Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 16:49   #8341
Quote:
tomosinkopa kaže: Pogledaj post
Ozbiljno si ovo izjavio? Znači netko bi rađe izgradio trokatnicu sa stiroporom nego peterokatnicu s kamenom vunom samo da prođe jeftinije?



Jesi ti ikad čuo za počnimo s GUP-om, UPU-um i na kraju DPU-om koji određuju katnost na pojedinoj parceli ili području?

Ne trkeljaj gluposti...
Parcela ima izgradivost i max katnost.

A ti ces napraviti najjeftinije. A visoko nije jeftino iako ostavlja mogucnost za vise zelenila posto ne razvijes toliko parcelu tlocrtno.

Dakle - uz isti BRP na parceli ces prije vidjeti 4 x 3 kata nego 2 x 6 katova + 2 zelene povrsine...

Ako smijes graditi veci brp - nece biti 2 x 12 katova + veliki park, skola i vrtic izmedju nego 8 x 4 kata

I.

P.S.

U pripickinama s losom marzom razlika u 200E po m2 NRP izmedju opcija moze biti presudna... nemoj zaboraviti. Ekipa stedi i na 50 kvadrata prozora di nece na 5000 kvadrata fasade...
Da ne kazem da moras platiti i landscaping te parcele koju ne prodajes. Zelenog oko zgrade danas imas samo ako uspijes nekom uvaliti u kvadraturu stana kao "vrt" po 0.1 koeficjentu
igorl is offline  
Old 19.02.2018., 17:52   #8342
Hmmm...

https://www.vecernji.hr/zagreb/godin...udarac-1227296
Toxy is offline  
Old 20.02.2018., 00:24   #8343
Glavno da su agencije podigle prodajne cijene stanova, temeljem povrata u investiciju, jer su u traženu cijenu za prodaju stanova ugradile cijene dnevnog najma.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 06.03.2018., 16:32   #8344
Hmm, ne znam što ti bankari kmeče kada se stanovi ne kupuju na kredit. To kupuju samo oni koji imaju lovu...

Kako u Slavoniji kažu ne laje kuja zbog sela nego radi sebe...

http://www.poslovni.hr/nekretnine/im...-garazu-338428
Toxy is offline  
Old 10.03.2018., 13:59   #8345
Quote:
Toxy kaže: Pogledaj post
Hmm, ne znam što ti bankari kmeče kada se stanovi ne kupuju na kredit. To kupuju samo oni koji imaju lovu...

Kako u Slavoniji kažu ne laje kuja zbog sela nego radi sebe...

http://www.poslovni.hr/nekretnine/im...-garazu-338428
3.9% kamate na stambene kredite u Eurima i jos se cude?
Kamata je u Njemackoj trenutno oko 1.3%.

Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
Glavno da su agencije podigle prodajne cijene stanova, temeljem povrata u investiciju, jer su u traženu cijenu za prodaju stanova ugradile cijene dnevnog najma.
Znaci broj apartmana se digao s 400 na skoro 3000 i cijene idu dolje, a tko je izvan centra tesko nadje goste? Lijepo lik kaze da je financijski sad vec klasicni najam i dnevni najam skoro pa izjednacen, pitanje je samo koliko cijeni rad ukljucen oko dnevnog. Tko zna kad ce se dobar dio ljudi odluciti rjesiti tih stanova.
Adelholzener is offline  
Old 10.03.2018., 14:03   #8346
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
3.9% kamate na stambene kredite u Eurima i jos se cude?
Kamata je u Njemackoj trenutno oko 1.3%.
Ako imas nesto djece te ako adaptiras/modernisiras nesto starije da bi bilo ekoloski bolje (znaci da trosi manje struje, grijana itd) možes dobiti na 5-10 godina preko KfWa cak knap izpod 1% kamata.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 10.03.2018., 15:07   #8347
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
3.9% kamate na stambene kredite u Eurima i jos se cude?
Kamata je u Njemackoj trenutno oko 1.3%.

pa kad Njemačka ima eure, koje ECB bez pokrića mjesečno štampa 60 mlrd eura mjesečno i tako već dvije godine.

A Hrvatska niti ima euro, niti ih štampa, već isplaćuje kredite u kunama (uz valutnu klauzulu) - izvor sredstava za kredite je u euru.

