Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2013., 13:26   #1
N1

Quote:
Dobivamo novi regionalni info program u suradnji s CNN-om



Početkom 2014. godine u Hrvatskoj, Srbiji i Bosni i Hercegovini počinje se emitirati regionalni informativni tv program N1…

United grupa u ovaj projekt kreće u partnerstvu sa CNN-om. Program N1 će emitirati odabrane CNN-ove sadržaje prevedene na lokalne jezike.

“Suradnja sa CNN-om donosi nam dragocjeno iskustvo u području novinarstva, uredništva i pravljenja programa. N1 će razvijati svoj specifičan sadržaj, baziran na vijestima iz regije, o kojima ćemo izvještavati iz tri glavna grada u isto vrijeme. To će biti vrlo inspirativan zadatak”, kaže Brent Sadler, generalni direktor programa, direktor programa za sve tri zemlje i bivši nagrađivani novinar CNN-a.

N1 će emitirati program iz tri informativno-produkcijska centra u Zagrebu, Sarajevu i Beogradu, kao i iz lokalnih centara smještenih po gradovima čitave regije.

Program N1 pojedinačno će obrađivati vijesti iz Hrvatske, BiH i Srbije, kao i najvažnije regionalne i globalne teme. Sva tri informativna centra bit će povezana i surađivat će međusobno.
poslovniplus.com


Quote:
Novim regionalnim programom CNN i N1 kreću na Al Jazeeru



Regionalni informativni program N1 bit će lansiran početkom 2014. godine za preko 15 milijuna gledatelja u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i Srbiji. N1 će biti i ekskluzivni partner CNN-a u regiji budući da je sklopljen sporazum o suradnji s tvrtkom Turner Broadcasting System Europe Limited, koja je vlasnik programa CNN International.


Iako se N1 najavljuje kao 'prvi regionalni informativni program na području bivše Jugoslavije', činjenica je kako stiže nakon Al Jazeere Balkan koja svojim programom također pokriva isto područje. N1 i CNN su se očito ozbiljno odlučili uhvatiti u koštac sa konkurencijom budući da će emitirati program iz tri velika informativno-produkcijska centra u Zagrebu, Sarajevu i Beogradu, kao i iz lokalnih centara smještenih po gradovima čitave regije.

- Suradnja sa CNN-om donosi nam dragocjeno iskustvo u području novinarstva, uredništva i pravljenja programa. N1 će razvijati svoj specifičan sadržaj, baziran na vijestima iz regije, o kojima ćemo izvještavati iz tri glavna grada u isto vrijeme. To će biti vrlo inspirativan zadatak - kaže Brent Sadler, generalni direktor programa, direktor programa za sve tri zemlje i bivši nagrađivani novinar CNN-a.

Sporazum sa CNN-om omogućava programu N1 i da emitira odabrane sadržaje CNN-a, prevedene na lokalne jezike.

Glavni financijski investitor programa N1 je United Group, vodeća “pay TV” platforma u Jugoistočnoj Europi, koja obuhvaća Total TV, najveću satelitsku platformu u regiji, Telemach BiH i Telemach Sloveniju, najveće kablovske operatere u Bosni i Sloveniji, kao i SBB, najvećeg kablovskog operatera u Srbiji.

