Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2014., 16:06   #41
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
preoštar si. to je trkači incident i tu nema govora o kazni

pogotovo jer se desio praktički na zadnjem zavoju zadnejg kruga. to se treba tolerirat

Kažnjavat treba one kamikaze koji se spi*** u prvom zavoju prvog kruga
Ma koji trkači incident.
To je namjerno zabijanje u bolid uslijed nemoći i bijesa kaj bu ga lik prestigel u zadnjem krugu...

Čisti potez ala Maldonado style
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 16:11   #42
Quote:
FilipR5 kaže: Pogledaj post
Slažem se sa Jožom, svi su postali previše ajmo reć "dobri" i "moralni" u utrkivanju.
.
pa jasno evo, evo goofy se prisjetio Moorea i 99

I šta se nakon te utrke desilo. Baš ništa. Samo sprovod.

Nitko nije kažnjen, nikakve istrage, a staza se koristila i iduće godine i bolidi su po njoj išli još brže nego 99

a utrku prije je poginuo gonzalo rodriguez -i opet nikom niš

tako da, obzirom da, ovdje nikome nije ni vlas sa glave pala, mišljenja sam da netreba biti niti nikakve kazne.

Jedino što bi promotori morali malo napumpati tenzije između prosta i heidfelda da se digne zainteresiranost među gledateljima.

Formula E je počela odlično, sad je samo na vodstvu i promotorima da je odvedu u pravi smjer
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 16:12   #43
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ma koji trkači incident.
To je namjerno zabijanje u bolid uslijed nemoći i bijesa kaj bu ga lik prestigel u zadnjem krugu...

Čisti potez ala Maldonado style
da i !?

ak ti se ne sviđa -gledaj balet

sudari se događaju. to je utrkivanje i amen.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 17:25   #44
Pogledao cijelu utrku i smatram da je Prostovo djelo za kaznu. Nick je očigledno bio brži i bilo je mjesta za sve, a on je preoštro i preočigledno prekasno zatvorio vrata. Da je to činio ranije nikom ništa. Ovako je to definitivno za kaznu. Kazne koje je pokupio Magnussen u zadnjih par utrka su ništa naspram ovoga.

Nick je reagirao kako je trebao. Sportski. Da ga je ošamario bio bi kriv. Ovako je gospodin.

Nick je zaslužio pobjedu, lijepo ga je cimao i ulovio baš onda kad je trebalo.


Inče neloša utrka, samo očajno fali zvuk i možda FOM-ova produkcija. Smiješno mi je mijenjanje bolida, ali očito je potrebno. Inače lijepo je vidjeti F1 penzionere (i vozače i ekipe) ponovno u utrkama. I da, meni se čini da tom cirkusu fali malo brzine, sve mi se nekako čini sporo
Panhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 19:18   #45
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Prost u vodstvu, Senna odustao u prvom krugu.

Zvuči poznato.


Idem monitor obrisat
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 00:28   #46
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Prost u vodstvu, Senna odustao u prvom krugu.

Zvuči poznato.


Inače, zahvaljujem Coltraneu na poveznici. Pogledo utrku i sve mi to djeluje kao kamilica. Mogu li ovi bolidi doseći 200 km/h? Zvuk grozan. Bolje im je da isključe zvukove sa staze i da čujemo samo komentatore, u suprotnom onaj cvilež će im otjerati potencijalne gledatelje.

Što se incidenta na kraju utrke tiče, nije mi jasna Prostova reakcija nikako.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 00:30   #47
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Što se incidenta na kraju utrke tiče, nije mi jasna Prostova reakcija nikako.
Suzuka '89?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 00:31   #48
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Suzuka '89?



Nicolasova
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 00:34   #49
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post


Inače, zahvaljujem Coltraneu na poveznici. Pogledo utrku i sve mi to djeluje kao kamilica. Mogu li ovi bolidi doseći 200 km/h? Zvuk grozan. Bolje im je da isključe zvukove sa staze i da čujemo samo komentatore, u suprotnom onaj cvilež će im otjerati potencijalne gledatelje.

