Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2013., 20:27   #61
Larsson definitivno na prvom mjestu
Kepler na drugom
Iza trece ostao Nesbo
(tko je citao mogao bi razumijeti razlog mog poretka)

Mislim da ce biti ljudi koji se slazu samnom....?
__________________
"Malo tko u Švedskoj mi je povjerovao.Moja im se priča činila nevjerojatnom.To je u redu. Ni ja nisam nikome vjerovao."
saren is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 22:01   #62
Paaa.......ja se ne slažem što se mene tiče naravno
Harry Hole je Harry Hole
slažem se da je Kepler odličan!!
danas zbilja ima dobrih pisaca i mnogi se mogu svrstati u top 1, svaki na svoj način
kangaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 23:48   #63
Quote:
noah_17 kaže: Pogledaj post
jel samo taj pretinac dosadna knjiga il opčenito autori? jer sam bas ja planirao to počet, i čeliju 8
evo, dala im šansu i danas kupila 3 Sekunde jer su bile 10 kn čini mi se
mislim da je ključ što sam ja krenula sa Pretincem, a treba sa 3 Sekunde jer mi nekako Grens ( detektiv ) nije baš najbolje ilustriran u Pretincu, kao da nešto fali
nije sad radnja loša, ima dinamike, samo je meni malo predvidljiva bila i već viđena, moram još Ćeliju i 3 Sekeunde pročitat, sad ih imam sve

OT: kupila sam Crvendaća danas na Interliberu, Šišmiš nije bio snižen, tj. bilo je tvrdo izadnje jer ga očito nitko ne kupuje pored praktičnijeg mekog, te iz principa ga nisam htjela kupit, uvijek ga stignem po cijeni od 40 kn kupit
koji bi taj trebao ić po redu? jel mogu možda odmah sa Crvendaćem krenut kad ću čitat?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 03:04   #64
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
evo, dala im šansu i danas kupila 3 Sekunde jer su bile 10 kn čini mi se
hahaha koja slučajnost i ja sam je danas kupio iz istog razloga
ta je valjda jedina bila po 10 na tom štandu, al šta je debela knjižurina
i ja ubijam sam uzeo, isto debela knjiga

Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
OT: kupila sam Crvendaća danas na Interliberu, Šišmiš nije bio snižen, tj. bilo je tvrdo izadnje jer ga očito nitko ne kupuje pored praktičnijeg mekog, te iz principa ga nisam htjela kupit, uvijek ga stignem po cijeni od 40 kn kupit
koji bi taj trebao ić po redu? jel mogu možda odmah sa Crvendaćem krenut kad ću čitat?
Crvendać je kao početak te neke trilogije, tako bar kažu
noah_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 11:38   #65
Meni je Kepler od ove trojice zadnji, nekako me nije osvojio Hipnotizer

Šišmiš je prva knjiga pa Žohari. Onda ide trilogija (Crvendać, Nemeza, Đavolja zvijezda) i tako dalje. Trilogiju je dobro čitati po redu, ovo drugo je manje bitno
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 17:55   #66
Quote:
noah_17 kaže: Pogledaj post
hahaha koja slučajnost i ja sam je danas kupio iz istog razloga
ta je valjda jedina bila po 10 na tom štandu, al šta je debela knjižurina
i ja ubijam sam uzeo, isto debela knjiga
je, da je u normalnom izadnju imala bi sigurno oko 700 str
zato baš i očekujem najviše od te knjige, sjećam se da sam ju našla prije 2 god u Algoritmu na engleskom i da mi je zapela za oči
10 kn, super za vucarat po plaži, busu i sl.
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Šišmiš je prva knjiga pa Žohari. Onda ide trilogija (Crvendać, Nemeza, Đavolja zvijezda) i tako dalje. Trilogiju je dobro čitati po redu, ovo drugo je manje bitno
znači, mogu sa Crvendaćem počet
joj, trebala sam i Đavolju zvijezdu kupit, Nemezu se ne sjećam dal sam vidjela
Šišmiš i Žohari su znači posebni slučajevi?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 11:30   #67
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
znači, mogu sa Crvendaćem počet
joj, trebala sam i Đavolju zvijezdu kupit, Nemezu se ne sjećam dal sam vidjela
Šišmiš i Žohari su znači posebni slučajevi?
Evo imaš ovdje
Sve su ti posebni slučajevi(koliko ja znam)osim ove trilogije(crvendać,nemeza,đavolja zvijezda).

Zadnje uređivanje yopa1 : 22.11.2013. at 11:36.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 16:39   #68
Izasla je nova knjiga u stilu Nesba,
Thomas Enger - Opečen
Je itko citao????

Na Facebooku imaju nagradnu igru i dijele primjerak knjige a moguce je dobiti i autogram autora.
https://www.facebook.com/FokusNaHit
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 00:32   #69
Meni je Larsson dobar, izvrstan, ali kao što je netko napisao- nema Harryja Holea
Hipnotizer mi je nepotrebno razvučen, iako nije loš.

Znači Leopard je vani? Taman sam ga pročitala na engleskom, prve Nesbove su mi bolje.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 00:52   #70
Quote:
lucas07 kaže: Pogledaj post
Meni je Larsson dobar, izvrstan, ali kao što je netko napisao- nema Harryja Holea
Hipnotizer mi je nepotrebno razvučen, iako nije loš.

