Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2011., 20:42   #2901
Quote:
Mr. Relentless kaže: Pogledaj post
Da li misliš na Mercadona Wilkinsonovu četkicu za brijanje, jazavac?
Kod nas, gdje sam god tražio, nema, ali imaš u City Centar One-u zaista kvalitetnog jazavca, Muller - 450 kn. Nježnija da nježnija ne može biti!
E da, od jazavca

Vani košta točno 7€
Ovo mi je u mülleru ipak malo previše
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 21:05   #2902
Ali traje ti vječno! Nadam se da ti stoji u stalku okrenuta prema dolje, tj., naopako, da dlake gledaju prema dolje!? Pravilan način sušenja četkice, ako ne želiš da ti se sj*** knot i da ti dlake ne počnu previše ispadati.
Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 23:29   #2903
Zašto bi se uopće muškarac brijao ispod pazuha??
Cokolada95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 02:00   #2904
Quote:
Cokolada95 kaže: Pogledaj post
Zašto bi se uopće muškarac brijao ispod pazuha??
tako da bude in jer to radi kiki ronaldo
marković car is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 03:32   #2905
Quote:
Cokolada95 kaže: Pogledaj post
Zašto bi se uopće muškarac brijao ispod pazuha??
U mom slučaju zbog neugodnog mirisa. Prije sam imao vrlo slab znoj, i vrlo mala količina dezodoransa je funkcionirala cijeli dan. E kad se to promjenilo, ni veće količine nisu imale dovoljan efekt (predvečer bi se nanjušio miris), proradila je britvica. Sad su opet male količine dezodoransa dovoljne da i nakon cijelog dana kisanja u znoju sutradan ujutro imam neutralan miris, tj. da ne smrdim. (NE, TO NE ZNAČI DA SE NE PEREM, nego se eto nekad baš zalomi, npr. moto susret ili slično.) Antiperspirante mrzim i ne koristim.
__________________
Hey Joe...
Drveni Sovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 04:12   #2906
pravi se frajer mora dotjerat a to je i sisanje tj depiliranje svih djelova tijela koji su predlakavi, sve kaj je predlakavo treba bit uredeno, kako brada tako i sve drugo, prsa, POGOTOVO madunozni dijelovi i leda, leda su fakat fuj, mozda su dlakava muska prsa i ljepa za vidit ponekad al dlakava leda su fakat fuj, to ni na kome nemoze stajat ljepo !!
muskarci drzite se higijene i pazite na sebe molim vas !
beezelbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 06:33   #2907
Quote:
beezelbub kaže: Pogledaj post
al dlakava leda su fakat fuj, to ni na kome nemoze stajat ljepo !!
muskarci drzite se higijene i pazite na sebe molim vas !
i bit će pičke ko pjeska
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 10:56   #2908
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
i bit će pičke ko pjeska
I quraca
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 12:57   #2909
Ali stvarno dlakava leđa i šuma više lakta je i meni kao muškarcu odurna
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 13:11   #2910
Quote:
ivek-ivek30 kaže: Pogledaj post
Pa kako prije 10 godina ženama nisu smetale dlake, a sad unazad od kada su to počei promovirati to brijanje odjednom se žene sasule kako je brijanje higijenski i te gluposti..


Pa kako prije 50 godina muškima nisu smetale dlake na ženama a onda odjednom...

Kaj da ti velim, otpor je uzaludan.
Sve više se dlakavi muškarci gledaju pomalo...ajmo reći da su sve neprivlačniji i neprivlačniji. Jbg, na tv-u, reklamama itd. muškarci su, ak ne depilirani onda barem malo podšišani i sređeni. Ljudima to ulazi u glavu, prihvaćaju kao nekaj normalno a dlakurde postaju seljačke.

Sa ženama se sve odvijalo isto. Kad bi žena bila izdepilirana prije 70-ak godina nitko je ne bi ni taknuo jer bi pretpostavio da su joj dlake poispadale od neke bolesti. Na početku su se mnoge i žene i muškarci zgražali nad uklanjanjem dlaka na ženskom tijelu, a danas, ne samo da je normalno neg je nenormalno biti dlakav.
Tako bude i s muškarcima.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 16:00   #2911
Quote:
Drveni Sovac kaže: Pogledaj post
U mom slučaju zbog neugodnog mirisa. Prije sam imao vrlo slab znoj, i vrlo mala količina dezodoransa je funkcionirala cijeli dan. E kad se to promjenilo, ni veće količine nisu imale dovoljan efekt (predvečer bi se nanjušio miris), proradila je britvica. Sad su opet male količine dezodoransa dovoljne da i nakon cijelog dana kisanja u znoju sutradan ujutro imam neutralan miris, tj. da ne smrdim. (NE, TO NE ZNAČI DA SE NE PEREM, nego se eto nekad baš zalomi, npr. moto susret ili slično.) Antiperspirante mrzim i ne koristim.
kako kome, imam busene ispod pazuha i nikad nemam problema sa time...redovito tuširanje i onaj old spice roll on čine čuda
marković car is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:16   #2912
Quote:
Mr. Relentless kaže: Pogledaj post
Ali traje ti vječno! Nadam se da ti stoji u stalku okrenuta prema dolje, tj., naopako, da dlake gledaju prema dolje!? Pravilan način sušenja četkice, ako ne želiš da ti se sj*** knot i da ti dlake ne počnu previše ispadati.
, e ne stoji mi na stalku . Nisam ga nabavio- uvijek kažem da mi netreba, ali ću ga nabaviti.


