Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2018., 12:36   #1101
Koliko je to dugo/duže?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 17:48   #1102
Pozdrav! Imam jedno pitanje, nova sam ovdje i ima jako puno postova pa ne zamjerite ako se vec negdje spominjalo ranije.
Naime, prije dva dana smo udomili zlatnog retrivera starog otprilike godinu dana, veterinar nam je rekao da su mu zubi tek narasli svi. Iako nam nije poznato gdje je bio i sta je radio tih prvih godinu dana, nađen je na ulici i nije čipiran. Jako je razigran i umiljat pas. Prije njega smo imali labradora 12 godina i navikli smo da je bio porilicno ziv i glasan pas. Ovaj retriver u puna dva dana ni jednom nije zalajao, znam da su pasmina koja nije bas sklona lajanju, al evo cudno mi je da bas ni jednom nije zalajao. Predpostavljam da to i nije neki problem,ali evo neobicno mi je. Danas smo prvi puta isli u setnju, nije naucen na setnju ocito, ali me je jako zabrinilo cim je krenio vuc neko je vrijeme poslje jako dahtao,pa kao i kasljao ,kao da ce svakog trena povratit ili ispljunit nesto...predpostavljam da je to jer nije naviknut na ogrlicu, pazili smo da nije previse stegnuta...nakon nekog vremena prestane ,pa onda opet krene i tako cijelo vrijeme dok smo setali. Dok je u dvosritu to se ne ponavlja, iako ogrlicu ima stalno oko vrata. Zanima me hoce li to proci sa vremenom, je li to samo zato jer nije navikao na povodac ili je moguce da je to znak neke bolesti/prehlade mozda?
GoranaBla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 18:11   #1103
Svakako uzmi ormu, pa čak i krene natezati neće se gušiti i tako povređivati organe smještene u vratu. Moja je Luna mali pas, ali je vukla k'o mazga, tako da je ogrlicu ubrzo zamijenila orma i nošena je sve do treće godine, iako joj je stalno mrsila dugačku dlaku između prednjih nogu.

Svakako se naoružaj strpljenjem, jer mladi pas koji je već stekao neke navike trebat će možda malo više vremena da usvoji nova pravila.

A što se lajanja tiče, bolje ne izazivaj vraga. Sjećam se da sam s ushićenjem glasno konstatirala kako imamo sreće što Luna ne laje (imala je osam ili deset mjeseci i ni jednom nije zalajala). Valjda je ovu primjedbu doživjela kao čistu provokaciju i od tada je nikako utišati. Ne bito bio problem da joj je lavež proporcionalan veličini. No, ona se glasa kao najveći i najkreštaviji kakadu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 18:16   #1104
Na pitanje je li pas bolestan odgovor ti može dati samo veterinar, ali prema opisu, bit će da je uzrok natezanje na lajni i ogrlica koja ga davi. Zamijeni ogrlicu ormom (oprsnicom) i iskoristi njegovu iznenađenost - uglavnom se začude kad dobiju nešto novo - pa ga počni učiti na hodanje na lajni.

Ne znam gdje živiš i koliko imaš prilike za to, ali svakako ne bi bilo loše proći s njime osnove odgoja i socijalizacije.

Lajanje je individualna stvar: mi smo imali laba koji je prvi put lajnuo nakon tjedan dana što je stigao k nama, a onda smo mjesec dana čekali da zalaje i drugi put. Moje je iskustvo obrnuto od tvojega - upoznala sam više lajavih zlatnih retrivera nego lajavih labradora.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 10:58   #1105
Tako sam i ja sva sretna pričala okolo kako nisam mogla ubosti boljeg psa, čak ne laje ni kad čuje vanka pod prozorom da psi laju. Jel moram uopće pričati da sam imam lajavog krelca? Pravio se fin prvih tjedan dana, sad muku mučim da ga ušutkam.

