Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2015., 10:16   #61
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post

Upravo čitam da ćemo uskoro dobiti poljoprivredne inspektore koji će sirotinju kažnjavati ako im izraste korov na zemlji koju ne/obrađuju....
ovo su već probali uvesti pa je sud srušio, ako se dobro sjećam.
no, sad je sudstvo malo "prilagođenije vremenu".

nekad se puštalo da zemlja zatravi i odmori koju godinu. baš me zanima zakonsko rješenje u kojem bi kaznu dobio onaj koji po katastru ima livadu i na njoj, posljedično, korov.
ili da se pošalju uplatnice svima nakon žetve pšenice jer odmah raste korov na njivi koja je bez kulture?
zapušteno zemljište ne postoji. zapravo postoji ali je jako mali postotak tako nazvanog zemljišta profitabilan za ratarsku proizvodnju. tko ne vjeruje neka sjedne u auto i provoza se po slavoniji. svuda nešto raste, osim onaj metar do kanala i po lenijama.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 13.08.2015., 10:18   #62
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja bih malo drugačije donio zakon: Svi zainteresirani mogu uzeti u najam zapušteno zemljište. Bez obzira čije je. Treba samo predati zamolbu (recimo na općinu ili županiju) i ona će kontaktirati vlasnike koji su upisani. Cijenu najma će odrediti država, na temelju licitacije zainteresiranih osoba. Ako se licitira samo jedna osoba cijena najma je 1 kuna godišnje.
Teoretski to dobro izgleda. Praktično će biti nemoguća misija.
Kao prvo većina zemlje je nesređena. Ili se vodi na mrtvima ili na živima kojih ima desetke, a pola su u Americi.
Nije problem uzeti u najam oranicu na par godina. Ali je problem uzeti zemlju radi sadnje voćaka ili izgradnaj plastenika. Jer u ovome slučaju se ugovor mora potpisati na više godina. Slično kao koncesija.http://www.jutarnji.hr/drzava-daje-m...aci--/1060022/


Nakon 20 godina samostalne hrvatske poljoprivredne politike rezultati su poražavajući. Više od 50 posto poljoprivrednih površina ne obrađujemo, proizvodimo čak 50 posto poljoprivrednih proizvoda manje nego prije 1991., od izvoznika poljoprivrednih proizvoda pretvorili smo se u uvoznika, od sektora koji je sudjelovao sa 12 posto u BDP-u došli smo na šest posto. Od gospodarske grane koja je pokretala gospodarstvo spali smo na granu koja se doživljava kao uteg.

Samo se bojim da će ovoga biti jako puno: http://www.slobodnadalmacija.hr/Zada...9/Default.aspx
ima i nešto drugo a zove se porez to uvijek pali.povečati 1000 kn poticaje po ha i uvesti porez od 1000 kn po ha.12 mjeseci neplačanja automatski ovrha sa svim troškovima posjedniku.a i umirovljenicima koji imaju poljoprivredno zemljište nema popusta u dopunskom osiguranju,nema besplatne karte itd
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 13.08.2015., 10:18   #63
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ajde malo mi objasni kakve mi veze imamo sa padom cijene sirove nafte.
prošlu 2014 godinu smo plačali uz mađare i austrijance .najskuplje sirovu naftu u EU prosjećna cijena sve uvezene nafte 104,52 $ barel španija i grčka kao i inaće najeftiniju 96$
s tim da je španija u 2015 daleko najeftinije plaća naftu.
greška je šta smo inu prodali MOL.da smo je prodali španjolcima ili USA velikom igraću druga stvar..
za 2015 godinu mol i ina su se pozvali na povjerljive podatke i nemam tične podatke ali im je promakla jedan uvoz 96$ azerjbeđan i 114$ iz angole.
cijeli normalan svijet plaća naftu 50$ i niže a naši i mađarski pametnjakovići i po 114$
ja sam za to da EU i hrvatska uvede carinu na sirovu naftu.izbace se dio trošarina iz cijene derivata i uvede carina na sirovu naftu od recimo 100% da se manipulacije kompanija eliminiraju.
Momak ti mudro zboris! Potpisujem!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
varufakis is offline  
Old 13.08.2015., 10:21   #64
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ovo su već probali uvesti pa je sud srušio, ako se dobro sjećam.
no, sad je sudstvo malo "prilagođenije vremenu".

