Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2010., 16:45   #61
evo program koji lijepi titl na film i može se gledati na philipsu preko usb-a bez problema

link za uputstvo

ovdje skinuti program

ovdje skinuti vobsub

znači prvo extract virutal dub mod u folder zatim učinite ovo
-Try use latest VSFilter instead. Install it and then copy the VSFilter.dll to the plugins folder under the Virtualdubmod folder and rename it to VSFilter.vdf. Like c:\program files\virtualdubmod\plugins\VSFilter.vdf

i to je to

uživajte

btw. avatar u 1080p izgleda perfektno na novom philipsu(moj je 5405h)
zloglasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 21:21   #62
Quote:
concoponco kaže: Pogledaj post
I sto ce mi to? Mislim u cemu ce mi taj program pomoci!?
Instalirao sam ga ali ne znam njegovu svrhu! I moram priznat da me jos muci zasto se to dogodilo s aviaddxsubs. Mozda je problem u nekim postavkama!

Hvala ti puno
svrha mu je da otvara mkv...pomislio sam da možda imaš s tim problema...dalje ne znam...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 11:46   #63
Quote:
concoponco kaže: Pogledaj post
Poštovai,
hvala na przinskom odgovru kao prvo.
Znam da Ps3 ne cita mkv, u tome nije problem.
Problem je u tome da mi je prije AVIAddXSubs htio raditi tj zaljepiti titlove na mkv+srt filove i naravno automatski ih je prebacivo u divix ili avi format. E to me zanima zasto vise ne radi. Hvala ti puno na pomoci
Probaj sa "Ultra Video Converterom" prilikom konvertiranja automatski lijepi titl na sliku, moci ces bez problema gledat prek PS3.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 04:18   #64
lg lcd tv i (njegov) usb

na lg lcd tv-u preko usb mogu samo gledati slike i audio, ne mogu video ... da li je moguće to kako riješiti ... našao sam ovo http://lgusb.wikispaces.com/

ali kako tu sve velikim slovima pišu da se može pokidati tv, tako da mi se baš ne riskira ipak nije tv cheap da moram novi da kupujem zbog gluposti... ali s druge strane gledao sam šta piše ovdje i izgleda sve jednostavno, samo treba 1 ili 2 opcije pormijeniti, a ostalo se nesmije ništa dirati, jer upravo te druge pormjene mogu pokidati tv

ima tko kakvih isustva s ovime
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 08:27   #65
kako lg nije cheap?

Prtljanje po service meniju je po dafaultu riskantno, ali ako napraviš točno kako piše i ne diraš ništa drugo, ne bi smjelo biti problema...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 09:07   #66
s obzirom da onaj Infinity 8000 HD dođe 350 kn ,a dobiš istu funkcionalnost ,barem mislim da niti TV nema podršku za NTFS i DTS ,a i titlovi su upitni (na 8000 HD navodno rade kak treba) ,to mi djeluje kao sigurnije i pametnije rješenje.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 13:19   #67


nije lcd nego je plasma



lg 42PQ3000

kada odem na info i čitam one upute na tv-u, na slikama prikazanim vidi se između Popis slika i Popis glazbe, da se nalazi i Popis filmova, dok kod mene to nema ... ali isto uz te slike na guide stoji note *Popis filmova je dostupan samo na PQ i PS modelima, a šta je moj ako piše PQ

Edit: evo našao, piše PQ i PS ali modeli 60, pa da, a moj 42, mora biti neka glupost
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!

Zadnje uređivanje MatejScorp13 : 08.06.2010. at 13:24.
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 14:18   #68
Quote:
MatejScorp13 kaže: Pogledaj post


nije lcd nego je plasma



lg 42PQ3000

kada odem na info i čitam one upute na tv-u, na slikama prikazanim vidi se između Popis slika i Popis glazbe, da se nalazi i Popis filmova, dok kod mene to nema ... ali isto uz te slike na guide stoji note *Popis filmova je dostupan samo na PQ i PS modelima, a šta je moj ako piše PQ

Edit: evo našao, piše PQ i PS ali modeli 60, pa da, a moj 42, mora biti neka glupost
inače ti imaš seriju 3000, a filmovi su enejblani na 6000, 42 je dijagonala ekrana.

Možeš pokušati slijedeće, NARAVNO DA SAM SNOSIŠ ODGOVORNOST AKO NEŠTO POĐE PO ZLU, IMHO OVIM POSTUPKOM AKO NE UĐEŠ U SERV.MENI NIKOM NIŠTA:

1. nabavi neki univerzalni daljinski upravljač ( posudi od nekog ili kupi za cca 70kn, ovo sam ja radio ali na LG LCDu koji je naveden na lg usb hack stranici). JA sam koristio neki jeftini Thompson 3205

2. stisni jednom tipku "TV" na daljincu, nakon toga stisni i drži stisnutu tipku "SETUP" dok lampica na daljncu ne počne svijetliti. tada ukucaj kod 0119

3. skupa stisni tipke "setup" i "-/--" i drži dok TV ne uđe u service meni

4. prati upute sa lgusb.wikispaces.com

Ponavljam još jednom, moj LCD (37LH3000) je na popisu na toj web stranici, TVOJA PLAZMA NIJE, NEMOJ MI POSLIJE PLAKATI

BTW MedijaPlejer je savršen.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 15:20   #69
Quote:
Mali_Mirko kaže: Pogledaj post
inače ti imaš seriju 3000, a filmovi su enejblani na 6000, 42 je dijagonala ekrana.

Možeš pokušati slijedeće, NARAVNO DA SAM SNOSIŠ ODGOVORNOST AKO NEŠTO POĐE PO ZLU, IMHO OVIM POSTUPKOM AKO NE UĐEŠ U SERV.MENI NIKOM NIŠTA:

1. nabavi neki univerzalni daljinski upravljač ( posudi od nekog ili kupi za cca 70kn, ovo sam ja radio ali na LG LCDu koji je naveden na lg usb hack stranici). JA sam koristio neki jeftini Thompson 3205

2. stisni jednom tipku "TV" na daljincu, nakon toga stisni i drži stisnutu tipku "SETUP" dok lampica na daljncu ne počne svijetliti. tada ukucaj kod 0119

3. skupa stisni tipke "setup" i "-/--" i drži dok TV ne uđe u service meni

4. prati upute sa lgusb.wikispaces.com

Ponavljam još jednom, moj LCD (37LH3000) je na popisu na toj web stranici, TVOJA PLAZMA NIJE, NEMOJ MI POSLIJE PLAKATI

BTW MedijaPlejer je savršen.
ma neću onda ni pokušavati, samo nije mi bilo jasno kako "toliko" love vrijedi tv a ne može video raditi
mislim da je sigurnije kupiti one uređaje za digitalnu tv pa preko njih gledati video na usb
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 23:00   #70
ne kužim te, PQ3000 je najjeftinija LG plazma, 3500 kn, to nije ništ love, ti bi za to i da masira???...na jeftinim ili osnovnim modelima drugih proizvođača isto ne radi video prek USB-a...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 23:40   #71
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ne kužim te, PQ3000 je najjeftinija LG plazma, 3500 kn, to nije ništ love, ti bi za to i da masira???...na jeftinim ili osnovnim modelima drugih proizvođača isto ne radi video prek USB-a...
blago tebi kad ti je 3500 ništa ajd ako može kupi mi još jednu

znam i ja da neće tv masirati , ali glupavo mi to što ima usb, čita ga bez problema, možeš gledati slike, možeš slušati glazbu, ali video zapise "namjerno" ne vidi
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 00:01   #72
ti očito nisi bio rođen u doba 68 cm sonyja od 1000 DEM-a...

