Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 09:46   #1721
ja ne mogu upisati kod podataka po posl.prostoru adresu, ne mogu odabrati grad ni ništa , nema izbornika na tim poljima, da li je i vama tako?

ni onaj linkić gdje piše interaktivna karta mi ne radi (piše ispod samo nešto narančasto script tak nešto)

sve ostalo ispunjavam bez problema
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:27   #1722
Iva0404 ..da..ne radi niti nama.pokusavamo ali nista! A što treba upisati tamo kod Datum otvaranja? Nama dozvoljava samo danasnji datum..a zar ne bi trebalo biti dan početka rada to?

Očito to još nije profunkcioniralo ..? da li si mozda dobila nekoga na telefon pa da su potvrdili da to jos uvijek ne radi?!

Pa kada ćemo stići sve to unijeti za sve klijente?! Oni su ludi!
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:32   #1723
Meni na Chromeu isto neće pokazati izbornik za adresu, a na Exploreru za neke klijente hoće, za neke neće...
Pretpostavljam da nisu još popeglali do kraja to.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:33   #1724
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Iva0404 ..da..ne radi niti nama.pokusavamo ali nista! A što treba upisati tamo kod Datum otvaranja? Nama dozvoljava samo danasnji datum..a zar ne bi trebalo biti dan početka rada to?

Očito to još nije profunkcioniralo ..? da li si mozda dobila nekoga na telefon pa da su potvrdili da to jos uvijek ne radi?!

Pa kada ćemo stići sve to unijeti za sve klijente?! Oni su ludi!
nisam ih još kontaktirala

upisuje se današnji datum odnosno datum kada verificiraš podatke. ne datum otvaranja

srećom imam samo matičnu firmu, svoju, malu ali nadam se da će riještii grešku da to napokon pošaljem

da nije možda greška u našoj računalnoj podršci? java, mozzila ne znam što?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:43   #1725
Malo nisam u toku., ne zamjerite..mi izdajemo samo transakcijske račune, nemamo naplate u gotovini nikada, jesmo li i mi obvezni prijaviti taj poslovni prostor? Mislim, možda će nam nekada trebati, možda ćemo nekada morati nešto naplatiti u gotovini...
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:16   #1726
Ne znam sta bih rekla,nije nam nista jasno..Npr.kad upisemo oznaku poslovnog prostora koja je br.1 , onda nam javi da posl.prostor sa tom oznakom već postoji?! Da li se to nekome javilo?

Ne znamo je li to stvar u chromeu ili exploreru,.na tel .se nitko ne javlja..Za jednog klijenta smo cak nesto uspjeli popuniti i dozvolilo je da se neki podaci upisu...
A za koju god stranku pokusamo ispuniti uvijek neki novi problem iskrsne..Npr.klijent ima kafić i teretanu.i različito je radno vrijeme .Kafić od 7:30-23:30 a teretana od pon do petka 8:22 a sub.od 8-21..Nudi nam samo da se upise jedno radno vrijeme...a ne odvojeno za kafić a odvojeno za teretanu..Cijela zbrka..ako netko mozda ima isit slučaj da nam objasni.. Ovo je sve na istoj adresi ,spada sve pod isti posl.prostor...
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:57   #1727
Pitanje za kolege koji imaju knjig.servise: da li šaljete ove podatke o prostorima itd. za sve klijente koji su na vašem certifikatu (znači,mi servisi imamo punomoći od prije za e-poreznu za klijente) ili ih šaljete da si sami odrađuju to... kako ste to regulirali ,odnosno kakav je plan kod vas? Da li ćete naplatiti posebno tu uslugu ako ćete to odrađivati? Slušam svakakve priče,pa da na vrijeme provjerim što je najbolje.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:13   #1728
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Iva0404 ..da..ne radi niti nama.pokusavamo ali nista! A što treba upisati tamo kod Datum otvaranja? Nama dozvoljava samo danasnji datum..a zar ne bi trebalo biti dan početka rada to?

Očito to još nije profunkcioniralo ..? da li si mozda dobila nekoga na telefon pa da su potvrdili da to jos uvijek ne radi?!

Pa kada ćemo stići sve to unijeti za sve klijente?! Oni su ludi!
EJ samo da javim, meni je proradilo!!! upravo sam verificirala. pokušaj

preko chromea sam išla
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:18   #1729
iva0404 ..mi za sad odustali..prisjelo nam jer ih imamo masu danas pauzA;

konto1234 -.--koliko vidim mi ćemo sve odraditi sami za sve klijente ,nema govora o tome da ćemo to naplatiti nesto posebno..ali mi nikad nista ekstra ne naplaćujemo..Naravno mi smo samo radnice..ne odlučujemo mi ...ali ne bi bilo lose naplatiti jer zaista radimo posao i mirovinskog zdravstvenog ,i porezne i svega zivoga ,sve su prebacili na nas..sada jos i ovo!
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:44   #1730
iva skoro nam je sada uspjelo ali i dalje zapinje na onom dijelu kad upisemo oznaku poslovnog prostora koja je br.1 , onda nam javi da posl.prostor sa tom oznakom već postoji?! Da li se to nekome javilo?

