Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2016., 21:25   #21
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Mislim da je kod dosta njemačkih mobilnih operatora voip blokiran.
Prijatelj ima O2 i normalno pricam snjim preko fejsa i vibera.

Jel da uzmem onda o2 il ima netko neki savjet?
Arya211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 12:16   #22
Ja sam imao Lebaru i net im je teška katastrofa...pa sam prešao na Congstar pretplatu i kako koristim puno više net opcija 1gb prometa(14mbit brzina) i 300 min mjesečno izdvajam 15 eu..sms baš i ne koristim....a kad potrošim jednu gigu mogu nadoplačivat 100 mb po 2 ojra....za sada sam ajmo reć zadovoljan sa njima
Ali...
...opčenito nisam baš zadovoljan sa brzinama jer signal im je po meni katastrofa...uđem u zgradu i gotovo večinom je na mobitelu oznaka h+ što je za surfanje i mailove ok ali u dosta navrata bude signal E-dge dok je 3G rijetkost i to bude stvarno presporo i sa time baš i nisam zadovoljan jer recimo dok sam u stanu u Berlinu u jednoj sobi imam 3G signal...maknem se malo više u unutrašnjost i puf signal bude E i banana....u Zagrebu na Tele 2 mreži dok sam i na wc usred stana okružen sa preko nekoliko zidova signala ima ko blata...

Evo primjera radi sa HR i TELE2 jer sam trenutno u zg-u 10ak dana..uzeo sam totalnu tarifu mjesec dana cca 50kn...i sad sam u stanu i gotovo svuda imam 4G signal net radi perfektno...+ imam 1,5 g prometa...1000 minuta i 1000 smsova..

U Berlinu i opčenito po njemačkoj 3G ima ali u usporedbi sa zagrebom je to dosta slabije...

To je za sad nekakvo moje iskustvo sa njemačkim mobilnim mrežama...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 05:03   #23
Kao što se već pisalo, signal je blago rečeno katastrofa. Imao sam Aldi talk, ali je net jednostavno bio neupotrebljiv. Bio vani na otvorenom ili u stanu, razgovor preko VoIP je nemoguć.

Uzeo sam si sad pre neka 2 tjedna vodafone SIM I ajmo reći da sam donekle zadovoljan. Cijena mi je isto ok. Naš čovjek, koji radi za VF, nam je sredio izbjegličke kartice sa 1.5 GB neta besplatno (uz nadoplatu bona 15€ mjesečno) + tarifa 10€ sa 750 MB neta i 200 jedinica za minute i SMS.

Također, preko vodafonea mi je omogućen VoIP što mi je super!

Ovo sam hvala bogu uboo akciju, jer su cijene bez nje preskupe. Također signal vodafona i eplus i O2 se ne mogu meriti...
moba2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 12:23   #24
kakve su to izbjeglicke kartice?
daj link
hvala
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 12:56   #25
Valjda za izbjeglice i ne možeš, bez veze, dobiti ako nisi izbjeglica pretpostavljam.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 14:31   #26
Kartice koje su se mogle nabaviti u vodafone shopovima, posebno napravljene za izbeglice iz Iraka, Sirije itd.

Valjda se morao pokazati neki dokument pri kupovini kako bi dokazao izbjeglički status.

No eto, mi smo imali sreće pa smo to preko veze dobili, tj. kupili. Ne znam, probaj pitati u nekom od shopova kako ih kupiti i imaju li te kartice uopće još u ponudi. Nama je čovek doneo 20 kartica i rekao uvjete ponude, i odmah smo naravno pristali.

U stanu mi se aldi talk raspada, brzina na 4 Mbps pri punom signalu, dok mi evo kod vodafonea konstantno nekih 20 Mbps na cca -95dBm.
moba2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:44   #27
pozdrav.
zanima me moze li se u njemackoj uzeti mobitel na ugovor ako nemam njemacko drzavljanstvo i rezidenciju u njemackoj prijavljenu?
ako moze koji su uvjeti za potpisivanje ugovora te sto sve trebam imati(tekuci u njemackoj itd.) da bih dobio mobitel na ugovor?
hvala.
BigCatFem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 18:25   #28
a šta je sa ovim aldi talk?? muž mi je u njemačkoj nekih 10 dana i malo ima neta malo nema... kaže da mu pokraj onog znaka za signal stoji slovo R..šta to znači?
asija25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 20:56   #29
aldi talk radi na eplus i o2 mrezi
ovisi o mrezi na koju je spojen otud i taj R znak.....

