Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 18:02   #701
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ne trebam ju ni ja većinu vremena, al nekad mi to ide na kurac kad npr. radim neki novi zahtjevni element i ne uspijem jer negdje griješim, a ne znam di pa moram nju čekat 10 minuta da pomogne i onda ne stignem izvježbat dobro, a sat prođe. Najidealnije bi bilo imat šipku doma pa vježbat elemente s treninga.
Istina, napredni elementi i napredne satove bi svakako valjalo poštivati. Jer,

1. puno su opasniji od učenja krijesnice
2. ti si sigurniji klijent od početnice

Ok je ako uletiš u grupu za početnice i onda ona radi s početnicama, ali po meni nije ok da se mješaju grupe ili da se početnica nađe u naprednijoj grupi i sada se trenerica zadržava kod nje. Ipak nekog reda tu valja biti. Jer ja, ako se meni to desi više puta, neću biti baš zadovoljna pa ću vjerojatno i promijeniti klub - ako se to ponašanje uspostavi kao učestala rutina. Pazi, ja isto plaćam kao i početnica i na svojem sam satu.

Vježbanje kod kuće - hm. Isto kao i kod joge - da, ali ako radim nešto krivo neću toga biti svjesna + izgubit ću vjerojatno više vremena nego kad mi netko tko je to već usavršio asistira.

Ne znam, kod nas nema puno grupa ali svejedno se dobro zna, kada su početnice, kada semi i kada napredne. Ja kad npr uletim u grupu naprednih znam da je to njihov sat i poštujem. Isto tako se osjećam poštivano kad netko novi uleti u našu grupu.

Naše su trenerice sve ok. Jedino jedna nikad ne pokazuje elemente, nego samo kaže "napravite to, to i to" i onda si ja mislim "joj, kako je to ono bilo?"
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 00:37   #702
Ma da, prije ljeta je bilo OK, sve smo bile na sličnim razinama i većinom samostalne pa je kod svih provodila isto vremena, ali od kad je krenula nova sezona nisu uopće razdvajale grupe po stupnjevima nego tko se za koji termin javio u taj su ga stavili bez obzira na stupanj pa nas je sad 50:50 u grupi.

Drage su cure, ali su baš smetala na naprednom treningu. Mislim da ću uskoro tražiti novi studio ili grupu.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:13   #703
Malo podižem temu.

Trenira li koja u XXL-u? I općenito me zanima što moram znati za prvi trening pole dancea. Npr. u kakvoj odjeći doći?
dextra_ is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:54   #704
Quote:
dextra_ kaže: Pogledaj post
Malo podižem temu.

Trenira li koja u XXL-u? I općenito me zanima što moram znati za prvi trening pole dancea. Npr. u kakvoj odjeći doći?
moraš znati da ćeš uskoro biti sva puna masnica dođi u nečem udobnom, za početak ne moraš imati gole noge, ruke, trbuh. na početku ćeš se zagrijavati na podu (ponekad se radi i na stolici) i onda će vas nove Jasenka staviti na kraj dvorane i pokazivati vam neke početne stvari, mislim da se s krijesnicom kreće. preporučila bih ti da se dobro istegneš i na kraju treninga
ponesi si ručnik nekakav da si čistiš šipku, i s vremenom ćeš vidjeti trebaš li tekući magnezij, ukoliko imaš (kao ja) problema sa znojnim rukama
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:15   #705
Hvala ti puno, draga si

Nadam se da se dosta radi na istezanju jer sam skroz nefleksibilna.

Nema veze za masnice, samo se treba odvažiti krenuti.
dextra_ is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:26   #706
Quote:
dextra_ kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno, draga si

Nadam se da se dosta radi na istezanju jer sam skroz nefleksibilna.

Nema veze za masnice, samo se treba odvažiti krenuti.
zagrijavanje traje 20min pa mislim da ćeš se okej istegnut
ako još što trebaš, pitaj slobodno vidimo se!
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:39   #707
Ono što bi ti svakako preporučila je da si nabaviš grijače / duge čarape / štucne (?) za zagrijavanje mišića. Njih možeš nositi u prvom dijelu gdje još nisi dovoljno zagrijana. Još jedna varijanta je netom prije treninga istuširati se jako toplom vodom.