Program N1 će, kako najavljuju iz ove televizijske kuće, svojim gledateljima pružiti najnovije, točne i neovisne vijesti. CNN će programu N1 pružati konzultantske usluge, vršit će obuku kadrova i operativnu podršku za period do početka emitiranja programa, ali i poslije toga. To uključuje uredničku i tehnološku obuku za kadrove N1 kanala u centrali CNN-a u Atlanti.
liderpress.hr
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 14:10   #2
Još jedna vrsta konkurencije HRT-ovoj 4, takozvanom info kanalu
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 14:19   #3
ma hrt4 je da ne kažem što oni nisu ni blizu news kanalu, iako ih volim pogledat tu i tamo jer imaju dobre dokumentarce ali da su news kanal - definitivno nisu. jedino se 24sata kod nas može nazvati news kanalom (ako ne računamo al jazeeru, jel )
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 14:21   #4
Ja sam gledao preko interneta američki FOX news kanal i mogu reć da nije loš. Zapravo to je pravi news kanal a ne ovi Aljazzera Balkans di su non stop neki dokumentarci a na FOX news se non stop nešto priča, ovo ono ponavljaju vijesti ugl opće nije loše samo što je količina reklama nevjerovatna. 5-10 min programa onda reklame jednu 3-4min.
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 14:40   #5
FOX News Channel dobar?
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 16:14   #6
Quote:
SheldonCooperr kaže: Pogledaj post
Ja sam gledao preko interneta američki FOX news kanal i mogu reć da nije loš. Zapravo to je pravi news kanal a ne ovi Aljazzera Balkans di su non stop neki dokumentarci a na FOX news se non stop nešto priča, ovo ono ponavljaju vijesti ugl opće nije loše samo što je količina reklama nevjerovatna. 5-10 min programa onda reklame jednu 3-4min.
obično od svih tih "svjetskih" news kanala se najviše pljuje po upravo tom kojeg si naveo - fox news. niti meni on nikako nije ogledalo nekog idealnog news kanala, dapače dosta su zastarjeli od vizualnog dijela pa do nekog dosadnog pristupa svim tim vijestima koje prezentiraju, ali dobro nema veze.. ono što mi je zapelo u oči je "to je pravi news kanal a ne ovi Aljazzera Balkans di su non stop neki dokumentarci" - ne možeš uspoređivati treću najmnogoljudniju zemlju svijeta gdje živi 320 milijuna stanovnika, sa područjem koji ALB pokriva na kojem živi 20 milijuna.. naravno da na većem području ima više potencijalno zanimljivih tema nego na manjem. pa naš hrt svoje središnje vijesti jedva rastegne na pola sata, i to su vijesti koje je ponavljao cijeli dan kroz ostale informativne emisije - jednostavno smo mali za neke velike vijesti a kamoli da cijeli dan imamo "breaking news" tipa stranih news kanala možda jedino ako ćemo vijesti raditi od otvorenja svakog hidranta? .. da ne govorim da ta AL Jazeera Balkans pošto je regionalnog karaktera traži uglavnom samo "top teme", odnosno one koje će koliko-toliko ticati i ostale zemlje u regiji, a takvih tema ima još manje. sve u svemu ja ne vidim ništa loše u poslovanju ALB, dapače odlično rade svoj posao i da ne stoji kakav naftaš iza cijelog tog projekta ovako skup news kanal nikad ne bi bio moguć na ovim prostorima. od ovog "domaćeg CNN-a" ne očekujem da će moći po ičemu parirati ALB prije svega zbog financijskih razloga... sva "krema" informativnog programa će i dalje odlaziti u Al Jazeeru.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 18:11   #7
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
obično od svih tih "svjetskih" news kanala se najviše pljuje po upravo tom kojeg si naveo - fox news. niti meni on nikako nije ogledalo nekog idealnog news kanala, dapače dosta su zastarjeli od vizualnog dijela pa do nekog dosadnog pristupa svim tim vijestima koje prezentiraju, ali dobro nema veze.. ono što mi je zapelo u oči je "to je pravi news kanal a ne ovi Aljazzera Balkans di su non stop neki dokumentarci" - ne možeš uspoređivati treću najmnogoljudniju zemlju svijeta gdje živi 320 milijuna stanovnika, sa područjem koji ALB pokriva na kojem živi 20 milijuna.. naravno da na većem području ima više potencijalno zanimljivih tema nego na manjem. pa naš hrt svoje središnje vijesti jedva rastegne na pola sata, i to su vijesti koje je ponavljao cijeli dan kroz ostale informativne emisije - jednostavno smo mali za neke velike vijesti a kamoli da cijeli dan imamo "breaking news" tipa stranih news kanala možda jedino ako ćemo vijesti raditi od otvorenja svakog hidranta? .. da ne govorim da ta AL Jazeera Balkans pošto je regionalnog karaktera traži uglavnom samo "top teme", odnosno one koje će koliko-toliko ticati i ostale zemlje u regiji, a takvih tema ima još manje. sve u svemu ja ne vidim ništa loše u poslovanju ALB, dapače odlično rade svoj posao i da ne stoji kakav naftaš iza cijelog tog projekta ovako skup news kanal nikad ne bi bio moguć na ovim prostorima. od ovog "domaćeg CNN-a" ne očekujem da će moći po ičemu parirati ALB prije svega zbog financijskih razloga... sva "krema" informativnog programa će i dalje odlaziti u Al Jazeeru.
Ja i ti se brate u potpunosti razumimo. Znam da idu drvljem i kamenjem na FOX news kanal, zadnji incident je bio kada je novinarka napala u interviju kako neki musliman koji se bavi povjesti(ili nekom znanosti koja se tiče religije i duhovnosti, neznam točno) ugl. on je musliman i napisa knjigu o Isusu i ona njega napala kako musliman može pisat knjigu o Isusu a on čovik akademik to je zadnji gafff.
ALB nije loša jer upravu si reko ovo je premalo područije gdje nema toliko prevažni tema za cijelu ex-yugu sada se kaže region, al moj koncept news kanala je onaj kao FOX news-a, daleko su oni od savršenog one reklame samo 5 min ubijaju al to je kanal koji može se nazvati sa pravom "news" jer ova ALB tu su 80% programa dokumentarci a vijesti ima koliko i na nacionalnim tv kućama samo što su oni objektivniji malo. Tako da mi živimo na malom područiju gdje nemožemo očekivat ni pravi news kanal ni prave nacionalne tv kuće, sve što imamo je prilagođeno vremenu i prostoru.
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 18:35   #8
Oglasio se i CNN na svojim stranicama. Lijepo što nas zovu "Adria region" a ne Balkan ..

