Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2011., 23:49   #81
Quote:
Sorei kaže: Pogledaj post
enneagram mi je 4 i 9.

ljubav? ovisi koja ljubav?
ona tzv. erotska, heh, ovisi i to o godinama života valjda.
nekad sam je idealizirala, živjela iluzije i bila relativno zadovoljna dok mi se iluzije nisu razbile o glavu.
odavno znam da nije dobro da se vezujem uz ikoga.
a kako ti stojiš ? s ljubavlju.
sad sam u svježoj vezi ....i ide,iskreno ni ja se ne volim vezat za ljude,valjda zato što sam i uvijek sama...al zašto ne probat
butterfly666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 01:02   #82
Upravo gledam jednu kritiku na film i čula sam genijalnu rečenicu... "Normal people are just the people you don't know very well"
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 01:04   #83
Quote:
animus tera kaže: Pogledaj post
Sad si me podsjetila na nešto.Znam da sam uvijek govorila kako su ljudi koji se nemaju čega sjećati siromašni.a oni koji se imaju čega sjećati veoma bogati.Pretpostavljam da sam mislila na lijepo sjećanje.
I sjetila sam se da obožavam more.Hvala ti mnogo.
opa, vidim da imaš odličnu intuiciju, (o)sjetila si miris mora pod mojim prozorom .

baš me obradovala vijest da si se sjetila sina . čestitam, sretno vam.
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 00:57   #84
Quote:
Sorei kaže: Pogledaj post
opa, vidim da imaš odličnu intuiciju, (o)sjetila si miris mora pod mojim prozorom .

baš me obradovala vijest da si se sjetila sina . čestitam, sretno vam.
Ponekad me ubi moja intuicija.
A more,more mi svaki put daje snagu za život.Kada bi pitala moje prijatelje šta ja najviše volim,svi bi uzviknuli MORE.
Znaš kako se more i ja ljubimo.Jednom je jedan stari čiko dok sam izlazila iz vode rekao da odavno nije tako uživao kao tad gledajući kako se more i ja volimo.
I moj sin obožava more.Često ima običaj reći da je ljubav prema moru nasljedio od mene.Hvala ti od srca.Posjetila sam ovu temu jer sam osjećala da si mi nešto poručila.Ovog malog ću diskvalifikovati,a ovog ubacujem u igru i neka te čuva.
animus tera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 02:19   #85
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Upravo gledam jednu kritiku na film i čula sam genijalnu rečenicu... "Normal people are just the people you don't know very well"

Kad spominješ film,prije izvjesnog vremena sam ponovo gledala film "Obalska straža"sa Kevinom Costnerom, vjerovatno si gledala.
Obuka vojnika za spašavanje marinaca.Tip ga u filmu pita koliko je ljudi spasio,a on kaže 20 nisam i stalno ih sanjam.
animus tera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 23:10   #86
Odlična tema.

Ima nas puno, koji se težko uklapamo u društvo.

Ali koliko znam sebe, tako sam sam odlučio iz više razloga.

Ne da mi se družit i pričat sa svakim, 99% nema šta pametno reč i njihovi stavi me odbijaju.

Ali ima nekoliko pozitvnih stvari i kod nas "čudaka"

Vrlo smo familijarno orientirani, dobri smo prijatelji onima koji su i nama lojalni, razgledani smo, imamo visoke etičko moralne standarde, ljudi nas na neki čudan način poštuju jer vide, da se ne ulizujemo šefovima i imamo svoj ponos i stav.

Nismo mi slabi, i noču spavamo ko bebe.

Ljep pozdrav svim koji se ne uklapaju, bilo kuda ima nas svuda.

Dotor
Dotor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 20:15   #87
"..U pravu si, Vuče, po tisuću puta si u pravu, pa ipak moraš propasti. Tvoji zahtjevi su odviše visoki, tvoja glad prevelika za ovaj jednostavni i nemarni svijet, zadovoljan tako sitnim stvarima, koji te odbacuje od sebe jer ti za njega imaš jednu suvišnu dimenziju. Tko danas hoće živjeti i uživati u tome ne smije biti kao što smo ja i ti. Tko umjesto ciguljanja traži glazbu, umjesto razonode radost, umjesto novca dušu, tko umjesto spekuliranja traži istinski rad, a umjesto igre istinsku strast, tome ovaj ljepuškasti svijet ne može biti domovina..." (H.Hesse, Stepski vuk)