Što se incidenta na kraju utrke tiče, nije mi jasna Prostova reakcija nikako.
taj cvilež je jedino čemu se veselim

podsjeća me malo na TMK2100 (tramvaj u Zg)
Panhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 00:35   #50
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post


Inače, zahvaljujem Coltraneu na poveznici. Pogledo utrku i sve mi to djeluje kao kamilica. Mogu li ovi bolidi doseći 200 km/h? Zvuk grozan. Bolje im je da isključe zvukove sa staze i da čujemo samo komentatore, u suprotnom onaj cvilež će im otjerati potencijalne gledatelje.

Što se incidenta na kraju utrke tiče, nije mi jasna Prostova reakcija nikako.
Danas ne. ja sam vidio najviše 193

No međutim kad slijedeće sezone otvore pravila i kada se bude natjecao tko želi i kad toyota, honda, kia itd itd počnu lupat ogromne pare u to sve skupa -bit će svega

Novac će se iz f1 samo pretočiti u formulu e , a s novcem i proizvođači

Jer fe je relevantna , f1 odavno nije.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 00:40   #51
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Danas ne. ja sam vidio najviše 193

No međutim kad slijedeće sezone otvore pravila i kada se bude natjecao tko želi i kad toyota, honda, kia itd itd počnu lupat ogromne pare u to sve skupa -bit će svega

Novac će se iz f1 samo pretočiti u formulu e , a s novcem i proizvođači

Jer fe je relevantna , f1 odavno nije.
Nažalost si vrlo vjerojatno u pravu.

F1 će ostat F1, samo će se u nekom trenu prijeć komplet na E motore. Vjerujem za cca 10-ak godina. Sada je to još u povojima, ali ide se prema tome. Ovo su vjerojatno zadnji trzaji motora kakvih poznajemo.

Inače se nadam da će Mazda izbacit nešto neviđeno s novim Wankell motorom. Ali mislim da je to samo nada.
Panhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 00:51   #52
Quote:
Panhard kaže: Pogledaj post
Nažalost si vrlo vjerojatno u pravu.

F1 će ostat F1, samo će se u nekom trenu prijeć komplet na E motore. Vjerujem za cca 10-ak godina. Sada je to još u povojima, ali ide se prema tome. Ovo su vjerojatno zadnji trzaji motora kakvih poznajemo.

Inače se nadam da će Mazda izbacit nešto neviđeno s novim Wankell motorom. Ali mislim da je to samo nada.
Jesil' ti od onih koji izazivaju povratak karburatora ?

F1 i automobilizam općenito moraju biti vrh vrhova. Moraju oduševljavat gledatelje. Moraju im zaokupit maštu. Moraju predstavljati nešto nedostižno običnom smrtniku.

Danas me je konačno nakon dugo vremena nešto zadivilo, zaokupilo maštu, oduševilo.

Kako bi rekao moj omiljeni autor "that was a motor race beyond imagination of an ordinary mortal"

Ja se ne sjećam kada sam zadnji put takvu utrku gledao u f1

Nije sve u galami i oktanima ima nešto i u tehnologiji.

Danas je stariji brat mog miksera za voće išao 193kmh i priredio nam vrhunsku zabavu.

Moj dojam je 10/10 i veselim se onome što budućnost nosi
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 00:59   #53
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Jesil' ti od onih koji izazivaju povratak karburatora ?

F1 i automobilizam općenito moraju biti vrh vrhova. Moraju oduševljavat gledatelje. Moraju im zaokupit maštu. Moraju predstavljati nešto nedostižno običnom smrtniku.

Danas je konačno nakon dugo vremena nešto zadivilo, zaokupilo maštu, oduševilo.

Kako bi rekao moj omiljeni autor "that was a motor race beyond imagination of an ordinary mortal"

Ja se ne sjećam kada sam zadnji put takvu utrku gledao u f1

Nije sve u galami i oktanima ima nešto i u tehnologiji.

Danas je stariji brat mog miksera za voće išao 193kmh i priredio nam vrhunsku zabavu.

Moj dojam je 10/10 i veselim se onome što budućnost nosi
Ne ne, krivo si shvatio. Ova utrka treba mudonjama iz F1 biti lekcija kako utrka mora izgledat. Oni su vozili, bez team radia, momčadskih odredbi i sličnih gluposti. Izgleda da čak ni Prost nije kažnjen što je donekle ok. Napredak kao takav je pohvalan. Tehnologija koja je danas u F1 je oličenje trenutnog stanja u autoindustriji, mali štedljivi turbomotori s nekakvim elektromotorima. Super, F1 mora biti vrh. Tehnologija i spektakl. F1 trenutno gubi i jedno i drugo...

Današnjeg F1 gledatelja (barem mene) nimalo ne smeta novi motor niti ERS niti sve te nove stvari, dapače to je poželjno, mene samo smeta prevelik utjecaj aerodinamike i nedopuštanje atraktivnih poteza na stazi. Atraktivnih je različito od opasnih.

Ipak, ja volim motor koji se dere. Vozio sam e-up i koliko god da sam na semaforu bio brži od ostalih i dalje mi fali zvuk motora. Cirkus mora biti kompletan.

Kaj se tiče moje opaske o Wankell motoru, zazivam ga natrag samo ako su genijalci u Mazdi napravili značajan napredak u konstrukciji istog. Inače ne. Znam kakvo je to zlo bilo i kakva je povijest tog motora.

Ova utrka je meni bila zanimljiva. Lagano taktiziranje koliko je dozvoljeno, vožnja na repu, ulasci u zavoje blizu zidova, prirodna preticanja... Stari Monaco
Panhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 01:00   #54
Ja sam prvenstveno ljubitelj prirode i planete zemlje, a tek onda utrka

Srce me boli kad vozim bicikl po predivnoj prirodi (ima slike na pdf bicikli od crnog praseta) i onda pored mene prođe poluraspadnuti kadet i sve zasmrdi

Kad iskorijenimo oktane i kada električni postanu jedini automobili i priroda će nam bit ljepša i mirisnija

I avioni će ići na struju. Kad tad.

I upravo zato nam treba formula e
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 01:04   #55
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Ja sam prvenstveno ljubitelj prirode i planete zemlje, a tek onda utrka

Srce me boli kad vozim bicikl po predivnoj prirodi (ima slike na pdf bicikli od crnog praseta) i onda pored mene prođe poluraspadnuti kadet i sve zasmrdi

Kad iskorijenimo oktane i kada električni postanu jedini automobili i priroda će nam bit ljepša i mirisnija

I avioni će ići na struju. Kad tad.

I upravo zato nam treba formula e
Nemojmo ovdje ulazit u ekologiju. I ja sam ljubitelj prirode i mrzim Zg.

Ipak, i baterije zagađuju, a još uvijek nismo 100% riješili reciklažu istih, pogotovo nekih teških metala. Zato zasad ostavimo malo ekologiju po strani. Meni se čini da se svašta radi zbog prirode, a ista nas još više trpi.

Zadnje uređivanje Panhard : 14.09.2014. at 01:34.
Panhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 01:37   #56
Quote:
Panhard kaže: Pogledaj post
Pogledao cijelu utrku i smatram da je Prostovo djelo za kaznu. Nick je očigledno bio brži i bilo je mjesta za sve, a on je preoštro i preočigledno prekasno zatvorio vrata. Da je to činio ranije nikom ništa. Ovako je to definitivno za kaznu. Kazne koje je pokupio Magnussen u zadnjih par utrka su ništa naspram ovoga.

Nick je reagirao kako je trebao. Sportski. Da ga je ošamario bio bi kriv. Ovako je gospodin.

Nick je zaslužio pobjedu, lijepo ga je cimao i ulovio baš onda kad je trebalo.


Inče neloša utrka, samo očajno fali zvuk i možda FOM-ova produkcija. Smiješno mi je mijenjanje bolida, ali očito je potrebno. Inače lijepo je vidjeti F1 penzionere (i vozače i ekipe) ponovno u utrkama. I da, meni se čini da tom cirkusu fali malo brzine, sve mi se nekako čini sporo

Samo da se osvrnem na ovaj zadnji dio o brzini.
Dodaj na to sve neku veću brzinu i imati ćemo isti kurac ko i u formuli. Veća brzina, traži bolju airodinamiku, a u ovakvom obliku natjecanja gdje su pretežito gradske trke to bi značilo opet manje ovakvih duela ko danas kad se vozilo i u zavojima na repu...

Inače kad smo kod aerodinamike, ne znam jel to do mene, ali meni se cijelo vrijeme činilo da Prostov e-dams ima puno "više" stražnjeg krila od ostalih, a s obzirom na vožnju (stavimo zadnji krug po strani) nije da je bio na ravnicama nešto sporiji.
Inače ovi obavezni boksovi ostavljaju ogromni prostor za taktiziranje.
Jednog vozača povučeš krug ranije u boks i ciljaš da izađe tik ispred konkurenta te ga onda štopaš kroz proces izlaska, dok drugi bolid radi brže krugove. Čini mi se da bi mogli vidjeti oko boksova različitih "taktika" kroz sezonu.