Gorana ima vremena da se razlaje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 16:03   #1106
Quote:
GoranaBla kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam jedno pitanje, nova sam ovdje i ima jako puno postova pa ne zamjerite ako se vec negdje spominjalo ranije.
Naime, prije dva dana smo udomili zlatnog retrivera starog otprilike godinu dana, veterinar nam je rekao da su mu zubi tek narasli svi. Iako nam nije poznato gdje je bio i sta je radio tih prvih godinu dana, nađen je na ulici i nije čipiran. Jako je razigran i umiljat pas. Prije njega smo imali labradora 12 godina i navikli smo da je bio porilicno ziv i glasan pas. Ovaj retriver u puna dva dana ni jednom nije zalajao, znam da su pasmina koja nije bas sklona lajanju, al evo cudno mi je da bas ni jednom nije zalajao. Predpostavljam da to i nije neki problem,ali evo neobicno mi je. Danas smo prvi puta isli u setnju, nije naucen na setnju ocito, ali me je jako zabrinilo cim je krenio vuc neko je vrijeme poslje jako dahtao,pa kao i kasljao ,kao da ce svakog trena povratit ili ispljunit nesto...predpostavljam da je to jer nije naviknut na ogrlicu, pazili smo da nije previse stegnuta...nakon nekog vremena prestane ,pa onda opet krene i tako cijelo vrijeme dok smo setali. Dok je u dvosritu to se ne ponavlja, iako ogrlicu ima stalno oko vrata. Zanima me hoce li to proci sa vremenom, je li to samo zato jer nije navikao na povodac ili je moguce da je to znak neke bolesti/prehlade mozda?
Moja mama je udomila retrivericu od dvije godine koju su vlasnici jednostavno ostavili u dvorištu i odselili.

Nismo ni mi znali da ona zna lajati i bila je jako plaha i prestrašena. Dvije godine kasnije, itekako zna lajati
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 20:25   #1107
U potrazi sam za uzgajivačnicom zlatnih retrivera..imate li preporuka ili možda gdje mogu pronaći popis uzgajivačnica u Hr?
__________________
"You must never be fearful about what you are doing when it is right." Rosa Parks
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 21:37   #1108
Otvorim stranicu HKS.hr i na naslovnici najava za specijalnu izložbu retrivera. Di ćeš bolje? Osim ako ti je Velika gorica predaleko. Ali ima na stranici i link za prijavljena legla.

Poslano koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2021., 06:51   #1109
Da osvježim malo temu. Nedavno je moja Goldie uginula od starosti možda i bolesti. Sada je tuga i praznina... Volio bih jednog dana uzeti novu retrivericu i da je štene. Ima li tko kakvu pouzdanu info za to da se poklanja kakav pas? Zagreb
JunkieUnited is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2021., 23:20   #1110
Želio bih nabaviti Zlatnog Retrivera.

Van HR nejdem, samo kod nas

Znači, bilo bi dobro da nema kratke noge, radi svoje anatomije tj kilaže. Volio bih da ima više normalniju boju Zlatnih Retrivera, nego samo bijelu recimo...

Ako netko zna dal su kakvi štenci sada aktualni, bio bih zahvalan

Guglao sam ovih dana uzgajivačnice, nema to što ja tražim

Tako da sam temeljito guglao, prije nego što sam postavio ovo pitanje
JunkieUnited is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 18:15   #1111
Zlatni Retriever i lympfom

