Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2014., 18:18   #61
Quote:
agent5 kaže: Pogledaj post
ovako kad gledaš, izgleda nevjerojatno da je uopće živ još... strašna snimka, užas

drži se Bianchi
Da, strašna silina udarca, jezivo za vidjeti I bojim se da će biti pravo čudo ako se iz toga uspije izvući bez težih trajnih posljedica... :/
Već sama činjenica da nije na mjestu poginuo, najbolji je dokaz koliko su sve ove moderne zaštitne mjere (od HANS-a, kacige i samog bolida) zapravo impresivne.

Ali kao što i Gary piše, mi smo se već navikli u F1 viđati stravične udese (sjetimo se samo onog od Kubice u Kanadi, ili Webbera u Španjolskoj), a nakon kojih bi vozači praktički izšetali iz bolida, skoro pa neokrznuti... I nismo to samo mi navikli viđati, nego su i sami vozači, i nije nemoguće zamisliti da su se i oni možda previše uljuljali u sigurnost koju im pružaju svi ovi moderni sustavi zaštite... To je u ljudskoj prirodi, a pogotovo kad uzmemo u obzir koliko su svi oni ionako nabrijani i fokusirani na kompetitivnost i same rezultate, a ruku na srce to i jest ono što mi kod njih najčešće najviše i cijenimo i hvalimo, a ne zapravo brigu za nekakvu vlastitu sigurnost na stazi... Dapače, kad istu kod nekog od njih i primijetimo, onda se na nju ne gleda blagonaklono, a kamoli pohvalno, već upravo suprotno, onda ih se vrijeđa kako su ''plačipi*ke'' i kako nisu pravi trkači i slično.

Pa pogledajmo samo Massu i kolika se sprdnja recimo oko ovog razvila, a koja ga još i dan danas prati, zbog toga što je vikao da ništa ne vidi i da ne može tako voziti... (A znakovit je i odgovor koji je tad dobio preko radija - stay cool... we are in a good position, odnosno, drugim riječima - nije sad primarna tvoja sigurnost, nego pozicija na stazi Malo karikiram, da, ali kužite što hoću reći...

A čak i sad nakon ove utrke, kad je izašla ova njegova izjava kako je, još prije Julesovog udesa, već neko vrijeme vrištao u team radio da je previše vode na stazi, onda navijači opet na to gledaju u stilu: ''Ah, Massa, on uvijek nešto vrišti i kuka '' A vozači ne žive u vakuumu, nego svi ti faktori itekako psihološki utječu i na njih, a onda automatski i na ponašanje na stazi...

Tako da ono što hoću reći jest da je (imho) malo nerealno i nefer da se sad krenemo čuditi kako to da Bianchi nije više usporio pod žutim zastavama i slično, ako znamo kako mi sami često negativno tumačimo takve postupke vozača, i da ih se onda gleda kao nekakve cmizdravce i manekene, umjesto da su pravi 'rejseri', itd, itd...

I zato mi se čini da ako već želimo tražiti krivca, možemo na neki način početi i od samih sebe...
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 18:46   #62
Quote:
Patagonija kaže: Pogledaj post
Da, strašna silina udarca, jezivo za vidjeti I bojim se da će biti pravo čudo ako se iz toga uspije izvući bez težih trajnih posljedica... :/
Već sama činjenica da nije na mjestu poginuo, najbolji je dokaz koliko su sve ove moderne zaštitne mjere (od HANS-a, kacige i samog bolida) zapravo impresivne.

Ali kao što i Gary piše, mi smo se već navikli u F1 viđati stravične udese (sjetimo se samo onog od Kubice u Kanadi, ili Webbera u Španjolskoj), a nakon kojih bi vozači praktički izšetali iz bolida, skoro pa neokrznuti... I nismo to samo mi navikli viđati, nego su i sami vozači, i nije nemoguće zamisliti da su se i oni možda previše uljuljali u sigurnost koju im pružaju svi ovi moderni sustavi zaštite... To je u ljudskoj prirodi, a pogotovo kad uzmemo u obzir koliko su svi oni ionako nabrijani i fokusirani na kompetitivnost i same rezultate, a ruku na srce to i jest ono što mi kod njih najčešće najviše i cijenimo i hvalimo, a ne zapravo brigu za nekakvu vlastitu sigurnost na stazi... Dapače, kad istu kod nekog od njih i primijetimo, onda se na nju ne gleda blagonaklono, a kamoli pohvalno, već upravo suprotno, onda ih se vrijeđa kako su ''plačipi*ke'' i kako nisu pravi trkači i slično.