Znaš kaj, mene ti hebe kaj ta četkica nakon točno 1god počne poprimati čudan miris, pa ju onda bacim.
Znam da postoji onaj sapun za čiščenje tih četkica, ali košta 45kn ili (7€) , a nova gore košta 9€ ,pa mi je bolje onda kupiti novu nego taj sapun.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 21:10   #2913
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post


Pa kako prije 50 godina muškima nisu smetale dlake na ženama a onda odjednom...

Kaj da ti velim, otpor je uzaludan.
Sve više se dlakavi muškarci gledaju pomalo...ajmo reći da su sve neprivlačniji i neprivlačniji. Jbg, na tv-u, reklamama itd. muškarci su, ak ne depilirani onda barem malo podšišani i sređeni. Ljudima to ulazi u glavu, prihvaćaju kao nekaj normalno a dlakurde postaju seljačke.

Sa ženama se sve odvijalo isto. Kad bi žena bila izdepilirana prije 70-ak godina nitko je ne bi ni taknuo jer bi pretpostavio da su joj dlake poispadale od neke bolesti. Na početku su se mnoge i žene i muškarci zgražali nad uklanjanjem dlaka na ženskom tijelu, a danas, ne samo da je normalno neg je nenormalno biti dlakav.
Tako bude i s muškarcima.
Moja baba (kada gleda nećakinju kadabrije noge na verandi) komentira da joj nije jasno zašto žene danas prolaze tu torturu,ona kaže da nikada nije noge brijala
Neobrijane ženske noge
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 13:56   #2914
Čudan miris ti poprima baš radi tog načina sušenja, tj., zbog toga jer ti četkica nije okrenuta prema dolje. Voda se skuplja u knotu, te smanjuje trajnost i pospješuje češće ispadanje dlaka. Poslije brijanja četkicu (dlake) dobro oprati u toploj vodi oko 20 sekundi, stisnuti rukom da izađe sva voda iz dlaka, dobro protresti, te staviti četkicu u odgovarajući položaj u stalak. Znači, dlake prema dolje!!!!

Ako misliš na Barbicide, onda je to taj sapun (sve češće i u prahu) za čišćenje i dezinfekciju četkica.

Primjer pravilnog sušenja četkice + moj komplet.

Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 16:18   #2915
Quote:
Mr. Relentless kaže: Pogledaj post
Čudan miris ti poprima baš radi tog načina sušenja, tj., zbog toga jer ti četkica nije okrenuta prema dolje. Voda se skuplja u knotu, te smanjuje trajnost i pospješuje češće ispadanje dlaka. Poslije brijanja četkicu (dlake) dobro oprati u toploj vodi oko 20 sekundi, stisnuti rukom da izađe sva voda iz dlaka, dobro protresti, te staviti četkicu u odgovarajući položaj u stalak. Znači, dlake prema dolje!!!!

Ako misliš na Barbicide, onda je to taj sapun (sve češće i u prahu) za čišćenje i dezinfekciju četkica.

Primjer pravilnog sušenja četkice + moj komplet.
U jbt ,koju ti kolekciju imaš .

Ja se standardno brijem, a priprema ide: malo navlažim četkicu, pa stavm sapun pod vodu, i u originalnoj ambalaži kružnim pokretom idem dok se ne zapijeni i na bradu.
Kaj ti vadiš sapun van iz ambalaže i stavljaš ga u posebnu posudu ili?

Taj sapun tabbac još nisam isprobao, jer mi je 100kn dosta za nekaj kaj mi možda neće odgovarati, a wilkinson je 10kn jedan paket.