To je zbog toga što mišić i zglobovi puno efikasnije funkcioniraju kad su u toplom, i to znači da će ti kod zagrijavanja biti olakšani pokreti ako su mišići i i zglobovi već na taj način zagrijani, manje će se forsirati kod istezanja i naprezanja i manje su vjerojatnosti ozljeda. Možda ti sada zvuči dosadno i bezveze, ali kad se dogodi ozljeda ona u većini slučajeva traje jako dugo, pa ti bude jako žao da se nisi dovoljno zagrijala.

Što se tiče fleksibilnosti, na tome valja raditi na svakodnevnoj bazi.

Fleksibilnost vidim kao stanje rastezljivosti zglobova tj. "amplitudu pokreta", dok je istezanje (uvijek nakon zagrijavanja) važan dio treninga koji pomaže da se ta amplituda postepeno poveća (s vremenom i dosljednosti).

Istezanje može biti statičko i dinamičko, bolje dinamičko ako nisi zagrijana, ili statičko nakon zagrijavanja, ali na nekim se treninzima radi statičko prije zagrijavanja (gdje se stoji u jednoj poziciji cca do 30sek.), a to uvijek valja izbjegavati ako mišići nisu već dovoljno zagrijani.

Takav je barem moj zaključak nakon što slušam svoje tijelo tokom svakog treninga.

Fleksibilnost ćeš povećati ako vježbe istezanja radiš svaki dan ili skoro svaki dan, i na način da prije zagriješ mišiće (toplom kupkom, grijačima ili dinamičkim vježbama)

Na prvi sat je najbolje donijeti udobne tajice, sportski grudnjak, majicu kratkih i dugih rukava, jedan ručnik ako se znojiš, vodu, i ako radiš vježbe s koljenima na podu savjetujem i štitnike koljena (poput onih za odbojku), da se odmah zaštite zglobovi, pogotovo zato što kao početnica još nemaš razvijenu tehniku zaštite koljena u pokretu prilikom određene vježbe pa je i veća vjerojatnost da ćeš vršiti nezdravi pritisak na zglobove.

Jednom kad kreneš, vidi da li ti odgovara, daj si šansu, i najbitnije: budi dosljedna!
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:57   #708
Bas me zanima ima li ovdje koja cura iz splitskog XXL-a koja trenira pole dance. Zanima me bas za to vjezbanje van satova.
Koliki napredak se moze ostvarit sa 2x tjedno? Znam da je tesko ali mi se cini malo.
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:25   #709
Smatram da je napredak vrlo individualna stvar, jednostavno su neke osobe "talentiranije" u nekim vježbama od drugih. Npr običnu krijesnicu će netko naučiti tek nakon 6 mjeseci, a netko već na prvom satu. To je stvarno jako individualno. Što si više sportski tip, hrabrija i otvorenija, fleksibilnija i snalažljivija, to ćeš prije napredovati.

Ovisi što točno želiš postići.
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:48   #710
U 2 sata se može dosta toga.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:00   #711
Cure jel neka od vas ima iskustva sa Infinity pole dance studijem?? Vidjela sam na njihovom fejsu da traže instruktorice pa si razmišljam da se javim - al me malo koči što nemam feedback iz prve ruke o njima, kakvi su i to :-). Pliiz ako netko nešto zna o njima da me malo ohrabri :-)

https://www.facebook.com/Infinitypolezagreb/
polerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 21:29   #712
Cure, da ne čitam sad cijelu temu od početka, možete mi preporučiti neki studio gdje se baš aktivno pleše na šipci, znači baš da je naglasak na treningu, ne na nekom opuštanju i emotivnom dijelu, kako vidim da ima kod nekih.

U Zagrebu, po mogućnosti negdje u Novom Zagrebu, ili stroži centar, ili zapadni dio grada, ali tamo negdje - Knežija, Srednjaci, Vrbani, ne bi dalje od toga, predaleko mi je.
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:53   #713
mene zanima koliko kosta pole dance i koliko puta tjedno su treninzi i u kojem trajanju?
hvala
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:46   #714
Vidjela sam na Ponudi dana jednomjesečni pčetnički otečaj pole dance-a u Sportvizija centru, i sad piše da se treba prvo rezervirati termin kod njih u centru (logično, jer što ćeš plaćati tu ponudu ako ni ne dobiješ termin prvo, pa da propadne), i zovem ja njih već tri dana, šaljem poruku na fejsu, ništa.. Ne javljaju se uopće. Mislim kužim ja da žene održavaju satove i to, ali šta nemaju nekoga tko radi na informacijama? Ili bar neku pauzu da imaju kad ih se može nazvati i pitati nešto, pa da napišu od kada do kada ih se može zvati. Ne.

