Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 15:07   #61
Pozdrav svima!
Kao što vidite ima nas još u Singapuru i to dvoje,muško radi a žensko ne radi.AndrejaB i društvo volila bi da se javite se za kavu!

Tomislava
choa chu kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 10:29   #62
Quote:
choa chu kang kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Kao što vidite ima nas još u Singapuru i to dvoje,muško radi a žensko ne radi.AndrejaB i društvo volila bi da se javite se za kavu!

Tomislava
Pozdrav, imas privatnu poruku, javi mi se!!
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 10:05   #63
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imas privatnu poruku, javi mi se!!
Ima li u Singapuru što ljudi odavde koji su otvorili svoje firme tamo? Dobro bi mi došla iskustva nekoga tko je sad tamo, a prije toga je živio/radio/poslovao u ovoj našoj vukojebini.

E da i samo da ponovimo, ako sam dobro shvatio za doći na recimo 7 dana u Singapur sa RH putovnicom, nije potrebno prethodno vaditi vize, to spada pod turizam?
blablanick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:10   #64
Quote:
blablanick kaže: Pogledaj post
Ima li u Singapuru što ljudi odavde koji su otvorili svoje firme tamo? Dobro bi mi došla iskustva nekoga tko je sad tamo, a prije toga je živio/radio/poslovao u ovoj našoj vukojebini.
Ja osobno znam samo za jednog koji je otvorio ovdje firmu te poslovao iz Hrvatske, ali mislim da mu je to propalo zbog raznoraznih razloga......no, to ne znaci da nema nitko drugi, samo ja osobno nisam cula za njih......

Quote:
E da i samo da ponovimo, ako sam dobro shvatio za doći na recimo 7 dana u Singapur sa RH putovnicom, nije potrebno prethodno vaditi vize, to spada pod turizam?
Pred slijetanje u S'pore se ispunjava Immigration Form kao turistu koji moze ostati do 29 dana, nikakva druga viza nije potrebna za RH putovnice. Na pregledu putovnica zadrze dio te Forme, a odsjecak vrate i to je potvrda da se uslo na legalan nacin te se mora predociti pri izlasku iz S'pora. Ako se slucajno nema taj odsjecak, onda zavrsis u zatvoru jer se smatra da se uslo ilegalno.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:27   #65
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Ja osobno znam samo za jednog koji je otvorio ovdje firmu te poslovao iz Hrvatske, ali mislim da mu je to propalo zbog raznoraznih razloga......no, to ne znaci da nema nitko drugi, samo ja osobno nisam cula za njih......



Pred slijetanje u S'pore se ispunjava Immigration Form kao turistu koji moze ostati do 29 dana, nikakva druga viza nije potrebna za RH putovnice. Na pregledu putovnica zadrze dio te Forme, a odsjecak vrate i to je potvrda da se uslo na legalan nacin te se mora predociti pri izlasku iz S'pora. Ako se slucajno nema taj odsjecak, onda zavrsis u zatvoru jer se smatra da se uslo ilegalno.
ako želiš duže ostati u S'pore, možeš taxijem do malezije da ti lupe izlaz ulaz i nema nikakvih problema
a ovo za zatvor, to baš i nije tako
naravno bolje ga je imati, ali nikako ne mogu smatrati da si ušao ilegalno ako ti je u pasošu lupljen njihov pečat na ulazu u zemlju tj izlazi s aerodroma
možeš imati okapanja, ali eto, žena kolega mog muža je izgubila taj odsječak i nije bilo problema
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 17:50   #66
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ako želiš duže ostati u S'pore, možeš taxijem do malezije da ti lupe izlaz ulaz i nema nikakvih problema
Da, istina, ali to se moze napraviti samo jednom - drugi put moras ili izaci avionom ili ici taxijem pa ostati par dana vani, jer te nece opet pustiti u S'pore ako u jednom danu ponovo imas izlaz-ulaz.


Quote:
a ovo za zatvor, to baš i nije tako
naravno bolje ga je imati, ali nikako ne mogu smatrati da si ušao ilegalno ako ti je u pasošu lupljen njihov pečat na ulazu u zemlju tj izlazi s aerodroma
možeš imati okapanja, ali eto, žena kolega mog muža je izgubila taj odsječak i nije bilo problema
Mozda pred koju godinu, no danas to vise i nije tako jednostavno.........dosta su postrozili zakone i pravila, kako za turiste tako i za PRe te one koji apliciraju za drzavljanstvo........
Mozda sam pregrubo rekla da se zavrsi u zatvoru, ali je sigurno dovoljna gnjavaza ako te zadrze preko noci u pritvoru na aerodromu, usput propustis let i imas milion neugodnosti jer te gledaju i tretiraju k'o zadnjeg kriminalca......
(inace, zatvor je odmah pokraj aerodroma, nema niti kilometar razdaljine)

Zadnje uređivanje AndrejaB. : 12.02.2012. at 18:00.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 14:09   #67
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Ja osobno znam samo za jednog koji je otvorio ovdje firmu te poslovao iz Hrvatske, ali mislim da mu je to propalo zbog raznoraznih razloga......no, to ne znaci da nema nitko drugi, samo ja osobno nisam cula za njih......
Aha. U svakom slučaju hvala na odgovoru, kao i na onom oko viza.
blablanick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:21   #68
Hej

Quote:
TeaD kaže: Pogledaj post
Ja sam u Singapuru... ti isto ili?
Pošto si ti u Singapuru, zanima me znaš li možda koga tamo da im treba čuvati djecu preko ljeta?
amh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:42   #69
Quote:
amh kaže: Pogledaj post
Pošto si ti u Singapuru, zanima me znaš li možda koga tamo da im treba čuvati djecu preko ljeta?
Ovdje je sasvim drugi sistem i nacin zivota nego npr.u Engleskoj ili negdje drugdje u Evropi gdje je uobicajeno vidjeti da studenti(ce) cuvaju djecu i slicno na par mjeseci...
U S'poru ima oko 400.000 maidica (sluzavki, kucnih pomocnica, kako-god kome odgovara da ih nazove) i ako bilo kome treba cuvati djecu onda si taj zaposli maidicu, koja (u pravilu, mada i ne mora no to je rijedje) zivi sa njima. Usput, osim cuvanja djece, maidica im kuha, odrzava kucu/stan, sece psa, brine se o svemu vezano za kucu i dom jer je ovdje uobicajeno radno vrijeme od 9-6 i radni ljudi ne stignu puno toga. Mjesecna placa te maidice je od 200-400 SGD, ovisno iz koje zemlje dolazi (nisu isto rangirane filipinke ili npr. indonezanke), a za te novce radi sve gore navedeno, nerijetko i po 12h na dan......sa nase tocke gledista, smijesna placa, gotovo nikakva, no one dolaze iz raznih selendri i njima je to kao da su dobile na lutriji jer time doslovno prehranjuju cijelu svoju mnogobrojnu obitelj doma.
Usput, skoro 90% roditelja svoju malu djecu daju u neki vrtic, 'day care' centar ili nesto slicno u svrhu socijalizacije djece a i zbog toga sto djecu ovdje vec od malih nogu pocinju polako pripremati za skolu - ovdje se u skolu ide sa 6 godina i ocekuje se od djece da znaju citati i pisati, kako na engleskom tako i na kineskom (ako su kinezi), dok preostalih 10% ima svoje roditelje s kojima zivi i koji se brinu o klincima dok su mali (ovdje je obitelj jako vazna i normalno je da netko od odrasle djece preuzme brigu o starim roditeljima s kojima i zivi) da bi ih ipak kasnije upisali u 'predskolu' da nauce pisati i citati prije samog polaska u skolu. To je sto se tice lokalaca.
U expat familijama (tj.evropljani, amerikanci, australci) je ista stvar, odnosno isto vecina njih ima maidicu iako vecina zena ne radi. No tim zenama nije problem briga oko klinaca jer su ionako doma, a ako djecu i daju u neki vrtic onda je to vecinom neki internacionalni koji je u sklopu skole u kojoj ce djeca nastaviti daljnje skolovanje u slucaju da ce obitelj toliko dugo ostati ovdje.

Inace, ovdje je ljeto cijele godine, barem sto se tice temperatura...... Jedino sto bas u ljetnim mjesecima (znaci, 7. i 8.mjesec) vecina expata ide "doma" jer su u vecini intern.skola ljetni praznici pa je grad poluprazan. Ima par skola, kao npr.australska, koja ljeti ima polugodiste jer im je skolski sistem australski pa tako i prate skolske praznike, a kraj sk.godine im je pred Novu Godinu, no takvih nema puno.

