Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2015., 10:04   #1
KSA - Kraljevina Saudijska Arabija

ovde na froumu imaju teme Irak, Sirija, Bahrein, Iran itsl ali nema o KSA a ona je glavni regionalni igrač uz naravno Iran i mislim da trebaju imati svoju temu. osnovani su 23.09.1932 godine a prvi kralj im je bio Abdul Aziz. on je vladao državom do 9.11.1953 godine. Sadašnji kralj je Abdulah i on je sin od osnivača kraljevine i šesti kralj. od 01.08.2005 godine je na vlasti a rodjen je 01.08.1924. imaju GDP $1.652 trillion.
Irmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 13:41   #2
sadašnji kralj ima upalu pluča što je u njegovim godinama smrtno opasno. i sad dolazi do situacije ko če na slijediti. u KSA je situacija je da princ kojeg odredi kralj preuzima prijestolje nakon smrti kralja. sad postoje dva princa koji mogu biti kralj. oni su polubrača sadašnjeg kralja. i oni su poslijeni sinovi osnivača Kraljevstava ibn Sauda. poslije če doći na vlast njegovi unuci. sada je to borba za krunu...
Irmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 23:41   #3
Drakonska kazna za blogera -
Quote:
Saudijski bloger osuđen zbog uvrede islama doveden je u petak nakon molitve na glavni trg u gradu Jeddahu i 50 puta izbičevan pred stotinama promatrača.

Svjedok je kazao kako su noge i ruke Raifa Badawija, oca troje djece, bile povezane, a lice svima vidljivo.

- Bio je tiho i nije plakao - kazao je svjedok za Associated Press te dodao kako je bičevanje trajalo 15-ak minuta.

Badawi je osuđen prošlog svibnja na 10 godina zatvora i 1000 udaraca bičem jer je kritizirao moćne klerike Saudijske Arabije na liberalnom blogu čiji je osnivač. Blog je tada ugašen, a Badawiju je naređeno da, uz sve, plati i kaznu u protuvrijednosti od oko 266 tisuća dolara.

Amnesty International u Londonu kazalo je da će Badawi primiti 50 udaraca bičem jednom tjedno narednih 20 tjedana.

Aktivisti za ljudska prava tvrde kako saudijske vlasti koriste njegov slučaj kao upozorenje ostalima koji misle kritizirati moćni religijski establišment.
Iskreno me zanima reakcija "demokratskih" vlada da se tako nešto događa npr. u nekoj od zemalja koje su u dobrim odnosima sa Ruskom Federacijom...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 12:02   #4
Saudijska Arabija veliki saveznik sad-a još od potpisivanja pakta 50-ih.Njihovi veliki poslušnici i kupci ratne opreme.Rijetko ili nikada ćete se u mainstream medijima susresti sa osuđivanjem ovog režima po nekima i najopresivnijeg na svijetu.
GOAT17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 01:04   #5
Umro saudijski kralj Abdullah bin Abdulaziz.

Breaking news: Saudi Arabia's King Abdullah dies
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 02:00   #6
Lijepa vijest (iako je to ružno reći za nečiju smrt).
Nadam se da će se sad 1000 prinčeva međusobno boriti za vlast i da više neće moći financirati vehabije i ekstremiste širom svijeta!
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 02:02   #7
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Lijepa vijest (iako je to ružno reći za nečiju smrt).
Nadam se da će se sad 1000 prinčeva međusobno boriti za vlast i da više neće moći financirati vehabije i ekstremiste širom svijeta!
Oko 5-7000 prinčeva.
komutator is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 02:07   #8
Mislim da je prvi mlađi brat idući po redu. Za krunu jasno.
A i odlazak je došao neočekivano, kad su cijene nafte takve kakve jesu, a sjeverne, a bogami i južne granice su sve samo ne mirne.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 09:57   #9
dvije stvari treba spomenuti. prvo, za sada idu djeca od ibn Sauda, osnivača Kraljevine, na tron pa poslije njih unuci a ostala su mu na životu još dva sina šta če biti poslije njih vidječemo. drugo, oni imaju naslijednog princa što če reći da kralj umre naslijedni princ automatski postaje kralj a poslije se bira naslijedni princ. sada je kralj Salman. pošto je i on star 79 a i bolestan bil su određena dva naslijedna princa tako da se zna ko če i njega naslijediti kada umre.
Irmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 10:52   #10
Sudeci po politici i previranjima oko cijene nafte kralj tj njegova politika je vec jedno vrijeme mrtva tj ocito je da su vec i prije priču preuzele druge struje i ovo je tek početak. Bit će živo