Tv mora imati HARDVERSKi chipset koj će dekodriati Divx/Xvid (mpeg-4 part2) i h.264 (mpeg-4 part10) kompresiju te HARDVERSKI otvarati .avi i .mkv...takav chipset se tipično radi za blu-ray plejere i skuplje je rješenje...tvoj TV vjerojatno ne bi koštao 3500 kn da ima takav chipset...dakle, najvjerojatije ima jeftiniju varijantu koja dekodira samo mpeg-2/mpeg-4 part10 i ne demuxira .AVI ili .mkv u hardveru...ovo ti je možda pre-tehnički ali moraš znati kako stvari rade da bi se s pravom mogao čuditi zakaj nečega nema...osim toga PQ je stari model...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 01:45   #73
da li mi možeš onda ti kao osoba koja više o tome zna od mene preporučiti šta da radim nemoj mi samo reći kupi novi tv

nemam one "jeftinjare" za digitalnu jer mi ne treba, ali sam vidio da one imaju kao taj neki Popis filmova (možda je drugačije napisano ali to je to), samo što koliko je to opet to ... da li su oni chipirani da mogu čitati "sve i svašta" ili su i oni limitirani, ali opet do koje granice, btw. mislim na one digitalne uređaje što su nekih 200-300kn (da ne bi mislio da ciljam na neke od preko 1k )
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 08:48   #74
pokušavam pretpostaviti na što misliš, ali nema veze, ionako jer jedino rješenje, ma koliko nesavršeno bilo, a koje možeš platiti, bi bio uređaj kojeg je F1 gore predložio: DVB-T mpeg-4 receiver Infinity 8000HD...mogao bih ti predložizi i skuplji Vivax 410 za cca 450 kn...ali sve ti to ima ovu ili onu manu (infinity - moraš rezat mkv, nema zvuka iz DTS-a, viviax - nema zvuka iz DTS-a, problem s aspektima, titlovi mali ali pošto imaš 42" ekran, ajde de) ali ove i slične probleme bi imao i da uspiješ aktivirati LG da pleja USB video ...

infinity je najmanje loše rješenje...da i te uopće zanima mkv ili samo divx/xvid, evebtualno Divx/Xvid HD jer za to je odličan...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 11:08   #75
hvala na pomoći, ali evo nekako sam na kraju opet došao na novu ideju a to je kupiti HDMI kabel od 20m i spojiti komp sa tv, i onda može sve i svašta (vidim u chipoteci je on 155kn)

šta kažeš za to ?
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 11:16   #76
Quote:
MatejScorp13 kaže: Pogledaj post
hvala na pomoći, ali evo nekako sam na kraju opet došao na novu ideju a to je kupiti HDMI kabel od 20m i spojiti komp sa tv, i onda može sve i svašta (vidim u chipoteci je on 155kn)

šta kažeš za to ?
Vjerojatno najbolje riješenje.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 19:53   #77
vjerojatno...ako neće gubici i vanjske smetnje bitio preveliki da HDMi chipseti ne uspiju kompenzirati greške...sve ovisi...kupiš probaš...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 20:41   #78
evo cijeli dan se mucim sa slicnim problemom i nasao sam rjesenje

http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

ovaj program je sigurno 5x brzi od gore navedenog i podrzava batch processing.

pozdrav
utna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 10:12   #79
Quote:
utna kaže: Pogledaj post
evo cijeli dan se mucim sa slicnim problemom i nasao sam rjesenje

http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

ovaj program je sigurno 5x brzi od gore navedenog i podrzava batch processing.

pozdrav
brži je jer ne stavlja titlove u sliku nego kao posebni track...a da bi to radilo uređaj mora podržavati Divx Ultra...mnogi ne podržavaju pa, nažalost nije univerzalno rješenje...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 23:04   #80
LG 32LD450 USB Port Hack

Na USB menuu piše da se samo mogu gledati slike i slušati glazba ali ne i da se mogu gledati filmovi, da li je moguće napravit neki hack za to ili ne.
Hvala!

Dino007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.