Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 15:46   #1561
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
@Donata
Da nije mozda stvar u odabiru lece?

Za jacu dioptriju treba skuplja. (66-169 $)
Mozda se dioptrija povecala pa je odabrana skuplja leca?
pa naravno da je riječ o odabiru leće, ali ja kod njih naočale kupujem već godinama, mislim da sam tamo negdje 2010. prvi put kod njih kupovala naočale, kupujem ih za sebe i za zakonitog, skoro svake 2 godine radim narudžbe. Zadnju sam napravila 2014. i sada pokušavam pogledati svoje stare narudžbe i gle čuda ne mogu ih provjeriti, a uvijek sam mogla. Kupovala sam i fotokromatske i transition, sunčane sa dioptrijom, nema šta nisam kupovala i kada velim da su digli cijene i to značajno, nije riječ o osjećaju, već o činjenici, a da mogu izvući stare narudžbe mogla bih točno reći i koliko su digli cijene. OKvir sam za muža uvijek uzimala titanium, jer on za razliku od mene stalno mora nositi naočale, dok ja samo za čitanje trebam, dakle njegova je dioptrija konstantna, uvijek mu naručujem isti profil leća i transition za njega sada dolazi 139 dolara, dok kod mog lokalnog optičara košta 100 euro i ne moram čekati poštara. Prije su najskuplji okviri bili 39.95 sada ih ima i skupljih od te cijene.

Za Hrvatsku je svejedno, vama su uvijek slali poštom (rizik od carinjenja i da ti uopće ne puste pošiljku sa carine jer je riječ o medicinskom pomagalu), dok je meni u Italiji pošiljku nosio fedex u roku od tjedan dana od narudžbe - sada i ja moram čekati poštu i to je zadnji put bilo skoro 28 dana!

Što se okvira tiče, nekada je izbor bio daleko veći, sada je izbor spao na svega nekoliko titanium modela, a i među ovima koji meni trebaju (halfrim jer ti za čitanje veliki okviri samo smetaju) je smanjen izbor.
Sve u svemu, premišljam se da li da uopće išta i sebi naručujem, radije idem pogledati ima li još koja firma u Šangaju koja ima onine prodaju.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:33   #1562
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Kupovala sam i fotokromatske i transition, sunčane sa dioptrijom, nema šta nisam kupovala i kada velim da su digli cijene i to značajno, nije riječ o osjećaju, već o činjenici[, a da mogu izvući stare narudžbe mogla bih točno reći i koliko su digli cijene.
Moja isprika sto sam komentirala post, jer sam ga ocito krivo protumacila.
Ne radi se o tome da nisam vjerovala tome sto si napisala, pa trazila neke druge razloge/opravdanja, nego jednostavno napisano u prvom postu
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Ne znam da li se samo meni čini, ali trebala bih naručiti naočale i čini mi se da su znatno povećali cijene.
nisam shvatila kao da govoris o nekom cinjenicnom stanju, nego da ti se samo cini da su poskupili, ali nisi u to bas sasvim sigurna. Zato sam pokusala razmisljati u smjeru u kojem jesam.

Quote:
OKvir sam za muža uvijek uzimala titanium, jer on za razliku od mene stalno mora nositi naočale, dok ja samo za čitanje trebam, dakle njegova je dioptrija konstantna, uvijek mu naručujem isti profil leća i transition za njega sada dolazi 139 dolara, dok kod mog lokalnog optičara košta 100 euro i ne moram čekati poštara. Prije su najskuplji okviri bili 39.95 sada ih ima i skupljih od te cijene.
Ova cijena od 100€ mi se cini super, mislim da kod nas ispod 1400 kuna nema transition.