Znači Leopard je vani? Taman sam ga pročitala na engleskom, prve Nesbove su mi bolje.
Da, izasao za Interliber!
http://www.profil-mozaik.hr/leopard/...n=ProfilMozaik
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 00:56   #71
Evo, našla sam ovdje još jeftinije - naročito ako ga naručite na webu i odaberete preuzimanje u knjižari
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 16:08   #72
Na 3/4 sam čitanja Police, najnovijeg Nesbovog trilera iz Oslo serije. Odličan krimić, čak sam par puta izgubio nit koliko je kompleksan, ali sam se uspješno vratio. Drži napetost od prve stranice, radnja se razvija na više frontova, stvarno možda i najbolji Nesbov uradak. Jedva čekam kraj.
lava72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 16:43   #73
Citala sam Crvendaca i Nemezu, a trenutno citam Djavolju zvijezdu. Prosla sam jednu trecinu knjige i moram priznati da sam zasad poprilicno zbunjena radnjom koja me nije jos uvijek obuzela kao sto je bio slucaj s ostalim Nesbovim knjigama, ali nadam se da ce stvari postati zanimljivije.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 12:34   #74
ja sad čitam leoparda(uspjela ga uhvatit u knjižnici prva).
slažem se da su prve knjige bolje, ali eto meni je ovaj h.h. tako simpa tip, odličan lik, iako ne vjerujem da bi i jedno živo biće to sve preživilo...
uglavnom knjiga je dobra, h.h. se i dalje bori s ovisnošću, i dalje je sam protiv svih itd.neću odavati puno...

prije toga sam pročitala lovci na glave, i nisam imala pojma da tamo nema harrya...bila sam ful razočarana na početku, ali poslje se ispostavilo da je knjiga ok.
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 19:15   #75
Quote:
lava72 kaže: Pogledaj post
Na 3/4 sam čitanja Police, najnovijeg Nesbovog trilera iz Oslo serije. Odličan krimić, čak sam par puta izgubio nit koliko je kompleksan, ali sam se uspješno vratio. Drži napetost od prve stranice, radnja se razvija na više frontova, stvarno možda i najbolji Nesbov uradak. Jedva čekam kraj.
Da, Police mi je odmah poslije Phantoma najbolji. Sviđa mi se kak se lik Harryja razvil i kakav je u toj desetoj knjizi.
__________________
Shelfari
nehljudova is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 20:06   #76
Quote:
nehljudova kaže: Pogledaj post
Da, Police mi je odmah poslije Phantoma najbolji. Sviđa mi se kak se lik Harryja razvil i kakav je u toj desetoj knjizi.


Bas se veselim toj knjizi
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 20:57   #77
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
ja sad čitam leoparda(uspjela ga uhvatit u knjižnici prva).
slažem se da su prve knjige bolje, ali eto meni je ovaj h.h. tako simpa tip, odličan lik, iako ne vjerujem da bi i jedno živo biće to sve preživilo...
uglavnom knjiga je dobra, h.h. se i dalje bori s ovisnošću, i dalje je sam protiv svih itd.neću odavati puno...

prije toga sam pročitala lovci na glave, i nisam imala pojma da tamo nema harrya...bila sam ful razočarana na početku, ali poslje se ispostavilo da je knjiga ok.
Kad prije je stigla do knjižnice,ja je u mojoj u svom gradu ne očekujem prije 1.mjeseca.
A nadam se da će i Police uskoro doći do knjižnice u nekom izdanju,barem onom talijanskom.Sad sam tek skužio da kad zbrojim sve hrvatske,talijasnke i engleske prijevode,imaju cijelu seriju o Holeu. (minus ovu zadnju)
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 00:21   #78
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Kad prije je stigla do knjižnice,ja je u mojoj u svom gradu ne očekujem prije 1.mjeseca.
A nadam se da će i Police uskoro doći do knjižnice u nekom izdanju,barem onom talijanskom.Sad sam tek skužio da kad zbrojim sve hrvatske,talijasnke i engleske prijevode,imaju cijelu seriju o Holeu. (minus ovu zadnju)
Phantom i Police na hrv. dolaze slijedece godine
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 16:54   #79
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Kad prije je stigla do knjižnice,ja je u mojoj u svom gradu ne očekujem prije 1.mjeseca.
A nadam se da će i Police uskoro doći do knjižnice u nekom izdanju,barem onom talijanskom.Sad sam tek skužio da kad zbrojim sve hrvatske,talijasnke i engleske prijevode,imaju cijelu seriju o Holeu. (minus ovu zadnju)
je stigla je, ja sam okolica rijeke.ali mislim da se radi o tome šta je ta knjižnica nešto kao u sklopu škole i ja sam slučajno naletila na nju dok je mala vraćala knjige.vjerovatno osnovnoškolci baš i ne posuđuju takve knjige.inače, u knjižnici gdje inače posuđujem svaki sam put morala njegove knjige rezervirat i čekat na nju.
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 19:47   #80
Quote:
Original Doll kaže: Pogledaj post
Phantom i Police na hrv. dolaze slijedece godine
Nice.
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
je stigla je, ja sam okolica rijeke.ali mislim da se radi o tome šta je ta knjižnica nešto kao u sklopu škole i ja sam slučajno naletila na nju dok je mala vraćala knjige.vjerovatno osnovnoškolci baš i ne posuđuju takve knjige.inače, u knjižnici gdje inače posuđujem svaki sam put morala njegove knjige rezervirat i čekat na nju.
A da,primjetio sam da u Rijeci knjige dobivaju jako brzo,jer sam neko vrijeme pretraživao njihove kataloge iz kurioziteta.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.