I da te pitam čemu ti služe one drvene letvice
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 16:33   #2916
dlake ne moraju nužno biti prema dolje. svoje četke godinama stavljam sa dlakama prema gore i nije im ništa, niti smrde niti dlake opadaju. poslje brijanja ju ocijedim lagano rukom, protresem višak vode i obrišem ručnikom. čitao sam dosta rasprava o tome, i u biti je zaključak da možeš raditi kako želiš, neki okreću prema dolje, neki četku samo polože na dno držke. nisam dugo bio na badger&blade forumu, ali znam da sam zadnji puta čitao temu o tome, gdje je jedan čovijek, zaboravio sam mu ime, koji je iz obitelji simpson - proizvođača poznatih četki za brijanje - rekao da se četke uopće ne moraju stavljati na stalak sa dlakama prema dolje, da u njihovoj obitelji nitko, ni on sam, to ne radi.

da bi se spriječio smrad potrebno je čistiti četku, a o tome ima dovoljno tema na B&B forumu.
Óðinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 17:24   #2917
Quote:
Óðinn kaže: Pogledaj post
čitao sam dosta rasprava o tome, i u biti je zaključak da možeš raditi kako želiš, neki okreću prema dolje, neki četku samo polože na dno držke. nisam dugo bio na badger&blade forumu, ali znam da sam zadnji puta čitao temu o tome, gdje je jedan čovijek, zaboravio sam mu ime, koji je iz obitelji simpson - proizvođača poznatih četki za brijanje - rekao da se četke uopće ne moraju stavljati na stalak sa dlakama prema dolje, da u njihovoj obitelji nitko, ni on sam, to ne radi.

da bi se spriječio smrad potrebno je čistiti četku, a o tome ima dovoljno tema na B&B forumu.
Slažem se, opet ovisi koja je četkica u pitanju. Ali je ipak zdravije za četkicu da su dlake prema dolje
Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 17:34   #2918
Quote:
Mr. Relentless kaže: Pogledaj post
Ali je ipak zdravije za četkicu da su dlake prema dolje
moje iskustvo je - da je to nebitno.
Óðinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 17:45   #2919
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
U jbt ,koju ti kolekciju imaš .

Ja se standardno brijem, a priprema ide: malo navlažim četkicu, pa stavm sapun pod vodu, i u originalnoj ambalaži kružnim pokretom idem dok se ne zapijeni i na bradu.
Kaj ti vadiš sapun van iz ambalaže i stavljaš ga u posebnu posudu ili?

Taj sapun tabbac još nisam isprobao, jer mi je 100kn dosta za nekaj kaj mi možda neće odgovarati, a wilkinson je 10kn jedan paket.


I da te pitam čemu ti služe one drvene letvice
Ne vadim sapun iz ambalaže, nego direktno radim pjenu u posudici u kojoj je.
O Tabac sapunu samo mogu reći najbolje. Izrazito kvalitetan sapun, po meni, jedan od najboljih koje sam ikada probao. Ovo mi je druga posudica, sa time da mi je prva trajala 10 mjeseci. Izrazito se lako dobije pjena (potrebno je napraviti samo 15-ak kružnih pokreta da bi se dobila zadovoljavajuća i gusta pjena), a o mirisu da ne pričam... fantastičan!
Opet, svatko ima svoj ukus, ali, vjerujem da neće pogriješiti ako izabere tabac sapun.

Što se tiče opreme, idemo redom:

- 5 četkica s lijeva na desno (svinjska dlaka, jazavčeva dlaka, svinjska dlaka, konjska dlaka, jazavčeva dlaka)
- šalica Old Spice za izdradu pjene (ja je upotrebljavam za namakanje četke prije izrade pjene)
- La Toya After Shave
- 5 britvi s lijeva na desno (Ern 5/8, Gold Dollar 6/8, Tenis 60 4/8 Solingen, Fanger 4/8 Solingen, Carl Schmidh 4/8 Solingen)
- Dvostrani Paddle Strop (jel misliš na tu drvenu letvicu? :-)), premazan dijamantnim pastama .5 microna i 1 micron.
- Posuda za sapun L'Occitane
- Naniwa Super Stones brusno kamenje gradacije 1000, 3000/8000, 10000 za oštrenje britvi
- Nagura Stone (plavi paketić) za čišćenje nakupina na Naniwa kamenju
- Balistol ulje (za zaštitu britve poslije brijanja od mikro-hrđe)
- Proraso After Shave
- Proraso sapun
- Proraso pre/dopo krema za prije/poslije brijanja
- Illinois Strop dressing (krema za povremeno premazivanje stropova/isušivanja kože na stropu)
- Dijamantna pasta .5 micron za dooštravanje brive (u međuvremenu stigla i od 1 micron)
- Ogallala Bay Rum After Shave
- Kanayama Cordovan Strop od konjske kože (za stropanje britve)
- DOVO Leather Strop (za stropanje britve)
Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 17:58   #2920
Quote:
Óðinn kaže: Pogledaj post
moje iskustvo je - da je to nebitno.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje.
Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger