Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2015., 17:24   #61
Dajte neku stranicu gdje se mogu prijaviti za posao, baustela itd itd...i stan ..

I bez moralnih savjeta tipa "ne možemo ti mi"" nije to tako jednostavno", "nemoj i sl" čemu su ljudi sa foruma skloni
hypnosis is offline  
Old 21.06.2015., 18:36   #62
Mozemo, poprilicno je jednostavno, i samo daj, neces pozalit, ali stari moj, vec je 1991 put napisano gdje i kako, pogledaj malo..

@MaturantSB,
stranci ovdje uglavnom studiraju na engleskom, i kazu da nije tesko, ako se imalo trudis i pokazujes dobru volju, sva su ti vrata otvorena. Oko njemackog ne bi trebao imat brige, kroz pola godine ga pocnes razumijet, nakon godinu pocnes i govorit
Sto se tice dual studija, ne znam kako to tocno ide, ali imas erasmus, povezes koji semestar studiranja i prakse vani i da vidis. Naucis jezike i skupis iskustvo i na konju si
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 22.06.2015., 09:53   #63
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
Dajte neku stranicu gdje se mogu prijaviti za posao, baustela itd itd...i stan ..

I bez moralnih savjeta tipa "ne možemo ti mi"" nije to tako jednostavno", "nemoj i sl" čemu su ljudi sa foruma skloni
Uradi sam
novaugradu is offline  
Old 22.06.2015., 13:38   #64
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
Dajte neku stranicu gdje se mogu prijaviti za posao, baustela itd itd...i stan ..

I bez moralnih savjeta tipa "ne možemo ti mi"" nije to tako jednostavno", "nemoj i sl" čemu su ljudi sa foruma skloni
nije to baš tako jednostavno
gigacer is offline  
Old 22.06.2015., 15:39   #65
Da li netko ima iskustva sa kleingewerbe ili sa nebengewerbe?

Ako sam dobro shvatila oslobodeni smo od placanja poreza ako dobit ne prelazi vise od 17. 500€ godisnje?

Opet sa druge strane sam cula da na kraju godine bi bilo pozeljno imati malo veci iznos na racunu ako se ipak mora placat porez?

Moje pitanje je zapravo koliko posto poreza bi morala platiti od svoje satnice, 50% ili vise, tako da mogu taj iznos uracunat u trazenu satnicu? Dali to ovisi o djelatnosti?

i na kraju koliko se placa zatvaranje mini obrta, ovisno o zaradi?