nekad se puštalo da zemlja zatravi i odmori koju godinu. baš me zanima zakonsko rješenje u kojem bi kaznu dobio onaj koji po katastru ima livadu i na njoj, posljedično, korov.
ili da se pošalju uplatnice svima nakon žetve pšenice jer odmah raste korov na njivi koja je bez kulture?
zapušteno zemljište ne postoji. zapravo postoji ali je jako mali postotak tako nazvanog zemljišta profitabilan za ratarsku proizvodnju. tko ne vjeruje neka sjedne u auto i provoza se po slavoniji. svuda nešto raste, osim onaj metar do kanala i po lenijama.
plati se tvrtka da pokosi travu i posjedniku ispostavi račun.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 13.08.2015., 10:21   #65
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ovo su već probali uvesti pa je sud srušio, ako se dobro sjećam.
no, sad je sudstvo malo "prilagođenije vremenu".

nekad se puštalo da zemlja zatravi i odmori koju godinu. baš me zanima zakonsko rješenje u kojem bi kaznu dobio onaj koji po katastru ima livadu i na njoj, posljedično, korov.
ili da se pošalju uplatnice svima nakon žetve pšenice jer odmah raste korov na njivi koja je bez kulture?
zapušteno zemljište ne postoji. zapravo postoji ali je jako mali postotak tako nazvanog zemljišta profitabilan za ratarsku proizvodnju. tko ne vjeruje neka sjedne u auto i provoza se po slavoniji. svuda nešto raste, osim onaj metar do kanala i po lenijama.
Bravo kolega.......odlican post

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.08.2015., 10:25   #66
Quote:
more kaže: Pogledaj post
plati se tvrtka da pokosi travu i posjedniku ispostavi račun.
i za to moraš drastično mijenjati zakonski okvir i prava, pogotovo o vlasništvu i srodnim pravima.
ne kažem da ne može i neće, možemo i donijeti zakon da država svakom radi obveznu generalku na kući.
uposlili bi umrli građevinski sektor i imali lijepe kuće. bdp ko lud, država za godinu-dvije vlasnik svih nekretnina. i sve po zakonu.
jebi ga.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 13.08.2015., 10:27   #67
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
i za to moraš drastično mijenjati zakonski okvir i prava, pogotovo o vlasništvu i srodnim pravima.
ne kažem da ne može i neće, možemo i donijeti zakon da država svakom radi obveznu generalku na kući.
uposlili bi umrli građevinski sektor i imali lijepe kuće. bdp ko lud, država za godinu-dvije vlasnik svih nekretnina. i sve po zakonu.
jebi ga.
Drzava/vlada moze sto hoce.......

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.08.2015., 10:29   #68
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Drzava/vlada moze sto hoce.......

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
A sve mi se cini da moze i dokle hoce. Mislim, moze puno dulje od naseg zivotnog vijeka nekako mi se cini!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
varufakis is offline  
Old 13.08.2015., 10:33   #69
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Drzava/vlada moze sto hoce.......

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
može. do kritične mase.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 13.08.2015., 10:37   #70
Quote:
varufakis kaže: Pogledaj post
A sve mi se cini da moze i dokle hoce. Mislim, moze puno dulje od naseg zivotnog vijeka nekako mi se cini!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.08.2015., 10:51   #71
dragi moji koji ste protiv kažnjavanja ljenih i neodgovornih vlasnika nekretnina. Želim vam da imate lijepu uređenu kuću i okućnicu zajedno s puno male djece, po mogućnosti i vinograd, voćnjak ili bilo kakvu poljoprivrednu proizvodnju kojom ćete financijski uzdržavati obitelj.
Isto tako vam želim susjeda koji također recimo ima vinograd ili livadu koju je pustio da se "malo zatravi", onako par godina tek toliko da se bolesti i gamad namnože. Pa da vidimo kako će se djeca vani igrati, vinogradi uspjevati, a vaša financije prosperirati. A susjed hladi jaja i nitko mu ne može ništa, pa čak ni urediti zemljište bez njegovog pristanka.
_Mystical_ is offline  
Old 13.08.2015., 11:02   #72
Neš ti ubrzanja oporavka........kao da gledam utrku puževa.......

http://www.poslovnipuls.com/2015/08/...daje-u-lipnju/

Btw evo komentara na još jednu "fantastičnu" odluku/prijedlog ove Vlade ( a takve su im uglavnom sve ):
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ca/835984.aspx