Jedini minus je to što moramo čekati dva mjeseca na sljedeću utrku.
FilipR5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 04:02   #57
Malo previše cvile nije da su zaboravili podmazati !

Vidim da je Audi Sport ABT u Formuli E tako da budem navijao za taj tim.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 10:02   #58
Quote:
FilipR5 kaže: Pogledaj post
Samo da se osvrnem na ovaj zadnji dio o brzini.
Dodaj na to sve neku veću brzinu i imati ćemo isti kurac ko i u formuli. Veća brzina, traži bolju airodinamiku, a u ovakvom obliku natjecanja gdje su pretežito gradske trke to bi značilo opet manje ovakvih duela ko danas kad se vozilo i u zavojima na repu...

Inače kad smo kod aerodinamike, ne znam jel to do mene, ali meni se cijelo vrijeme činilo da Prostov e-dams ima puno "više" stražnjeg krila od ostalih, a s obzirom na vožnju (stavimo zadnji krug po strani) nije da je bio na ravnicama nešto sporiji.
Inače ovi obavezni boksovi ostavljaju ogromni prostor za taktiziranje.
Jednog vozača povučeš krug ranije u boks i ciljaš da izađe tik ispred konkurenta te ga onda štopaš kroz proces izlaska, dok drugi bolid radi brže krugove. Čini mi se da bi mogli vidjeti oko boksova različitih "taktika" kroz sezonu.

Jedini minus je to što moramo čekati dva mjeseca na sljedeću utrku.
Slažem se

No međutim baš sam zato rekao da su šikane ovdje bezspotrebne. I da bi bezs njih imali sjajne slipstream borbe. Koje su u europi gotovo izumrle.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 10:30   #59
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Srce me boli kad vozim bicikl po predivnoj prirodi (ima slike na pdf bicikli od crnog praseta) i onda pored mene prođe poluraspadnuti kadet i sve zasmrdi

Kad iskorijenimo oktane i kada električni postanu jedini automobili i priroda će nam bit ljepša i mirisnija

I avioni će ići na struju. Kad tad.

I upravo zato nam treba formula e
Jedini problem kod elektro motora je da zagađenje i dalje itekako postoji i pitanje je jel manje ili veće nego kod benzinskih/dizel motora
U biti veliko je pitanje da nebu čak veće, jedina bitna razlika je da bu skoncentrirano na jednom mjestu...dakle ne kod automobila, nego kod elektrane

Ono o čemu nitko ne priča je da električna energija nije nekaj imaginarno, nego da ju treba proizvest i transportirat, a onda još kod svakog pretvaranja energije i prijenosa el. energije postoje i gubitci...
I osnovni problem te priče je kaj će se tek desit sranje ako sva vozila odu na el. pogon sa ogromnim nedostatkom el. energije i onda buš imal masovnu gradnju nuklearki i dizel/plin elektrana...
Priče i pričice o obnovljivim izvorima jednostavno zaboravi jer tu nema proizvodnje neke ozbiljne količine energije, a osim toga imaš i problem ekonomske isplativosti takve proizvodnje...

I na kraju dolaziš do pitanja kaj je veće sranje kad se desi Fokušima/Černobil ili kad stari kadet zaprdi kraj nekog na biciklu ?
A da ne pričamo o problemu baterija i.t.d.

Sve u svemu dokle god neko ne zmisli ozbiljnu proizvodnju struje iz nekog fakat čistog i isplativog izvora po tom pitanju zagađenja se nebu desila baš nikakva specijalna razlika...
U biti kad malo razmisliš o tom problemu čak bi rekel da je hibrid tipa ovog motora u F1 možda čak i čišći od čistog elektro motora u e formuli, jer glavno pitanje je kak su napunjene baterije u tom bolidu u e formuli tj. kak je proizvedena ta energija.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 11:08   #60
Ima smisla, ima smisla. No međutim ako bi se izgradila nekakva megaelektrana koja bi radila na plimu i oseku imali bi čisti izvor električne energije.

Plima i oseka su ogroman prirodni potencijal i ogromna količina energije koja nije uopće na nikoji način iskorištena
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.