Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2012., 16:49   #121
sve ulazi u tu cjenu
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 11:37   #122
pozdrav svima!

jel ima tko informaciju što sa DU obrascem (Izvještaj o isplatama udjela u dobiti)? U e-poreznoj nema tog obrasca koliko vidim, pa sam pitala tetu u poreznoj dal to moram nositi papirnato iako imam e-poreznu, na što me je ona u čudu pitala da koji je to obrazac, popis dugotrajne imovine (DI)?...
jorgovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:40   #123
Quote:
jorgovanka kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

jel ima tko informaciju što sa DU obrascem (Izvještaj o isplatama udjela u dobiti)? U e-poreznoj nema tog obrasca koliko vidim, pa sam pitala tetu u poreznoj dal to moram nositi papirnato iako imam e-poreznu, na što me je ona u čudu pitala da koji je to obrazac, popis dugotrajne imovine (DI)?...
sve što nemaš na e-poreznoj, nosiš u papirnom obliku...

Obrzac DU se mora predati do 15.2. za isplate dobiti u siječnju...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:44   #124
evo jedan problemčić kod predaje ID obrasca za obrtnika dobitaša za 01-2012...

u 1. mjesecu 2012. obračunata je i isplaćena plaća za 12. mjesec 2011. kad su na snazi bile stare osnovice za obračun doprinosa...

Kod predaje ID obrasca za tu plaću, e-porezna mi javlja da su određene pozicije na ID obrascu manje od minimalno dozvoljenih... jer su vjerovatno već ubacili kontrole po osnovici 8531,60...

sami ID obrazac je prošao i čeka obradu pa ću vidjet šta će tete u poreznoj reć na to...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 20:07   #125
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
evo jedan problemčić kod predaje ID obrasca za obrtnika dobitaša za 01-2012...

u 1. mjesecu 2012. obračunata je i isplaćena plaća za 12. mjesec 2011. kad su na snazi bile stare osnovice za obračun doprinosa...

Kod predaje ID obrasca za tu plaću, e-porezna mi javlja da su određene pozicije na ID obrascu manje od minimalno dozvoljenih... jer su vjerovatno već ubacili kontrole po osnovici 8531,60...

sami ID obrazac je prošao i čeka obradu pa ću vidjet šta će tete u poreznoj reć na to...
Imam isti slučaj i upravo sam pisala u e-Poreznu da mi jave što ne valja, odnosno što trebam napraviti.
Pretpostavljam da neki ljudi već isplaćuju poduzetničku plaću za siječanj u siječnju i da je poruka (upozorenje) o osnovicama samo informativne prirode, više kao podsjetnik.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 20:45   #126
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Imam isti slučaj i upravo sam pisala u e-Poreznu da mi jave što ne valja, odnosno što trebam napraviti.
Pretpostavljam da neki ljudi već isplaćuju poduzetničku plaću za siječanj u siječnju i da je poruka (upozorenje) o osnovicama samo informativne prirode, više kao podsjetnik.
i meni se tako čini pošto mi je ID obrazac ipak prošao ali uz ta upozorenja... sutra ću vidjet sa tetom iz porezne... danas sam već zvao ali će im dokument bit tek sutra dostupan pa ću vidjet
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 09:11   #127
Da Vas pitam, na moje ime je napravljene Fina e-kartica, međutim, ja sam samo zaposleniki poduezća dok je suprug ovlaštena osoba. Kod izrade i predaje GFI-ja, ukoliko obrasci budu potpisani el.potpisom (dakle osobe koja nije ovlaštena za zastupanje oliti direktor) to je u redu? Ili bih i sebe trebala upisati u Trg. sud kao ovlaštenu osobu?
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 10:04   #128
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Da Vas pitam, na moje ime je napravljene Fina e-kartica, međutim, ja sam samo zaposleniki poduezća dok je suprug ovlaštena osoba. Kod izrade i predaje GFI-ja, ukoliko obrasci budu potpisani el.potpisom (dakle osobe koja nije ovlaštena za zastupanje oliti direktor) to je u redu? Ili bih i sebe trebala upisati u Trg. sud kao ovlaštenu osobu?
Odgovorna osoba je dala punomoć Vama za potpisivanje svega samim time što je kartica na Vaše ime a mislim da ste predali obrazac punomoći uz svu dokumentaciju na finu.. Pa bez brige..ne morate mijenjati ništa na trg.sudu..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 10:42   #129
TNX, predane su sve tražene punomoći.
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:03   #130
obveza predaje izvješća preko e-porezne

