Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2010., 09:00   #61
da, moguće je, ja ju povremeno vidim....
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 10:11   #62
Osobno smatram da aura postoji, naravno, ali ne vidim zašto je bitno vidjeti je? Dapače, ja ne vidim aure osim ako ne pribjegnem vizualizaciji (ali kao netko tko je ekstenzivno proučavao tehnike vizualizacije znam da tada vidim samo ono što "mislim da vidim"). Ali sam naučio osluškivati vlastito rezoniranje na nečiju auru. Tako da za mene aura nije nešto što ima boju, već je dojam o nekoj osobi, i nekako mi se čini da je to zapravo... čišći, direktniji način doživljavanja nečije aure.
__________________
I have nothing to say but I shall say it anyway.
----||----
The Last Stand
Cenarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 01:57   #63
Pa i nije vazno vidjeti,puno vaznije je registrirati i osjetiti. Tako meni to nekada ispadne i malo glupo pa neke ljude jednostavno ne volim jer mi tako djeluju,osjetim da mi zrace energijom koja meni ne pase i onda svaki oblik komunikacije zablokira i ne mogu uspostaviti neki lijep odnos iako iskreno ni ne zelim.
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:19   #64
Quote:
Man o kaže: Pogledaj post
Aura je svjetlosno tijelo, ono jaje o kojem se piše u knjigama koje ste pročitali. Nivo svijesti uvjet je opažanju energetskog a ne svjetlosnog tijela. Iako se i energetsko može vidjeti u normalnom stanju svijesti. ovisno o njegovoj izgrađenosti.znači ovisno o energiji 'vlasnika' tijela.
i svjetlost je energija, vidimo je ako nam je vidni sustav prilagođen na upravo te frekvencije koje i inače registriramo kao svjetlost. je li u pitanju "nivo svijesti" ili možda ipak neka osjetila dosad anatomski ne locirana? metode detekcije? pa nekoć su za elektricitet mislili da sveti ilija vozi kola po nebu.

a opažanje nekih fenomena nije rezervirano samo na izvježbani, duboki um, kako zamišljamo ljude koji su posebno obdareni tim čulima, ili su ih razvojem duhovnosti uspjeli razviti izvan granica uobičajenog ljudske jedinke. vanosjetilne senzacije doživljavala su i djeca i ljudi ne baš predubokog uma i duševnosti.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:16   #65
Zašto nebi mogli vidjeti....
za zažmirim i vidim šta god hoču.....
TomO93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:24   #66
Quote:
TomO93 kaže: Pogledaj post
Zašto nebi mogli vidjeti....
za zažmirim i vidim šta god hoču.....
Kod ljudi kod kojih je nesklad u organizmu aura je nekih par centimetara, dok je kod produhovljenih ljudi koji imju dobar protok energije kroz tijelo aura moze iznositi po par kilometara.
Mark.Taman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:56   #67
Quote:
Mark.Taman kaže: Pogledaj post
Kod ljudi kod kojih je nesklad u organizmu aura je nekih par centimetara, dok je kod produhovljenih ljudi koji imju dobar protok energije kroz tijelo aura moze iznositi po par kilometara.
možda je bolje reći: energetsko polje?
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 22:42   #68
Aura od kilometra?
Ma da,mos mislit,razvijenost covjeka se eventualno moze ocitovati u jacini aure tj energije kojom zraci,ta energija se sigurno ne razbacuje na sve strane. To s aurom od kilometra pa i vise kilometara (lol) je opet vjerujem izmislio neki new ager koji kroz svoj materijalizam vidi da razvijena aura mora biti velika pa da se moze ocitovati kroz njegov materijalizam. A i ta silna zelja da se dokaze duhovno pod pritiskom znanosti je odigrala svoje.

