Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 07:47   #1
Posuđen novac

bok.
Par pitanja kako najbrže doč do love koju sam posudio kolegi.
Dakle kolega prije par mjeseci došo sa pričom da je u banani da mu budem jamac . Kako on nije mogo dobit kredit u škz pristanem ja dič kredit on če meni davat mjesečno za ratu . Nakon dva mj kolega dobije premještaj nakon kojeg s više ne javlja .
Sad kako da rješim dug. otič u škz da prebace na jamca . dignut tužbu . preko firme ...
thmh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 19:29   #2
Quote:
thmh kaže: Pogledaj post
bok.
Par pitanja kako najbrže doč do love koju sam posudio kolegi.
Dakle kolega prije par mjeseci došo sa pričom da je u banani da mu budem jamac . Kako on nije mogo dobit kredit u škz pristanem ja dič kredit on če meni davat mjesečno za ratu . Nakon dva mj kolega dobije premještaj nakon kojeg s više ne javlja .
Sad kako da rješim dug. otič u škz da prebace na jamca . dignut tužbu . preko firme ...
Pa ti si digo kredit za sebe ne za kolegu ,nemaš dokaza ,nonsens.
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 09:53   #3
nažalost, ti si podigao kredit, banku ne zanima zašto si to učinio, i kome si učinio uslugu. u svakom slučaju, otiđi kod odvjetnika, on će znati što napraviti.
croshtula is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 15:46   #4
za početak bi bilo dobro da dobiš od njega nešto napismeno da ti je dužan, dakle da si ti njemu posudio toliko i toliko love, pa da probate dogovoriti neku otplatu, nemoj odmah ići na galamu, nego odradi to diplomatski jer će ti to dobro doći kasnije s obzirom da ti vjerojatno i dalje neće ništa vraćati, pa ćeš morat to ganjat sudskim putem...naravno ima i drugih načina, ali ipak si na pdf-u pravo...

a i koji svjedok bi ti dobro došao, npr. koji je bio prisutan kad si mu posuđivao lovu ili koji je svjedočio nekom vašem razgovoru u kojem je on potvdio da je od tebe posudio lovu...ako ga nemaš, povedi nekog sa sobom kad ideš s tipom na razgovor, nekog neutralnog...

kredit vraćaj i moli Boga da ćeš tu lovu jednom vidjet...
__________________
Devils Advocate

Zadnje uređivanje Katrin : 11.04.2010. at 17:06. Reason: off
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 20:06   #5
Radite li ti i tvoj kolega u nekom ministarstvu (mup,morh)?
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:58   #6
svedok je službenica u škz pred kojom je dogovoreno kolku ratu kolega može vračat , zna da je lova za kolegu , jedino papirnato 0 bodova , kako sastavit papirnato :
-kolega dužan tolko i tolko ,
-vratit če do tad i tad
-u protivnom ovrha , batine , kamate
-dovoljno potpisat ili ovjera kod bilježnika
thmh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 08:59   #7
Quote:
thmh kaže: Pogledaj post
svedok je službenica u škz pred kojom je dogovoreno kolku ratu kolega može vračat , zna da je lova za kolegu , jedino papirnato 0 bodova , kako sastavit papirnato :
-kolega dužan tolko i tolko ,
-vratit če do tad i tad
-u protivnom ovrha , batine , kamate
-dovoljno potpisat ili ovjera kod bilježnika
Kolega ti se više ni ne javlja, a ti očekuješ da će potpisati nekakvu izjavu kod bilježnika? I to još sa ovršnom klauzulom!?
Bojim se da će od svega ovog ispasti samo jedna skupa škola za budućnost.
O nekakvoj sudskoj zaštiti i naknadi štete ne treba ni govoriti.
Žao mi je, ali tako je.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 09:03   #8
A mora probat, nema kaj izgubit...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 09:15   #9
To apsolutno stoji.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 09:47   #10
Quote:
thmh kaže: Pogledaj post
svedok je službenica u škz pred kojom je dogovoreno kolku ratu kolega može vračat , zna da je lova za kolegu , jedino papirnato 0 bodova , kako sastavit papirnato :
-kolega dužan tolko i tolko ,
-vratit če do tad i tad
-u protivnom ovrha , batine , kamate
-dovoljno potpisat ili ovjera kod bilježnika
A čuj, ovo ste trebali potpisati prije predaje love. Ako ništa drugo imalo bi barem nekakav psihološki učinak na "kolegu". Ovako....
Nadam se da ćeš uspjeti
tigo95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 11:18   #11
Katkad jednostavno odbijam vjerovati kakvih sve naivaca ima. Nije ovo jedini slučaj za koji znam. Ne razumijem što je tim ljudima u glavi kad se na nešto ovako naivno daju navući?
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 11:29   #12
ne mozes,na zalost,nista...sto prije prihvatis tu cinjenicu i pocnes proces zaboravljana,to bolje
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 11:35   #13
Quote:
useless kaže: Pogledaj post
ne mozes,na zalost,nista...sto prije prihvatis tu cinjenicu i pocnes proces zaboravljana,to bolje
naravno da moze. neka se oboruza strpljenjem, lijekovima za smirenje i krene u akciju. najprije razgovor, a onda odvjetnik i ostalo.
ladydomina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 11:49   #14
ja ne vjerujem...sve zavisi od dobre volje lika kojem je posudio
piti tablete za smirenja,nije vrijedno...uzeti odvjetnika?koliko ce to kostati bez garancije za povratak love?

na zalost jedini efikasan nacin je da ga uspije dovoljno zastrasiti necime ali to su vec sfere kriminala

Zadnje uređivanje useless : 12.04.2010. at 11:49. Reason: .
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 09:14   #15
Nije te on prisilio,ucjenio da mu posudiš te novce....jbg

Ako kreneš putem odvjetnika koštat će te više nego si posudio,ako mu počneš prijetit tek onda nebude dobro....zato šuti i čekaj...sam si si kriv!

