Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2011., 08:51   #21
Stvarno zanimljivo. Fotke imaju ono nešto što mi ne da da prestanem buljit u njih, a nakon nekog vremena počnem rotirat glavu po X osi nebi li moj jutarnji utrnuli mozak možda izračunao što to ustvari je... Dok nisam završio jutarnju kavu, bio sam uvjeren da si fotkao tepihe! Al to sam samo ja
Svaka čast! Samo nastavi!
Oklagius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 08:53   #22
da sam vidla samo jednu bila bi mi onak, ali ovak u kompletu su mi baš super
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:10   #23
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
osim toga, zasto ne bi bilo umjetnicke vrijednosti u tome? ja bi to bez problema objesio na zid...
"biti umjetnik je velika privilegija života, no tu privilegiju treba zaslužiti" reče Stanislavski i bijaše u pravu.

ljudi vješaju na zid svašta i to je u redu. Njihov zid njihov odabir. Ovdje će sigurno naći puno istomišljenika no vremenom će mu vjerojatno dosaditi slikanje kantuna zgrada jer će shvatiti da to ne vodi ničemu. Ne govorim ovdje o zaradi već općenito o fotografiji kao takvoj.

@LPAA
Kada se već isfurava na umjetničko onda ti kantuni moraju imati neki cilj, neku priču samih sebe. Ako je nema gledatelj će njegovu izložbu samo onako ovlaš preći i to je to. Kada gledaš izložbe slika svaki slikar ima svoju priču.... bio to Pulitika, Dulčić, Masle, Picasso ili samo Julije Knifer sa svojim meandrima koji su pravi "minimalizam" koji se ovdje proklamira.

ali ti meandri imaju pravila i priču. imaju svoj slijed, nastanak, eskalaciju, pravilnost.... jednom riječju imaju sistem. Bez sistema nema umjetnosti. Sve ima svoj slijed i životni proces i on se mora vidjeti na djelima.

Ja u ovome priče i tog slijeda ne vidim. Tko vidi neka se i dalje divi. Podržavam to što radiš ali ne mogu to cijeniti kao umjetnost i nešto vrijedno, već samo kao obično škljocanje bez plana. Sorry na izravnosti. tehnički su fotke vrlo fino napravljene ali to je sve.

Shvaćaš li sad zašto?

P.S.
netko je spomenuo potezanje uporabne vrijednosti u mediju kao što je fotka. Svi koju gledaju njegove fotke ih istovremeno i koriste. i ako koristim nešto što na kraju gledanja ne razumijem znači da sam izgubio vrijeme na gledanje jer iza toga nije ostala nikakva priča. Znači uporabnost je bila 0. Nisam ništa shvatio, nije ništa ispričano i znači da sam bezveze gledao. To je kao da gledaš dnevnik a unutar svake reportaže ubačene sekvence iz 10 drugih reportaža. Sve je tu ali ništa ne razumiješ što urednik želi prikazati u dnevniku..... već priča ostaje u zraku i ostaje meni da slažem segmente kako znam.


Dobar pokušaj no neuspješno.


P.S.S.
tražio si komentar pa ga ja dajem. znam da su ovdje mnogi naučili samo na tapšanje po ramenu al.....

Zadnje uređivanje zbunj9 : 30.08.2011. at 09:23.
zbunj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:29   #24
kada bi recimo napravio ovakvu seriju pročelja u stilu: "od baroka do avangarde" onda bi me jako zaintrigiralo, vjeruj, jer bi imao priču. Pokušaj!
zbunj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:22   #25
Quote:
zbunj9 kaže: Pogledaj post
"biti umjetnik je velika privilegija života, no tu privilegiju treba zaslužiti" reče Stanislavski i bijaše u pravu.

ljudi vješaju na zid svašta i to je u redu. Njihov zid njihov odabir. Ovdje će sigurno naći puno istomišljenika no vremenom će mu vjerojatno dosaditi slikanje kantuna zgrada jer će shvatiti da to ne vodi ničemu. Ne govorim ovdje o zaradi već općenito o fotografiji kao takvoj.