....ako se ni uz Vuka (ta pogledaj ga...) ne uspiješ uklopiti među razne druge stepske životinje (a istovremeno sačuvati vlastitu autentičnost), i još bitnije, ne naučiš smijati se "prokletoj radio-glazbi života" , preostaje ti samo psihoterapija
__________________
...the sands of time were falling...
malisuncokret is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 15:40   #88
Quote:
malisuncokret kaže: Pogledaj post
"..U pravu si, Vuče, po tisuću puta si u pravu, pa ipak moraš propasti. Tvoji zahtjevi su odviše visoki, tvoja glad prevelika za ovaj jednostavni i nemarni svijet, zadovoljan tako sitnim stvarima, koji te odbacuje od sebe jer ti za njega imaš jednu suvišnu dimenziju. Tko danas hoće živjeti i uživati u tome ne smije biti kao što smo ja i ti. Tko umjesto ciguljanja traži glazbu, umjesto razonode radost, umjesto novca dušu, tko umjesto spekuliranja traži istinski rad, a umjesto igre istinsku strast, tome ovaj ljepuškasti svijet ne može biti domovina..." (H.Hesse, Stepski vuk)
Ajme...
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 21:21   #89
Da li u ovu grupu ljudi spadaju i osobe koje em se osjećaju usamljeno, em svaki puta kada misle da su se uklopile nekuda imaju osjećaj da ih nitko ne sluša, da jednostavno nisu zanimljive. Odavno sam shvatila da mnogima nisam interesantna, upadaju mi u pola rečenice i mijenjaju temu kao sasvim normalno, povlačim se, niti se više ne trudim nastaviti ono što sam pričala. Jedna meni vrlo draga osoba rekla mi je da "budimo realni baš i nisi neka osoba za društvo". Uvijek sam bila vuk samotnjak, ali nisam mislila da sam osoba koja baš uopće nije interesantna. Dobro imam tri osobe s kojima se baš volim družiti i nikada nešto takvo nisam doživjela od njih, ta prijateljstva traju još iz doba moje osnovne škole. Moram priznati da se nekada nije lako nositi s takvim obilježjem, zato sam i prestala tražiti prijatelje i sada mi se dogodilo da me ta samoća polako ždere. Da nema Foruma odavno bih prošvikala.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 12:56   #90
vještice, sigurna sam da imaju pravo. i nisi baš neka osoba za društvo. NJIHOVO....
prihvati to i preboli.....
očito je da nemate mnogo toga zajedničkoga ti i ovi koji ti takve stvari govore.nije tragedija. da ne spominjem da takve rečenice u pravilu koriste ljudi koji liječe neke svoje vlastite komplekse. u svakom slučaju, ograničene su to duše. možeš ih držati u svome životu u nekoj pričuvi ako su ti zbog nečeg dragi ...to je opet znak tvoje NEograničenosti....
i tvoj je odabir koliko ćeš tolerirati njihovo kokodakanje i kako ćeš ga interpretitati.

da, ubrajaš se među vukove. ima puno vrsta vukova, tih prekrasnih, posebnih životinja....
ti se osjećaš usamljeno i voljela bi ponekad društvo drugih vukova.
sad ću reći nešto u suprotnosti s rečenicom nekoliko redaka iznad: mislim da nema što vuk tražiti među kokošima...jedino ako si naročito spretna u nanošenju perja.... meni ponekad to tako vješto pođe za rukom da se sama sebi čudim... no, najčešće mi se ne da....tako da svoja druženja s meni nezanimljivim, površnim i iritantnim osobama svodim na najmanji mogući minimum...
ima ih među mojim prijateljima iz osnovne škole, gimnazije, s faksa, pa i ljudi u mom radnom okruženju (imam sreću ili nesreću da mi zanimanje podrazumijeva puno previše socijalnih raznih kontakata, formalne i neformalne suradnje)...nekad znam doći kući i toliko mi fali tišine, da Moj Vuk zna biti žalostan...