Pa pogledajmo samo Massu i kolika se sprdnja recimo oko ovog razvila, a koja ga još i dan danas prati, zbog toga što je vikao da ništa ne vidi i da ne može tako voziti... (A znakovit je i odgovor koji je tad dobio preko radija - stay cool... we are in a good position, odnosno, drugim riječima - nije sad primarna tvoja sigurnost, nego pozicija na stazi Malo karikiram, da, ali kužite što hoću reći...

A čak i sad nakon ove utrke, kad je izašla ova njegova izjava kako je, još prije Julesovog udesa, već neko vrijeme vrištao u team radio da je previše vode na stazi, onda navijači opet na to gledaju u stilu: ''Ah, Massa, on uvijek nešto vrišti i kuka '' A vozači ne žive u vakuumu, nego svi ti faktori itekako psihološki utječu i na njih, a onda automatski i na ponašanje na stazi...

Tako da ono što hoću reći jest da je (imho) malo nerealno i nefer da se sad krenemo čuditi kako to da Bianchi nije više usporio pod žutim zastavama i slično, ako znamo kako mi sami često negativno tumačimo takve postupke vozača, i da ih se onda gleda kao nekakve cmizdravce i manekene, umjesto da su pravi 'rejseri', itd, itd...

I zato mi se čini da ako već želimo tražiti krivca, možemo na neki način početi i od samih sebe...
da, slažem se, lako je nama iz fotelja ovak na forumu trkeljat... recimo, ja kad sam prvi put vidio kadar s kamere iz bolida, ima to već ohoho godina naravno, kiša je bila, reko ovi ne bi smjeli uopće po kiši vozit... ne vidiš kurca pred sobom i ovak, a kamoli još kad ih ne znam kolko juri ispred tebe... pri tim brzinama... ja im se divim i čudim da nema više nesreća po kiši... stari moj, ono su nemogući uvjeti, sa svakog aspekta, vizualno, kontrola bolida itd...
agent5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 19:24   #63
Quote:
Patagonija kaže: Pogledaj post
Da, strašna silina udarca, jezivo za vidjeti I bojim se da će biti pravo čudo ako se iz toga uspije izvući bez težih trajnih posljedica... :/

Već sama činjenica da nije na mjestu poginuo, najbolji je dokaz koliko su sve ove moderne zaštitne mjere (od HANS-a, kacige i samog bolida) zapravo impresivne.



Ali kao što i Gary piše, mi smo se već navikli u F1 viđati stravične udese (sjetimo se samo onog od Kubice u Kanadi, ili Webbera u Španjolskoj), a nakon kojih bi vozači praktički izšetali iz bolida, skoro pa neokrznuti... I nismo to samo mi navikli viđati, nego su i sami vozači, i nije nemoguće zamisliti da su se i oni možda previše uljuljali u sigurnost koju im pružaju svi ovi moderni sustavi zaštite... To je u ljudskoj prirodi, a pogotovo kad uzmemo u obzir koliko su svi oni ionako nabrijani i fokusirani na kompetitivnost i same rezultate, a ruku na srce to i jest ono što mi kod njih najčešće najviše i cijenimo i hvalimo, a ne zapravo brigu za nekakvu vlastitu sigurnost na stazi... Dapače, kad istu kod nekog od njih i primijetimo, onda se na nju ne gleda blagonaklono, a kamoli pohvalno, već upravo suprotno, onda ih se vrijeđa kako su ''plačipi*ke'' i kako nisu pravi trkači i slično.