@LPAA
Kada se već isfurava na umjetničko onda ti kantuni moraju imati neki cilj, neku priču samih sebe. Ako je nema gledatelj će njegovu izložbu samo onako ovlaš preći i to je to. Kada gledaš izložbe slika svaki slikar ima svoju priču.... bio to Pulitika, Dulčić, Masle, Picasso ili samo Julije Knifer sa svojim meandrima koji su pravi "minimalizam" koji se ovdje proklamira.

ali ti meandri imaju pravila i priču. imaju svoj slijed, nastanak, eskalaciju, pravilnost.... jednom riječju imaju sistem. Bez sistema nema umjetnosti. Sve ima svoj slijed i životni proces i on se mora vidjeti na djelima.

Ja u ovome priče i tog slijeda ne vidim. Tko vidi neka se i dalje divi. Podržavam to što radiš ali ne mogu to cijeniti kao umjetnost i nešto vrijedno, već samo kao obično škljocanje bez plana. Sorry na izravnosti. tehnički su fotke vrlo fino napravljene ali to je sve.

Shvaćaš li sad zašto?
Da ne bi bilo samo tapšanje po ramenu, ja ću objasniti kako ja vidim njegove fotke.
Al da se prije toga vratimo Kniferu i njegovim meandrima. Ja ne vidim priču. Čak ni slijed, nastanak niti eskalaciju. Samo pravilnost... Čekaj, pa on je vizualizirao zvukove, ritmove... a-ha, znači, ja moram imati neko predznanje prije nego idem gledati njegove radove...
Jesi li ikad igrao neku igricu na kompjuteru? Jel znaš kako su stvorene vizualizacije tih igrica? Pomoću milijardi trokuta različitih veličina se naše oko vara da vidi ono čega nema tako da umjesto hrpe trokuta vidimo naselja, ljude, oružja, planine i sl. Sjećamo li se filma Matrix i njegovog lažnog svijeta? I dok u Djerfijevim fotkama ti vidiš samo kantune zgrada u kojima provodimo velik dio svog života, ja vidim dekompoziciju tog ljudskog života na najjednostavnije geometrijske oblike - linije, trokute i četverokute. Boje i sjene imaju svrhu još jače naglasiti te geometrijske oblike.
I na kraju odgledane serije fotki, dođe mi da se zapitam nije li naš život samo beskonačno naganjanje vektora po kružnici...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:29   #26
@zbunj9: Razumijem tvoj stav i djelomicno se slazem s istim jer prica iza fotki jest ono sto daje smjernicu pri njihovom promatranju i sto ih stavlja pod zajednicki nazivnik. Misljenja sam da u mojem slucaju sistem postoji,iako cu o njemu sigurnije moci govoriti tek kada ufotkam jos jedno 20ak kvalitetnijih fotki ovog tipa i kada samim time budem mogao stvoriti bolju sistematizaciju. Moram jos jednom naglasiti,meni nije cilj da svojim fotografijama tjeram osobu na trazenje veceg i dubljeg znacenja, vec jednostavno zelim drugima pokazati prisustvo dinamicnosti u svakodnevnim motivima odnosno tamo gdje ju vecina inace mozda ne bi trazila.

Nadalje,mislim da je s tvoje strane malo prenaglo tvrditi kako se radi o "isfuravanju". Kada to kazes,moze se steci dojam kako ja namjerno forsiram motive koje fotkam,sto nikako nije slucaj. Netko se pronasao u ovome ili onome,a kod mene je u pitanju prikazano.

Ipak,moram priznati kako cu drage volje prihvatiti kritiku u vezi nedostatka "vidljivije" price i nastojat cu poraditi na tome da i taj element ukljucim,kako bih samim time drugima olaksao gledanje mojih fotki.

