Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2012., 13:22   #41
Ja sam također zadovoljan s filmovima koji su na HRT-u 3, samo mi se ne sviđa onaj jingl prije filmova gdje šumi.
teletubiess is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 14:08   #42
Quote:
Meni ime ne treba kaže: Pogledaj post
Film nije užasan; ako je treći program namjenjen za kulturu onda je i za očekivati da se neće puštati razno holivudsko smeće, već zanimljiviji i ozbiljniji filmovi. Oni kojima to nije po volji imaju ostale tv kanale i kina u kojima mogu pogledati najnovije ispljuvke holivudske tvornice novca. I zašto je bitno koliko je film star?! Dobar film je dobar film, neovisno o starosti!.
Sve 5, ali moraš se složiti da ovi filmovi dosad nisu dobri, već jeftino sranje, a kad je jeftino sranje onda ti smetaju i druge stvari, poput starosti. Ovi filmovi od 11 do sad 14 h su užasno sranje.

Po mom ukusu nisu. Nikako. Ima stvarno dobrih starih filmova no ovi to nisu. Nadam se da će biti bolje.
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 14:36   #43
Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
Sve 5, ali moraš se složiti da ovi filmovi dosad nisu dobri, već jeftino sranje, a kad je jeftino sranje onda ti smetaju i druge stvari, poput starosti. Ovi filmovi od 11 do sad 14 h su užasno sranje.

Po mom ukusu nisu. Nikako. Ima stvarno dobrih starih filmova no ovi to nisu. Nadam se da će biti bolje.
Mjesto pod suncem i Kradljivci bicikla sranje? Ajoj.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 14:55   #44
U subotu točno u 11 sati kreće HRT 3(Novi list)
ZAGREB » Televizijski sadržaj HRT-a, od ove subote 15. rujna, točno u 11 sati, postaje bogatiji za još jedan program – HRT 3! Redovita shema novog kanala namijenjenog za sadržaje iz kulture, umjetnosti i znanosti kreće doduše od ponedjeljka 17. rujna, no subota donosi bonus, filmski maraton koji započinje ratnom dramom »Zapadno bojište 1918.« njemačkog redatelja Georga Wilhelma Pabsta.
Rečeno je to, među ostalim, jučer za još jednog predstavljanja kanala kojim, kako reče v.d. glavni urednik HTV-a Dean Šoša, javni servis vraća dug jednom vrlo važnom segmentu gledatelja koje se proteklih godina zanemarivalo te su odustali od gledanja televizije u zadnjih deset godina.
– Pokretanje Trećeg programa HRT-a puno je više od ispunjavanja obveze iz Ugovora s Vladom. HRT 3 ima za cilj vratiti kulturu, znanost i umjetnost u najatraktivniji televizijski termin, kazao je Šoša.

Okupljanje kreativaca

Elementarna je ideje biti drugačiji od HRT 1 i HRT 2. Tu je i drugačiji vizualani identitet osmišljen u suradnji s nizom eminentnih autora koji su se odazvali pozivu HRT-a i osmislili trosekundni animirani film s temom broja 3. To će, rečeno je, i dalje biti praksa, okupiti kreativce te ih uključiti u osmišljavanje samog sadržaja. Što se tiče programa, stožerna emisija bit će – »Emisija«, talk show koji će obrađivati najaktualnije teme. Emisiju »Emisija« radit će različiti voditelji i urednici već angažirani na HRT-u, no o konkretnim imenima jučer nije bilo govora- Zato se zan da će HRT 3 usko surađivati s Hrvatskim radijom pa će tako jutarnji program od 7 do 9 sati biti rezerviran za ponajbolje uratke HR-a iz područja kulture, znanosti i obrazovanja.
Osim što je prezentiran HRT 3, v.d. ravnateljice HTV-a Mirjana Rakić najavila je i HRT 4, 24-satni informativni program. Krenut bi trebao do kraja godine, možda već u studenom ako se do tada obavi nužna tehnička prilagodba. Kako reče Rakić, to neće biti repriza prvog i drugog programa. HRT 4 otvorit će i više prostora novinarima koji su trenutačno na prva dva kanala limitirani minutažom. Rakić ne dvoji kako kako su HRT 3 i HRT 4 golem iskorak, prije svega u kvaliteti.
Oba će program raditi ljudi iz kuće. Što se troškova tiče, iznaći će se zahvaljujući drugačijoj raspodjeli sredstava koja su na raspolaganju za prva dva programa.