Dalje,K fotografija nemoze konkretno predstavljat auru ako si o tome mislio jer onda i bilo koji drugi subjekt koji provodi struju moze imati svoju auru. Posto je to u biti uslikano praznjenje struje koja je dovedena covjeku nemoze predstavljat njegovu vlastitu energiju koju on zraci. Mada daje ozbiljne naznake da ce se na takav ili slican nacin aura moci dokazati i moze se dovesti u vezu s aurom. 100% sam siguran da K fotografija NE PREDSTAVLJA AURU. Znam da aura postoji jer mi je jednom kroz auru i mrlju na njoj predvidena bolest,tocno koja i kada ce biti i uzrok bolesti koji je bio energetski tj bolest je bila uzrokovana odredenom emocijom. Meni nije vise potreban znanstveni dokaz,ai vam kazem da se aura nemoze jos uvijek dokazati niti mjeriti K fotografijom pa da netko kaze da je velika 1km,2 ili kolko vec.

Aura se moze jedino gledati kao manifestiranje energije iz kvantno mehanicke razine u materijalnu kao energetski ovoj oko covjeka,u obliku slicnom elipsi ili jajetu. Nije vazno konkretno gdje je ta aura,jer neki navode da je oko cijelog tijela a neki da je iznad glave kao aureola,vec je vazno sto simbolizira. Kao takva predstavlja trenutno ali i buduce psiho-fizicko stanje covjeka. Opet ta energija se manifestira kroz razlicite tocke tj. kroz 7 razlicitih tocki se manifestiraju razlicite prirode kvantno mehanicke energije.

Zato stvarno ne mogu shvatit kako netko moze rec da je njegova aura recimo plava kada se boja stalno mijenja,ili da netko ima auru od 2km????
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 23:06   #69
Da bi vidjeli auru i druge (bezbrojne) energije oko nas potrebno je imati odredjen duhovni nivo koji sticemo u ovom i/ili proslim zivotima (taj razvoj "ide za nama") i pozeliti da nesto vidis - tada se vidi s lakocom, bez napora. Sto je veci duhovni nivo vizija je preciznija i ostrija, u boji, a povecava se i mogucnost ispravnog tumacenja onog sto vidimo.

Ako nemamo potreban duhovni nivo, nikakve nam vjezbe i tehnike nece pomoci da vidimo i to vrijedi za sve duhovne discipline. Znaci, prvo se posvetiti radu na sebi, a sposobnosti i moci dolaze usput kao rezultat...

Btw, malo je poznato da vrhunski razvijeni ljudi sa sposobnosti vidjenja aure vide auru u 10 slojeva, ne 7 kako vide manje razvijeni i svaki sloj aure je povezan sa odredjenim organima. Ostecenja u jednom sloju aure ostecuju sve slojeve iznad onog gdje je nastalo originalo ostecenje - npr. ostecenje treceg sloja ostecuje i slojeve 4-10. Sto se ostecenje prostire na vise slojeva, bolest je teza.
Prosjecna aura je promjera 25 m, i to je malo poznato. Kod duhovno razvijenih ljudi velicina i kompleksnost energija u auri se drasticno povecava...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 23:19   #70
I vise kilometara, kako kaze Mark.Taman...

Aura je neuporedivo kompleksnija od tijela i sastoji se od tri vrste energije: bijele koja sadrzi nasu svijest i to je ono sto ostaje od nas nakon smrti, sive koja su uvlaci iz okolnog prostora preko cakri i vraca u okolinu kad umremo i informacione, koja prenosi informacije i utiske koja aura skuplja iz okoline i prenosi je bijeloj bioenergiji. Informaciona tece posebnim kanalima dok se bijela i siva nalaze u svakoj taki aure u omjeru 1:9 i ako je taj omjer poremecen dolazi do blokada i bolesti.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 23:23   #71
Koja korist od aure i toga šta je vidimo/ne vidimo?