Ja ti se ovim putem zahvaljujem na vremenu i komentarima.
the LPAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:51   #27
Quote:
zbunj9 kaže: Pogledaj post
"biti umjetnik je velika privilegija života, no tu privilegiju treba zaslužiti" reče Stanislavski i bijaše u pravu.
Ne znam odkud si uvukao umjetnost u ovu priču, i čemu usporedba s Picassom.
Čovjek je amater, fotka sebi za gušt, našao motiv na kojem vježba kompoziciju, forme, linije, boje...
Djeca u osnovnoj školi prvo uče zbrajati, nalaze zadovoljstvo u činjenici da ako ima 2 pikule i kupi još 3 imat će 5. Ne pune im glavu da će jednog dana učiti tenzorski račun, nužan za dokazivanje teorije relativnosti. Malo si polupao lončiće.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:14   #28
Quote:
zbunj9 kaže: Pogledaj post

@LPAA
Kada se već isfurava na umjetničko onda ti kantuni moraju imati neki cilj, neku priču samih sebe. Ako je nema gledatelj će njegovu izložbu samo onako ovlaš preći i to je to. Kada gledaš izložbe slika svaki slikar ima svoju priču.... bio to Pulitika, Dulčić, Masle, Picasso ili samo Julije Knifer sa svojim meandrima koji su pravi "minimalizam" koji se ovdje proklamira.
basically, razlika izmedu njegovih fotki i slika Mondriana, Matissea, Malevicha ili Pollocka, je u tome sto ispod njegovih nema tri paragrafa o razmatranju svijeta kroz prizmu moderne realnosti skrivene u veo post-modernistickog pogleda na drustvo kao takvo...
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:55   #29
...previše filozofije
LPAA radi eye-candy - fotke koje ti pritiskaju gumbiće za vizualnu ugodu u mozgu
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 16:12   #30
Quote:
the LPAA kaže: Pogledaj post
@zbunj9: Razumijem tvoj stav i djelomicno se slazem s istim jer prica iza fotki jest ono sto daje smjernicu pri njihovom promatranju i sto ih stavlja pod zajednicki nazivnik. Misljenja sam da u mojem slucaju sistem postoji,iako cu o njemu sigurnije moci govoriti tek kada ufotkam jos jedno 20ak kvalitetnijih fotki ovog tipa i kada samim time budem mogao stvoriti bolju sistematizaciju. Moram jos jednom naglasiti,meni nije cilj da svojim fotografijama tjeram osobu na trazenje veceg i dubljeg znacenja, vec jednostavno zelim drugima pokazati prisustvo dinamicnosti u svakodnevnim motivima odnosno tamo gdje ju vecina inace mozda ne bi trazila.

Nadalje,mislim da je s tvoje strane malo prenaglo tvrditi kako se radi o "isfuravanju". Kada to kazes,moze se steci dojam kako ja namjerno forsiram motive koje fotkam,sto nikako nije slucaj. Netko se pronasao u ovome ili onome,a kod mene je u pitanju prikazano.

Ipak,moram priznati kako cu drage volje prihvatiti kritiku u vezi nedostatka "vidljivije" price i nastojat cu poraditi na tome da i taj element ukljucim,kako bih samim time drugima olaksao gledanje mojih fotki.

Ja ti se ovim putem zahvaljujem na vremenu i komentarima.
nemas potrebe objasnjavati zakaj ovo fotkas...pital si za komentare, dobil si ih i koliko vidim za sad je samo jedan negativan.
i kaj sad? pa ne fotkas zbog nas, nego radi sebe...

osobno su mi fotke vizuelno vrlo zanimljive, a vjerujem da negdje imas fotke ljudi, cvijeca, zalazaka sunca i ostalih "kliseja"

__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 16:26   #31
Kako god, ove slike imaju zanimljivo djelovanje na mozak (barem moj). Prvi tren pomislim da gledam kolaž, onda primjetim teksturu i na kraju skužim da gledam neku građevinu. Tako mi trofazno djeluje skoro svaka iz galerije.
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 17:35   #32
Meni je to lijepo, posebno i vrlo kreativno, za razliku od cvijeća, mačaka, zalazaka sunca i raznih modeluša kojima je samo jedno oko u fokusu