Quote:
Turner Broadcasting Signs Affiliate and Consultancy Agreement with new channel to be launched in the Adria region.



CNN to provide expertise as the new channel N1 joins international news leader’s global affiliate network

Turner Broadcasting System Europe Limited, parent company of CNN International, has signed a broadcast affiliate agreement with N1, a soon-to-launch news network, for the Adria region, it was announced today.

The agreement makes N1 the exclusive news channel affiliate of CNN in the region and sees the news network join CNN’s family of 1100+ worldwide affiliates. The deal gives N1 exclusive access to video and newsgathering resources from CNN International including live breaking news, news stories and programming, for transmission in Serbia, Croatia and Bosnia and Herzegovina. In a regional first, N1 also has the option of translating selected CNN programming and news into localised languages.

As part of the CNN affiliate group, N1 will give CNN access to its own reporting from the Adria region, which will be gathered by teams based in its Belgrade headquarters and in regional hubs including Sarajevo and Zagreb.

Under the terms of the agreement, CNN will also provide consultancy, training and operational support, across all aspects of news production, for the channel’s launch phase and beyond, marking an additional dimension to the affiliate agreement.

“We’re delighted to be able to report this continued momentum in our affiliate business as we continue to grow in this space. It enables us to deliver on our goal of supporting local news operations with training and consultancy expertise and we’re delighted that N1 is joining the CNN fold. We look forward to working with the N1 team,' commented Rani Raad, Executive Vice President and Chief Commercial Officer, CNN International.

'By affiliating with CNN the N1 network can draw on a wealth of global experience in the fields of newsgathering and programme making,' said N1 Network Director, Brent Sadler. However N1 will also develop its own unique content within the region for the region from three capitals at the same time. It's an exhilarating approach.'

This is the second major affiliate consultancy agreement CNN has struck in Eastern Europe this year following the networks deal with News7 Bulgaria, which launched successfully in March.
CNN
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 08:55   #9
a koliko ce sve to kostati ? ajb navodno ulaze 30 milijuna eura u 5 godina .
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 02:46   #10
kome se to isplati internet je sve pojeo , dok ga nisam ima CNN mi je bio bar 3 sata dnevno na repertuaru , sad ga nisam prebacija godinama
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 03:58   #11
Kako ja shvaćam ovaj press release nije uopće riječ o ex-yu CNNu već o srpskom news kanalu koji će se kroz Total TV platformu gurati u čitav region.

Da je to CNN imao bi CNN u imenu. Lijepo piše da će to biti jedna od 1100+ TV stanica koja kupuje pristup CNN materijalu. Sudeći po drugim TV kanalima koji dolaze iz te Total TV SBB grupacije taj kanal će biti jeftin kako u tehničkom tako i u programskom dijelu. O objektivnosti i o neovisnosti se trenutno ne bih izjašnavao dok ne vidim uredničku i dopisničku postavu.

Zna li itko ikakvo regionalno ime uključeno u ovaj projekt?
GGG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 14:29   #12
Ti "regionalni" kanali su čisto sranje, prošlo je 23 godine od početka raspada juge a ono se ponovo želi nešto tu kao, prije je bilo ex yu, pa balkan a sada se kaže region opet se tu više gledaju političke stvari nego financijske koje se žele dobiti tom regionalizacijom, pravo je pitanje dali mene opće zanima šta se događa u Srbiji ili Crnoj Gori, ajd možda me donekle zanima BiH. Al objektivno gledano jedino AJ može nešto valjat zato što se ne financira iz oglašavanja i samim time je financijski neovisna i ponovo samim time može da plasira vijesti koji nisu pod nikakvim utjecajem.
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 20:09   #13
cnn beograd

ak budu "objektivni" kao i origigi onda fala đenja
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 15:07   #14
Luksemburška firma Adria News pokreće N1:

Quote:
New TV station to set up HQ in Luxembourg



(CS/pley) Luxembourg company Adria News has announced that it will set up a new television station, with its HQ located in Luxembourg and studios in Belgrade, Sarajevo and Zagreb.

The television station, to be called N1, will be a multilingual 24-hour news channel aimed at the Balkan region, more specifically Croatia, Bosnia and Herzegovina, Serbia, Montenegro, Macedonia and Kosovo.

Adria News CEO Ralf Manthey, revealed on Thursday that the station has an exclusive partnership with CNN. N1 will be able to use regional CNN content, with Manthey saying this will strengthen the station's competence in breaking news and crisis situations.