Da li tako nešto zaslužuje pažnje uopće i zašto ako pričamo o čovjeku i ljudskim vrijednostima?
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 23:38   #72
Pozdrav bodjane,wellcome to the forum.hr
Ta teorija o vidjanju aure tek kada se dostigne neku odredenu duhovnu razinu neznam koliko drzi vodu,u biti jedino sto sam siguran je da se energija na neki nacin sama prikazuje covjeku kada zeli,ALI moze se razviti gledanje aure kroz odredeni izvjezbani pogled,evo npr ja sam na tome radio i stvarno je neka energija tu koja je vidljiva. Meni nikakvih 7 slojeva ne postoji nego 1,znaci samo jedan i kada uspijem to vidjeti glava me boli taj cijeli dan. Osoba koja mi je citala iz aure rekla je da to necu moc razviti sad nego tek kada budem imao oko 30 god i vjerujem da se to nemoze tek tako naucit gledat bez potrebne duhovne predispozicije...ali da se moze bilo ko uvjerit u postojanje energije je cinjenica koja je lako dokaziva...samo treba pocet radit na tome i napredak ce ici sporije ili brze ali uspjeh je zagarantiran. Stavio bi vec davno topic na koji nacin se to razvija i kojim tehnikama ali nisam siguran dali moze i drugima biti potencijalno stetno kada vidim da meni stvara konkretne probleme.
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 23:46   #73
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Koja korist od aure i toga šta je vidimo/ne vidimo?

Da li tako nešto zaslužuje pažnje uopće i zašto ako pričamo o čovjeku i ljudskim vrijednostima?
Covjek koji vidi aure moze vidjeti laz,namjeru ili eventualnu tudu dobrotu,razvijenost i s time moze birati s kakvim ljudima ce se okruziti. Ne trebas covjeka upoznavat ako mu vidis auru..sve ti bude jasno.
Nekada su kulture jako cijenile ciste aure tako da je ona tockica sto su indijke nosile na celu sluzila za laksi fokus za vidanje aure,konkretno poziv "pogledaj mi auru,hodam cistog obraza,nemam losih namjera"
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:14   #74
Quote:
DiabolusUmbra kaže: Pogledaj post
Covjek koji vidi aure moze vidjeti laz,namjeru ili eventualnu tudu dobrotu,razvijenost i s time moze birati s kakvim ljudima ce se okruziti.
Nebi li prema djelima koja nas se dotiču konkretno trebali suditi, a ne generalnim etiketama koje nekog obilježavaju, kazna im i tako ide. Recimo poznavao sam jednoga čovjeka, spokoj mu u duši, bio je silovatelj, dvaput odležao, jednom je i ubio čovjeka. Taj isti je došao jedan dan molit moga oca da mu bude vjenčani kum. Moj otac je čuo za njega, međutim se nisu poznavali od prije. Ovaj mu je tako banuo u kuću ko grom iz vedra neba i moj stari je pristao. Poslije sam i ja se upoznao sa tim čovjekom, kod nas je znao pomagati, kao i ja njemu, bio je korektan uvijek. Pred kraj života je imao drugo silovanje za koje je optužen negdje na par godina, ne znam točno. U međuvremenu je morao na transplataciju srca, tu je bio dosta onda i doma na uvjetnoj i za nedugo nakon operacije je umro negdje u pedesetima.

Pustimo ovu priču kao malu digresiju. Za mene treba svakome pružiti priliku bez obzira šta aura kaže, da li je to ljudski i ispravno? Kako inače pomoći ljudima koje zao glas prati? Moja "duhovnost" bez aure mi neporecivo ukazuje na to da je ovo pogrešno i daleko od bivanja čovjekom.

Quote:
Ne trebas covjeka upoznavat ako mu vidis auru..sve ti bude jasno.
Nekada su kulture jako cijenile ciste aure tako da je ona tockica sto su indijke nosile na celu sluzila za laksi fokus za vidanje aure,konkretno poziv "pogledaj mi auru,hodam cistog obraza,nemam losih namjera"
Meni je jasna povijest i ta značenja koja se povlače, međutim ja pitam koja je uistinu korist tako nečega?