Pozdrav svima ,nadam se da je forum aktivan.Zanima me dali je netko od vas prosao sa svojim psom faze tumora i slicnih bolesti.Nas Max je 11.5.2022 napunio 7 godina .U osmom mjesecu smo pronasli na vratu dvije kuglice koje su u kratkom roku postale Kugle.Naravno odmah smo reagirali,i dobili dijagnozu,Lympfom . U dva dana smo posjetili dva Veterinara.Poslusali savjete ,prosli kroz sve moguce faze od tuge ,soka,griznje savjesti.Znaci prognoza 2 tjedna bez icega.2-3 mjeseca sa Kortisonom,ili pak dubinska kontrola raspoznavanja pojedinacnih stanica ,sastqvljanje kemoterapije,I PROGNOZA 1 GODINA sa kemo sa naravno upitnim popratnim nuspojavama.Inace sam veliki panicar i sama pomisao na nuspojave me je dodatno obeshrabrila.Nije sve u novcu ,koji igra naravo ulogu veliku ,u pitanju je i vrijeme,odlasci na therapie.Radimo svi u kuci ,nemoguce je sve to izvesti. Jedino sto smo mogli odluciti i biti sigurni je da ne zelimo da se Pati i da ga boli. Dajemo Kortison od 20.8.Ziv je ,napuhan je ,ima proljev cesto , neke dane toliko tesko dise, da pomislim da je kraj ,Ali nekako ide dan za danom.Rutina nije poremecena ,on se raduje hrani stalno ,pije puno i piski jos vise.Gasovi koje ispusta su strasni jer kako nam je receno Kortison radi svoje.Ali mi smo naucili na taj smrad samo da njega ne boli.Previse teksta,ako ima netko savjet ,bila bih zahvalna.Pozdrav
Tajana40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 18:42   #1112
Nemam vlastitog iskustva niti sam veterinar pa prenosim samo ono što sam čula od drugih. Veterinarski faks u Zagrebu primjenjuje terapiju koja se sastoji od nekoliko lijekova, a postoji i mogućnost operacije, što ovisi o detaljima koje procjenjuje veterinar. Možeš se obratiti i Klinici u Postojni, i to što prije. Prognoze uz adekvatno liječenje mogu psu produžiti život do dvije godine.

Ako niste to u mogućnosti financijski podnijeti, a kako i sama kažeš, nije vam se moguće organizirati u vezi s odlaskom na terapije, oprosti mi što ću biti okrutno iskrena, ali onda je najbolje odmah početi razmišljati o uspavljivanju i ne pustiti Maxa da se muči.

Nuspojave su u cijeloj stvari najmanji problem.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 19:35   #1113
Slažem se se Didi. Ne znam kako izgleda kemoterapija kod limfoma za pse, ali nažalost znam kako izgleda kod ljudi jer to često vidim na poslu.
Jako je agresivna i daje se do razine toksičnosti, a nuspojave su teške. Imunitet je jako narušen i mora se uzimati hrpa lijekova jer organizam napadaju virusi, bakterije, gljivice...
Kako god odlučite, držite se.
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2022., 08:44   #1114
Hvala Didi, Hvala skyfall na odgovoru i podrsci. Nazalost nakon sto smo dobili dijagnozu nismo imali neka prevelika ocekivanja ,pogotovo kad smo saznali da je Produzetak sa kemoterapijom Eventualno do dvije godine ,ubrzo smo odlucili da cemo samo sa korzizonom pokusati. Naravno svaki dan su nas obuzimale Razne emocije , jer kad smo isli kod Spezialiste ,on te dovede do ze mjere da neznas kako se zoves ,i za njega je jedina opcija NE uzimanja KEMO je financiska nemogucnost ili npr.mali stan sa malim bebama i trudnicama . I onda te pocne proganjati savjest kako za sve ima novca bice i za to.Ali kao sto sam napomenila poznavajuci sebe i svoje ukucane , nismo sa osjecajima cvrsto na nogama i ove nuspojave sa kortizonom jako emotivno prozovljavamo ,tako da ne zelim vise nit pomisliti kakko bi bilo sa kemo.Uglavnom odlucili smo da idemo iz dana u dan ,dok god ne pocne pokazivati nesta novo. Dok god skakuce kad mu se jelo donese ja nemam sta misliti .kad to nebude slucaj onda cemo smisliti kad , Ali boli me srce jer mislim da on osjeti koliko se brinem i ne zeli pokazati da mu je tesko. Veterninar kaze da se ne brinem da ce itekako pokazati ... a ja samo strahujem dali ce se ugusiti ili kalo ce to zavrsiti .Hvala na podrsci .
Tajana40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.