Pa pogledajmo samo Massu i kolika se sprdnja recimo oko ovog razvila, a koja ga još i dan danas prati, zbog toga što je vikao da ništa ne vidi i da ne može tako voziti... (A znakovit je i odgovor koji je tad dobio preko radija - stay cool... we are in a good position, odnosno, drugim riječima - nije sad primarna tvoja sigurnost, nego pozicija na stazi Malo karikiram, da, ali kužite što hoću reći...



A čak i sad nakon ove utrke, kad je izašla ova njegova izjava kako je, još prije Julesovog udesa, već neko vrijeme vrištao u team radio da je previše vode na stazi, onda navijači opet na to gledaju u stilu: ''Ah, Massa, on uvijek nešto vrišti i kuka '' A vozači ne žive u vakuumu, nego svi ti faktori itekako psihološki utječu i na njih, a onda automatski i na ponašanje na stazi...



Tako da ono što hoću reći jest da je (imho) malo nerealno i nefer da se sad krenemo čuditi kako to da Bianchi nije više usporio pod žutim zastavama i slično, ako znamo kako mi sami često negativno tumačimo takve postupke vozača, i da ih se onda gleda kao nekakve cmizdravce i manekene, umjesto da su pravi 'rejseri', itd, itd...



I zato mi se čini da ako već želimo tražiti krivca, možemo na neki način početi i od samih sebe...

I sve to stoji, ali opet: nije bio problem u uvjetima na stazi, nije bio problem niti u izletanju sa staze, problem je samo i iskljucivo bio u tom bageru koji tamo nije smio biti.

Inace, problematika je kompleksna. U teoriji ovakvo sranje se moze dogoditi i na suhoj utrci sa savrsenim uvjetima (i to bez bagera). Jedan bolid se moze pokvariti, stati pored staze, zute zastave, redari izlaze guraju bolid i bam, na njih naleti drugi bolid (zbog recimo kvara na kocnicama)

Znaci to je vjerojatnost koja postoji stalno (vrlo mala, ali postoji) i sad ti multpliciras katastrofalnost takvog jednog ishoda slanjem nekakvih jebenih bagera na stazu......

Problem je samo u tome.......

I posljedica ovoga je da ce od sada za praktici svako izletanje gdje bolid ostaje u "dometu" ostalih izlaziti SC.

I tako treba biti.
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 19:32   #64
Da je bianchi na svom bolidu imao ovo mozda bi cijela stvar prosla bolje.....

http://www.autosport.com/news/report.php/id/116206
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 19:46   #65
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Da je bianchi na svom bolidu imao ovo mozda bi cijela stvar prosla bolje.....

http://www.autosport.com/news/report.php/id/116206

Može jedino ako će ovako izgledati, a i tad mi kvari koncepciju F1, jbg to je open cockpit utrkivanje i tako treba ostati.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:02   #66
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post


Wiki: Diffuse axonal injury (DAI) is one of the most common and devastating types of traumatic brain injury,

The outcome is frequently coma, with over 90% of patients with severe DAI never regaining consciousness. Those who do wake up often remain significantly impaired.
Problem je što nemamo zapravo nikakve konkretne podatke o njegovim ozljedama, tako da u ovoj fazi uopće nije moguće ništa prognozirati pa sve da smo i neurokirurzi ili neurolozi, a kamoli ovako samo uz pomoć wikipedije. Čak ni njegovi liječnici, koji imaju njegove nalaze i koji o njemu brinu, vrlo vjerojatno također još ne mogu puno konkretnije prognozirati (osim naravno kad se radi o katastrofalnim nalazima), naprosto zbog prirode traumatskih ozljeda mozga, koje su same po sebi užasno kompleksne kako za liječenje, tako i za davanje prognoza vezanih uz stupanj oporavka.