Znaci, 'cuvanje djece preko ljeta' ovdje ne prolazi, no ima drugih nacina zaposlenja na kraci rok, no o tome smo vec raspravljali.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 11:13   #70
:)

Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Ovdje je sasvim drugi sistem i nacin zivota nego npr.u Engleskoj ili negdje drugdje u Evropi gdje je uobicajeno vidjeti da studenti(ce) cuvaju djecu i slicno na par mjeseci...
U S'poru ima oko 400.000 maidica (sluzavki, kucnih pomocnica, kako-god kome odgovara da ih nazove) i ako bilo kome treba cuvati djecu onda si taj zaposli maidicu, koja (u pravilu, mada i ne mora no to je rijedje) zivi sa njima. Usput, osim cuvanja djece, maidica im kuha, odrzava kucu/stan, sece psa, brine se o svemu vezano za kucu i dom jer je ovdje uobicajeno radno vrijeme od 9-6 i radni ljudi ne stignu puno toga. Mjesecna placa te maidice je od 200-400 SGD, ovisno iz koje zemlje dolazi (nisu isto rangirane filipinke ili npr. indonezanke), a za te novce radi sve gore navedeno, nerijetko i po 12h na dan......sa nase tocke gledista, smijesna placa, gotovo nikakva, no one dolaze iz raznih selendri i njima je to kao da su dobile na lutriji jer time doslovno prehranjuju cijelu svoju mnogobrojnu obitelj doma.
Usput, skoro 90% roditelja svoju malu djecu daju u neki vrtic, 'day care' centar ili nesto slicno u svrhu socijalizacije djece a i zbog toga sto djecu ovdje vec od malih nogu pocinju polako pripremati za skolu - ovdje se u skolu ide sa 6 godina i ocekuje se od djece da znaju citati i pisati, kako na engleskom tako i na kineskom (ako su kinezi), dok preostalih 10% ima svoje roditelje s kojima zivi i koji se brinu o klincima dok su mali (ovdje je obitelj jako vazna i normalno je da netko od odrasle djece preuzme brigu o starim roditeljima s kojima i zivi) da bi ih ipak kasnije upisali u 'predskolu' da nauce pisati i citati prije samog polaska u skolu. To je sto se tice lokalaca.
U expat familijama (tj.evropljani, amerikanci, australci) je ista stvar, odnosno isto vecina njih ima maidicu iako vecina zena ne radi. No tim zenama nije problem briga oko klinaca jer su ionako doma, a ako djecu i daju u neki vrtic onda je to vecinom neki internacionalni koji je u sklopu skole u kojoj ce djeca nastaviti daljnje skolovanje u slucaju da ce obitelj toliko dugo ostati ovdje.

Inace, ovdje je ljeto cijele godine, barem sto se tice temperatura...... Jedino sto bas u ljetnim mjesecima (znaci, 7. i 8.mjesec) vecina expata ide "doma" jer su u vecini intern.skola ljetni praznici pa je grad poluprazan. Ima par skola, kao npr.australska, koja ljeti ima polugodiste jer im je skolski sistem australski pa tako i prate skolske praznike, a kraj sk.godine im je pred Novu Godinu, no takvih nema puno.

Znaci, 'cuvanje djece preko ljeta' ovdje ne prolazi, no ima drugih nacina zaposlenja na kraci rok, no o tome smo vec raspravljali.
Hvala ti puno na ovako iscrpnom odgovoru ))
amh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 12:03   #71
Pozdrav svima! Tema je odlična. Zanima me mogućnost zaposlenja u Singapuru za mlađe parove (meni je 27 a momku 31). Koliko su traženi ekonomisti sa iskustvom u sektoru osiguranja i banci?
Hvala mnogo unaprijed.

P.S. odlučili smo definitivno otići odavde, pa svaki savjet je dobro došao.
happy plan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 23:24   #72
Quote:
happy plan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Tema je odlična. Zanima me mogućnost zaposlenja u Singapuru za mlađe parove (meni je 27 a momku 31). Koliko su traženi ekonomisti sa iskustvom u sektoru osiguranja i banci?
Hvala mnogo unaprijed.