P.S. Nitko nema sam od sebe loših namjera i zmazan obraz, a ako i ima nije ispravno maknut se, već ukazat na svjetlo, kao niti pokloniti osmjeh samo onima koji ga i nama pružaju. Tako se ne stvara promjena u svijetu koju želimo vidjet.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:24   #75
Pa shvati sve to na takav nacin da se aura prikaze tek kada naucis u potpunosti da su svi ljudi gresni,da svi imaju zle misli,da su radili sranja i da ce i dalje radit,a da nit i nisi drukciji od drugih. Ako to jos nisi naucio onda ce te bolit glava ili tako neke gluposti,pretpostavljam iz iskustva. Ko zeli pomagati drugima taj bi se okruzio onima za koje vidi da im je potrebna pomoc,onaj ko to nebi mogao taj bi se udaljio da mu drugi ne spustaju njegovu razinu svijesti na svoju i na taj nacin nebi pogorsavao sebi ili sudio drugima. I u ostalom zasto ne htijet vidjeti nesto ako mislis da to postoji,ne zeliti vidjeti znaci htijet cijeli zivot plivat u neznanju. A moze se vidjeti i vlastita aura tako da bi i kod sebe vidio svakakvih mrljica pa bi ti sve to postalo normalno. Znaci gledanje aure nije instrument osude,nego instrument prihvacanja i pomaganja. Kada eventualno vidis neki veliki grijeh u necijoj auri koji ga prati nebi vidio samo to nego i razloge zasto je taj covjek to napravio,sto je njega kvarilo,dali se pokajao...itd

Zadnje uređivanje DiabolusUmbra : 28.03.2010. at 00:27. Reason: nije covijek nego covjek
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:59   #76
Quote:
DiabolusUmbra kaže: Pogledaj post
Pa shvati sve to na takav nacin da se aura prikaze tek kada naucis u potpunosti da su svi ljudi gresni,da svi imaju zle misli,da su radili sranja i da ce i dalje radit,a da nit i nisi drukciji od drugih. Ako to jos nisi naucio onda ce te bolit glava ili tako neke gluposti,pretpostavljam iz iskustva. Ko zeli pomagati drugima taj bi se okruzio onima za koje vidi da im je potrebna pomoc,onaj ko to nebi mogao taj bi se udaljio da mu drugi ne spustaju njegovu razinu svijesti na svoju i na taj nacin nebi pogorsavao sebi ili sudio drugima. I u ostalom zasto ne htijet vidjeti nesto ako mislis da to postoji,ne zeliti vidjeti znaci htijet cijeli zivot plivat u neznanju. A moze se vidjeti i vlastita aura tako da bi i kod sebe vidio svakakvih mrljica pa bi ti sve to postalo normalno. Znaci gledanje aure nije instrument osude,nego instrument prihvacanja i pomaganja. Kada eventualno vidis neki veliki grijeh u necijoj auri koji ga prati nebi vidio samo to nego i razloge zasto je taj covjek to napravio,sto je njega kvarilo,dali se pokajao...itd
Nisi mi dao nijedan validan odgovor koja je korist aure za čovjeka, a da time ne dovodi do predrasude koja će "bogatije činiti bogatijima, a siromašne siromašnijima". Za mene je to daleko od duhovnosti i bože me slobodi takvog pogleda. Razumijem da mi možda netko drugi može dati adekvatniji odgovor za moje uši, ne trebaš se zato osjećat napadnut na neki način.