Ono što nažalost sigurno znamo jest to da čim se već radi o - teškoj traumatskoj ozljedi mozga, kao što je to nažalost ovdje slučaj (tj. kad je GCS (Glasgow Coma Scale) zbroj manji od 8 - što je ljestvica kojom se inicijalno prosuđuje stupanj kome, odnosno ugrubo odgovara težini ozljede (uz naravno CT i ostale nalaze) - tada su prognoze već samim time relativno nepovoljne - u smislu potpunog oporavka, bez ikakvih ozbiljnijih trajnih posljedica. I to je prvo i osnovno čega treba biti svjestan, kad pričamo o oporavku od ovakve povreda mozga. Znači, već samim time što znamo da se radi o povredi mozga koja se klasificira kao teška (za razliku od umjerene, ili blage), tu se onda gotovo uvijek radi o dugotrajnom oporavljanju, i ono je uvijek - proces (a ne ono kako gledamo u filmovima gdje se pacijent samo jedan dan ''probudi'' i bude isti kao prije) i nažalost u takvim slučajevima gotovo uvijek budu prisutne i neke trajne posljedice (koje onda mogu varirati od relativno blagih pa do jako ozbiljnih.)


Btw, već sam to bila spomenula i na Šumijevoj temi, ako nekog zanima i želi bolje razumjeti što su, kao i kako izgleda oporavak od teških traumatskih ozljeda mozga, toplo preporučam da skine i pogleda The Crash Reel, dokumentarac o Kevinu Pearceu, koji je doživio jednu takvu ozljedu. Odlično objašnjava o čemu se tu radi i kako izgleda oporavak u ovakvim situacijama.
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:04   #67
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Da je bianchi na svom bolidu imao ovo mozda bi cijela stvar prosla bolje.....

http://www.autosport.com/news/report.php/id/116206


Kod onakve siline udarca, u kojoj bolid podiže i odbacuje gromadu od 6 tona željeza, misliš da bi centimetar-dva Lexana učinilo razliku?


A u slučaju Julesa Bianchija, gdje bi završila ovakva zaštitna metalna struktura?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:08   #68
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Kod onakve siline udarca, u kojoj bolid podiže i odbacuje gromadu od 6 tona željeza, misliš da bi centimetar-dva Lexana učinilo razliku?

U onom linku kojeg sam ja stavio nema lexana, vec čelična konstrukcija. Dali bi bilo razlike? Ne znam, mozda bi?
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:20   #69
Zatvoreni kokpit mijenja bit F1, a osim toga taj koncept isto potencijalno nije dobar. Em je teze izvuci covjeka iz auta, teze je njemu izac iz auta tijekom potencijalnog pozara (sto nije rijetkost), a i pitanje je bi li ta konstrukcija vise pomogla ili odmogla u cijeloj prici.

Pato, jesi ti lijecnica ili si wannabe poput presvetlog?
Panhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:24   #70
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
I sve to stoji, ali opet: nije bio problem u uvjetima na stazi, nije bio problem niti u izletanju sa staze, problem je samo i iskljucivo bio u tom bageru koji tamo nije smio biti.
Slažem se da je najgore od svega to što se zaletio baš u taj bager, odnosno u multitonsku nakupinu željeza, za koju bolidi nisu ni dizajnirani, ili predviđeni da s njom dođu u koliziju ili istu 'prežive'.

I sigurno da je puno bolja opcija da bolide izvlače, kao recimo u Monaku, pomoću one dizalice dok se bager nalazi s druge strane zaštitne barijere. I vjerujem da ćemo ubuduće viđati ili to, ili pak safety car mandatorno na stazi u ovakvim situacijama.

Ali isto tako znam da ću i ja dvaput razmisliti sljedeći put kad budem grintala i okretala očima zbog safety cara na stazi.., a ne planiram se bome više čak ni Felipe bejbiju rugati

Quote:
Inace, problematika je kompleksna. U teoriji ovakvo sranje se moze dogoditi i na suhoj utrci sa savrsenim uvjetima (i to bez bagera). Jedan bolid se moze pokvariti, stati pored staze, zute zastave, redari izlaze guraju bolid i bam, na njih naleti drugi bolid (zbog recimo kvara na kocnicama)