Također kod oznake djelatnosti dalje pita datum početka OD i datum početka DO... koji datum tu upisati,čega? početka djelatnosti? ili danasnjeg dana:-) i teško se upravlja sa tim datumima,na tom njihovom kalendaru ---barem na mome kompu.-.a radimo u chromeu...jao koje muke
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:29   #1731
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
iva skoro nam je sada uspjelo ali i dalje zapinje na onom dijelu kad upisemo oznaku poslovnog prostora koja je br.1 , onda nam javi da posl.prostor sa tom oznakom već postoji?! Da li se to nekome javilo?

Također kod oznake djelatnosti dalje pita datum početka OD i datum početka DO... koji datum tu upisati,čega? početka djelatnosti? ili danasnjeg dana:-) i teško se upravlja sa tim datumima,na tom njihovom kalendaru ---barem na mome kompu.-.a radimo u chromeu...jao koje muke
današnji datum svuda stavljaš a ovo do ostaje prazno jer nije prestala djelatnost ni ništa. kužiš?

kako bi lakše upravljala datumima, smanji si ekran tipkom CTRL i pomicanjem kruga na mišu.... onda će ti se i kalendar cijeli lijepo vidjeti pa ćeš lakše odabrat datum

kaj se tiče poslov.prostora tj oznake, to ti ne znam jer imam samo jedan fixni poslovni prostor i oznaku 01 za njega i meni ga je automatski povukao iz baze podataka u onaj prozorčić gdje se upisuje poslov,prostor.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:48   #1732
Hvala ti na trudu Iva svakako.Uspjeli smo a da ni sami ne znamo kako tu oznaku posl.prostora nakon 100-og pokusaja...prihvatilo je jedinicu konačano..
Sada imamo dalje muke jer nam nije jasno ,imamo dosta kafića koji rade razne datume i blagdane raznoliko..svaki puta drukčije i ne znamo kako sta upisati unaprijed ..pise da će trebati prijavljivati svaku promjenu za rad od uobicajenog rada najkasnije na dan..ma tko će to voditi i unaprijed prijavljivati,oni su ludi...Pa nemamo vremena za knjiženje, ono najvaznije sto radimo nego stalno neke tuđe popratne poslove...AHhhh..Eto malo se izjadah.. Hvala svima..kako bude bude.. ali trebala bi jedna osoba za pratiti sve ove ludosti koja neće ni knjiziti nego samo raditi sa e-poreznom e -mirovinskom..mah..ludosti!
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:23   #1733
ima li netko pojma zašto mi na PKK porez na tvrtku od prošle godine stoji u pretplati? platili smo ali nam nije došlo rješenje nikakvo

u čemu je stvar?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:34   #1734
Iva zato sto su ukinuli porez na tvrtku od prosle godine!
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:40   #1735
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Iva zato sto su ukinuli porez na tvrtku od prosle godine!
a ne od ove??
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:45   #1736
stanje sa 31.12.2016. stoji u pretplati a 2015 ga uopžće ni nemam na kartici knjiženog .. kakkkkkk????
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:11   #1737
Dal se mora "prijavljivat prostor" ako nismo obveznici provedbe fiskalizacije (poslujemo samo virmanski)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:55   #1738
Da li je netko ovu novu varijantu e-Porezne puštenu prije par dana uspio natjerati da radi s Windowsima XP?
Do sada mi je radila preko Explorera 8, no sad traže minimalno verziju 11, preko Firefoxa se ne uspijevam ulogirati jer javlja da nema odgovarajućeg certifikata (koji naravno postoji, ali ga ovaj ne prepoznaje) dok se preko Chroma uspijem logirati, ali kad treba potpisati dokument ili učitati JOPPD datoteku javlja grešku 'eporeznaChromeNativeClient.exe is not valid win32 application'.
Probao sam sve što navode na podršci e-Porezne, no naravno ništa ne rješava problem.
Znam da su XP Windowsi zastarjeli, no aplikacija u kojoj radimo na poslu ne radi na Windowsima 7 ili novijim tako da bih za rješenje problema morao ići u puno veću investiciju od kupnje novog kompa s novim windowsima... a sve to samo radi dostave dokumenata putem e-Porezne bilo bi stvarno glupo.
Ako su iz Zagrebačke banke uspjeli održati eZabu da radi na XP-u i to i u Chromu i u Firefoxu ne razumijem zašto bi ovima to bio problem. Očito nema nimalo dobre volje.
Mr_Scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:59   #1739
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Dal se mora "prijavljivat prostor" ako nismo obveznici provedbe fiskalizacije (poslujemo samo virmanski)
samo obveznici fiskalizacije. ako nemate gotov.plaćanja ne morate prijavljivat prostor
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:33   #1740
Imam problem prilikom upisa poslovni prostor -djelatnost šifra 4771 i nakon sto provjerim valjanost podataka upisuje mi obavezan unos jedne pretežite djelatnosti.Hvala
CLUBNN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.