Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2012., 16:01   #81
Bio u Peugeotu i pogledao 208-cu. Izvana ništa posebno (čak mi je 207 još uvijek ljepši), iznutra mnogo ljepše, kvalitetnije, modernije nego 207. Cijena - poštena - bez metalika alu felgi i touch ekrana ispod 90.000 kn sa 1.4 vti (95 KS) motorom. Pošto je 208 oko 130 kg lakši od 207 vjerovatno je taj motor sasvim OK iako cijenim da je sa 1.6 sa 120 KS mnogo agilniji.
HOKI65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 10:28   #82
Moji utisak je da ima prilično mali volan. Gepek mu je veći nego kod 207-mice.
Ako cijena bude konkuretna (s popustom) vrijedit će razmisliti o kupnji (onaj tko kupuje tu klasu auta)
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 11:38   #83
Pa cijene i jesu konkurentne.

Osobito kada usporedimo sa konkurencijom, koja ne nudi toliku opremu u seriji.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:19   #84
Čitao par testova, svi spominju taj iznimno mali volan, mada ne vidim što je tu loše. Jedino me zanima preglenost ove instrument ploče. Performanse su prilično dobre, baš na račun kure mršavljenja. Jedina konstanta je šugavi mjenjač... opet zapinje
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 18:36   #85
vidio,sjedio i nisam impresioniran.
autić bolje izgleda na slikama, volan i položaj za volanom je cirkus.
prčkao sam po konfiguratoru i ne znam gdje vi to vidite nešto posebno dobru kupovinu.
socijala i benzinjara za 85 soma je ok, sve drugo je previše.
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 18:52   #86
Ako ga usporediš sa onim isprdkom od VW UP!-a, onda je povoljan.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 19:10   #87
208 je klasa s Cliom.
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:31   #88
Zato ga i uspoređujem s upom.
A mislim da je i od Clia jeftiniji.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:12   #89
Quote:
decimation kaže: Pogledaj post
vidio,sjedio i nisam impresioniran.
autić bolje izgleda na slikama, volan i položaj za volanom je cirkus.
prčkao sam po konfiguratoru i ne znam gdje vi to vidite nešto posebno dobru kupovinu.
socijala i benzinjara za 85 soma je ok, sve drugo je previše.
nije bas to socijala oprema, pa ima vise nego neki novi automobili vise klase koji tek izlaze na trziste... puno vise.

pretpostavljam da kad izbace 3cly motor i pravu socijala opremu, da ce biti i 10tkn manje, kao C3.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:39   #90
a nije baš socijala ali za današnje vrijeme ništa posebno, baza.
sve mi je bilo jasno kad sam pod dodatnom opremom imao dodataka na izbor da mi se zavrti..a pored samo cifre 2000, 3000

A pitanje je dal je uopće ista plastika u tom osnovnom naspram one opreme di mi je cifra skočila na 111 tkn
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 09:04   #91
... i da, gleda se na komandnu ploču preko volana, a ne kroz kao kod svih ostalih tutača...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:37   #92
Quote:
decimation kaže: Pogledaj post
a nije baš socijala ali za današnje vrijeme ništa posebno, baza.
sve mi je bilo jasno kad sam pod dodatnom opremom imao dodataka na izbor da mi se zavrti..a pored samo cifre 2000, 3000

A pitanje je dal je uopće ista plastika u tom osnovnom naspram one opreme di mi je cifra skočila na 111 tkn
neznam o cemu pricas... pokazi mi jedan auto u toj klasi koji ima slicnu baznu opremu.

ovo uopce nije baza, ovo je druga po redu oprema obicno, ili treca. bazu ce dodat poslije vjerovatno.

Eto ako si se divio Riu kao sto kolega kaze, onda kako moze 208 biti baza kad ima vise opreme? I to dosta vise od baznog ria, pa cak vise i od 2 Ria (Fun). Recimo u Riu je tempomat tek u Luxury ponudi koji je minimum 115tkn.

Ajde malo se iskuliramo svi i priznamo da auto ima odlicnu cijenu i opremu. Pa Kia je skuplja i to sa popustom kao od 10tkn, a Manje opreme ima.

A to za dodatnu opremu, opet ne govoris istinu. Grijana sjedala, Parking Senzori, Panorama krov, Senzori kisa/svjetlo, Audio+, jel bi to mozda trebalo ici u baznu opremu?