Znaci to je vjerojatnost koja postoji stalno (vrlo mala, ali postoji) i sad ti multpliciras katastrofalnost takvog jednog ishoda slanjem nekakvih jebenih bagera na stazu......
A to je tako, mi humanoidi uglavnom učimo tek iz vlastitih grešaka... i uvijek računamo s pretpostavkom da ćemo imati sreće, a ne da je nećemo imati (kako bismo zapravo trebali.) Negdje sam pročitala, ne znam sad da li ovdje, ili negdje drugdje na netu, ali u smislu kako se netko od one stare garde vozača bunio što se čeka da se popravi zaštitna ograda, nakon što je neki bolid skrši, jer da koja je šansa da će se netko drugi baš tamo, na to isto mjesto zakucati
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:27   #71
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
U onom linku kojeg sam ja stavio nema lexana, vec čelična konstrukcija. Dali bi bilo razlike? Ne znam, mozda bi?
Bi, udarac bi takvu čeličnu konstrukciju zakucao Bianchiju u krilo.

A gdje bi završili upravljač i stup upravljača, ostavljam tebi na procjenu.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:46   #72
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Kod onakve siline udarca, u kojoj bolid podiže i odbacuje gromadu od 6 tona željeza, misliš da bi centimetar-dva Lexana učinilo razliku?


A u slučaju Julesa Bianchija, gdje bi završila ovakva zaštitna metalna struktura?
U bianchijevoj glavi -baš kao što je prednji desni ovjes williamsa završio u senninoj glavi

Nema tu nekog ljeka -osim da se bolje definira ponašanje vozača pod žutom zastavom. Pritom mislim da u pravilniku mora jasno i egzaktno pisati. Vozi 60kmh. A ne neke ezoterične gluposti kakve sad pišu. smanji brzinu -šta znači smanji brzinu. to niš ne znači

Ali vozi 60kmh ili vozi 80kmh već nešto znači

Jer vozači nisu previše bistri. Sid Watkins je jednom rekao da su svi idioti.

A idiotu treba egzaktna i jednosmislena uputa
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:54   #73
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
U bianchijevoj glavi -baš kao što je prednji desni ovjes williamsa završio u senninoj glavi
U tome i jest bila poanta.
Doslovno bi ga prepolovilo.


Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Nema tu nekog ljeka -osim da se bolje definira ponašanje vozača pod žutom zastavom. Pritom mislim da u pravilniku mora jasno i egzaktno pisati. Vozi 60kmh. A ne neke ezoterične gluposti kakve sad pišu. smanji brzinu -šta znači smanji brzinu. to niš ne znači

Ali vozi 60kmh ili vozi 80kmh već nešto znači

Jer vozači nisu previše bistri. Sid Watkins je jednom rekao da su svi idioti.

A idiotu treba egzaktna i jednosmislena uputa

Ne bi problem bio preko "dvostruke telemetrije" ograničiti maksimalnu brzinu bolida.

Pa kad vozač na volanu dobije signalizaciju žutih zastava, da mu automatski i motor ide u nekakav limitator žute zastave.

Nešto slično limitatoru brzine niz pit lane.



A ovo u Suzuki će dovesti do toga da će se SC slati van i za najmanju sitnicu.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:00   #74
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post


Ne bi problem bio preko "dvostruke telemetrije" ograničiti maksimalnu brzinu bolida.

Pa kad vozač na volanu dobije signalizaciju žutih zastava, da mu automatski i motor ide u nekakav limitator žute zastave.
Ovaj odgovor nameće novo pitanje

Što će nam onda uopče vozač? Mora postojat neka granica, već i ovako se previše toga kontrolira sa pitwalla. Gdje je tu vožnja? Ionako je vozač već doslovno spao na operatera koji bolid usmjerava ljevo-desno.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:33   #75
Quote:
Panhard kaže: Pogledaj post