Postavlja pitanje kako je moguće dati prijedlog da država poduzetniku koji uloži najmanje 13 milijuna eura i otvori najmanje 10 radnih mjesta za zaposlenike visoke stručne spreme, jamči isti porezni tretman u sljedećih deset godina - ako bi se zakonskim promjenama u tom razdoblju poduzetniku povećali porezi, razliku će pokriti resorna ministarstva, upozorava Katičić ( ne nego porezni obveznici i ostala boranija zvana hr poduzetnici sitnog zuba - opaska KO )

Lud - luđi- ova Vlada.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 13.08.2015. at 11:16.
KuciloOro is offline  
Old 13.08.2015., 11:31   #73
Quote:
jammer kaže: Pogledaj post
Sve si točno napisao, osim predviđenog kolapsa u 2016. ili 2017. godini. Naime, treba imati na umu da država već dvije godine uzima novce iz II. mirovinskog stupa, a očito će se ići prema potpunom ukidanju istog što znači nekih 5mlrd većih prihoda zbog preusmjerenih uplata iz II u I stup, uz 60mlrd ili nešto više kuna iz II stupa koje će se iskoristit za plaćanje kredita za autoceste koje nismo htjeli monetizirati, a onda još ostaje HEP, nekretnine vrijedne milijarde kuna u državnom vlasništvu i sve ostalo vrijedno što će sadašnjoj garnituri osigurati još 7-10 relativno mirnih godina za sve agencije, mikro općine i što ja znam, a buduće generacije bez gaća.
I tako,čitam kako je Norveška zabrinuta jer joj nezaposlenost raste,"čak" 4.2%,zbog toga i pada cijene nafte moraju poduzeti određene mjere,redukcije proračuna i sve što uz to ide iako bi glatko mogli zgrabiti u onaj njihov ogromni fond,ali neće,jer je to namijenjeno budućim generacijama....
E da je tu moguće napraviti sa njima nekakvu verziju one serije za seljačine "mijenjam ženu" u mijenjam političara... :klap:
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Old 13.08.2015., 11:48   #74
A i u ove priče o brojkama koje naš famozni izvozni sektor ostvaruje treba uzeti s debelom rezervom.......sve to polako sliči na Potemkinova sela, taj naš "oporavak".......

Uvozi se manje gotovo sve kategorije hrane, osim povrća, korijenja i gomolja za jelo te mlinarskih proizvoda, kod kojih razina uvoza stagnira. Više uvozimo kave, čaja i začina (+ 9 posto), te kakaa (+ 7 posto). Zanimljivo je da je i izvoz kakaa i proizvoda od njega značajno porastao – čak 73 posto.

http://www.banka.hr/hrvatska/hrvatsk..._campaign=post
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.08.2015., 11:58   #75
Da ne bi bilo da se samo mi ubrzano oporavljamo, evo i grci su u istoj fazi.......

http://www.bloomberg.com/news/articl...second-quarter
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.08.2015., 12:17   #76
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
može. do kritične mase.
Krdo je poprilicno retardirano. Sto se nas tice do toga NE MOZE doci jer nam kriticna masa otisla/odlazi van. Jedino ako penzice ne racunas u kriticnu masu ali tu nema leba...
varufakis is offline  
Old 13.08.2015., 12:19   #77
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Indijanac, za tebe nema sanse. Djelujes mi matoro za razliku od mene koji sam u cvijetu mladosti!!!!
varufakis is offline  
Old 13.08.2015., 12:20   #78
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Lud - luđi- ova Vlada.......
Promasio si ceo fudbal. Lud - ludji smo mi. Oni jako dobro znaju sto rade i super im ide!
varufakis is offline  
Old 13.08.2015., 12:21   #79
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Da ne bi bilo da se samo mi ubrzano oporavljamo, evo i grci su u istoj fazi.......

http://www.bloomberg.com/news/articl...second-quarter
Izmedju nas i Grka postoji omanja razlika:

- oni su u Cistilistu,
- mi smo pred Cistilistem (a sigurno uskoro ulazimo)

varufakis is offline  
Old 13.08.2015., 12:39   #80
Quote:
varufakis kaže: Pogledaj post
Indijanac, za tebe nema sanse. Djelujes mi matoro za razliku od mene koji sam u cvijetu mladosti!!!!
Što si mlađi to ćeš duže vraćati dugove ove i svih prošlih i budućih vlada.........i duže ćeš biti u dužničkom ropstvu
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.