Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2019., 14:10   #1
Izrada kuhinja (vol. 4)

Link na temu "Izrada kuhinja (vol. 3)": www.forum.hr/showthread.php?t=818153



Pustimo sad zidić.. treba mi savjet za elemente. Ubacila sam sve u Ikein planer i razlika sa vodoravnim i običnim zidnim elementima je u cca 2000 kn, što i nije puno (jer kupujem na rate pa se to neće ni osjetiti toliko).

Mislim da mi elementi neće biti skroz do plafona, imat ću jedan visoki za frižider i to sam mislila da bude 228, a ovi ostali gornji 80 cm. Ili da ipak uzmem 100? Bas sam neodlučna.

I htjela sam ubaciti neku običnu policu da nisu sve elementi, ali ne nalazim baš nešto takvo. Nešto kao obična daska.
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 14:25   #2
Quote:
kokos_2 kaže: Pogledaj post
Pustimo sad zidić.. treba mi savjet za elemente. Ubacila sam sve u Ikein planer i razlika sa vodoravnim i običnim zidnim elementima je u cca 2000 kn, što i nije puno (jer kupujem na rate pa se to neće ni osjetiti toliko).

Mislim da mi elementi neće biti skroz do plafona, imat ću jedan visoki za frižider i to sam mislila da bude 228, a ovi ostali gornji 80 cm. Ili da ipak uzmem 100? Bas sam neodlučna.

I htjela sam ubaciti neku običnu policu da nisu sve elementi, ali ne nalazim baš nešto takvo. Nešto kao obična daska.
Ako imaš ostavu po meni su i ok ovi od 80 vodoravni. Moguće da u ikea planeru za kuhinje nemaš police koje možeš dodatni neovisno o kuhinjskom asortimanu. Šteta sa nisi uzela u Ikei nekog da ti pomogne oko planiranja. Evo polica. Možda možes neku dodati ispod zidnih elemenata, za začine i slično..

https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/c...ng_room/10398/
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 14:34   #3
kokos_2, imas i ovu policu:
https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40279731/
Ja sam si ju ubacila u ikein planer, imas ju u ponudi.
Koliko ti je visok prostor? Ja sam stavila gornje ormarice 80 na prostor od 250, i onda ono malo sto ostane prostora ce se zatvoriti blendom - uzmi u obzir da ce mi gornji ormarici biti na vecoj visini od radne plohe nego sto je uobicajeno, pa ako ne zelis ormarice do stropa, mislim da ti je 80 ok.
ibis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 15:04   #4
Izrada kuhinja (vol. 4)

Visina je 260 cm. Da, onda ću uzeti 80 cm. Btw.,imam I ostavu pa imam mjesta dovoljno.

Još ću samo vidjeti hoću li vodoravne ili one obične zidne elemente.

Imam dogovoreno planiranje u subotu u 16h ali mislim da ću otkazati. Ne odgovara mi nikako jer imam dostavu koju sam organizirala prije tog planiranja, pa ću planiranje morat otkazati.
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 15:09   #5
Quote:
kokos_2 kaže: Pogledaj post
Visina je 260 cm. Da, onda ću uzeti 80 cm. Btw.,imam I ostavu pa imam mjesta dovoljno.

Još ću samo vidjeti hoću li vodoravne ili one obične zidne elemente.

Imam dogovoreno planiranje u subotu u 16h ali mislim da ću otkazati. Ne odgovara mi nikako jer imam dostavu koju sam organizirala prije tog planiranja, pa ću planiranje morat otkazati.
Hrabra si, ja sama ne bih ni slučajno. Prepustila bih to nekom stručnijem od sebe, jer znam i sama koliko tog sam bila krivo 'gledala' pa mi je sestra otvorila oči..
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 15:25   #6
Quote:
kokos_2 kaže: Pogledaj post
Visina je 260 cm. Da, onda ću uzeti 80 cm. Btw.,imam I ostavu pa imam mjesta dovoljno.

Još ću samo vidjeti hoću li vodoravne ili one obične zidne elemente.

Imam dogovoreno planiranje u subotu u 16h ali mislim da ću otkazati. Ne odgovara mi nikako jer imam dostavu koju sam organizirala prije tog planiranja, pa ću planiranje morat otkazati.
Da, 80 ti je ok onda, ako zelis da ti ostane prostora iznad ormarica. Provjeri si samo na koju ćeš ih visinu postaviti.