Drugačija raspodjela

Kako je rečeno, odustalo se od nekih komercijalnih sadržaja, prije svega od kupovine američkih blockbustera, odustalo se i od kviza »20pet«, uštedjet će se i na drugačijem pristupu zabavnim i sportskim sadržajima, a sve da bi se kupili klasični filmski naslovi i antologijske serije. Na upit kako će na to reagirati potencijalni oglašivači, Šoša je kazao kako sve spomenuto ne znači da će se preko noći napraviti elitističku televiziju koja će isključiti marketing.
U ponoć 12. rujna ugašen je HRT Plus, od ponoći gledatelji na svojim ekranima mogu vidjeti jingle za program HRT 3, a u subotu u 11 sati kreće – HRT 3, program s kojim će – baš kao i s HRT 4 – morati računati svaka nova prisavska garnitura.


»Animatik« i »Filmomat«

Nove emisije na HRT 3 su »Animatik« koji će promicati animirani film te »Filmomat« namijenjen kratkom domaćem filmu. S prva dva programa HTV-a na HRT 3 sele »Posebni dodaci«, »Vrijeme je za jazz« te »Peti dan«. Inače, odlučeno je da će za stol »Petog dana« sjedati ista ekipa intelektualaca kao i lani: Nadežda Čačinović, Ognjen Čaldarović, Srećko Horvat, Nino Raspudić i voditeljica Ankica Čakardić.

Siniša Pavić
----------

HRT4 (ili HRT24) teško će biti realiziran bez repriza.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 15:45   #45
Vidjeh da će reprizirat "Zlatko i detektivi" na trojci.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:16   #46
Hoće se ovaj HTV 3 temeljit na ovim zastarjelim filmovima ili...?
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:51   #47
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
Hoće se ovaj HTV 3 temeljit na ovim zastarjelim filmovima ili...?
Ti kažeš "zastarjeli filmovi". Ja kažem klasici. Osim toga, večeras u 20:00 ide film "The kids are all right" iz 2010. Ili je i to zastarjelo?
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 18:37   #48
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
Hoće se ovaj HTV 3 temeljit na ovim zastarjelim filmovima ili...?
a u pečku... ajde idi tamo gledaj kradljivce bicikla i uči šta je dobar film koji ni nakon 60+ godina nije zastario nikako osim eventualno u tehničkom smislu
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 19:11   #49
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Ti kažeš "zastarjeli filmovi". Ja kažem klasici. Osim toga, večeras u 20:00 ide film "The kids are all right" iz 2010. Ili je i to zastarjelo?
Kaj nije to u 21?

Program i koncept hrta 3 je brutalno dobar. Uzbuđen sam k'o malo dijete što su ovako nešto napravili. Nadam se da se neće ubrzo ugasiti. Jedva čekam da počne ići Dekalog, Killing i ostale najavljene stvari. Mogao bih po cijele dane samo gledati ovaj program...
Stampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 19:49   #50
Ovaj post je za one koji imaju problem sa prijemom HRT 3 programa.

Nakon mukotrpnog i malo podužeg tipkanja po daljinskom od digitalnog receivera mislim da sam riješio problem. Barem sam sebi riješio .

U kući imam dva jeftina DVB-t-a i na nijednom nisam mogao gledat HRT 3. Javljalo mi je da servis nije aktiviran ili nešto u tom smislu.

Ukratko, problem je u tome šta reciveri krivo ili uopće ne očita podatke V.PID i P.PID (ili PCR PID).