Hvala!
plavidupin is offline  
Old 22.06.2015., 20:28   #66
Ma kakav te gewerbe spopao sad kad su ukinute radne dozvole.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 22.06.2015., 21:03   #67
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ma kakav te gewerbe spopao sad kad su ukinute radne dozvole.
znam, sve znam, ali kako da onda naplatim svoje usluge firmama ako nisam njihov zaposlenik?
plavidupin is offline  
Old 23.06.2015., 01:34   #68
ima li nega dobra konobarica da zna njemacki jezik za rad u vrhunskom steakhousu..
Ako ima netko zainteresiran nek se javi na pp.
Tzuiop is offline  
Old 23.06.2015., 12:16   #69
Quote:
Tzuiop kaže: Pogledaj post
ima li nega dobra konobarica da zna njemacki jezik za rad u vrhunskom steakhousu..
Ako ima netko zainteresiran nek se javi na pp.
Bilo bi dobro da staviš više detaja. Naprimjer barem grad.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 23.06.2015., 15:56   #70
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro da staviš više detaja. Naprimjer barem grad.
NRW Düsseldorf.
Smjestaj placa sve je osigurano samo da zna radit i poznaje koliko toliko jezik i to je to..
Mozda bi trebalo otvorit jednu temu gdje se nudi i trazi posao da pomognemo nasim ljudima da lakse dojdu do posla a i nama koi trazimo radnike da ih lakse najdemo.!
Tzuiop is offline  
Old 23.06.2015., 15:57   #71
Quote:
Tzuiop kaže: Pogledaj post
NRW Düsseldorf.
Smjestaj placa sve je osigurano samo da zna radit i poznaje koliko toliko jezik i to je to..
Mozda bi trebalo otvorit jednu temu gdje se nudi i trazi posao da pomognemo nasim ljudima da lakse dojdu do posla a i nama koi trazimo radnike da ih lakse najdemo.!
+ za ovo...mada koliko sam cuo u njemackoj treba izbjegavat hrv poslodavce.koliko ima istine u tome???
chopy is offline  
Old 23.06.2015., 17:23   #72
Ljudi s kojima sam pricao, koji rade za hrvatske poslodavce kazu - uzas.
Tranquillo is offline  
Old 23.06.2015., 17:40   #73
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
+ za ovo...mada koliko sam cuo u njemackoj treba izbjegavat hrv poslodavce.koliko ima istine u tome???
Imaš i uvijek ćeš imati osobe koje će iskoristiti, svih nacija. Mislim da naši kod naših jednostavno prija dođu do sukoba. Jer se evo razumi i zna 100% šta je obećano i dogovoreno. Znam da neki od onih "pokvareniji" ugostitelja u Frankfurtu ima punu kuhinju srbkinja jer evo je veća kriza tamo i "zahvalnije" su za posao. Čula sam već u kafiću i priče "uzima mi 400 eura za sobu i hranu" sta ako je soba zentralno u gradu i blizu radnog mjesta nije prepuno. Ali to se tek skuzi kada sam nađeš i plaćaš stan. Daleko od toga da nema pokvareni hrvata, ali mislim da obe strane i poslodavac i radnik ocekivaju neki bonus jer radu kod zemljaka uli jer su dali posao zemljaku. Moj otac zadnjih 20 godina rada nije kod sebe zaposlio nikoga iz sela /rodbine. Našao bi im posao kod drugih hrvatski ugostitelja jer je znao iz lošeg iskustva da ovi uvijek očekuju neki bonus jer su iz sela ili rodbina i s time stvaraju nemir.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 23.06.2015., 22:48   #74
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Imaš i uvijek ćeš imati osobe koje će iskoristiti, svih nacija. Mislim da naši kod naših jednostavno prija dođu do sukoba. Jer se evo razumi i zna 100% šta je obećano i dogovoreno. Znam da neki od onih "pokvareniji" ugostitelja u Frankfurtu ima punu kuhinju srbkinja jer evo je veća kriza tamo i "zahvalnije" su za posao. Čula sam već u kafiću i priče "uzima mi 400 eura za sobu i hranu" sta ako je soba zentralno u gradu i blizu radnog mjesta nije prepuno. Ali to se tek skuzi kada sam nađeš i plaćaš stan. Daleko od toga da nema pokvareni hrvata, ali mislim da obe strane i poslodavac i radnik ocekivaju neki bonus jer radu kod zemljaka uli jer su dali posao zemljaku. Moj otac zadnjih 20 godina rada nije kod sebe zaposlio nikoga iz sela /rodbine. Našao bi im posao kod drugih hrvatski ugostitelja jer je znao iz lošeg iskustva da ovi uvijek očekuju neki bonus jer su iz sela ili rodbina i s time stvaraju nemir.
ovo je odgovor koji sam zelio.jebes ti takve koji racunaju da ce kod svog rodjaka radit za 500eura vecu placu nego drugi.treba se shvatit da nigdje nije med i mlijeko al da je daleko bolje nego u hrv i treba prihvatit posao onakav kakav je al opet ne smije se dozvolit da te se zajebava.
chopy is offline  
Old 23.06.2015., 23:26   #75
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
ovo je odgovor koji sam zelio.jebes ti takve koji racunaju da ce kod svog rodjaka radit za 500eura vecu placu nego drugi.treba se shvatit da nigdje nije med i mlijeko al da je daleko bolje nego u hrv i treba prihvatit posao onakav kakav je al opet ne smije se dozvolit da te se zajebava.
Ma tko ce koga zahebavat ako je netko dobar radnik i radi svoj posao onako kako je dogovorio..
Kod mene rade ljudi vec po dvadeset godina nikad nikakvih problema..
Popunjavanje radnih mjesta sad radim jer je dvoje ljudi otislo u penziju a jedna se obitelj vratila u HR.
Tako da the price gdje radit od koga bjezat su price za malu djecu..
Ako hoces radit i znas svoj posao a dobar si radnik nemaj brige kod koga ces radit svatko ce te cjenit..
Ako je suprotno onda ces imati problema da radis kod svoih roditelja jer nitko ne tripi i ne voli neradnike i zabusante..
Tzuiop is offline  
Old 24.06.2015., 15:08   #76
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
+ za ovo...mada koliko sam cuo u njemackoj treba izbjegavat hrv poslodavce.koliko ima istine u tome???
to ti je sve stvar ponude i potraznje.....