Pato, jesi ti lijecnica ili si wannabe poput presvetlog?
Nisam liječnica, ovo su ti moje kvalifikacije vezane uz medicinu, a posebno ovu njenu granu:
- Osim što sam hipohondar (a i po naravi iritantni štreberski sveznalica ), doživjela sam i sama TBI (traumatic brain injury ) pa sam se malo informirala. Osim toga me i baka, koja je doktor, užasno gnjavila s tom temom, zato što sam 3 puta u životu imala potres mozga, a to je navodno katastrofa jer ti svaki sljedeći put puno više raste šansa (sve ako se i blaže udariš, odnosno ozlijediš), da imaš nesrazmjerno teže posljedice (tipa ovog rasta intrakranijalnog tlaka, odnosno razvoja edema koji ga izazivaju, a što je inače za razliku od hematoma puno rjeđe i moraš se jače 'udariti' da bi ti IKT krenuo rasti, i to sve, ali navodno nakon što si jednom imao TBI, onda ako se nastaviš udarati u glavu, možeš otegnuti papke i od slabijeg sljedećeg udarca. Barem moja baka tako mene stalno paranoizira i da može bi mi valjda zabranila da uopće iz kreveta izlazim bez kacige Ali tako da sam se naslušala o toj temi i možete mi vjerovati što pričam, iako nisam studirala medicinu

Osim toga, za razliku od Jožice, ja ni inače nemam naviku baš potpuno napamet lupetati, tako da kad u nešto ne budem sigurna, to ću svakako i napomenuti u postu


Btw, samo za ilustraciju, moja najlakša ozljeda glave i kad sam najkraće bila u nesvijesti, nikad neću zaboraviti taj osjećaj, doslovno osjećaš mozak kako ti se pomiče u glavi, skroz zastrašujuće nešto. A to se i događa kod nagle deceleracije, mozak se unutar lubanje doslovno odbija lijevo desno, i od toga te nijedna kaciga ne može sačuvati. A to pak, kad su u pitanju jake sile, uzrokuje da se tkivo mozga onda doslovno ''razvlači'' i da se razdere unutra. Od akceleracije/deceleracije te same kacige ne štite, i možeš imati ozljedu mozga i bez da se uopće udariš u nešto jer kod takve nagle deceleracije, kako se mozak nastavlja kretati, onda doslovno udara o unutarnje stijenke lubanje i odbija se od njih. I onda popuca tkivo i krvne žile unutra, kad su takve divljačke sile u pitanju...
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 22:08   #76
Quote:
Panhard kaže: Pogledaj post
Zatvoreni kokpit mijenja bit F1, a osim toga taj koncept isto potencijalno nije dobar. Em je teze izvuci covjeka iz auta, teze je njemu izac iz auta tijekom potencijalnog pozara (sto nije rijetkost), a i pitanje je bi li ta konstrukcija vise pomogla ili odmogla u cijeloj prici.
Za početak natjerati vozače da poštuju pravila koja već postoje. I stvoriti takvu atmosferu oko toga, u kojoj će im to biti jasno da je sveto Pismo... Kao što im je recimo jasno da se na stazi frigging nikada ne pretječe medical car Ali možda im se to i mora drugačije propisati, odnosno konkretno odrediti da se pod žutim zastavama brzina mora spustiti na tolko i tolko i amen, a ne da se njima prepuštaju procjene jer to izgleda onda shvaćaju na ovaj način na koji Gary to prepričava na svom blogu.

Osim toga, definitivno mislim da bi bilo pametno i da safety izađe svaki put kad je neka ovakva željezna grdosija igdje gdje je moguće da doleti i neki bolid. Ili to, ili nek ih drugačije izvlače, još bolje.
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:07   #77
u biti ovdje je HANS učinio više štete nego koristi -jer ona energija koja je trebala u ovim slučajevima otiči u lomljenje vrata je ostala unutar glave i razorila mozak. čista fizika.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:10   #78
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
sva energija od udarca ušla je u kacigu -jer je kacigom opalila u rampu od kamiona


Bianchi je kacigom samo ostrugao o bager -puno je manje energije ušlo u bianchuevu kacigu

Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
energija....je ostala unutar glave i razorila mozak. čista fizika.

Energija ušla u kacigu, puno manje energije ušlo u kacigu, energija ostala unutar glave.

Jašta, čista fizika.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:12   #79
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Energija ušla u kacigu, puno manje energije ušlo u kacigu, energija ostala unutar glave.

Jašta, čista fizika.
kajveliš na teoriju?
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:13   #80
na teoriju da bi bez HANS-a ozljede mozga bile manje -jer bi se energija raspršila do vrata i dalje
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.