P.S. odlučili smo definitivno otići odavde, pa svaki savjet je dobro došao.
vidi na www.stjobs.sg
goran97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 22:43   #73
Quote:
happy plan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Tema je odlična. Zanima me mogućnost zaposlenja u Singapuru za mlađe parove (meni je 27 a momku 31). Koliko su traženi ekonomisti sa iskustvom u sektoru osiguranja i banci?
Hvala mnogo unaprijed.

P.S. odlučili smo definitivno otići odavde, pa svaki savjet je dobro došao.
Kao i većina naprednih ekonomija, jaz između siromašnih i bogatih je ogroman. Ako u Singapur ideš na pripremljen teren, znači kao npr. uspješan manager koji je napredovao i dobio ponudu da ode raditi u Singapur u krugu svoje firme, bit će ti odlično.

Ako nisi, već ideš nasljepo, bit će ti očajno. Prvo ćeš vrlo teško dobiti dozvolu za rad, tako reći nikako. A od poslova ti se nudi pranje suđa za 20kn/h. U okolici Singapura ima mnoštvo država gdje ljudi žive u kartonskim kutijama i oni su spremni raditi za siću. Da imaju novca za put prebjegli bi u Hrvatsku, ali nemaju pa se dovuku do Singapura. Imho, Kanada je mnogo bolji izbor (Edmonton).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 14:33   #74
Quote:
happy plan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Tema je odlična. Zanima me mogućnost zaposlenja u Singapuru za mlađe parove (meni je 27 a momku 31). Koliko su traženi ekonomisti sa iskustvom u sektoru osiguranja i banci?
Hvala mnogo unaprijed.

P.S. odlučili smo definitivno otići odavde, pa svaki savjet je dobro došao.
Pozdrav, imas privatnu poruku!
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 15:00   #75
Za sve one koji imaju upite o nekom poslu u S'poru, radnim vizama i ostalim info - jedna JAKO korisna stranica gdje cete naci sve sto bi vas eventualno moglo interesirati:

http://www.singaporeexpats.com/guide...-singapore.htm
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 03:14   #76
Ima li ovdje tko od naših ljudi tko radi za Marina Bay Sands ili Resorts World Sentosa? Imam ponudu za posao od obje firme a odlično plaćaju...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 16:46   #77
Pozdrav,

hvala prvo svima na detaljnim opisima. Zanima me kolike su plaće koje se mogu očekivat u brodograđevnoj industriji u Singapuru za dipl. ing. sa 3 god iskustva.

Pitam jer na dotičnim stranicama raspon ide od do, ocu rec razlike su jako velike. A neki se poslovi nude uz to da se od tebe trazi visinu place. Sad znam recimo koliko je visina koju mogu trazit recimo u Njemackoj ili Hrvatskoj, ali za recimo Singapur pojma nemam.

HVala puno.
__________________
Obalo suncana ti moj si cijeli svijet...
antonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:07   #78
Jos jedna stranica za trazenje posla - HeadHunt http://www.headhunt.com.sg/ .
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 07:28   #79
pozdrav svima
imam jedno pitanje
naime zanim ame u kojem djelu je najbolje traziti hotel na par dana
bitno je da je blizu metro?!
kewinalice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:00   #80
Quote:
kewinalice kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
imam jedno pitanje
naime zanim ame u kojem djelu je najbolje traziti hotel na par dana
bitno je da je blizu metro?!
Vise-manje, svi razvikaniji hoteli su u blizini nekog MRT-a......neznam koji ti je razlog dolaska te koliki ti je budget.
Preporucila bih ti pogedati na Tripadvisor http://www.tripadvisor.com.sg/Hotels...re-Hotels.html . Izlistani su hoteli prema preporukama gostiju (korisnika Tripadvisora), a vidljiva je i cijena nocenja. Kad otvoris na pojedini hotel, onda ti je prikazana i karta gdje se nalazi, kao i gdje je metro stanica te koji su drugi hoteli u okolici.
Inace, i da nisi smjesten u nekom hotelu pored MRT-a, nije nikakav problem sto se tice prijevoza - taxija ima na tisuce, vrlo su jeftini, svi obavezno naplacuju prema taksimetru (cak izdaju i racune) i nema bojazni da ce koji prevariti ili naplatiti vise nego sto treba. Iako ima taxi-stajalista svugdje po gradu, mogu se zaustaviti i na sred ceste, a i iz svakog hotela ce ti ga pozvati sa recepcije.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.