N1 will stand in direct competition with Al Jazeera Balkans, which started broadcasting in the region in 2011, with its studio in Sarajevo.

At the Luxembourg HQ programming decisions will be made. Finance and controlling will also be managed in the Grand Duchy, Mathey said on Thursday. Production offices will be located in Belgrade, Sarajevo and Zagreb.

The station is expecting to receive a broadcasting licence from the Luxembourg government this autumn.

Adria News belongs to United Group, which has two further subsidiaries, SBB and Telemach. United Group, supported by private equity company MidEuropa Partner, is one of the biggest cable television and internet providers in the region. It provides around 1.6 million connections, a solid platform for N1.
wort.lu



Quote:
sa slike:
Ralf Manthey - direktor AdriaNews, luksemburške firme koja pokreće N1
Stefan Tzvetkov - direktor Mid Europa Partners (investicijski fond koji stoji iza United Group)
Etienne Schneider - ministar ekonomije Luksemburga
Dragan Solak - direktor uprave United Group (Total TV u HR)
raspored programa N1 (klik na sliku za uvećavanje!)


zanimljivo da će na programu biti i prilozi sa Sport Kluba
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 11:46   #15
super, još malo Regije...

kada ćete nas više prestati maltretirati s istočnim susjedima...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 17:01   #16
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
super, još malo Regije...

kada ćete nas više prestati maltretirati s istočnim susjedima...
100000000% se slažem
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 17:08   #17
Meni je Al Jazeera jako dobar. Vijesti su aktualne, tačne. Novinari jako dobri. Sve pohvale za njih.

Ne sumnjam da i ovaj kanal neće biti dobar, ali je po meni gubljenje vremena i bespotrebno trošenje novca. Kad već imamo Al Jazeeru Balkan(s), ne treba nam neki novi balkanski info kanal. Zar ne?
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 17:44   #18
Quote:
mrBin kaže: Pogledaj post
Kad već imamo Al Jazeeru Balkan(s), ne treba nam neki novi balkanski info kanal. Zar ne?
Ako imaš mliječnu čokoladu za kupit u dućanu, čemu još 500 drugih vrsta? Ili, da budemo aktualni sa podforumom - ako imamo HRT, čemu onda RTL, Nova i još nekoliko stotina drugih kanala u kablu? Imamo HRT i to nam je dovoljno, ha?

Svaki novi kanal je dobrodošao, pokrivao on samo Hrvatsku, regiju ili još šire od nje - sasvim svejedno. Ako postoji volja da se ulaže i širi ponuda na ovom trulom Balkanu - ona je itekako dobrodošla a gledatelj može samo profitirati. Što se mene tiče neka još dođe i euronews, deutche welle, russia today, france24, bbc news (...) - samo nam mogu podići kvalitetu domaćih kanala (konkurencija), prehraniti koju obitelj sa burze i smanjiti nezaposlenost, investicijama i porezima osnažiti gospodarstvo - a krajnjem gledatelju povećati izbor i time olakšat da kroz više news izvora dođe do prave istine.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 17:55   #19
Vidiš, u pravu si, nisam o tome razmišljao. Prva misao koja mi prođe kroz glavu kad vidim neki novi kanal je: Opet isti shit. (Većinom na filmske i ove muzičke, izuzev MTV).

Opet kažem, ne sumnjam da kanal neće biti dobar... ako je CNN u pozadini, onda pogotovo; Ja bih samo volio da ove postojeće, domaće, nazovi ih TV kuće, urede svoj program i da daju svima po nešto.
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:00   #20
Quote:
mrBin kaže: Pogledaj post
Meni je Al Jazeera jako dobar. Vijesti su aktualne, tačne. Novinari jako dobri. Sve pohvale za njih.
Koliko su objektivni dovoljno govori prilog iz Sirije u kojem su totalno izvrnuli situaciju od stvarne. Poznati video u kojem časnik sirijske vojske zove pobunjenike na razgovor, odlaže oružje i odlazi do njih pa im govori da nema potrebe da se međusobno ubijaju i da su oni jedan narod i da nije bitno tko je odakle, da su svi oni Sirijci...
Ta poštena i točna Al Jazeera je u prilogu nakon par sekundi isključila originalan zvuk (kad nakon kraćeg dovikivanja pobunjenik kaže časniku da on dođe do njega) i video prikazala uz novinarski komentar u stilu "i dalje velike grupe prebjega iz vladinih snaga prelaze na stranu pobunjenika". ;-)

I uredno bih to popušio da dan-dva prije Al-Lažira priloga nisam naletio na originalni video.

Da ne budem offtopic - istu takvu objektivnost možemo očekivati i od N1, vidjet ćeš ono što žele da vidiš, a ne nužno ono što se zaista dogodilo.
C-blok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.