Jednom ću valjda imati jednu od tih fotki na zidu
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 18:18   #33
@MK: Ako stvarno imaš želju staviti nešto od toga na zid, slobodno reci i ja ti sendam originalni TIFF

@điđiđi: fin opis redoslijeda gledanja i doživljanja ^^

@šatro gospon: ma, sve mi je jasno. ali, opet, ne bi bilo u redu s moje strane da makar djelomično ne pojasnim svoj pristup fotografiji. Ne brini, da sam se "hvatao" za tuđe komentare, posebice komentare ranijih fotki odnosno pokušaja, davnih dana bih se ostavio fotografije. Osim toga, zbunj9 je djelomično u pravu.

@Francesca: u potpunosti se slažem s takvim komentarom i, vjeruj mi, u većini slučajeva, ako primjerice na nekoj stranici gdje mogu u par dana postati samo jednu fotku, ljudi obično više negativno reagiraju nego pozitivno. Ali, kada vide fotke u kompletu, onda je reakcija više pozitivna nego negativna jer tada imaju širu sliku o mome pristupu.

Hvala na komentarima, ljudi. Zaista, drago mi je da su vam sjele fotke.
the LPAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 18:24   #34
A ne, ne, to bude se kupilo na izložbi jednog dana Mislim da nema sobe u koju te fotke ne bi pasale.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 18:37   #35
Pošteno.

S obzirom da je izložba u planu, imat ćeš popust

Osim toga, ja također jedva čekam da si uredim neki vlastiti prostor (naravno, u što jednostavnijem stilu) pa da okačim neke od fotki po zidovima.

Što se tiče samo izložbe, prije više od pola godine prijatelju (Kruni Debencu) sam predložio da napravimo zajedničku izložbu pod nazivom "Crno bijeli minimalizam u boji", pri čemu bi on predstavio samo crno-bijele, a ja fotke u boji. Ovako ovlaš i unaprijed gledano, čini mi se kao odlična ideja, posebice zbog toga što dotična osoba i ja imamo vrlo sličan ukus u fotografiji. Ako te zanima o čemu se točno radi, pogledaj njegov fotoesej:

http://www.fotogard.com/kruno-debenc-dinamika-boja

Ne samo da se izvrsno nadopunjujemo u stilu, već odgovorno tvrdim da bi izložba, ako ništa drugo, bila i više nego zanimljiva, posebice iz razloga jer se izložbe toga tipa i tematike kod nas vrlo, vrlo rijetko mogu vidjeti.

Ako imaš vremena, slobodno podijeli svoje mišljenje o tome prijedlogu (tuđa mišljenja i eventualni prijedlozi su također dobrodošli).
the LPAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 18:42   #36
Jako lijepo Volim apstrakcije, geometriju i visoki kontrast. Imam i ja par sličnih fotki - za izložbu nisu, ali jednog dana će mi na zidove, makar i u špajzi

Kad bude izložba, obavezno sam tamo
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 18:47   #37
E, to mi je drago za čuti! A ja ću drage volje proslijediti pozivnice

Samo polako jer još ima par stvari koje moram srediti na fotkama. Ali bit će, bit će!
the LPAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 18:49   #38
kul stil, super fotke....!
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 16:28   #39
Eto, kaže dile da svi koji fotkaju minimalizam (+ apstrakcije, arhitektura i slično) ili imaju par fotki toga tipa, da iste počnu keljati vamo. Eto, da otvorim sezonu minimalizma, ponovit ću se s fotkama iz "Đira po gradu"






Svaki upit, komentar i/ili kritika su dobrodošli
the LPAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 17:15   #40
Lpa, jer se to meni čini ili su zaboravili stavit šarafić u krajnju lijevu donju tamno sivu.Ta ima samo jedan šarafić
bluelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.