Quote:
Što se okvira tiče, nekada je izbor bio daleko veći, sada je izbor spao na svega nekoliko titanium modela, a i među ovima koji meni trebaju (halfrim jer ti za čitanje veliki okviri samo smetaju) je smanjen izbor.
Zasto tebi treba titanium ako ne nosis stalno naocale?
Pitam zato jer si napisala da muz uzima titanium zato jer za razliku od tebe stalno nosi naocale.
I ja imam titanium okvir, igrom slucaja jer sam taj okvir kupila prije puno godina jer mi se svidio, sad sam kupila isti i jos jedan koji nije titanium.
Zanima me zasto birate oboje bas titanium? I ja ga volim, ali zanima me zasto ste usmjereni samo na takve.

Quote:
Sve u svemu, premišljam se da li da uopće išta i sebi naručujem, radije idem pogledati ima li još koja firma u Šangaju koja ima onine prodaju.
Ocito se razumijes u online kupnju naocala obzirom da to dugo radis, meni na zalost takvo sto nije palo nikada na pamet niti mi je itko reako kako to dobro funkcionira. Do nedavno, kada sam procitala na forumu.
Zato pitam.
Zasto bas u Sangaju?
Molim, javi ako otkrijes neke nove dobre i pouzdane adrese.

Edit:
Znas li mozda odgovor na ovo moje pitanje:
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Nisam do sada to ni vidjela, jer sam narucivala naocale s dioptrijom, ali vidim...ima opcija
- non presription
i
- frame only
Naocale tj. okvir od 30$ u ovoj drugoj opciji kosta samo 15$.
Zasto je toliko jeftinije i sto uopce znaci i cemu uopce sluzi ovaj prvi odabir?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:56   #1563
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post

Zasto tebi treba titanium ako ne nosis stalno naocale?
Pitam zato jer si napisala da muz uzima titanium zato jer za razliku od tebe stalno nosi naocale.
titanium uzimam za njega, za sebe biram nekoliko pari koje uparujem s onim što taj dan nosim, ne ograničavam se na titanium. Za ljeto obično uzimam sunčane sa dioptrijom da mogu čitati na moru.

Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Zasto bas u Sangaju?
zato što je i Zenni u Šangaju ili u blizini grada, jedan od najvećih shopping centara za naočale je u Šangaju, a ako baciš oko na različite stranice koje prodaju naočale, vidiš da je sve to manje-više isto, čak i oni okviri koji su brandirani.

Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Edit:
Znas li mozda odgovor na ovo moje pitanje:
non prescription - znači da ćeš dobiti okvire sa staklima, ali stakla će biti bez dioptrije; možeš odabrati recimo ako želiš od postojećih okvira napraviti sunčane naočale, pa će to biti stakla bez dioptrije, ali sa zatamnjenjem. Možeš odabrati i opciju bez tinte ali sa UV blue blokatorima, što dobro dođe onima koji puno vremena provode za kompjuterom, vele da se oči manje umaraju.

Frame only - znači da će ti poslati samo okvire bez stakala i u tom slučaju cijena je ponekad prepolovljena, ovisi o tipu okvira koje kupuješ.

Zadnje uređivanje Donata : 19.01.2018. at 19:15. Reason: spajanje 2 uzastopna posta
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:29   #1564
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
non prescription - znači da ćeš dobiti okvire sa staklima, ali stakla će biti bez dioptrije;
To je jasno.
Quote:
možeš odabrati recimo ako želiš od postojećih okvira napraviti sunčane naočale, pa će to biti stakla bez dioptrije, ali sa zatamnjenjem. Možeš odabrati i opciju bez tinte ali sa UV blue blokatorima, što dobro dođe onima koji puno vremena provode za kompjuterom, vele da se oči manje umaraju.
Aaa, pa da, sad mi je jasno.
Nije mi uopce palo na pamet da moze biti bez dioptrije, ali s nekim zastitama i sl.