Sent from my C6903 using Tapatalk
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 10:57   #11
prijavljujem neke njemacke medije koji su, gle cuda, ovaj tjedan sinhronizirano poceli malo konkretnije ukazivati na visoko sofisticirane demokratske metode u SA, tak da mi se cini da bi uskoro tam moglo bit veselo

sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 10:58   #12
Jedan reptil - mason manje u svijetu. Zamijenit će ga drugi iz njegove loze. Tako to ide kad imaš plavu krv. A SAD ne uvodi tamo demokraciju.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 11:03   #13
ja bas mislim da su svabi nanjusili krv, al dobro, to sam samo ja
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 16:21   #14
Quote:
sukKi kaže: Pogledaj post
ja bas mislim da su svabi nanjusili krv, al dobro, to sam samo ja
Ništa od toga dokle god Ameri drže leđa kraljevskoj obitelji.
__________________
Dr.Phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 18:28   #15
Quote:
Dr.Phil kaže: Pogledaj post
Ništa od toga dokle god Ameri drže leđa kraljevskoj obitelji.
Saudijska Arabija je najveći saveznik SAD-a na Bliskom i Srednjem Istoku ne samo zbog nafte već zbog toga što nema većeg regionalnog saveznika osim Irana koji trenutno nije u dobrom odnosu sa SAD-om. Inače, Saudijska Arabija bi bila "otpiljena", to je ono što strahuje kraljevska obitelj.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 19:06   #16
Da se mene pita, dovest 3 nosaca u Perzijski zaljev, dignut avione, ispalit Tomahawke i poslat ovu nakaradnu tvorevinu u kameno doba, doduse oni i jesu iz kamenog doba sa svojim uredjenjem gdje su zene govna ne ljudska bica.

Poslat 100 000 vojnika i uspostavit normalnu drzavu.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 19:13   #17
KAžu, nešto jako smrdljivo I odvratno krepalo u Saudijskoj Arabiji.

A kažu također da će nešto isto tako smrdljivo I ogavno da zamijeni to krepalo.

O čemu li se radi?
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 19:21   #18
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
KAžu, nešto jako smrdljivo I odvratno krepalo u Saudijskoj Arabiji.

A kažu također da će nešto isto tako smrdljivo I ogavno da zamijeni to krepalo.

O čemu li se radi?
Ajme kako placu natovci nad njim...skoro sto ne objave dan zalosti u Europi i Americi.
Otisao veliki demokrata i humanista, otisao s ovog svijeta veliki americki saveznik...sad ce ga cekati 32 djevice [ nek budu Amerikanke ! ].
Russophile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 20:15   #19
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Da se mene pita, dovest 3 nosaca u Perzijski zaljev, dignut avione, ispalit Tomahawke i poslat ovu nakaradnu tvorevinu u kameno doba, doduse oni i jesu iz kamenog doba sa svojim uredjenjem gdje su zene govna ne ljudska bica.

Poslat 100 000 vojnika i uspostavit normalnu drzavu.
Nek čovjek počiva u miru, ali ja bi na tu državu napravio kopnenu invaziju i držao željeznu okupaciju sa preodgojem i deislamizacijom i tek dok bi se naučili nekog reda bi ih postupno demokratizirao.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 20:21   #20
Quote:
Russophile kaže: Pogledaj post
Ajme kako placu natovci nad njim...skoro sto ne objave dan zalosti u Europi i Americi.
Otisao veliki demokrata i humanista, otisao s ovog svijeta veliki americki saveznik...sad ce ga cekati 32 djevice [ nek budu Amerikanke ! ].
A šta'š, krepo veliki demokrata I humanista, SAD-istički jaran.

Ko ne bi plakao ...
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.