Znam čovjeka koji radi u MUP-u i posudio novce frendu ovaj nije vraćao pa da ga zastraši zamolio kolege da ga kao privedu,ispitaju,prepadnu i frajer rekao jesam posudio sam novce od njega nemam za vratit kad budem imao vratit ću pa ga prijavio na muriju i dobio je otkaz ovaj...e sad nema ni love,a no posao!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 18:32   #16
Quote:
thmh kaže: Pogledaj post
bok.
Par pitanja kako najbrže doč do love koju sam posudio kolegi.
Dakle kolega prije par mjeseci došo sa pričom da je u banani da mu budem jamac . Kako on nije mogo dobit kredit u škz pristanem ja dič kredit on če meni davat mjesečno za ratu . Nakon dva mj kolega dobije premještaj nakon kojeg s više ne javlja .
Sad kako da rješim dug. otič u škz da prebace na jamca . dignut tužbu . preko firme ...
Pravno gledano nemaš apsolutno nikakve šanse natjerat ga da ti plati. Uzeo si kredit na svoje ime i tu priča završava za tebe.

Ostali načini kojima bi "uvjerio" kolegu da ti plati ne spadaju dakle više u domenu prava pa bi svaka daljnja rasprava o tome bila offtopičarenje.

Pozdrav.
Iudex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 09:12   #17
Imaš tri opcije:

1. ......... To je kriminal, ali možda uspije.
2. Kleknut pred njega i molit ga.
3. Probati sudskim putem jer je postojao usmeni dogovor s nekakvim klimavim svjedokom. Možda uspije, ali jako teško i to uz velike troškove za tebe. Uz to, upitno je možeš li ti uopće dokazati da si mu novce dao (ako si mu dao gotovinu - ništa od toga).


Sam si sebe doveo u toliko glupu situaciju da se to teško može pojmiti.

Uzimati kredit za drugu osobu (suludo) bez da vas dvojica potpišete ugovor o pozjamici s jasno određenim uvjetima vraćanja (ovo je naprosto glupo)!!!!!

No eto, konstruktivno, imaš tri gore navedene opcije, a niti jedna vjerojatno neće uspjeti.

Zadnje uređivanje File : 21.04.2010. at 10:50. Reason: kršenje pravila foruma
rope is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 09:18   #18
Quote:
rope kaže: Pogledaj post
Uzimati kredit za drugu osobu (suludo) bez da vas dvojica potpišete ugovor o pozjamici s jasno određenim uvjetima vraćanja (ovo je naprosto glupo)!!!!!
Nije uzeo kredit za drugu osobu nego je kolegi posudio cash.
Uopce ne treba spominjati taj njegov kredit jer svejedno odakle je lovu nabavio i duznik nema nikakve veze s tim.

Cista posudba love je u igri....
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže

Zadnje uređivanje File : 21.04.2010. at 10:57.
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 10:54   #19
Quote:
rope kaže: Pogledaj post
Imaš tri opcije:

1. ......... To je kriminal, ........
Zabranjeno je posredno ili neposredno pozivanje na kažnjiva djela ili podržavanje takvih djela u postovima, te poticanje na bilo kakve nezakonite aktivnosti.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 10:55   #20
Quote:
Nije uzeo kredit za drugu osobu nego je kolegi posudio cash.
Uopce ne treba spominjati taj njegov kredit jer svejedno odakle je lovu nabavio i duznik nema nikakve veze s tim.

Cista posudba love je u igri....
Istina uz malu nadopunu:

- nije mu posudio lovu koju je već imao neiskorištenu već se kreditno opteretio
- time je vjerojatno sam sebi umanjio kreditnu sposobnost
- posuđena cifra nije onda koja je "kolegi" bila predana, već ta cifra uvećana za kamate koje se moraju platiti banci (škz)
- psihološki, jedno je izgubiti novac koji imaš pa ti je viška (jer ga inače ne bi ni mogao nekome posuditi), a drugo je otplaćivati kredit ustupljen nekome drugome

Ali da, radi se o nedokumentiranoj posudbi love.

Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Zabranjeno je posredno ili neposredno pozivanje na kažnjiva djela ili podržavanje takvih djela u postovima, te poticanje na bilo kakve nezakonite aktivnosti.
Nisam "posredno ili neposredno pozivao na kažnjiva djela, niti sam ih podržavao i poticao".

Štoviše, izjavom "to je kriminal" sam mu jasno dao do znanja kako je to nelegalno, zabranjeno i kažnjivo.

Isto tako "možda uspije" je također činjenično stanje.

Čovjek je pitao za realne opcije, realne opcije sam (smo) mu naveo (naveli).

Iznositi bjelodane činjenice nije pozivanje ni podržavanje...

Zadnje uređivanje Katrin : 21.04.2010. at 12:29.
rope is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.