spavanje, zbog lika koji ju je vrijedao, bio agresivan, i kasnije maltretirao mailovima?
ici ce odvjetniku, no zanima nas prije svega moze li time dokazati da je on kriv za njezino stanje soka i opcenitu situaciju, jer joj utjece i na posao i na sve?
hvala
pomagacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:47   #1740
To je nametljivo ponašanje pa neka prvo prijavi policiji.prvo ga trebaju za to osudit a onda ide ovo drugo kod medicinskih vještaka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.