zaključak, nemoj "tražiti" prijatelje, samo se kreći što više među drugim stepskim i nestepskim životinjama...ima ih po raznim mjestima....iznenadit ćeš se koliko ćeš često nalijetati na one koji će te znati prepoznati, cijeniti i uživati u tvome društvu...
__________________
...the sands of time were falling...
malisuncokret is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 14:57   #91
Quote:
malisuncokret kaže: Pogledaj post
vještice, sigurna sam da imaju pravo. i nisi baš neka osoba za društvo. NJIHOVO....
prihvati to i preboli.....
očito je da nemate mnogo toga zajedničkoga ti i ovi koji ti takve stvari govore.nije tragedija. da ne spominjem da takve rečenice u pravilu koriste ljudi koji liječe neke svoje vlastite komplekse. u svakom slučaju, ograničene su to duše. možeš ih držati u svome životu u nekoj pričuvi ako su ti zbog nečeg dragi ...to je opet znak tvoje NEograničenosti....
i tvoj je odabir koliko ćeš tolerirati njihovo kokodakanje i kako ćeš ga interpretitati.

da, ubrajaš se među vukove. ima puno vrsta vukova, tih prekrasnih, posebnih životinja....
ti se osjećaš usamljeno i voljela bi ponekad društvo drugih vukova.
sad ću reći nešto u suprotnosti s rečenicom nekoliko redaka iznad: mislim da nema što vuk tražiti među kokošima...jedino ako si naročito spretna u nanošenju perja.... meni ponekad to tako vješto pođe za rukom da se sama sebi čudim... no, najčešće mi se ne da....tako da svoja druženja s meni nezanimljivim, površnim i iritantnim osobama svodim na najmanji mogući minimum...
ima ih među mojim prijateljima iz osnovne škole, gimnazije, s faksa, pa i ljudi u mom radnom okruženju (imam sreću ili nesreću da mi zanimanje podrazumijeva puno previše socijalnih raznih kontakata, formalne i neformalne suradnje)...nekad znam doći kući i toliko mi fali tišine, da Moj Vuk zna biti žalostan...

zaključak, nemoj "tražiti" prijatelje, samo se kreći što više među drugim stepskim i nestepskim životinjama...ima ih po raznim mjestima....iznenadit ćeš se koliko ćeš često nalijetati na one koji će te znati prepoznati, cijeniti i uživati u tvome društvu...

Moram priznati da mi se jako sviđa objašnjenje i savjet
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 22:39   #92
Hmm baš razmišljam i pitam jesam li i ja isto taj tip koji se teško uklapa. Odgovor je da. Često imam dojam da me ljudi ne doživljavaju ili ako me doživljavaju onda je to na negativan način. Problem je moj što sam se prije trudila svidjeti svima, i nikako mi nije uspjevalo, uvijek sam mislila što god ja kažem zvuči glupo . Hipersenzibilna sam osoba koju je vrlo lako povrijediti i to je mnogima bila hrana da lječe svoje komplekse na meni. Maštam o nekim odnosima gdje nema licemjerja, ljubomore, noža u leđa, ali takvih je sve manje. A sad, imam svoj krug prijatelja, najvažnije od svega uživam sama sa sobom. Naučih da se jedino na sebe samu mogu osloniti. I da nisam manje vrijedna ako se ne uklapam....
bambinaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 12:00   #93
Thumbs up

Kod ove teme jako je bitno dobiti odgovor na jedno drugo pitanje, a to je - što je to normalno a što nije???

Većina "normalnih" ne može se uklopiti u društvo (općenito) -jer zapravo ono nije normalno. Svijet- društvo gdje radimo, školujemo, institucije kao npr.(bolnice, škole,komore, ministarstva, poglavarstva...) stoje na [B]krivim- trulim moralnim temeljima[B] i poput otrova pokušava što više zdravih ljudi otrovati- inficirati.
Eto to je borba, nas umjetnika!!!
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 17:03   #94
Naprotiv tvoje priče, ja bi se volila uklopit, al prijateljica nemam Možda je to isti problem..
__________________
sHE´S brOKen
GirlConverse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 18:12   #95
ovaj test je zakon!
i ja sam INFJ
bas sam sad nekak ponosna na sebe,nije mala stvar kad je samo 1-3% ljudi ko ti,volim biti posebna
i ono objasnjenje,ko da su me doslovno procitali,ja ne vjerujem
bas me razveselilo ovo sad
seamisai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 19:22   #96
Ludim smatraju onoga čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
__________________
hypnotic influence
franco_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:27   #97
Teško je živjeti kao vuk samotnjak, jer i najusamljeniji vuk ima potrebu za prijateljem. Zar ne? Teško je i ovako preko vaših poruka zaključiti koji je razlog da vas društvo izbjegava. Mi to ne možemo doznati ovako, čitajući postove.
Možda ste konstantno mrzovoljni? Pesimistični? Ne slušate kad vam se govori? Možda ste prgavi? Il pak šutljivi i nedostupni? Tko će sad to znati.
Vjerojatno bi nakon susreta tek vidjeli u čemu je riječ.