Ako ikako mozes, ipak odi (ili posalji muza?) na planiranje - ja sam sama u planeru sve crtala i nisam znala tj. zaboravila sam dodati neke bitne stvari, na što su mi na planiranju ukazali. Također, reći će ti ako nešto nije baš izvedivo i sugerirati kako da možda bolje/smislenije nešto izvedeš. Svakako je korisno ako već imaš dogovoren termin i ako ćeš definitivno kod njih uzeti kuhinju.
ibis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 17:54   #7
Thanks, ipak ćemo probat dostavu pomaknut za subotu navečer, a otići na to planiranje posto smo već dogovorili. A i biti ću valjda sigurnija nego da sama kupujem. Hvala vam
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 18:04   #8
Talking

Quote:
kokos_2 kaže: Pogledaj post
Thanks, ipak ćemo probat dostavu pomaknut za subotu navečer, a otići na to planiranje posto smo već dogovorili. A i biti ću valjda sigurnija nego da sama kupujem. Hvala vam
To ti je najbolje. Sigurno mozes pomaknut par sati dostavu, oni su kuhinja stotine planirali i sigurno znaju bolje a steta da fulas, ipak ces koristit kuhinju narednih x godina.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 18:08   #9
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
To ti je najbolje. Sigurno mozes pomaknut par sati dostavu, oni su kuhinja stotine planirali i sigurno znaju bolje a steta da fulas, ipak ces koristit kuhinju narednih x godina.
Imas pravo. Nadam se da će sljedeći tjedan kuhinja biti gotova pa stavim fotku. Sad idem u potragu za aparatima
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 20:51   #10
ponovno ja, s novim idejama i pitanjima pa Vas molim za sugestiju.

stara verzija koju ste komentirali i sugerirali micanje gornjih elemenata iznad prozora: https://imgur.com/wCKBlbI.jpg
nova verzija u kojoj smo maknuli špajzu, ali i dalje ne znam što napraviti sa gornjim elementima: https://imgur.com/7CbJVw4.png

drugo pitanje je kako riješiti kut, a da bude funkcionalan? ne želimo da se napa vidi, odnosno najoptimalnije rješenje je da bude izvlačna, sakrivena u gornjem elementu.

dimenzije: zid na kojem je prozor je 450cm, a lijevi zida na kojem su visoki elementi je 350cm.
mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 12:07   #11
Još fali led traka
Više od mjesec dana sam ceka šta staklara šta tiskaru
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2019., 18:59   #12
kokos, jesi isla na planiranje kuhinje?
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2019., 06:07   #13
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
kokos, jesi isla na planiranje kuhinje?

Jesam, jesam. I dobro da sam isla, jer su me uputili na neke sitnice koje sama nebi skuzila.
Kupila sam kuhinju, uzela sam na kraju bijelu Voxtorp,jer mi se njihova bež cinila pretamna.

Sve su imali na skladištu, osim radne ploce. Ona bi trebala navodno sutra doci, pa cu vidjet s majstorom kad mi bude dosao montirati.
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2019., 07:11   #14
Android-split koliko lufta imas oko frizidera?
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2019., 07:56   #15
Manje nego bi trebalo. Po papirima bi trebalo vise. Desno 5cm, gore 10cm, leđa 5cm.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2019., 09:02   #16
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Manje nego bi trebalo. Po papirima bi trebalo vise. Desno 5cm, gore 10cm, leđa 5cm.
Za staklo moram priznati da se lijepo uklopilo. Šteta radi dimenzija hladnjaka, inače bi mi bilo lijepo baš.

kokos, imaš li sliku, super da si išla. I ja sam jučer bila u ikee, samo bacila pogled na Voxtorp, i meni je bolja bijela jer je bež nekako tamna sivkasta.. kakve si na kraju gornje elemente uzela?
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2019., 09:54   #17
Meni je žao da ikea nema više fronti u bojama. Imaju bijele i bež fronte u 500 varijanti: skupe, jeftine, mat, sjajne, nešto sitno izbora uzorka drva i to je to.
Isto kao i besta ili pax ormari. Nikad nemaju u ponudi više boja odjednom nego su jednom plavkaste nijanse pa za par godina više nema plave, sve je žuto...
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2019., 13:23   #18
Budem vam slikicu stavila za par dana cim mi majstor montira.

Koliko se inace preporuča lifta od frizidera do zida? Ja sam tu full naknap. 1-2 centimetar, ali me jucer na planira nju zena uvjerava da ce to biti ok i da u tom slucaju slučaju mi jedino i Voxtorp dolazi u obzir, jer nema ruckica.

Inace, htjela sam boju bijele kave, njihova bež boja je stvarno pretamna pa sam zato uzela bijelu. Jedva cekam da bude gotovo sve
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2019., 16:16   #19
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Meni je žao da ikea nema više fronti u bojama. Imaju bijele i bež fronte u 500 varijanti: skupe, jeftine, mat, sjajne, nešto sitno izbora uzorka drva i to je to.
Isto kao i besta ili pax ormari. Nikad nemaju u ponudi više boja odjednom nego su jednom plavkaste nijanse pa za par godina više nema plave, sve je žuto...
zato je i cijena takva, sa jos 10ak boja/dekora u ponudi cijena bi bila 2x veca
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2019., 16:36   #20
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Manje nego bi trebalo. Po papirima bi trebalo vise. Desno 5cm, gore 10cm, leđa 5cm.
Hvala ti, nama ostaje 4 do zida, gore 6 cm, ledja isto 5 cm...hm, valjda bude ok.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.