Baš sam se veselila što ću napokon probati prvi put taj pole dance, što želim već dugo, još nađem tu ponudu dana, jer inače mi je malo skupo 300 kn za prvi mjesec barem, dok ne vidim kak mi je, jel mi odgovara to.
Ajde kasnije kad vidiš da želiš nastaviti s tim..

Baš mi je žao jako..
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:49   #715
Btw, jel se kojoj od vas uspjelo učvrstiti i oblikovati tijelo sa pole dance-om? Ili da to ne očekujem od takvog treninga? Sa svih strana pišu kako je idealan za učvrstiti tijelo, ali nekako mi se ne čini ni blizu toga, eventualno više za otopiti masti samo, a to mi ne treba.

Kakva su vaša iskustva?
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 12:23   #716
Bok cure, imam par pitanja

1. da li se cijeli sat, ikljucujuci i zagrijavanje, istezanje, pa i sipka, radi uz neku muziku? Ili samo tokom elemenata na sipci.se.radi uz muziku? Ili nema.uopce muzike?

2. Ima li smisla da upisem sad pole dance, uz teretanu 3x tjedni, znaci isla bi npr pon i srijeda na pole dance, a utorak, cetvrtak, subota u teretanu? A tek sam se upisala u teretanu, i imam dosta slabe misice i kondiciju, nakon godina nevjezbanja. Jel bi mi to bilo previse, imala bi upalu od pole dance-a pa ne bi mogla danima u teretani vjezbati ili?

3. Ima li negdje u Novom Zagrebu, centru, ili zapadnom dijelu ali ne dalje od Knezije, Tresnjevke, bas da se trenira veci dio sata na sipki (znaci ne onaj dio sa emocijama), a da je 2x tjedno a ne 1x kako vecina njih ima? I da nema po deset cura na jednu sipku?
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:32   #717
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Btw, jel se kojoj od vas uspjelo učvrstiti i oblikovati tijelo sa pole dance-om? Ili da to ne očekujem od takvog treninga? Sa svih strana pišu kako je idealan za učvrstiti tijelo, ali nekako mi se ne čini ni blizu toga, eventualno više za otopiti masti samo, a to mi ne treba.

Kakva su vaša iskustva?
One koje dođu debele, ostanu debele. Učvrste se naprednije, ali isto ne sve jednako. Neke su super na šipci, a izgledaju ko čvarci. Jako je individualno.

Trenerice su pak često prenabildane.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:55   #718
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Bok cure, imam par pitanja

1. da li se cijeli sat, ikljucujuci i zagrijavanje, istezanje, pa i sipka, radi uz neku muziku? Ili samo tokom elemenata na sipci.se.radi uz muziku? Ili nema.uopce muzike?

2. Ima li smisla da upisem sad pole dance, uz teretanu 3x tjedni, znaci isla bi npr pon i srijeda na pole dance, a utorak, cetvrtak, subota u teretanu? A tek sam se upisala u teretanu, i imam dosta slabe misice i kondiciju, nakon godina nevjezbanja. Jel bi mi to bilo previse, imala bi upalu od pole dance-a pa ne bi mogla danima u teretani vjezbati ili?
Ok ti je to, ali onda u teretani radis vecinom noge jer ces na sipci raditi vecinom gornji dio tijela i core. Ovisi naravno na kakav pole dance ides i tko ti je trener.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 15:09   #719
Drage cure, imam pitanje vezano za kombiniranje pole dancea sa drugim aktivnostima... Idem na jogu 3x tjedno i zelim se uhvatiti pole dancea kad se naviknem... S obzirom na to da imam slabe misice na ledima (posao na kojem puuuno sjedim), bi li bilo bolje da idem u gym za pocetak dok ne ojacam leda i ramena? Koje su opasnosti kad se na slaba leda ide vrsiti takav presing? Znam da se odmah necu bacati kao pocetnik, al ne zelim si navuci neku ozljedu koju cu sanirati mjesecima.
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 00:09   #720
Zaista mi nije jasno na koji presing misliš.

Većina vježbi je bodyweight, ostatak radi na fleksibilnosti.

Elementi za početnike su jednostavni.
S vremenom kako napreduje snaga ruku, ramena i cora tako napreduju i elementi.

U svakom slučaju nitko te neće tjerati da radiš nešto za što nisi spremna.

Najbolje je da upišeš i probaš.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.