A stvari koje želim "podržavati" u životu shvaćam na kristalno jasan način ili nikako. Daleko od toga da bi pitanje aure mogao shvatiti na milijon načina i metafora, no ovdje se priča o konkretnim stvarima pa ja na iste pozivam one koji znaju više o istom.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:13   #77
A sta da ti kazem,ako ce ti pusta teorija biti zadovoljavajuca onda ti je ovo sto sam napisao nejasno i necu ni pisati vise na ovoj temi ako stvaram opcu konfuziju. Znam osobu koja vidi aure,a i sam imam malo iskustva pa kazem sto u tome ima dobroga,vidim kako ta osoba djeluje prema okolini i bas zbog toga govorim da je videnje aure strasan alat,bas cisto to-ALAT za duhovni razvoj. Ako ga ne zelis nemoras ga imati,postoje i ljudi koji kopaju na njivi rukama ono sto se moze lakse kopati motikom
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:20   #78
Diabolus ok, mi smo razmijenili mišljenja i sve pet. Volio bi još od nekog čut razmišljanja.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:38   #79
Quote:
DiabolusUmbra kaže: Pogledaj post
Pozdrav bodjane,wellcome to the forum.hr
Ta teorija o vidjanju aure tek kada se dostigne neku odredenu duhovnu razinu neznam koliko drzi vodu,u biti jedino sto sam siguran je da se energija na neki nacin sama prikazuje covjeku kada zeli,ALI moze se razviti gledanje aure kroz odredeni izvjezbani pogled,evo npr ja sam na tome radio i stvarno je neka energija tu koja je vidljiva. Meni nikakvih 7 slojeva ne postoji nego 1,znaci samo jedan i kada uspijem to vidjeti glava me boli taj cijeli dan. Osoba koja mi je citala iz aure rekla je da to necu moc razviti sad nego tek kada budem imao oko 30 god i vjerujem da se to nemoze tek tako naucit gledat bez potrebne duhovne predispozicije...ali da se moze bilo ko uvjerit u postojanje energije je cinjenica koja je lako dokaziva...samo treba pocet radit na tome i napredak ce ici sporije ili brze ali uspjeh je zagarantiran. Stavio bi vec davno topic na koji nacin se to razvija i kojim tehnikama ali nisam siguran dali moze i drugima biti potencijalno stetno kada vidim da meni stvara konkretne probleme.
Hvala brate. Inace si potpuno u pravu i sam sam imao glavobolna iskustva dok buljim negdje da vidim auru i vidim samo izmaglicu i to ako sam relaksiran, a osoba koju gledam stoji nasuprot jednobojne pozadine. Ni traga slojevima ni bojama (zasad). Sve tehnike vidjenja ce naravno pomoci, ali samo ako smo na granici potrebne duhovne razine ili kad je vec imamo treba ponekad uvjezbati sposobnost vidjenja iako se cesto dogadja i spontano, bez napora ili nase volje. To je inace opci duhovni zakon, da razvoj daje moci i sposobnosti kao posljedicu, a ne obratno tako da mislim da nema previse smisla juriti vidjenje aure ili neki drugi izdvojen pravac, bez kompletnog rada na sebi kroz pravac koji smo izabrali. Ja imam 38 godina i kao i vecina nas, lutao sam dosta od pravca do pravca dok nisam konacno nasao pravu stvar. I sad mi ono proslo lutanje pomaze da povezujem stvari i cinjenice u duhovnoj oblasti.

Sposobnost kao vidjenje aure je jedna od klasicnih zamki duhovnog razvoja kojom budemo ocarani i smatramo se duhovnom elitom istovremeno zapostavljajuci vlastiti dalji napredak. Imate cinjenice o indijskim jogijima koji su ovladali tehnikom levitacije - postoji jedna kosmicka energija koja djeluje suprotno energiji gravitacije i kad covjek dostigne duhovni nivo da je aktivira na odredjenom prostoru ona "ponisti" djelovanje gravitacije i covjek moze levitirati odredjeno vrijeme. Medjutim, ti ljudi potrose 20 godina svog zivota i razvoja koji usmjere ka ovom "cirkuskom" efektu! Jeste wow, ali cemu to kad izgubis vrijeme da radis na svom vlastitom prosvjetljenju? Takvih zamki se trebamo cuvati i koristiti razum koji nam je Stvoritelj dao.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:30   #80
E sinoc mi se puno toga otvorilo,posjetio sam onaj link koji si dao na jednom topicu,jednostavno mislim da je to najblize istini i s kombinacijom znanja koje imam s drugih podrucja shvatio sam koji su elementi koje mozes eventulno povezivati i sam iz pojedinih religija i duhovnih svjetonazora ali ih tesko mozes shvatit u potpunosti. Tako da u biti nije vazno ko je u pravu jer svi govore istinu,samo je razlika u terminologiji koju koriste pa se ljudi ne razumiju.
Naravno treba doseci neku razinu duhovnog razvoja gdje se covjeku te stvari same razotkriju,tako da ne ostane sve na teoriji. Nisam uopce upoznao osobu koja vidi istinu (nije vazno kroz koje oci i koje svjetonazore),a da je nakon toga okrenula leda,samo to nosi i veliku odgovornost pa nam ostaje samo vjerovati u jacinu svoje zelje za nadvladavanje laznog covjeka koji ce uvijek biti uz nas i tjerati nas natrag na staro,materijalno stanje. Ne treba moliti Boga za nista konkretno nego samo za vjeru,otvorenost i snagu volje.
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.