E sad da bi gledali HRT 3 trebamo te podatke ručno upisat.
U receiveru treba ući u menu "upravitelj kanala" ili nešto u tom smislu, naravno ovisi koji receiver imate. Zatim bi tamo trebao biti podmenu "editiraj kanal". Kada uđete u taj podmenu na ekranu bi se trebali pojaviti svi kanali koje imate u memoriji i trebali bi vidjeti parametre A.PID, V.PID I P.PID (ili PCR PID).
Budući da želimo dodati novi kanal pritisnemo ADD (kod mene je to crvena tipka na daljinskom).
I sad upišemo parametre.

Mreža: DVB-T MUX B
A PID: 2012
V PID: 2011
PCR PID: 2011

izađete iz menua i sad bi taj kanal trebao bit u memoriji.

U mom slučaju je receiver krivo očitao vrijednost za PCR PID (8191) i kada bi samo editirao postojeći kanal HRT 3 kojeg je receiver našao prilikom pretraživanja kanala (umjesto 8191 stavim 2011) slika bi mi se pojavila na pola sekunde i nestala. Tako da editiranje postojećeg kanala nije dobro jer receiver iz nekog razloga vrati PCR PID na 8191. Tako da baš treba dodati novi kanal.

Ja sam iz Zagreba i ne znam dal su ovi parametri isti u svim regijama.

Nadam se da će ovaj post nekome koristiti.

Zadnje uređivanje Danbar : 15.09.2012. at 20:43.
Danbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 21:58   #51
baš me zanima da li će vijeće reagirati za sadržaj prikazan u ranom terminu na hrt 2 s obzirom na onaj preglupi pravilnik o dobnim oznakama?

Inače evo gledam ovaj film o dvije lezbijke i njihovoj dici i ono nije baš primjeren sadržaj... inače baš me zanima kako će uskladiti vrhunske filmove i serije sa terminima i tim pravilnikom.

Inače imam primjedbu na logo i na jinglove... Ajd. dobro da su drukčiji i da su dali priliku mladima ali ono izgleda kao potpuno drugi program čak ga u najavi kod prva dva programa nema. I onaj logo su mogli napraviti malo prozirnijim i tako staviti na sva tri programa... Ugl. ja sam za jednistveni vizualni identitet na svim programima HTV-a.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 23:02   #52
Quote:
vox kaže: Pogledaj post
baš me zanima da li će vijeće reagirati za sadržaj prikazan u ranom terminu na hrt 2 s obzirom na onaj preglupi pravilnik o dobnim oznakama?

Inače evo gledam ovaj film o dvije lezbijke i njihovoj dici i ono nije baš primjeren sadržaj... inače baš me zanima kako će uskladiti vrhunske filmove i serije sa terminima i tim pravilnikom.
Što nije primjereno, pa to je obiteljski film

Jedini minus koji imam za HRT3 je to što im na teletekstu nema kladionica
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 23:11   #53
Opet Žutokljunac,nadam se da će ovaj put djeci pustiti i crtiće a ne samo studijski dio emisije.
Benjamin Vladić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 23:17   #54
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
pa neće bit filmovii 24/7 . u ponedjeljak kreće tek program.
Da, shvaćam da neće. Bio bi to overload da ga pretrpaju samo s filmovima. Ali sve djeluje tako optimistično: kombinacija dobrih dokumentaraca (pa čak da su i već išli prijašnjih godina), serija (npr. Killing, Dekalog, Berlin Alexanderplatz, repriziranje nekih dobrih, npr. Žica), i svakodnevno barem jedan-dva interesantna filma (kultni ili moderni), i poneke emisije za koje tek treba tek vidjeti kakve će sve biti. Frendovima godinama plaćem kako je sranje to što televizija daje i kako je jedini izlaz da se pogleda nešto dobro bilo skidanje s torenta ili poneki slučajan ulet filma koji bi bio pušten u kasne noćne sate. Nije mi ni na kraju pameti gunđati zbog nekih sitnica, jer ovaj program totalno rula i prezadovoljan sam što imamo napokon nešto takvo.