Nisi u pravu niti milimetar.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 21:24   #93
Ovo je meni u 2012. godini baza:

ABS, ESP, 2 ISOFIX držača na stražnjim sjedalima,
Centralno daljinsko zaključavanje
Električni podizači prednjih stakala s sekvencijalnim podizanjem vozačkog prozora
Hladeni pretinac za rukavice
Klima uređaj ručne prilagodbe
Preklopiva straznja klupa 1/3-2/3
Putno računalo
Radio CD MP3 s ručicom na upravljaču i 2 zvučnika i 2 tweetera 2*25W,
Ručice na vratima u boji karoserije,
Svjetla za maglu
Tempomat s limitatorom brzine
Zračni jastuk za vozača i suvozača, bočni zračni jastuci i zračne zavjese

i ta oprema sa benzincem košta 86 soma kuna.
Ista ta oprema sa jadnim dizelom od 68 konja košta oko 102 tkn.
za ono što sam vidio i u čemu sam sjedio, previše.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje i ok.
To što kolega piše, pusti..njega nitko ne doživljava više ozbiljno..pa nemoj ni ti.
ne fascinira me rio niti jedan drugi auto te klase.
fasciniran sam trenutno novim gtc-om i još uvijek me drži neka vibra prema novom c4, ako ćemo baš u detalje
rio kao i sve kije ima dosta čudno složene pakete opreme..niti je rio tema niti ih želim uspoređivati niti vidim smisla u cjenovnoj usporedbi između modela/marki.

Zadnje uređivanje decimation : 15.05.2012. at 21:29.
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 11:15   #94
po meni novi p208 više nego fer ponuda...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:16   #95
Što se tiče samog izgleda meni taj 208 na cesti izgleda kao neki seljo tjuning 207-ice pogotovo u onom jačem paketu opreme sa onim nakaradnim led svjetlima...

Unutrašnjost mi također na prvu nije legla, ali vidi se da su materijali dosta kvalitetni.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:48   #96
Prvi dojam.....Neki dan sam sjedio u P208 u salonu. Na prvi pogled ispred salona ih je bilo parkirano desetak i od samog prvog dojma boja na nekim modelima me fascinirala; Siva Blossom, Plava Virtuel i Crveno crna. Svaka čast savršene boje.

Gledajući linije vozila zbilja izgleda vrlo atraktivni i lijepo i onda prvi minus (grozota). Uska pločica ispod nosa haube gdje piše Peugeot. Daklem, kome je to palo acrtati, a potom i odobriti za prizvodnju??? PRVI MINUS.

Krenuh u salon i tamo se nalaze trovratna i peterovratna verzija cijenama iznad 100000 kuna. Zašto niti jedan u osnovnoj opremi????
Bunker velik, ravnih stranica 5+, unutrašnjost vozila lijepo izgleda, sic udoban za sjedenje. Visok sam 168 cm. Krenuh naštimati sjedalo i volan. Drugo razočarenje volan. Dali su Francuzi mali ljudi? KATASTROFA. DRUGI MINUS!!! VELIKI KO KUĆA!!!

Pomaknem sic, spustim ga do kraja, dignem volan, nagnem leđni dio sica i gle čuda nevidim 30% table s instrumentima NE VIDIM......OK, možda sam nešto fulal....Zovem prodavača, pitam dali je to sve od podešavanja, veli da. OK, veli on probajte dignuti sic. Dignem si, ok sad spustite volan, dum volan udara o noge..........

Daklem nisam uspio naći dobar položaj.....Možda sam prenizak 168 cm.......Uglavnom 206 i 207 su mi bili draži modeli....
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 13:25   #97
Pasmater, stvarno moram otići vidjeti tu instrument ploču. Doduše, pitanje je ima li uopće mjesta za mojih 193
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:39   #98
Ima.
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 15:00   #99
hm..ne,nema!
stinger, ja sa svojih 190 sam se osjećao kao da sjedim u busu pored debele žene.
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 15:07   #100
Question

No vratimo se 208ici... Obavezno otiđi isprobati podesiti volan. Ja sam imao dosta muke da ga kolko tolko posložim da mi odgovara udaljenost i visina, a da istovremeno mogu normalno vidjeti kontrolnu ploču.
__________________
Besplatno hranim trollove

Zadnje uređivanje STINGer : 16.05.2012. at 15:21.
Loborek is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.