Quote:
Frame only - znači da će ti poslati samo okvire bez stakala i u tom slučaju cijena je ponekad prepolovljena, ovisi o tipu okvira koje kupuješ.
Da, bude pola iznosa, to mi je bilo cudno. Ispada da staklo koje je unutra (a nicem ne sluzi) vrijedi pola iznosa.
Nisam to prije uopce uocila, dobro je znati ako zelis naruciti samo okvir, ipak je onda navedena cijena i duplo veca od stvarne. Super.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 12:15   #1565
Pozdrav
Može neka preporuka za stakla za dioptrijske naočale, a da nije ghetaldus. Okvir već imam.
emirates is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:15   #1566
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
-

Da, bude pola iznosa, to mi je bilo cudno. Ispada da staklo koje je unutra (a nicem ne sluzi) vrijedi pola iznosa.
-
Nije da ničemu ne služi, jer ako uzimaš "non prescription" znači ili da ti trebaju naočale sa UV blue zaštitom jer inače dobro vidiš, ali provodiš dosta vremena ispred kompjuterskog ekrana ili želiš naočale sa tamnim staklima. Cijena okvira je uvijek bez stakala i kada su mi slali zamjenski okvir, dobila sam upravo to, samo okvir sa pakiranjem onih sitnih odvijača i šerafića da si sama monitram stakla.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:21   #1567
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Nije da ničemu ne služi, jer ako uzimaš "non prescription" znači ili da ti trebaju naočale sa UV blue zaštitom jer inače dobro vidiš, ali provodiš dosta vremena ispred kompjuterskog ekrana ili želiš naočale sa tamnim staklima.
Ma znam, ali mislila sam na ono sto se nudi za cijenu koja je navedena uz naocale. Ako hoces zastitu ili zasjenjenje to moras odabrati i dodatno platiti.
Ne mora biti da zelis UV ili tamna stakla.
Netko mozda bas zeli stakla bez dioptrije, bez zastite i boje. Misli da dobro izgleda s naocalama, a nema dioptriju.
Ili recimo za kazaliste/film/fotografiranje.

Za navedenu cijenu dobijes:
Quote:
Non Prescription basic CR-39 plastic lenses with no prescription.
I sama si to napisala:
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
non prescription - znači da ćeš dobiti okvire sa staklima, ali stakla će biti bez dioptrije;
Na to sam mislila, pod "nicem ne sluzi". Bar ne meni.

Bilo mi je logicnije da je navedena cijena samo okvira, pa onda dodatno placas ono sto odaberes, nisam znala da je okvir jeftiniji (i to duplo) od navedene cijene.
Iako, ono sto nisam prije znala (kada sam prvi puta narucivala) je da su u navedenoj cijeni uracunata i dioptrijska stakla.

Quote:
Cijena okvira je uvijek bez stakala i kada su mi slali zamjenski okvir, dobila sam upravo to, samo okvir sa pakiranjem onih sitnih odvijača i šerafića da si sama monitram stakla.
Pod "zamjenski" mislis isti okvir kakvog si vec kod njih narucila i imas doma stakla iz tog prvog (vjerojatno ogrebanog/puknutog) okvira?
Ili se to dobije uz svaki naruceni okvir, pa onda recimo to odneses svom opticaru da ti slozi stakla?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:26   #1568
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Pod "zamjenski" mislis isti okvir kakvog si vec kod njih narucila i imas doma stakla iz tog prvog (vjerojatno ogrebanog/puknutog) okvira?
reklamirala sam okvir koji su poslali jer je imao jedan defekt, pa sam ih nazvala i objasnila o čemu se radi, nakon toga uslikala da vide gdje je feler i predložili su da mi pošalju isti taj okvir, a s njim je stigao i kit za montiranje. Ne vjerujem da to šalju inače kada naručiš samo okvire.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:42   #1569
Bas su susretljivi. Zao mi je sto sam tek nedavno saznala za njih tj. za mogucnost internetskog narucivanja naocala. Nisam pojma imala da to postoji.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 00:50   #1570
Jedno pitanje. Kupila sam okvir za naočale i odmah su mi napravili stakla.
Problem je u tome što ja dok sam probavala okvire nisam dobro mogla vidit kako mi stoji a teta koja radi u optici me uvjeravala da su super. I sad kad su gotova stakla i kad sam ih stavila blago rečeno je da su užasne. Postoji li mogučnost da tražim povrat? Hoće li mi vratit samo novce za okvir ili će cijeli iznos.
Kad sam uzimala uzela sam i osiguranje za njih a nisam sigurna šta ono pokriva i može li mi to pomoć za povrat?
Molim vas za savjet jer sam ih platila 2000 kn a nemam novaca za druge.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Techna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 19:37   #1571
Pozdrav, trebam pomoć u tumačenju nalaza. Je li ovo znači da mi je dioptrija -1.00 na desnom, a +1.50 na lijevom oku?