netko ko ne zna njemacki na pocetku jedino ce imat sanse kod nekih "nasih" se zaposliti.....
a neki nasi poslodavci koriste tu guzvu jer znaju kako je tesko bez znanja jezika naci posao pa novopridoslima daju najmanju mogucu placu.
novaugradu is offline  
Old 24.06.2015., 17:09   #77
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
to ti je sve stvar ponude i potraznje.....

netko ko ne zna njemacki na pocetku jedino ce imat sanse kod nekih "nasih" se zaposliti.....
a neki nasi poslodavci koriste tu guzvu jer znaju kako je tesko bez znanja jezika naci posao pa novopridoslima daju najmanju mogucu placu.
Pa i njemac će manje plaćati ako neznas jezik, ako je pametan će ti reći, "za pola godine kada znaš jezik ćemo razgovarati o povozici plaće" i te tako stimulirati
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 24.06.2015., 21:29   #78
Quote:
Stamena kaže: Pogledaj post
Dobar dan svima,

Nadam se da ovo stavljam na pravi podforum. Znam da ima nekoliko topic-a za Njemacku.
Dakle, zanimaju me informacije o Frankfurtu u kojeg se selim bez posla.

-kakvih jos drugih "zamki" ima za novopridosle.

Hvala vam puno.
Pazi na trajanje ugovora. Mora biti sa otkaznim rokom.
Oni vole uvalit ugovor na ograničeno vrijeme. Npr tri godine i onda si dužan platiti 36 rata
Btw Frankfurt je supp grad. I veza za Zagrebom avionom je supp
Može se elegantno ići u zg za vikende
noaccount is offline  
Old 27.06.2015., 15:04   #79
Bok svima,

imam ponudu za rad u IT-firmi u Munchenu, daju mi početni trening.

Nudi mi oko 2.000,00 € neto (oko 3.200 € bruto).

Sad radim kalkulaciju troškova i meni je bitno da mi ostane pola plaće, ili barem 800 € nakon plaćanja svih troškova (soba ili garsonjera, hrana, eventualni putni troškovi).

Što mislite jeli to moguće?

Ja sam samac, još nisam krenuo u potrazi stana ili sobe dok ne dogovorim ugovor.

Što se tiče Munchena, sve mi je jasno, jako skupi grad i teško je naći smještaj. Nebih o tome previše nego mi je bitno da znam koliko mi može ostati od plaće.

Hvala svima.
thoughtless is offline  
Old 27.06.2015., 15:28   #80
Nadji sobu u nekom WGu za pocetak, u M ce te to mjesecno kostat 500e. Po meni puno bolja opcija nego odmah stan negdje, nit znas grad, dok se snadjes trebat ce ti neko vrijeme, imas i cimere koji ce ti pomoci ako zatreba nesto.
Pokaz racunaj cca 100e. Hrana cca 200e Aldi/Lidl, 300e za Edeku/Rewe. 100e za sitnice (mob, stvari za stan) i higijenske potrepstine. Izlasci cca 200-300e. Odjeca, obuca jos toliko (zeznuto je kad dodjes samo s jednim koferom). Znaci 1500e za relativo ugodan mladenacki zivot (bez vlastitog auta i stana ). Mozes ti i sa 1000e prezivit, al to nije zivot..

EDIT: Zaboravih gablec na poslu, 10e dnevno, ne moras svaki dan ic, al prvi tjedan moras ic jer ce te zvat, a to ne smijes odbit, kasnije po zelji

S tim da moras imat bar 2,3k prije nego dobijes prvu placu (polog(obicno izmedju iznosa jedne i dvije stanarine), prva stanarina, druga stanarina, i za sve ove iznad navedene stvari).
__________________
Radim da tebi bude bolje..

Zadnje uređivanje Sprudelmeister : 27.06.2015. at 15:44.
Sprudelmeister is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.