Na granici sam ovih 800.000,00 kn, odnosno 31.12.2010. sam bila daleko ispod, a 31.12.2011. prelazim par tisuća, ukupne isporuke s pdv-om. Trebam li sada izvješća za 2012.predavati putem e-porezne ili se ovih 800 000,00 odnosi na isporuke bez pdv-a? (u tom slučaju bih bila ispod 800 000,00) Koliko otprilike dana traje cijeli postupak da se može koristiti sustav?
Hvala!
Maana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:39   #131
Bez PDV-a.
Meni je sve bilo gotovo u cca 10 dana
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 22:51   #132
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Bez PDV-a.
Meni je sve bilo gotovo u cca 10 dana
Lili hvala na odgovoru po već ne znam koji put
Ipak mi je lakše ako nisam ograničena rokom na 15 dana da sve sredim.
Maana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:43   #133
Pitanje u vezi predaje nestandardne dokumentacije u FINA-u: Kad sastavim bilješke i odluke uz GFI-POD, da bi ih predala preko e-fine, trebam li ih dati direktoru/članu uprave na potpis pa onda skenirati i u PDF ili mogu ići nepotpisani papiri u PDF formatu (naravno uz ime i prezime osobe koja mora potpisati dokumente) pa ih potpišemo prilikom predaje (dakle bude elektronički potpis)?
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 14:20   #134
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
mogu ići nepotpisani papiri u PDF formatu (naravno uz ime i prezime osobe koja mora potpisati dokumente) pa ih potpišemo prilikom predaje (dakle bude elektronički potpis)?
Tako je...elektronički potpis je važeći
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 13:09   #135
ako PD , tz, sr pošeljem u PU putem e-porezne da li RDG i Bilancu nosim u papirnatom obliku ili postoji drugi način. Unaprijed hvala na odgovoru
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 15:10   #136
Ako predaš GFI na Finu prije predaje PD, onda PU "posudi" od Fine bilancu i rdg i eventualno dop ako im treba.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 17:44   #137
malo sam pogubljena sa uslugom e regos- unijela rsm, poslala ga, ali je vraćen kao neispravan. pa sam ga unijela ponovno(je li to velika greška), obrađen je i ispravan. na 08000080 nisam uspjela nikog dobiti da mi pomogne. pa ako netko može reći je li to ok ili ne?
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 10:43   #138
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Ako predaš GFI na Finu prije predaje PD, onda PU "posudi" od Fine bilancu i rdg i eventualno dop ako im treba.
Hvala lijepo na odgovoru.
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 10:11   #139
molim pomoć........za e-poreznu sam predala punomoći od svojih klijenata i to je sve ok.........a što je sa e-regosom da li isto treba punomoć od klijenata , gdje ju mogu naći (nemam fina-e karticu negu uslugu b2g i usb kay od zgb banke.
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 10:17   #140
meni je u zg banci rečeno da oni nisu razvili rješenje za takve vrste punomoći vezano za uslugu b2g-što se regosa tiče, jer navodno bi svatko trebao imati svoju karticu (???!!!) i zato je moj izbor pao na fininu karticu- to je bilo prije 3 mjeseca. možda se štogod promijenilo ili je moj bankar bio neupućen,a meni se žurilo pa nisam puno pitala i jednostavno otišla pravac fina. što se tiče punomoći, otišla sam direktno u finu i od njih tražila obrasce, popunila i predala.
__________________
...no sense in hiding...
lori meyers is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.