u kojem gradu zivi muz...kakav je iunace signal....koji mobitel...sve to utjece...

evo ja imam blau.de i aldi(medion-mobile) i ama bas nikakvih problema nemam....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 12:33   #30
Evo samo da se nadovežem ponovno i da kažem da se stanje po pitanju mobilnih mreža u Njemačkoj poboljšalo u odnosu na prije 2 godine.
Sada kao prepaid korisnik mogu na Vodafonu imati 4G mrežu i 850 MB za 10 eura; signal od Vodafona je dobar (bolji od virtualnih operatera koji s njim dijele mrežu) i trenutno je jedini operater koji prepaid korisnicima nudi opciju 4G.
Za telefoniranje prema Hrvatskoj i dalje su jeftinije mreže tipa Lycamobila i Lebara, ali internet im i nije nešto.
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 14:20   #31
I ja sam na Vodafone mreži, i uzeo sam preko VF aplikacije special XL tarifu za 13.50 eura sa 1GB neta, neograničenim porukama prema svima i 300 minuta prema drugima. Super zadovoljan jer još uvijek imam akciju sa dodatnih 1.5GB prilikom nadoplate.

Nakon što mi akcija sa dodatnim netom istekne, idem vjerovatno na lidl connect, jer su im cijene povoljne, a i koriste VF mrežu - 13 eura za 1.5GB neta, 600 minuta/poruka prema svima. Doduše imaju i jeftinije pakete, ali mi treba neta, pa mi je pun pogodak.
moba2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 08:58   #32
Ja sam uzeo vodafone smart L eu pretplatu i galaxy s7 edge. Imam 2gb u cijeloj eu i besplatne pozive i sms u eu za 39.99 mjesecno na 2 godine

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:58   #33
Preporuka neke mreže,prepaid,net je najbitniji a onda sve ostalo...jel ima neka shema ko bonbon da doplatiš net nekim paketom,kada ostaneš bez njega?
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 11:26   #34
Ima li tko iskustva kakav je 1 und 1???Zanima me i kućni internet.Tnx
rotić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:33   #35
Jel ima možda netko Alditalk karticu? Naime, ja ju uzeo, i mreza mi je na medionmobile, a njemacki mi nije bas jaka strana da bi zvao operatere. U biti, htio bih prebacit mrezu na Netz ili E+ 3g. Ako netko zna kako bio bih zahvalan, s time da nemam te mreze tu. a ovi u aldi talku ne govore kakti eng.i pokusao sam frajeru objasnit sto je i sam poklopio. Meni zao jedino para na kartici, nis vise, al prvom prilikom idem u vodafone. Btw u Rostocku sam
Pyronized is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 16:14   #36
ajd sad polako i na hrvatskom....
zelis se preaciti na koju mrezu?
iz alditalk-a----tebe buni jer pise medionmobile...a u biti je to e-plus

tesko ces prebaciti broj posto ne sprehas njemacki jel...i nije bas tako jednostavno kao u HR...

uostalom potrosi tih 5 eu sto imas na kartici pa u prvi kos za smece ili poklonis nekom...(nemoj mi samo reci d si napunio 200-300eu jer nisi)

onda trk u vodafone shop i uzmi novu karticu i teraj dalje...


i u Njemackoj se broj kupuje tako da se provjeri dostupnost signala tj jacina...
a cijene su skoro iste...

ja imam blau i alditalk i callmobile poslovni....

blau i aldi imaju eplus dok blau ima jos i nacionalni roaming sa o2 i signal se dobrano popravio...
callmobile koristi infrastrukturu od tmobile-a
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 18:36   #37
Ima netko preporuku koji SIM uzeti za data promet za 4-5 dana u Minhenu?
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 06:31   #38
Takodjer isto trazim koju mrezu uzeti? Najvise mi treba net,jer cu preko njega sve obavljati...Poruke,pozive itd....

From Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:55   #39
Pogledaj Vodafone prepaid, to mi se činilo OK koliko sam uspoređivao...

Sent from my Jiayu S3
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 12:45   #40
Nije baš jednostavno kao kod nas, staviš karticu i maži! Vamo se svaka kartica mora registrirati sa svim podacima..

Tu sam nekih godinu i pol, koristio sam Lebara karticu mjesec dana, živo sranje. Vani zagrmi i više signala nema, a u Minhenu sam, znači nije nekakva zabit.. Trenutno koristim Congstar prepaid, signal super, ali 13€/GB i nema LTE. Tako da i to uskoro mijenjam. O2 je odlična mreža, tako barem ljudi kažu

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
_Soulcollector_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.