Quote:
vox kaže: Pogledaj post
baš me zanima da li će vijeće reagirati za sadržaj prikazan u ranom terminu na hrt 2 s obzirom na onaj preglupi pravilnik o dobnim oznakama?

Inače evo gledam ovaj film o dvije lezbijke i njihovoj dici i ono nije baš primjeren sadržaj... inače baš me zanima kako će uskladiti vrhunske filmove i serije sa terminima i tim pravilnikom.
Stavljat će ih kao i dosad u kasniji termin... npr. u utorak će oldboy biti dosta kasno...
Stampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 23:20   #55
evo mojih dojmova. što se tiče programa, sve pet. ali podosta me živciraju neke estetske stvari (takav sam, cjepidlačim), tipa neovisni vizualni identitet, logo i 4:3.
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 00:36   #56
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
Što nije primjereno, pa to je obiteljski film

Jedini minus koji imam za HRT3 je to što im na teletekstu nema kladionica
Vidi se da nisi gledao film jer on obiluje scenama sexa i ne može serija u 12:30 nositi istu dobnu oznaku kao i taj film ali za to je kriv glupi pravilnik i dobne oznake. Inače nemam ništa protiv toga da se takvi filmovi i serije emitiraju u takvom terminu jer ja mogu sam odrediti što će mi djeca gledati a što neće ne tribaju mi nikakve dobne oznake ali onda nije pravedno prema drugima jer npr. RTL mora radi toga masakrirati CSIjeve i današnji film Gladijator npr...
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 07:13   #57
danas Fanny i Alexander
nisam ga dugo gledala, baš me veseli.
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 09:04   #58
Super filmovi, jučer sam pol dana bila pred tv-om
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 09:23   #59
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Super filmovi, jučer sam pol dana bila pred tv-om
I ja skoro toliko, samo u bezuspješnom traganju za kanalom.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 09:26   #60
Quote:
Danbar kaže: Pogledaj post
Ovaj post je za one koji imaju problem sa prijemom HRT 3 programa.

Nakon mukotrpnog i malo podužeg tipkanja po daljinskom od digitalnog receivera mislim da sam riješio problem. Barem sam sebi riješio .

U kući imam dva jeftina DVB-t-a i na nijednom nisam mogao gledat HRT 3. Javljalo mi je da servis nije aktiviran ili nešto u tom smislu.

Ukratko, problem je u tome šta reciveri krivo ili uopće ne očita podatke V.PID i P.PID (ili PCR PID).

E sad da bi gledali HRT 3 trebamo te podatke ručno upisat.
U receiveru treba ući u menu "upravitelj kanala" ili nešto u tom smislu, naravno ovisi koji receiver imate. Zatim bi tamo trebao biti podmenu "editiraj kanal". Kada uđete u taj podmenu na ekranu bi se trebali pojaviti svi kanali koje imate u memoriji i trebali bi vidjeti parametre A.PID, V.PID I P.PID (ili PCR PID).
Budući da želimo dodati novi kanal pritisnemo ADD (kod mene je to crvena tipka na daljinskom).
I sad upišemo parametre.

Mreža: DVB-T MUX B
A PID: 2012
V PID: 2011
PCR PID: 2011

izađete iz menua i sad bi taj kanal trebao bit u memoriji.

U mom slučaju je receiver krivo očitao vrijednost za PCR PID (8191) i kada bi samo editirao postojeći kanal HRT 3 kojeg je receiver našao prilikom pretraživanja kanala (umjesto 8191 stavim 2011) slika bi mi se pojavila na pola sekunde i nestala. Tako da editiranje postojećeg kanala nije dobro jer receiver iz nekog razloga vrati PCR PID na 8191. Tako da baš treba dodati novi kanal.

Ja sam iz Zagreba i ne znam dal su ovi parametri isti u svim regijama.

Nadam se da će ovaj post nekome koristiti.
to je to, meni radi s ovim postavkama

isto Zagreb
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.