Ja bi doslovce pitala neku blisku osobu da mi kaže u čemu je riječ. Pitajte nekog! Nekog kome vjerujete ( roditeljima, braći...)

Nećete saznati dok vam netko ne razjasni i ne kaže u lice.
Isto tako, što više iskustva imate s ljudima različitih profila osobnosti, godina, staleža...itd, s vremenom ćete lakše čitati druge ljude. ( znam po sebi i svom poslu).
Ponekad treba više gledati reakcije na licu druge osobe, da znate procijeniti što misli, jeste li je upravo dirnuli u ahilovu petu, da li je osoba iscrpljena, da li joj je loše...Mislim da vama jednostavno fali iskustva u socijalnim kontaktima i zato ne znate radi čega vas izbjegavaju.
Promatrajte više ljude. Slika govori više od tisuću riječi. Onog trenutka kad promatrajući druge shvatite, što osoba osjeća i vi ćete lakše s njom komunicirati. Znati ćete što ste upravo rekli ili učinili, da je to odbilo osobu od vas. Trebate vježbom uhvatiti mimiku tuđeg lica, dok razgovarate. Ponekad se zainteresirajte i za druge, pitajte ih kako su, slušajte sa zanimanjem.
Uf, ima toga dosta. Sve je to stvar vježbe.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 03:56   #98
ENFP

Rješavao sam već dva puta test na ovoj temi i pitam se da li je moj temparament uzrok ljepljenja ljudi za mene.
Zato moram komunicirati po forumu

ENFP
Extraverted Intuitive Feeling Perceiving
Strength of the preferences %
33 38 31 33
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 16:47   #99
Pozdrav svima!
Prvi put sam na ovom forumu i registrovah se zbog ove temice.
Samo da napisem da sam ja totalno ne prilagodjen i cini mi se da ne pripadam nigde.
Bilo gde da pokusam da se uklopim ne ide, izvisim lako. Verovatno je to zbog neke lose vibre koju saljem, moje ozbiljne kompjuterske face (previse sedim uz komp ), ili zbog toga sto ne umem s ljudima ili zbog nekog mog ponosa, nekog svog crnog karaktera. Inace sam u dusi dobrica, ali se lose projektujem u drustvo, ne ide mi nikako, a evo vec mi skoro 31 godina, al nekako muka uzalud. Ne ide, pa ne ide.. i ne znam da li cu se promeniti ikad, stvarno se pitam ponekad.
Jedino sto se dobro snalazim i gde mislim da pripadam je ovaj virt. zivot, ali kada treba nesto pretociti u stvarnost, sve pada u vodu, bucc
sistemK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 17:26   #100
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Upravo gledam jednu kritiku na film i čula sam genijalnu rečenicu... "Normal people are just the people you don't know very well"
Woody Allen

Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Kod ove teme jako je bitno dobiti odgovor na jedno drugo pitanje, a to je - što je to normalno a što nije???

Većina "normalnih" ne može se uklopiti u društvo (općenito) -jer zapravo ono nije normalno. Svijet- društvo gdje radimo, školujemo, institucije kao npr.(bolnice, škole,komore, ministarstva, poglavarstva...) stoje na [B]krivim- trulim moralnim temeljima[B] i poput otrova pokušava što više zdravih ljudi otrovati- inficirati.
Eto to je borba, nas umjetnika!!!
Da upravo tako, ovaj svijet je bolestan i izopačen i nije ni onda čudno da se neki ljudi nikad neće uklopiti.
Ljudi su kao ovce može im se raditi što god. Rade nešto samo zato "što to tako treba biti" a ne pitaju se zašto je to baš tako a ne nekako drugačije.
U zadnje vrijeme sam skroz odustao od pokušaja uklapljanja u "normalne" i odma mi je bolje.
Nekako me sve više privlači biti sa nepoznatima ljudima jer se valjda nadam da su oni drugačijih pogleda od ovih koje već znam i s kojima nemam što za pričat osim ako nije riječ o poslu.
Definitivno je težak križ kad nisi kao većina i kad se nemožeš radovati nekim glupostima koje vesele večinu tupaka.
Mislim da je dosta pogledat tko nam vodi državu da se zaključi u kakvom društvu živimo i tko je ovdje normalan a tko nenormalan.
batas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.