I Hrvatska ima veći 5-godišnji rizik bankrota (CDS) od Njemačkog
https://arhivanalitika.hr/blog/petog...-pitanje-dana/
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 22.03.2018., 21:31   #8348
nešto je tema zamrla

danas čitam članak na net.hr o rastu cijene nekretnina u zg, pa jel ima ljudi kaj prate tu kaj, ima što u toj priči ?
taman uskoro bi tržio jednu do dvije nekretnine, pa da vidim da li se isplati još možda malo pričekati
KILLERDOG is offline  
Old 23.03.2018., 20:57   #8349
Da cijene su primjetno porasle do nivoa da je isplativije kupiti novi stan nego staru kramu pa u nju ulagati.
U zadnjih 18 mjeseci sve do 100.000€ je prodano u rekordnom roku.
A ono što sam pratio - bar 40% je kupljeno i zaključano ( da nitko ne živi u njima).
Očito je da se (BDP) prodaja povećava s novcem kojega se ne "isplati" čuvati u banci pa se pretvara u nekretnine.
Isto je i s subvencijama država omogućila pumpanje cijena ( poduzeti građevinari su pobrali vrhnje).
Balon opet raste ( kako kaže Rohatinski) , a za godinu dvije će splasnuti...zajedno s još jednom generacijom pušaća kredita.
Slanac is offline  
Old 24.03.2018., 00:43   #8350
odlično, znači tvoja prognoza je još bar godinu rasta cijene ?
jer taman na jesen je bio plan, čisto i ono zbog studenata što kao raste i tako
zgrada je poprilično solventna koliko vidim po oglasima, često brzo odu nakon što se objave
KILLERDOG is offline  
Old 25.03.2018., 17:39   #8351
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Da cijene su primjetno porasle do nivoa da je isplativije kupiti novi stan nego staru kramu pa u nju ulagati.
U zadnjih 18 mjeseci sve do 100.000€ je prodano u rekordnom roku.
A ono što sam pratio - bar 40% je kupljeno i zaključano ( da nitko ne živi u njima).
Očito je da se (BDP) prodaja povećava s novcem kojega se ne "isplati" čuvati u banci pa se pretvara u nekretnine.
Isto je i s subvencijama država omogućila pumpanje cijena ( poduzeti građevinari su pobrali vrhnje).
Balon opet raste ( kako kaže Rohatinski) , a za godinu dvije će splasnuti...zajedno s još jednom generacijom pušaća kredita.
ne vjerujem da će za godinu -dvije.

imali smo ispuhivanje prethodnog balona 6-7 godina (od 2007 do 2014)

a zanimljivo je sada vidjeti oglas stana koji se ne prodaje godinu dana za 150.000 (što ga ja vidim u oglasniku), a sada je povećana cijena na 160.000 eura
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 26.03.2018., 00:54   #8352
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
ne vjerujem da će za godinu -dvije.

imali smo ispuhivanje prethodnog balona 6-7 godina (od 2007 do 2014)
Vjerujem da je Slanac mislio da će početi splašnjavati, a ne da će splasnuti.

S tim da bi se ovaj puta mogao i brže napuhati i brže ispuhati jer je sjećanje na prošli balon još svježe.
saurus is offline  
Old 26.03.2018., 11:41   #8353
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
odlično, znači tvoja prognoza je još bar godinu rasta cijene ?
jer taman na jesen je bio plan, čisto i ono zbog studenata što kao raste i tako
zgrada je poprilično solventna koliko vidim po oglasima, često brzo odu nakon što se objave
Moje misljenje:

Po meni mozes ocekivati rast cijena malih stanova do 60kE, te velikih stanova na luksuznim lokacijama.

Uvjeti za kredite su postrozeni sto znaci da cijena stana iznad nekih 60kE vise nije dostupna za 95%+ ljudi.
Bogatih uvijek ima koji imaju likvidnih sredstava platiti veliki stan na dobroj lokaciji.
Veliki stanovi po shit lokacijama - nula bodova.

Dakle - 40m2 ces uvijek moc prodat... 120m2 na nekoj elitnijoj lokaciji takodjer. 100m2 negdje na periferiji mozes zaboravit. Parajlije ti tamo nece ni prismrdit, a regularna ekipa nece moci za to dic kredit...

Pricam o ZGB dakako - nemam pojma kako je u ostalim gradovima...