Poslano sa mog 6039Y koristeći Tapatalk
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 22:30   #1572
Bump

Poslano sa mog 6039Y koristeći Tapatalk
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:41   #1573
zapravo, nije jasno što se odnosi na koje oko. ako se za standard pisanja recepta uzme da je prva vrijednost uvijek za desno oko, onda i tvoja pretpostavka trebala biti točna.
ako namjeravaš uzeti naočale po ovom receptu, preporučio bih da se ipak još jednom javiš doktoru (ili sestri, ona će pročitati iz kompjutera) da ti pojasni nalaz.

mada, ako to ovo nisu prve naočale, onda bi tebao/la znati koje oko je minus a koje plus, pa po tome dalje naručivati naočale.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 18:59   #1574
Da li ima netko možda ovdje da ima malu dioptriju tipa -0,25?

Zanima me da li nosite stalno naočale na takvu dioptriju, samo ponekad ili ne nosite uopće? Prihvaćam i stručno i amatersko mišljenje
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 08:04   #1575
Optičar je dobro zaradio na vama
Čuvajte okvir (ako vam se sviđa) za veću dioptriju (kad bude)
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:45   #1576
Pozdrav imam doptriju - 0,75 na oba oka. Nikada nisam imala do sasa dioptriju neko kratko vrijeme sam nosila naocale ali bez dioptrije, samo za zastitu od kompa. E sad, posto mi se te naocale svidjaju, ostavila bi taj okvir i dala napraviti dioptrijska stakla. Gdje to mogu u Zg napraviti? Imate li neku preporuku? Kako se krecu cijene stakla? Htjela bi beka sto kvalitetnija stakla.
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 12:30   #1577
kako naruciti dioptrijske naocale

Moze li mi netko pomoći kako naruciti naočal za citanje sa visual-clik-a (ili nekog drugog web shopa), please.
U nalazu mi pise:
Jager čita:
oc.dex: I+1,25 dsph
oc.sin: III+2,00 dsph

Status: VOD: 1,0 + 0,75 dsph = 1,0
VOS: 0,4 +1,50 dshp = 1,0 (Binokularno ne podnosi).

A Visual click traži slijedece parametre:
Left Eye i Right Eye
Sphere (SPH)
Cylinder (CYL)
Axis (AXI)
Pupillary Distance (PD)

Zahvaljujem
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:37   #1578
Da odgovorim sama sebi, gleda se nalaz Status, a ne ono sto je uredaj Jager ocitao.
Samo jos da izmjerim i PD...i na kraju cu kupiti kod nas naocale
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:57   #1579
Pitanje za iskusne online kupce, osim Zenni optical, gdje jos kupujete naocale s dioptrijom, ali preferiram EU shopove, na Visual clicku je trazeni model out of stock dok sam se ja smislia
vidim da se narucuje s www.selectspecs.com, kakva su iskustva?
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:49   #1580
za sada uvijek sve5. skuplji od zennija, paket dolazi u dva tjedna max, i omogućavaju uslugu da im pošalješ svoj okvir, a oni ugrađuju leće.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.