I.
igorl is offline  
Old 26.03.2018., 11:55   #8354
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Moje misljenje:

Po meni mozes ocekivati rast cijena malih stanova do 60kE, te velikih stanova na luksuznim lokacijama.

Uvjeti za kredite su postrozeni sto znaci da cijena stana iznad nekih 60kE vise nije dostupna za 95%+ ljudi.
Bogatih uvijek ima koji imaju likvidnih sredstava platiti veliki stan na dobroj lokaciji.
Veliki stanovi po shit lokacijama - nula bodova.

Dakle - 40m2 ces uvijek moc prodat... 120m2 na nekoj elitnijoj lokaciji takodjer. 100m2 negdje na periferiji mozes zaboravit. Parajlije ti tamo nece ni prismrdit, a regularna ekipa nece moci za to dic kredit...

Pricam o ZGB dakako - nemam pojma kako je u ostalim gradovima...

I.
definiraj "elitna lokacija" jer se kroz godine svašta govorilo o "elitnim lokacijama". ako misliš na stanove u podsljemenskoj zoni iliti preurbaniziranom kvartu na klizištu zaboravi na to.

prvenstveno mislim da do značajnog rasta cijena stanova neće doći ali će se cijeniti stan s dobrim rasporedom i na ok lokaciji. nije bitno je li mali ili veliki stan već što kupac dobiva za vrijednost.
zagreb00 is offline  
Old 26.03.2018., 12:13   #8355
Quote:
zagreb00 kaže: Pogledaj post
definiraj "elitna lokacija" jer se kroz godine svašta govorilo o "elitnim lokacijama". ako misliš na stanove u podsljemenskoj zoni iliti preurbaniziranom kvartu na klizištu zaboravi na to.

prvenstveno mislim da do značajnog rasta cijena stanova neće doći ali će se cijeniti stan s dobrim rasporedom i na ok lokaciji. nije bitno je li mali ili veliki stan već što kupac dobiva za vrijednost.
Siri centar, Medvescak, Maksimir, pa i dio Crnomerca u tramvajskoj zoni.

Sto god da se tamo izgradi plane jos prakticki u gradnji za debelo iznad 2kE / m2. I stara gradnja je na cijeni zbog toga.

Sheme "Prodajem kucu na klizistu nije mnogo presla" i podsljemenske drumske prilaze do "elitnih" lokacija su ljudi valjda vec pregrmili i shvatili.

I.
igorl is offline  
Old 26.03.2018., 16:02   #8356
Može li malo više detalja o tim klizištima? Vidim da se spominju ali nisam nigdje konkretno pročitao koliko zgrada/kuća je do sada proklizalo i na kojim mjestima.
darkec-kec is offline  
Old 26.03.2018., 17:12   #8357
Quote:
darkec-kec kaže: Pogledaj post
Može li malo više detalja o tim klizištima? Vidim da se spominju ali nisam nigdje konkretno pročitao koliko zgrada/kuća je do sada proklizalo i na kojim mjestima.
http://www.klizista-hr.com/baza-poda...tima/hrvatska/
sick.am is offline  
Old 26.03.2018., 17:24   #8358
Ima na netu dosta o klizištima na području Zagreba. Najviše ih ima na području Sesveta, Gornje Dubrave, Podsused-Vrapče, Črnomerec, Maksimir, Medveščak.

Fino se vidi na karti geoportal.zagreb.hr. (katalog slojeva - upravljanje prostorom-nestabilne padine). Ili ovdje, od Hrvatskog geološkog instituta, karta br. 24 odozgo, na kojoj su crvenom bojom označena aktivna klizišta, ljubičastom klizišta koja se mogu aktivirati, žutom klizišta u mirovanju i zelenom sanirana klizišta (samo je šest takvih!).

@Sick.am, meni se klikom na katu na tvom linku ništa ne otvara.
saurus is offline  
Old 26.03.2018., 17:37   #8359
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post

@Sick.am, meni se klikom na katu na tvom linku ništa ne otvara.
meni radi normalno (?). ovo što sam poslao je arhiva klizišta koja su se dogodila u posljednjih nekoliko godina
sick.am is offline  
Old 26.03.2018., 18:22   #8360
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
meni radi normalno (?). ovo što sam poslao je arhiva klizišta koja su se dogodila u posljednjih nekoliko godina
Bila sam neprecizna... Link se otvara, ali klikom na mjestu na kojemu bi trebala biti karta nema ničega.
saurus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.